رئیس مجلس تاکید کرد: ماجرای وقیحانه تخریب مرقد مطهر حجربن‌عدی حکایت از به هم ریختگی تروریست‌ها و حامیان منحرف و مرتجع آنان داشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور امروز خود با اشاره به تحولات هفته گذشته منطقه، گفت: اتفاقات هفته گذشته در منطقه گر چه از ابعاد مختلف برای امت اسلامی ناگوار و دردآور بود، اما در مجموع به شفافیت صحنه منطقه کمک بسیار کرد.

وی افزود: سر و صدای زیاد آمریکا و غرب در متهم کردن سوریه در مسئله سلاح شیمیایی در حالی رخ داد که دولت سوریه مرتبا از سازمان ملل درخواست می‌کرد تا به موضوع رسیدگی کند. اما به جای رسیدگی، حرکت تبلیغاتی وسیعی از جانب اسرائیل و آمریکا به راه افتاد.
اهم اظهارات رییس مجلس را در ادامه مطالعه فرمایید؛

*به نظر می‌رسد اقدامات تبلیغاتی غرب با هماهنگی برخی کشورهای مرتجع منطقه بیشتر هیاهو برای سرپوش گذاشتن بر وضعیت به هم ریخته آنان در میدان بود که علیرغم ارسال گسترده سلاح و کمک‌های مالی تنفری که مردم سوریه از اقدامات افراطی و سبعانه تروریست‌ها پیدا کردند، شرایط را برای آنان در مناطق مختلف سخت می‌کرد.

* ماجرای وقیحانه تخریب مرقد مطهر حجربن‌عدی از صحابه ارزشمند رسول الله و نبش قبر و جابجا کردن پیکر مقدس وی گرچه عملی به شدت وحشیانه و غیراسلامی و غیرانسانی است، اما حکایت از به هم ریختگی اعصاب و آشفتگی روانی تروریست‌ها و حامیان منحرف و مرتجع آنان داشت.

*این اقدامات آنان به خاطر شکست‌های پی‌در‌پی و عصبانیت بود، آیا هنوز هم غرب و مرتجعین این منطقه نباید احساس خجالت و شرمساری داشته باشند که به نام ایجاد دموکراسی به تحقق این فجایع کمک کردند. البته کمک‌های این کشورها به تروریست‌ها به زودی آتشی برای خود آنان فراهم خواهد کرد.
* حرکت نمایشی آمریکا و چند کشور مرتجع عربی به عنوان طرح سازش فلسطین آنقدر مبتذل صورت گرفت که در بدو تولد این طرح سیاسی دچار سقط جنین شد، مردم مظلوم فلسطین و حماس فورا این طرح را رد کردند.
* نکته مهم آن است که این چند اقدام، غبارآلودگی صحنه منطقه را تا حد زیادی مرتفع کرد و معلوم شد غرض اسرائیل و آمریکا و مرتجعین منطقه از ماجراجویی در سوریه و مسئله‌سازی روزانه در این کشور، ایجاد فرصت برای رژیم صهیونیستی است تا با یک طرح قلابی از کنج عزلت خارج شوند.

* بیداری مردم فلسطین و مسلمانان منطقه امروز در حدی است که اعتنایی برای این ژست‌های تبلیغاتی سیاستمداران خسته و فرسوده منطقه و نوکر آمریکا ندارند.
* علی القاعده رژیم صهیونیستی نیز در پس سال‌ها تجربه دلالی سیاسی کشورهای زبون منطقه این درک را یافته که این طرح‌ها مرهمی بر جراحات آنان نخواهد بود، بلکه تاول‌های امنیتی آنان را تازه‌تر می‌کند.

*در این میان سر و صدای حمله اسرائیل به سوریه که در رسانه‌های بین‌المللی و منطقه مطرح شد، جدای از صحت و سقم آن نظریه جمهوری اسلامی در بحران اخیر منطقه را تائید می‌کند که قصد اصلی ماجراجویی در سوریه ضربه زدن به قدرت مقاومت در منطقه بوده است.

* جمهوری اسلامی با تحلیل روشن در مقابل این توطئه شوم منطقه ایستادگی و روشنگری خواهد کرد و اطمینان داریم که این تحولات گرچه به خاطر اقدامات ارتجاعی و موذیانه برخی کشورها با هزینه‌های سنگین همراه است، اما با بیداری اسلامی امت مسلمان به زودی به تسلط ملت‌ها بر سرنوشت خویش منجر خواهد شد.
/29220

کد خبر 290917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =