مایکروسافت دست از کله شقی برداشت تا در آینده نزدیک شاهد ورود ویندوز 8 روی تبلت های 7 اینچی هم باشیم.

پیشتر طبق قوانین مایکروسافت، اسکرین مورد نیاز برای نصب و اجرای ویندوز 8 ، اسکرین 1366 در 768 بود و سازندگانی که چنین نمایشگری را در سخت افزار خود داشتند می توانستند ویندوز 8 را داشته باشند، اما طبق تعاریف جدید روی نمایشگرهای دارای 1024 در 768 پیکسل (و 32 بیتی) نیز می توان ویندوز 8 را پیاده سازی کرد.
ظاهرا مایکروسافت با تغییر گواهینامه های مورد نیاز برای نصب ویندوز 8 قصد دارد سایر ابزارها با پیکسل کمتر را نیز وارد بازار ویندوز 8 کند.
متروی ویندوز 8 با رزولوشن پایین تر می تواند روی دسکتاپ بچرخد. با این حساب شاید روزی بتوانیم ویندوز را روی کیندل فایر اچ دی آمازون، گوگل نکسوس 7 و یا حتی آی پد مینی هم داشته باشیم!
بحث نزدیک به این موضوع ویندوز بلو است که قرار است در تابستان امسال بعنوان نسخه جدید ویندوز معرفی شود.
تغییرات اساسی در ویندوز بلو رخ خواهد داد و قطعا یکی از این دلایل فروش نرفتن ویندوز 8 در حد انتظار بوده که باعث شده تا مایکروسافت نسخه بعدی خود را انعطاف پذیرتر از ویندوز 8 راهی بازار کند.
حالا سخت افزار سازان و سایر کمپانی ها می توانند امیدوار باشند تا سیستم عامل ویندوز 8 و یا بلو را روی دستگاههای جدید خود به زودی خواهد داشت.
مایکروسافت این موضوع را در خبرنامه 12 مارس خود منتشر کرده است {لینک}
تبلت های 7 اینچی بهتر از تبلت های 10 اینچی فروش رفته اند و ویندوز 8 مایکروسافت اگر بخواهد فکری برای فروشهای کم خود داشته باشد، این موضوع شروع خوبی محسوب می شود.
ویندوز بلو به گفته کارشناسان ویندوز هشتی است که کاربران از آن متنفر نخواهند شد!
 

5656

کد خبر 284406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =