بزرگترین پروژه کلود کامپیوتینگ چین توسط 3Tcloud روی سیستم آموزشی این کشور با هدف کاهش هزینه ها، پیاده سازی می شود.

کمپانی 3Tcloud بعنوان سرویس دهنده خدمات کلود و رایانش ابری می خواهد بزرگترین پروژه آموزشی چین را در قالب پروژه کلود خود با بهینه سازی منابع و کاهش هزینه ها پیاده سازی کند.
سی سی آی دی نت چین گزارش داد شهر ژوجی در ژجیانگ به عنوان پیشرفته ترین استان این کشور، بیش از 6 هزار ترمینال کامپیوتری در 118 مدرسه نصب کرده است. ترمینال های مذکور به 28 سرور Blade با 60 ترابایت حافظه برای هر کدام که به مرکز دیتاسنتر شهر وصل هستند، متصل بوده و ارتباط مدارس و مرکز را بدین ترتیب برقرار می کند.
پروژه که تا 2015 کامل خواهد شد، با 3000 ترمینال کلود، جایگزین تمام پی سی های مستقر در مدارس شهر خواهد شد و بدین ترتیب هزینه های نرم افزاری و سخت افزاری و تعمیرات ناشی از استقرار پی سی ها در مدارس را به شدت کاهش می دهد. همچنین در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد (عدم استفاده از پی سی در مدارس) و سیستم های نرم افزاری جامع و هماهنگ در مدارس از روی کلود توزیع و مدیریت خواهد شد و آموزش آنلاین توسعه پیدا خواهد کرد. همچنین کارآیی منابع کامپیوتری در مدارس را غنا خواهد بخشید.
چن شیکان مدیر مرکز آی تی در اداره آموزش ژوجی می گوید بوسیله پروژه کلود، آموزش، منبع، تحقیقات و ارزیابی آموزشی ؛ همگی در محیط کلود اجرا می شود و دانش اموزان از ترم های مختلف به همه منابع دسترسی خواهند داشت و برای بالانس آموزشی بین دانش اموزان مستعد مناسب خواهد بود.
پروژه از آوریل 2012 شروع شده و کمپانی 3Tcloud  که دفتر مرکزی آن در شانگهای است، تمام پی سی های مدارس را جمع کرده و به جای آن ترمینال های کامپیوتری مبتنی بر کلود موسوم به x900 را جایگزین کرده است و ترمینال ها تحت پروتکل CHP از طریق مجازی به مرکز وصل می شوند.
تان تیان تینگ مدیر اجرایی 3Tcloud در این باره گفت در آینده سیستم مشابه را در کل چین پیاده سازی می کنیم و بدین ترتیب سیستم آموزشی چین از حالت کنونی به محیط کلود تغییر سیستم خواهد داد.
 
 
 
56501
 
 
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 292808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =