هفته نامه متن نوشت:

محسن غرویان مدرس حوزه علمیه قم از بعضی ترفندهای تبلیغاتی انتقاد کرده است وی می نویسد:

متاسفانه در زمان انتخابات کسانی که دل در گروی نظام و رهبری ندارند و سعی دارند مردم را از موثر بودن رای و نظرشان در تعیین سرنوشت کشور، دلسرد و مایوس کنند، با بیان حرف‌هایی که هیچ پایه و اساسی ندارد، تلاش می‌کنند جوی سرد را بر انتخابات و فضای سیاسی ایران حاکم کنند. بنابراین افراد را به عنوان کاندیدا‌ی مورد حمایت حاکمیت و رهبری مطرح می‌کنند و بعد اینگونه نتیجه‌گیری می‌کنند که قرار است نام این شخص از صندوق آرا بیرون بیاید و به این ترتیب موجب یاس مردم از تعیین سرنوشت خود می‌شوند. آنچه مسلم است این است که وسایل ارتباط جمعی هم باید در جهت روند تکاملی جامعه در خدمت اشاعه فرهنگ و مطالبات متنوع و مختلف جامعه باشند و از برخورد سالم اندیشه‌های متفاوت باید بهره‌جویی شود و از اشاعه و ترویج خصلت‌های تخریبی و ضد‌اسلامی جدا پرهیز شود، مردم باید هوشیار باشند و فریب جو‌سازی‌ها را نخورند، باید ببینیم این نقشه‌ها را چه کسی می‌کشد و این شایعات را چه کسانی می‌سازند.

در حال حاضر اعتماد چندانی به این حرف‌ها نیست. اینکه می‌گویند جلیلی کاندیدای حاکمیت است. خودش یک نوع طراحی و نقشه است برای اینکه آن فرد را سر زبان‌ها بیندازند. این از آن ترفند‌های تبلیغاتی است که برخی از جریان‌های سیاسی به سود یا علیه یک شخص از آن استفاده می‌کنند. فراموش نکنیم که رهبری فرمودند ملاک ما برای مطلع شدن از نظر رهبری باید حرف‌های صریح و شفاف ایشان باشد و ایشان هم که بارها تاکید کردند و فرمودند: «رای من را هیچ‌کس نمی‌داند.» و تاکید کردند همه سلیقه‌ها در انتخابات شرکت کنند؛ چراکه رهبری مردم را تصمیم ‌گیرنده می‌دانند. حاکمیت در حقیقت مردم هستند. زیرا این مردم هستند که با رای خود رئیس جمهور را معلوم می‌کنند، همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند و مقام معظم رهبری نیز تاکید دارند،‌حاکمیت همان رای اکثریت مردم است.

در مقدمه قانون اساسی آمده است حکومت از ددیگاه اسلام، برخاسته از موضع طبقاتی و سلطه‌گری فردی یا گروهی نیست،‌بلکه تبلور آرمان سیاسی ملتی هم کیش و هم فکر است که به خود سازمان می‌دهد تا در روند تحول فکری و عقیدتی راه را به سوی هدف نهایی؛ یعنی حرکت به سوی الله بگشاید. در سایر اصول قانون اساسی هم اگر دقت کنیم،‌بر مشارکت فعال گروهی و گسترده تمامی عناصر اجتماعی در روند تحول جامعه تاکید شده و خود قانون اساسی زمینه مشارکت را در تمام مراحل تصمیم‌گیری‌های سیاسی و سرنوشت‌ساز برای همه افراد اجتماع فراهم ساخته است. بنابراین مراقب باشیم تا با رفتار‌های غلط، برخلاف قانون عمل نکنیم. این حرف‌ها نوعی القا، تبلیغ و جریان‌سازی به نفع یک فرد و گروه خاص است، ما باید هوشیار باشیم، مردم هم فریب این نوع القائات را نخورند. در انتخابات دو دوره گذشته هم همین جریان‌سازی‌ها و القائات صورت گرفت و از مفاهیم دینی مثل خواب امام زمان استفاده شد و سرانجامش هم این شد که الان می‌بینیم. مردم براساس حرف‌های متشابه عمل نکنند، محکمات فرمایشات رهبری و امام (ره) در دست است، مردم براساس همان حرکت کنند.

17301


 

کد خبر 295283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۵
  128 0
  رفتار و عملكرد ما باعث سو استفاده دشمن ميشه شما رد صلاحيت وزراى مسكن وخارجه دولت قبلى را كنار تاييد اقاى جليلي بكذار اون موقع دليلش را متوجه بشيد
 • بدون نام IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۵
  1 2
  حالا اگه ندیدی جلیلی شد رپیس جمهور تابلوهه !