تسنیم نوشت:

عضو کمیسیون امنیت ملی در خصوص تلاش رئیس جمهور برای معرفی یک فرد خاص به عنوان کاندیدا،گفت: وی می‌گوید کاندیدایی که من مطرح می کنم باید رای بیاورد که به نظر من یک نوع دیکتاتوری است و می خواهد نظر خود را تحمیل کند.
اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور در جمع مردم خوزستان،گفت: آقای احمدی نژاد از بزرگواری مقام معظم رهبری سوءاستفاده می کند.رهبر انقلاب قبلا گفته بود و نشانه بزرگواری رهبر انقلاب است که می گویند یک رای بیشتر ندارم، اما تکرار مکرر این موضوع توسط رئیس جمهور معنی ندارد و معلوم است که می خواهند در جهت انتخاباتی از این صحبت رهبر انقلاب برداشت خود را انجام دهند.
وی افزود:صحیح نیست کسی که به عنوان رئیس جمهور کار می کند و مسئولیت دارد و مردم به او رای داده اند، مطرح کند" من سندهایی دارم که بالاخره رو می کنم" ما می گوییم" اگر مدرکی دارید یک شکایت به دادگاه بنویسید تا دادگاه رسیدگی کند". چرا مردم را همواره در ابهام قرار می دهند؟ وی اول به دور و بری های خود نگاه کند و سپس به دیگران انتقاد کند.
کوثری تاکید کرد: اگر شما مدیر با اخلاصی هستید، اول به اطرافیان خود و افرادی که پرونده های سنگین دارند، نگاه کنید. وی با این روش کار بسیار ناشایستی را انجام می دهد و در نهایت این طور نیست که خیال کنند کاندیدای مورد نظرشان را مردم می پذیرند یا مردم روی دست می گیرند یا اینکه چون احمدی نژاد او را معرفی کرده، مردم می پذیرند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: در نهایت تکرار این مسائل این است که رئیس جمهورمانند چوپان دروغگو می شود.
کوثری ادامه داد: تاریخ خیلی چیزها را ثبت و روشن کرده است. روش آقای احمدی‌نژاد در این مقطع یا در چند ماه گذشته مناسب و خوب نیست .حالا از طرف هر کسی می خواهد باشد؛ چه برسد به اینکه شخصی مانند رئیس جمهور باشد. لذا وی باید در بیان و رفتار و گفتار این مسائل تغییر روش دهد.
وی تاکید کرد: مردم به هیچ وجه این روش ها را نمی پسندند و آقای احمدی نژاد خیال های دیگری نکنند. اگر وی در چهار سال قبلی توانست به نتیجه برسد و از مردم رای بگیرد به دلیل عملکرد چهار سال دولت نهم بود.
عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: اگر رئیس جمهور از مسئولی سندی دارد، نباید به صورت مبهم به مردم ارائه کند. می تواند مسائل را به صورت شفاف مطرح کند و یا به دادگاه ارائه کند. این روش اصلا درست، خداپسندانه و حتی انسان پسندانه که خودشان مقید به انسان هستند، نیست.
وی در خصوص تلاش رئیس جمهور برای معرفی یک فرد خاص به عنوان کاندیدا، گفت: وی می گوید کاندیدایی که من مطرح می کنم باید رای بیاورد که به نظر من یک نوع دیکتاتوری است و می خواهد نظر خود را تحمیل کند.
کوثری خاطرنشان کرد: رئیس جمهور باید بداند که پرونده مشایی آنقدر سنگین است که مردم کاملا در جریان هستند و اگر ایشان می خواهد توانش را برای وی( مشایی) بگذارد، بداند که قطعا مردم توجهی به پیشنهاد رئیس جمهور نمی‌کنند و اینطور نیست که به راحتی تایید شود. چون پرونده مشایی به اندازه کافی سنگین است.

/2727

کد خبر 288953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۴
  8 0
  آقای کوثری!اگرپرونده مشایی سنگین است چرابرخوردی صورت نمی گیرد؟اگرمتخلف نیست شما هم سکوت کنید.اما اگربا اطمینان اورادارای پرونده ای سنگین می دانید چرا شاهد برخوردبا مشایی نیستیم؟نکند حتما مصلحتی درکاراست!که اگراین دلیل شما باشد باید به حال عدالت خون گریست.
 • مقيمي IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۴
  8 0
  اگر فكر كرديد مشائي گزينه رياست حمهوري آقاي احمدي نژاد است سخت در اشتباهيد . رئيس جمهور ماه هاست ميدونه ايشان هيچگاه تائيد صلاحيت نمي شه ولي براي اينكه تمركز رقباي خود را از گرينه اصلي منحرف كنه روي ايشان مانور مي كنه و خودش هم اين روزها براي مشائي تبليغ نمي كنه بلكه داره براي خودش تبليغ ميكنه تا هنگام انتخابات نام كانديد مورد نظرش را با صداي بلند فرياد بزنه. ايشان بسيار زياد روي راي روستاها و شهرهاي كم جمعيت حساب كرده و اگر دقت كنيد يارانه 250 هزارتوماني را توي اين قبيل جاها جار ميزنه. اجمدي نژاد را آدم ساده اي تصور نكنيد
 • بدون نام IR ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۴
  3 7
  فقط مشایی