۰ نفر
۲۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۷

فارس نوشت:

با وجود اختلافات و چند دستگی‌های داخلی، اعضای ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه امروز نشست خود را برای انتخاب نخست وزیر و تشکیل حکومت موقت آغاز می‌کنند. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «الحیات»، امروز اعضای ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه در استانبول برای انتخاب نخست وزیر و تشکیل حکومت موقت گرد هم می‌آیند. منابع نزدیک به ائتلاف تأکید کردند یکی از دلایل اختلافات داخلی تمایل به انتخاب فردی است که زمان بیشتری را در سوریه زندگی کرده باشد تا کسی که در خارج از کشور بوده باشد.

بنابراین دو عضو ائتلاف «اسعد مصطفی» وزیر کشاورزی سابق و دیگری «اسامه القاضی» محقق و اقتصاددان سوری در رأس فهرست ائتلاف قرار دارند. اسامه قاضی رئیس موسسه تحقیقات سیاسی و استراتژیک سوریه در واشنگتن است و در سال 1968 در حلب به دنیا آمده و در ایالات متحده تحصیل کرده است.

اسعد مصطفی در سال 1947 در ادلب به دنیا آمده و در دوران حکومت حافظ اسد وزیر کشاورزی بوده و پس از آن به کویت سفر کرده و در آنجا به عنوان مشاور در صندوق توسعه اقتصادی و اجتماعی عربی فعالیت کرده است. پیشتر ائتلاف معارضان فهرستی 10 نفره از نامزدهای تصدی پست نخست وزیری در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بود که نام دو نفر از آنها به دلیل اینکه در سوریه زندگی می کنند ذکر نشده بود. این در حالی است که در چند هفته گذشته بارها نشست‌هایی که ائتلاف برای انتخاب نخست وزیر تشکیل داده لغو شده و یکی از دلایل اصلی آن اختلاف نظرهای داخلی و مخالفت «معاذ الخطیب» رئیس ائتلاف معارضان و آمریکا با تشکیل حکومت موقت و انتخاب نخست وزیر است.
5252

کد خبر 282911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =