ایسنا نوشت:

رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد در جشنواره شعر بهار که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، با بیان اینکه اسفندیارم اما کینه‌ای از رستم در دل ندارم گفت: با هم تاریخ کشور عزیزمان و ملت بزرگمان را می‌سازیم.
وی با بیان اینکه فصل حماسه، فصل پاک کردن کینه‌ها و زدودن نفرت‌هاست، افزود: سوءتفاهم نشود که اگر به بهانه بهار از اسفند دعوت می‌کنند. اما بدانید که اسفند پشت به زمستان دارد و رو به بهار.
مشایی با طرح این سوال که برای خیلی‌ها سوال است که چرا این همه تو را بهانه می‌کنند؟، ادامه داد: من با خود فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که گناه من این است که «یار اسفندم» اما از قدیم‌الایام مردان و زنان ما به یاد دارند که با سوزاندن ما چشم بد را از خود دور می‌کردند. اسفند را می‌سوزانند تا ساحت قدسی مردان پاک و آگاه و هوشیار و با بصیرت ایران عزیز اسلامی‌مان از چشمان بد در امان بماند و مصونیت یابد و این افتخار بزرگی است.
مشاور رییس جمهور اظهار کرد: بارها گفتیم که عنوان بهار خیلی خیلی بالاتر از آن است که از آن به یک واژه سیاسی برای یک حزب و یک گروه تعبیر کنیم.
مشایی اظهار کرد: انتخابات مهم است، حماسه مهم است، اهتزاز پرچم پرافتخار میهنمان مهم است. سرزمین ایران است، مدفن پاک شهیدان است. همه اینها درست اما بهار یک حقیقت مجسم دارد.
مشایی تاکید کرد: اگر دوستانی هستند که مایلند همچنان از بهار برای تحقق منویات سیاسی خود بهره ببرند، مانع نیستم اما خواهشم این است که آن جایگاه رفیع بهاری یعنی وجود نازنین امام فراموش نشود. زنده باد بهار فرزندِ شجاع ملت در سازمان ملل فراموش نشود.
/2929
کد خبر 291343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • کاظم IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۷
  6 4
  شما از رو نمیری ؟
 • بدون نام IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۷
  14 0
  عجب وجوه تسمیه ای برای بهار و اسفند و اینها ردیف کردن
 • رضایی IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۷
  12 6
  مشایی اگر تایید شود برنده می شود
 • بدون نام IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۱
  5 0
  اخ که اشکم دراومد چقدر به این دو نفر داریم جفا میکنیم!!!!!