دورتموند با میانگین 24.6 جوان ترین تیم مرحله نیمه نهایی را در اختیار دارد.

امیر علیزاده:این یک مقایسه آماری است بین 4 تیمی که در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا حضور دارند.4 تیمی که از دو کشور اسپانیا و آلمان به این مرحله رسیده اند.

مقایسه ای که بین تیم های رئال مادرید،بارسلونا،بایرن مونیخ و دورتموند در زمینه ارزش مالی،سن بازیکنان و بیشترین ملی پوش انجام شده است.
1) از لحاظ ارزش مالی بازیکن‌ها در بازار، بارسلونا رتبه اول را در اختیار دارد. کل تیم بارسا بر اساس برآوردی که سایت «ترانسفرمارکت» انجام داده 604 میلیون یورو ارزش دارد. رئال مادرید بعد از بارسلونا با 595 میلیون یورو در رتبه دوم قرار دارد و پس از آن هم با کمی فاصله بایرن مونیخ تیم سوم است که بازیکنانش 431 میلیون یورو ارزش دارند. طبعاً بوروسیا دورتموند بین این تیم‌ها از این لحاظ در رتبه آخر قرار دارد چون کل  ارزش این تیم‌ «فقط» 255 میلیون یورو است!یعنی تقریبا نصف بارسا و رئال!

2) اما وقتی بحث سن بازیکن‌هاست، این ترتیب کاملاً برعکس می شود! بوروسیا دورتموند با آن همه بازیکن جوان، میانگین سنی تیم‌اش فقط 24.6 سال اس و جوان‌ترین تیم را در اختیار دارد. بعد از دورتموند،بایرن مونیخ در رده دوم قرار دارد که تیم‌اش به طور متوسط 26.4 سال دارد. میانگین سنی رئال و بارسا  هم هر دو 27.2 سال است.

3) بیشترین ملی‌پوش را آلمان در مرحله‌ی نیمه‌نهایی دارد آن هم با 16 بازیکن، که این آمار به خاطر تعداد زیاد ملی‌پوش در دو تیم بایرن و دورتموند است. به علاوه‌ی خدیرا و اوزیل در تیم  رئال مادرید. بعدش اسپانیاست با 15 بازیکن و پس از آن هم برزیل با شش بازیکن.

251 41

کد خبر 286516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
  49 12
  زیاد هم جالب نبود
 • بدون نام IR ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
  7 10
  پس كو بارسا وگه بارسا تيم نيس همي تيما رو كذاشتن بجز بارسلونا