بازار لوکس همچنان پرمشتری است.

اقتصادهای جهان همچنان با بحران دست و پنجه نرم‌ می‌کنند اما بازار لوازم لوکس همچنان داغ است. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی ژورنال دونت، طبق اطلاعاتی که از سوی گروه آلتاگاما (Altagamma) و برپایۀ آمار موسسۀ "بین اندکامپنی"( Bain and Company) منتشر شده، بازار جهانی لوکس از بحران در امان مانده و همچنان مشتریان خود را دارد و حتی پیش‌بینی می‌شود که امسال حجم معاملات در این بخش از رشد 4 تا 5% برخوردار باشد. گفتنی است سال گذشته بخش لوکس از رشد 10% برخوردار بوده است.
در گزارش منتشر شده که حجم معاملات بخش لوکس در سال گذشته 212 میلیارد یورو اعلام شده، آمده است: " به رغم علائم ضعف در بسیاری از اقتصادهای جهان و همچنین کاهش رشد آنها، چشم‌انداز بازار جهانی لوکس مثبت است. آندریا ایلی، رئیس موسسه آلتاگاما می‌گوید: حجم کالاهای لوکس در اقتصاد ایتالیا بدین ترتیب است: 12% در صنعت، 24% در صادرات، 2% در تولید ناخالص داخلی که در طول 8 سال 8% افزایش یافته است و حجم معاملاتی که هر سال دوبرابر می‌شود. ایتالیا از مهمترین و اصلی‎‌ترین تولیدکنندگان کالاهای لوکس در جهان است.
معاملات بخش لوکس در حال رشد است، به این دلیل که مشتریان به دنبال بهترین اجناس هستند. طبق اطلاعات گروه "بین" در سال 2025 بازار لوکس 5 برابر بزرگتر از سال 1995 خواهد شد. پیش‌بینی رشد معاملات لوکس در بخش‌های مختلف جهان بدین شرح است:
ایالات متحده آمریکا:
در آمریکا با توجه به اعتماد بالای خریداران کالاهای لوکس، پیش‌بینی می‌شود رشد این بخش به 7% برسد. در آمریکای لاتین نیز به رغم تعرفۀ بالای واردات کالاهای لوکس، رشد معاملات بخش لوکس 12% پیش‎‌بینی شده است.
چین:
در چین شعارهای ناسیونالیستی مبارزه با فساد اندکی عاملان کالاهای لوکس را نگران کرده است. با این حال پیش‌بینی می‌شود رشد معاملات این بخش در سال جاری 7% باشد.
آسیای پاسیفیک:
رشد معاملات بخش لوکس برای آسیای پاسیفیک با رشد استرالیا متعاقب افزایش توریست‌های چینی 20% پیش‌بینی شده است.
سنگاپور:
سنگاپور را مرکز مهم منطقه‌ای کالاهای لوکس می‌دانند که در سال 2012 حجم معاملات این بخش به 2.5 میلیارد یورو رسید.
خاورمیانه:
حجم معاملات کالاهای لوکس در خاورمیانه در سال 2012 به 6.3 میلیارد رسید و پیش‌بینی می‌شود در سال 2013 از افزایش 5 درصدی برخوردار باشد. دبی به دلیل ظرفیت‌ جذب مصرف‌کنندگان داخلی و همچنین مشتریان روسی، هندی و آفریقایی نزدیک به 30% از فروش کالاهای لوکس منطقه را به خود اختصاص داده است.
3152

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 293539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =