سخنگوی کاخ سفید اظهارات مادورو را رد کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامۀ لوموند، ویکتوریا نولاند، سخنگوی دولت آمریکا، اظهارات نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا مبنی برای توطئۀ آمریکا علیه کاراکاس را رد کرد. مادورو روز یکشنبه اعلام کرده بود که برخی از مقامات آمریکایی قصد داشتند هنری کاپریلس، رقیب انتخاباتی مادورو را ترور و دولت ونزوئلا را مسبب آن معرفی کند و بدین ترتیب ونزوئلا را به آشوب بکشاند.
در پیام دولت آمریکا آمده است: "ایالات متحده آمریکا به طور کامل هرگونه دست داشتن در به آشوب کشاندن ونزوئلا و یا آسیب رساندن به هر کسی را رد می‌کند".
هنری کاپریلس 40 ساله و رهبر اپوزیسیون ونزوئلا برای دومین بار است که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می‌کند و در دور قبل انتخابات در مقابل چاوز شکست خورده بود.
چاوز که روز 5 مارس بر اثر سرطان درگذشت، نیکلاس مادورو را به عنوان جانشین انتخاب کرده بود. گفتنی است کاپریلس پیشتر در صفحۀ توئیتر خود اعلام کرده بود که رئیس‌جمهور موقت مسئول هر اقدامی علیه اوست.
روابط ونزوئلا و آمریکا از زمان روی کارآمدن چاوز در سال 1999 دستخوش فراز و نشیب‌های زیادی بوده است و از سال 2010 نیز سفیری به طور مرتب در پایتخت‌های دو کشور حضور ندارد.
5252
 

کد خبر 283035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =