حمید انصاری قام مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) در نامه‌ای به رییس سازمان صداوسیما از آنچه که آن را "حرمت شکنی بی‌سابقه صدا و سیما نسبت به امام راحل در تصاویر پخش شده " خواند ابراز تاسف شدید کرد.

به گزارش ایلنا،متن این نامه بدین شرح است:

بسمه تعالی
برادر گرامی جناب آقای سید عزت‌الله ضرغامی
ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی

روز شانزدهم آذر 88، سیمای جمهوری اسلامی در چند بخش خبری، تصویری را منتشر کرده که حاوی حرمت شکنی نسبت به امام راحل عظیم‌الشان بوده است. در این باره نکاتی را لازم است معروض دارم:

نخست آنکه آنچه از گزارشهای مختلف افرادی که در صحنه‌های تلخ روز دانشجو در دانشگاههای مختلف حضور داشته‌اند، استفاده می‌شود آن است که موضوع بدان گونه که در برنامه تلویزیون نشر یافته، نبوده و علیرغم آنکه در این روز بعضا شعارهای ساختار شکنانه دیگری، با کمال تاسف مطرح شده، اما هتک حرمتی نسبت به ساحت امام خمینی (س)گزارش نشده است. و بر فرض آنکه آنچه که در تصاویر تنظیم شده و نامرتبط نشان داده شده است در گوشه‌ای از تجمعات آن روز توسط فردی مجهول و مغرض انجام یافته باشد، توسعه آن به گونه‌ای که گویی جو غالب چنان بوده است دروغ بیّن و مسلّم می‌باشد. حرمت شکنی بی‌سابقه صدا و سیما در تنظیم تصاویر پخش شده جداً باعث تاسف، تعجب و اعتراض جدی دوستداران امام راحل است. تنها کافی است تصور کنید که این عکس در یکی از روزنامه‌ها یا نشریه‌های دیگر منتشر شده بود. آیا نمی‌توان عکس‌العمل علاقمندان به اصول انقلاب را ترسیم کرد. نکته حائز اهمیت آن است که هیچ‌ یک از شبکه‌های خارجی و رسانه‌های دیداری و نوشتاری- علی ما نقل- چنین مطلبی را انعکاس نداده‌اند و این اشتباه تنها مخصوص صدا و سیمای جمهوری اسلامی است.

نکته دیگر آنکه از دیدگاه علاقمندان امام هر چند باید از نزاعها و اختلافات ابراز تاسف کرد و در مسیر حل آن گام برداشت ولی باید اذعان کرد که خوشبختانه این نقار در درون خانواده بزرگ دوستداران امام خمینی است و همین امر سرمایه بزرگ نظام اسلامی برای برون رفت از بحران است؛ بغضهای متقابل را اگر بتوان در کانون واحدی به محبت تبدیل کرد می‌توان نسبت به آینده امیدوار بود و این همان نکته ارزشمندیست که همواره مورد تایید و تاکید رهبری معظم انقلاب اسلامی بوده و توسط ایشان در مواقع مختلف از مسئولین نظام جمهوری اسلامی مطالبه شده است و به همین سبب هر گونه تلاش از ناحیه هر کس برای آنکه این اختلافات را به بیرون از این خانواده بزرگ هدایت کند را باید نابخردانه و احتمالا خائنانه تحلیل نمود و از آن خون دل خورد و ابراز تاسف کرد. و این تاسف آنگاه صد چندان می‌شود که اشتباه از ناحیه صدا و سیمای جمهوری اسلامی باشد.

امید است در تنظیم و پخش اخبار مربوط به حضرت امام (س) عنایت به جایگاه خاص رهبر کبیر انقلاب اسلامی بعنوان اصلی ترین سرمایه نظام جمهوری اسلامی ایران دقت بیشتر مبذول شود.

کد خبر 29295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 18
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
  0 0
  هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد . واقعا برای این صدا و سیما متاسفم .
 • ایرانی IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
  0 0
  امام همیشه در قلب ملت ایران جا داشته و دارد معلوم نیست این فعل کار کی باشد و به چه منظوری پخش شده است
 • بدون نام IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
  0 0
  جناب اقای ضرغامی برای یکبار هم که شده از مردم عذر خواهی کنید
 • بدون نام IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
  0 0
  به نظر میرسد ,صدا و سیما با هزینه کردن از امام راحل,قصد تصفیه حساب با برخی جریانات را دارد
 • بدون نام IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
  0 0
  اتفاقا باید نشون داد که مردم بفهمن جنبش سبز چه جنبش کثیفی است تا مردم جلوی فرزندانشان را بگیرن
 • بدون نام IR ۲۰:۵۶ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
  0 0
  عجیب است در روزگاری که یک رسانه به خاطر توهین به دولت تعطیل می شود، رسانه ملی به خاطر حرمت شکنی به امام راحل کوچکترین توبیخی نمی شود.
 • بدون نام GB ۲۱:۳۷ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
  0 0
  چه کسی بر صدا و سیما نظارت میکند؟!!
 • بدون نام IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
  0 0
  به خاطر درگیریهای سیاسی نباید حرمت امام خرج میشد.
 • sahel IR ۰۵:۰۲ - ۱۳۸۸/۰۹/۲۰
  0 0
  عذر خواهی ضرغامی به هیچ وجه در فرو نشاندن خشم مردم تاثیری ندارد , در جریان انتخابات همه چیز را به عنوان ابزار به کار گرفت
 • بدون نام IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۸۸/۰۹/۲۰
  0 0
  بنظرمی رسدتعمدی دراین هتک حرمت از جانب صداوسیمابوده است .ملت ایران بشدت اینگونه بی حرمتیها به رهبر کبیرانقلاب اسلامی ایران رامحکوم وخواستار مجازات عاملان آن درصداوسیما مباشند.
 • محمد IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۸۸/۰۹/۲۰
  0 0
  از كجا معلوم شايد كار خود فيلم بردار بوده مثلا عكس و پاره كرده بعد هم فيلم شو گرفته.ميخواند مارو خراب كنند
 • بدون نام IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۸۸/۰۹/۲۰
  0 0
  واقعا دل دوستداران امام را بدرد آورديد. آيا مسائل جناحي ارزش چنين كارهايي را دارد؟
 • بدون نام IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۸۸/۰۹/۲۰
  0 0
  بر آنلاین هم که عند صداقت فقط نظر سبزها رو میزنه! بسیجی برو گمشو رو هم احمدی نژاد سر میداد نه؟ رسوایی دوباره جنبش سبز مبارک باشه!
 • یک هموطن IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۸۸/۰۹/۲۰
  0 0
  به اقای ضرغامی بگوییدکاری که شما میکنیدفقط مردم رااز صداوسیما زده میکنیدومردم بیشتربه شبکه های ماهواره ای رجوع میکنند .
 • بدون نام IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۸۸/۰۹/۲۰
  0 0
  انگار ما نمی‌دونیم که ما دانشجوهای امیرکبیر عکس کی رو پاره کردیم و عکس کی رو آتیش زدیم! جالبه بدونید که اون پله‌ای که در تصویر تلویزیونی گرفته شده، اصلاً در دانشگاه امیرکبیر نیست. من دانشجوی اونجا هستم و دارم اینو می‌گم!
 • بدون نام IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۸۸/۰۹/۲۰
  0 0
  واقعا که !متاسفانه گروهی برای اغراض سیاسی به انواع حقه های کثیف متوسل میشوند. مثلا ما مسلمانیم قران کریم می فرماید : می خواهید شما را به آنچه که به پرهیزگاری نزدیکتر است رهنمون کنم. همانا دشمنی با گروهی باعث نشود که شما عدل و انصاف را نسبت به آنها رعایت نکنید.
 • معلم IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۸۸/۰۹/۲۱
  0 0
  خواهشمنديم سيدحسن به هردانشگاهي كه مخالفين سبزها ميگويند تشريف بياورتد تا خودمدعيان ببينند دانشجوها باامام وبيت ايشان مشكل دارند ياباانان
 • بدون نام IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۸۸/۰۹/۲۱
  0 0
  درود بر اين سيد و اين شير پاك خورده بزرگ شده در مسلك و منش امام بزرگ...درود بر شما باد و مرگ بر منافقين واقعي..خدايا چهره نفاق پر تزوير آنها را بر مسلمانان آشكار ساز