۰ نفر
۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۶:۳۱

بازار اتومبیل‌های فرانسوی کساد است و در این رابطه فولکس واگن و تویوتا در صدر قرار دارند.

آمار ثبت اتومبیل‌های نو در فرانسه همچنان ناامیدکننده است.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در سه هفتۀ اول ماه جاری، ثبت اتومبیل‌های نو در فرانسه نزدیک به 9% کاهش یافته است. این رقم برای شرکت پژو 15-% بوده است. در میان مارک‌های پژو تنها وضعیت پژو 208 و 207 اندکی مساعد بوده و از رشد 6% در بازار خودروهای فرانسه برخوردار بوده است.
گروه رنو نیز شاهد کاهش شماره‌گذاری اتومبیل‌های نو بود، اما به لطف مدل ارزان قیمت داسیا، وخامت اوضاعِ این گروه به اندازۀ پژو نبوده است.
مدل داسیا در ماه آوریل 1 درصدی کاهش تولید داشت اما در طول 4 ماه اخیر از افزایش 13 درصدی برخوردار بوده است. اتومبیل‌های ارزان قیمت نزدیک به 5% از بازار خودروهای فرانسه را تشکیل می‌دهد که تقریبا یک چهارم آن در اختیار گروه رنو است. کاهش ثبت خودروهای نو رنو در ماه آوریل 9.3% و در 4 ماه اخیر از کاهش 13.3 درصدی برخوردار بوده است.
هنوز بهبودی در بازار اتومبیل‌های فرانسوی مشاهده نمی‌شود و در ماه آوریل نیز ثبت و شماره‌گذاری اتومبیل‌های نو روند نزولی داشته است و از ماه ژانویه تاکنون رقمِ کاهش ثبت اتومبیل‌های نو از مرز 13% نیز گذشته است.
این در حالی است که ثبت خودروهای نو در میان سایر برندها در ماه آوریل بهتر بوده است. فولکس واگن در ماه آوریل شاهد افزایش 2 درصدی در ثبت اتومبیل‌های نو بوده است. این رقم برای تویوتا 3%، فیات و هیوندا-کیا( هر کدام) 6% و برای مرسدس بنز 18% بوده است.
اما فورد در این میان شاهد کاهش 34 درصدی بود. این کاهش برای جنرال موتورز- شریک پژو- 15% و برای بی‌ام‌وه 14% بوده است. 
3952
 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 289262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =