ایسنا نوشت:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من معتقد به ائتلاف همه با هم هستم و ائتلاف های کنونی را سرآغاز اختلافات جدید می‌دانم که در آینده کشور برای ما مشکل ساز خواهد شد.

 

محسن رضایی طی نشستی با فعالان سیاسی و دانشجویی که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان حماسه سیاسی و اقتصادی عنوان کرد:ماهیت شرایط امروز کشور، سیاسی و اقتصادی است؛ در بعد سیاسی انتخابات و حضور باشکوه مردم را پیش رو داریم که این امر امنیت ملی را تحکیم می‌بخشد و امید دشمنان را تضعیف خواهد کرد.

 

وی با اشاره به این که ما در طول سال با مسایل سیاسی دیگری نیز رو به رو خواهیم بود، اظهار کرد: مهمترین حادثه سیاسی کشور حضور پرشور مردم در انتخابات است و باید از هر اقدامی که مانع حضور آنان به صورت پرشکوه در صحنه انتخابات می‌شود، جلوگیری کرد.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز امیدواری از حضور گسترده مردم در انتخابات تصریح کرد: بینش سیاسی مردم فوق العاده بالا است، آنان مسایل کشور را به خوبی می‌فهمند و همچون رهبر معظم انقلاب شرایط کشور را درک می‌کنند و پاسخ مثبتی به ندای مقام معظم رهبری مبنی بر خلق حماسه سیاسی خواهند داد.

 

رضایی با اشاره به "حماسه اقتصادی" عنوان کرد: در بعد اقتصادی نیازمند اقدامات جدیدی هستیم، شاید قبلا هم شاهد حماسه سیاسی در کشور بودیم، اما حماسه اقتصادی محقق نمی شود، جز با تشکیل قوی‌ترین و هماهنگ‌ترین دولت بعد از انقلاب؛ این رویداد بزرگ در اداره کشور باعث خلق حماسه اقتصادی خواهد شد.

 

وی درباره رابطه با آمریکا اظهار کرد: در شرایط کنونی آمریکایی‌ها حاضر به دادن هیچ امتیازی به ایران نخواهند بود، من اعتقاد ندارم که آمریکا منتظر انتخابات است، زیرا آن‌ها می‌دانند در ایران یک نظام سیاسی وجود دارد و در بعد سیاست خارجی این رهبر معظم انقلاب هستند که تصمیم گیری می‌کنند.


رضایی با انتقاد از مدیریت در دیپلماسی کشور طی 30 سال گذشته تصریح کرد: ما نتوانستیم تاکنون از همه پتانسیل‌هایمان استفاده کنیم، در منطقه امکانات فراوانی برای صحبت داریم، اما هیچ گاه از این توانایی‌ها استفاده درستی نشده است.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دو اشکال عمده را بر اقتصاد کشور وارد دانست و افزود : دولت های کنونی خرج کننده ثروت بودند نه تولید کننده آن، دولت‌ها پولی که به دستشان می‌آید را فقط خرج می کنند؛ من اگر رئیس جمهور بودم سیصد میلیارد دلار صرفه جویی و پس انداز داشتم.

 

رضایی دومین اشکال وارده بر اقتصاد کشور را مربوط به هزینه‌های نفتی دانست و ادامه داد: 30 سال است که رهبر معظم انقلاب تاکید می‌کنند که وابستگی اقتصاد به نفت را از بین ببرید، ولی تاکنون نتوانسته‌ایم جز خصوصی سازی موفق به انجام کار دیگری شویم.

 

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری افزود: مساله دوم این است که بسیاری از این پول‌ها خرج پروژه‌های عمرانی می‌شود و متاسفانه مشکل همین جاست، چرا که عده زیادی از اقتصاد تعریفی منحصر به پروژه‌های عمرانی دارند؛ در حالی که علم اقتصاد به تاثیر این پروژه‌ها را در زندگی مردم می پردازد.

 

رضایی با بیان این‌که در دو نوع کشور رشد اقتصادی وجود دارد که با توسعه همراه نبوده است، اظهار کرد: رشد اقتصادی در کشورهای کمونیستی و کشورهای نفتی بالاست؛ اما باید توجه داشته باشیم که مقوله رشد و توسعه با یکدیگر تفاوت بسیاری دارند.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: باید پروژه‌های اقتصادی را دنبال کنیم که زندگی مردم را متحول کند؛ باید در امور زیربنایی تجدیدنظر کنیم.

 

وی با اشاره به نقاط مثبت دولت کنونی اظهار کرد: در این دولت مساله سهام عدالت و یارانه ها نقش پررنگی داشته است.

 

رضایی در باره وضعیت اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو گفت: اصلاح طلبان در این انتخابات کاندیداهایی دارند و می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

 

وی همچنین در زمینه سیاست خارجی خاطرنشان کرد: غرب تا وقتی ناامید نشود، هیچ راه گفت‌وگویی را باز نمی‌کند؛ ما باید کار را از داخل کشور شروع کنیم، مهارت‌های دیپلماسی نیز مهم است، آمریکایی‌ها برای یک مذاکره ماه‌ها قبل کار و برنامه‌ریزی می‌کنند؛ کلمه به کلمه صحبت‌های خانم اشتون از قبل نهایی شده است.

 

وی ادامه داد: دیپلماسی ما ضعیف است و تاکنون دیپلماسی قدرتمندی در سیاست خارجی نداشتیم.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صحبت مصداقی در مورد افراد کابینه‌اش را زود هنگام دانست و ادامه داد: تا قبل از انتخابات در این خصوص اطلاع خواهم داد، در مساله اقتصاد معتقد به اقتصاد ایرانی اسلامی هستم که ماهیت آن مردمی است و بر اساس ارزش‌های الهی شکل می‌گیرد.

 

رضایی همچنین خاطرنشان کرد: باید از اقتصاد نفتی و دولتی فاصله بگیریم؛ من معتقد به نوسازی اقتصاد هستم.

 

وی با بیان این که ما در اقتصادی که طراحی می‌کنیم تولید ملی در دستور کار است افزود: ما بر صادرات غیرنفتی تکیه خواهیم کرد و از بعضی استان‌های کشور مانند خراسان به عنوان پایگاه صادرات ملی استفاده خواهد شد.

 

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به تعدد چهره‌های اصول گرا در انتخابات پیش رو تصریح کرد: من مخالف شرکت چهره‌های زیاد در انتخابات نیستم، تا زمانی که مساله حزب در ایران حل و فصل نشود این را اتفاق خوبی می‌دانم.

 

رضایی درباره ائتلاف با سایر کاندیداها خاطرنشان کرد: من معتقد به ائتلاف همه با هم هستم و ائتلاف‌های کنونی را سرآغاز اختلافات جدید می‌دانم که در آینده کشور برای ما مشکل ساز خواهد شد.

 

وی با بیان این‌که در صورت پیروزی در انتخابات از اکثر کاندیداها در کابینه‌ام استفاده خواهم کرد ادامه داد : بسیاری از این افراد دوستان من هستند و من معذوریتی در استفاده آن‌ها در دولت خودم ندارم.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به پیشنهادش مبنی بر ایجاد مکانیزمی برای ائتلاف تمامی اصولگرایان ادامه داد: من معتقدم ائتلاف باید برای کارآمدی باشد؛ به این صورت که جمعیتی 400 نفری که شامل نمایندگان مجلس، دولتی‌ها، اساتید دانشگاه‌ها و اساتید برجسته حوزه علمیه هستند دور هم جمع شوند و همه کاندیداها آنجا بروند و برنامه‌هایشان را ارائه دهند تا نخبگان قضاوت کنند، تا ائتلاف برای کارآمدی از دل همین متخصصین بیرون بیاید نه از میان سیاسیونی که از سر دلسوزی دور هم جمع شده‌اند.

 

وی شرایط ایران در 4 سال آینده را جز سخت‌ترین سال‎های پیش رو دانست و افزود: این بار موفقیت بعد از انتخابات از موفقیت در هنگام انتخابات اهمیت بیشتری دارد، من ائتلاف همه برای هم را ترجیح می دهم.

رضایی در خصوص نقاط ضعف دولت دهم عنوان کرد: استفاده نکردن از کارشناسان و نخبگان و رعایت نشدن اخلاق سیاسی از انتقادات وارده بر دولت دهم است.

 

وی گفت: من در دولت خودم از نخبگان وزارتخانه‌ها استفاده می‌کنم و از نظرات آنان در اداره کشور بهره مند می‌شوم.

 

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با بیان این‌که رابطه‌ای با سپاه ندارم، افزود: از سپاه استعفا دادم و دست خالی از آن بیرون آمدم.
رضایی درباره هزینه‌های تبلیغاتی‌اش گفت: جزو فقرای انتخابات هستم؛ به زودی شماره حسابی را اعلام خواهم کرد تا هرکس که علاقه داشت جهت تبلیغات من در انتخابات به آن حساب پول واریز کند.
/2727

کد خبر 286493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • احمد IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
  7 17
  کار اقای رضایی خوبه .مدیریت خوب با افراد لایق وشایسته .
 • بدون نام IR ۰۲:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
  3 7
  من مطمئنم رئیس جمهوری اقا محسن
 • بدون نام IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
  1 2
  بابا این تیتر نزن ادم یاد فیلم هندی میندازه