۰ نفر
۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۲:۵۸

روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت:

رئیس ستاد انتخاباتی آقای دکتر حسن روحانی در واکنش به خبر ویژه کیهان 8/3/92 با عنوان «از کدام افتخار سخن می‌گوئید؟!» جوابیه‌ای فرستاده‌اند که فقط بخشی از آن به خبر ویژه کیهان مربوط است و بخش‌های دیگر، اگرچه شامل موضوعاتی است که کیهان انگیزه فراوانی برای بحث درباره آن دارد ولی در شرایط کنونی از پرداختن به آن، اجتناب می‌کند.
مسئول ستاد آقای روحانی در جوابیه خود آورده است؛
«تاریخچه‌ای که برخی آقایان از مذاکرات هسته‌ای ایران نقل می‌کنند بسیار ناقص، مخدوش و حتی گمراه‌کننده است. آنها زمانی که به دوران تصدی دکتر حسن روحانی می‌پردازند از قطعنامه‌های شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نام می‌برند ولی فراموش می‌کنند به قطعنامه‌های تحریمی شورای امنیت بپردازند که از زمان حاکمیت دولت نهم و تغییر در مدیریت و رویکرد هسته‌ای به طور سریالی و نردبانی علیه کشور صادر گردیده است.
آقایان همراه با کارشناسان جدید خود با اتخاذ سیاست‌های به اصطلاح تهاجمی و با رویکردهای غیرمتعارف و نابخردانه در صحنه بین‌المللی مسبب وضعیتی شدند که پرونده هسته‌ای ایران به ناحق به شورای امنیت ارجاع شود و مردم بیگناه کشور در معرض شدیدترین تحریم‌های بین‌المللی و نیز یکجانبه قرار گیرند. این کارشناسان و دولتمردان جدید گفتند شورای امنیت بلوف است و هیچگاه برنامه هسته‌ای ما را به شورای امنیت ارجاع نخواهند داد، وقتی که به شورای امنیت ارجاع شد گفتند قطعنامه‌ای علیه ایران صادر نخواهد شد و وقتی قطعنامه‌ها پی درپی صادر و تحریم‌ها اعمال شد گفتند قطعنامه‌‌ها کاغذ پاره‌ای بیش نیستند. شاید این نوانقلابیون نمی‌دانستند که با کشاندن پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت عملا به آرزوی دیرینه نومحافظه‌کاران آمریکایی جامه عمل پوشاندند. اصلا چرا این افراد انقلابیون نمی‌گویند در زمان تصدی چه کسی قطعنامه‌های تحریمی علیه ایران صادر شده است؟ و یا این که راه برون‌رفت از شورای امنیت و تحریم‌های مخرب آن چگونه و کجاست؟»
کیهان: آقای حسن روحانی در برنامه گفت‌وگوی ویژه شبکه 2 ضمن دفاع از عملکرد 22 ماهه خود به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی و مسئول تیم مذاکره کننده هسته‌ای، این عملکرد را افتخارآمیز دانسته و از جمله گفته بود در آن دوران مانع ارسال پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل و صدور قطعنامه علیه ایران شده است.
و کیهان در پاسخ آورده بود «باید از آقای روحانی پرسید، در حالی که تمامی فعالیت‌های هسته‌ای ایران را به حالت تعلیق درآورده بودید، چه بهانه‌ای برای ارسال پرونده به شورای امنیت وجود داشت؟! و این چه افتخاری است که به آن اشاره می‌کنید؟!
در خبر ویژه کیهان به اعتراض آقای خاتمی رئیس جمهور وقت اشاره شده بود که از روند- مورد نظر آقای روحانی!- به شدت گلایه کرده و گفته بود «غرب با وجود بازرسی‌های انجام شده -حتی از مراکز نظامی ما- و همکاری گسترده‌ای که با آنها داشته‌ایم به عهد خود پایبند نبوده و برخلاف قولی که داده بودند پرونده ایران را از حالت فوق‌العاده خارج نکرده‌اند» اکنون باید از آقای روحانی پرسید آیا به نظر شما آقای خاتمی هم «بی‌سواد» و «دروغگو» هستند؟!
در خبر کیهان به اعتراض مشابه آقای کمال خرازی وزیر وقت امور خارجه و نظر علی‌اکبر محتشمی‌پور هم استناد شده بود که با استدلال آقای روحانی آقایان خرازی و محتشمی‌پور هم در صف بی‌سوادها و دروغگوها قرار دارند!
تعجب‌آور است آقای روحانی از اعتراف چندباره و صریح مقامات رسمی غرب- از جمله اعتراف جرج فریدمن مسئول شورای راهبردی استراتفور و مشهور به باشگاه کهنه‌کاران سیا- بی‌خبر هستند که چالش هسته‌ای را بهانه می‌دانند و به صراحت اعلام می‌کنند غرب از پیشرفت‌های حیرت‌آور ایران آنهم در حال ستیز با آمریکا نگران است و تحریم‌ها برای پیشگیری از این پیشرفت‌ها و ممانعت از الگو شدن ایران برای سایر کشورهاست.
چرا جناب روحانی اشاره نمی‌فرمایند که برخی از اعضای اصلی تیم مذاکره کننده تحت مدیریت ایشان امروزه به کدام کشور غربی فرار کرده‌اند؟! و چرا نظر معروف تونی بلر نخست‌وزیر وقت انگلیس را نادیده می‌گیرند که در مصاحبه با بی‌بی‌سی و در توضیح علت حمله به عراق گفته بود؛ «ما میوه حمله نظامی به عراق را در سعدآباد چیدیم»؟! باید خطاب به آقای روحانی گفت؛ مگر غیر از این است که به قول حضرت آقا، حاضر شده بودید فقط 5 سانتریفیوژ در اختیار داشته باشید ولی تروئیکای اروپایی- طرف مذاکره آن روزها- اجازه نمی‌داد! می‌دانید چرا؟! برای این که دوستان شما- و نه خود شما- به جای نشان دادن اقتدار، به غرب التماس می‌کردند. آیا التماس کردن به دشمن و آن هم بی نتیجه ماندن التماس‌ها افتخارآفرین بوده است؟!
آقای روحانی! در معادلات بین‌المللی امروز، سهم هرکس را به اندازه اقتدارش می‌دهند و نه چانه‌زنی و التماس.
و بالاخره جناب روحانی! به خاطر دارید بعد از مذاکرات بروکسل که تعلیق فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان و اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را در پی داشت، برای مدیر مسئول کیهان نقل کرده بودید که «وقتی به «جک استراو» وزیر خارجه انگلیس و یکی از سه عضو تروئیکای اروپایی گفتم؛ شاید برای نشان دادن حسن نیت، پروتکل الحاقی را داوطلبانه اجرا کنیم، جک استراو خندیده و گفته بود؛ آقای دکتر! این چه امتیازی است؟ نمایندگان مجلس شما طرح دو فوریتی تهیه کرده‌اند که براساس آن دولت را ملزم به پذیرش پروتکل الحاقی کنند»! و شما چقدر از این بی‌هویتی- و به اعتقاد مدیر مسئول کیهان، وطن‌فروشی- آن عده از نمایندگان مجلس ششم نگران شده بودید و یا به خاطر دارید که وقتی یکی از نمایندگان مجلس ششم پشت تریبون رفت و اعلام کرد «ما 19 سال درباره فعالیت هسته‌ای خود به غرب دروغ گفته‌ایم»! و با این اقدام نشانه دیگری از وطن‌فروشی خود را به نمایش گذاشت، حضرتعالی تا چه اندازه عصبانی شده بودید؟!
آقای روحانی! این قماش که امروزه دور شما جمع شده‌اند همان قماش وطن‌فروش و بی‌هویت هستند. چرا از نتیجه کار آنها دفاع می‌کنید و با صراحت نمی‌گوئید که مدعیان اصلاحات در پدید آوردن آن شرایط تحمیلی نقش اصلی را داشته‌اند؟!
/2929

کد خبر 296320

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 48
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام EU ۰۳:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  فقط روحاني
 • بی نام EU ۰۳:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  من دوست دارم عوامل روزنامه کیهان هم خود را در معرض انتخاب قراردهند تا ببینیم چقدر مردم عادی با نظراتشان موافقند
  • بی نام A1 ۰۵:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
   272 9
   اتفاقا عوامل روزنامه کیهان هم خود را در معرض انتخاب قرارداده‌اند نگاه كنيد همه روزه دارند از كانديداي خودشان حمايت مي‌كنند فقط اسم نمي‌برند و كد مي‌دهند
  • بی نام IR ۰۵:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
   8 71
   تحلیل های کیهان چون مستند و دقیق هست حتی دشمنان و مخالفان هم نمیتونند اما در بیارن.
 • موکل سردرگم IR ۰۳:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  کیهان بابا بگو به کی رای بدیم وخلاص؟
  • بی نام IR ۰۵:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
   48 5
   دفعه قبل گفت به احمدی نژاد رای بدین که به خاک سیاه نشستیم اینبار دیگه کاملاً نابود و تجزیه میشیم
  • ایرانی IR ۰۶:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
   88 34
   معلومه جلیلی!!! ح
  • بی نام IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
   49 5
   فقط روحاني
  • reza EU ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
   67 8
   فقـــــــــــــــــــــــــــــــــط دکتــــــــــــــــــــــــــــــر روحـــــــــــــــــــــــــانـــــــی
 • بی نام IR ۰۳:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  اگر اینگونه که کیهان می گوید پس حضرت محمد(ص) که با ابوسفیان قرارداد صلح حدیبیه را بست، مقتدر نبود و از سر زبونی و ضعف بوده است
  • بی نام A1 ۰۴:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
   قیاس احمقانه است و ارزش پاسخ دادن نداره اما بذا جواب بدم: قرارداد صلح در ازای دست کشیدن پیامبر از اسلام امضاشد؟؟ پیامبر در اوج اقتدار اون قرارداد رو امضا کرد . و بعدا اون قرارداد بهانه ای برای فتح مکه شد. آقای روحانی در اوج ذلت دست کشیدن ایران از فعالیت های هسته ای رو امضا کرد و در غلتانی که به غرب دادیم و میوه حمله به عراقی که به آمریکا داده شد و بعد هم بهانه ای شد برای اینکه اگر حقمان را بخواهیم تحریم می شویم... اونقدر مرد باشید نظر من رو منتشر کنید گرچه نیستید.
  • پارسا A1 ۰۵:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
   جناب بی نام اگر این کار رو نمی کردند همون اوج اقتدار به این وضعی که الان هستیم تبدیل می شد من افتخار می کنم که در آن دوران ایرانی تروریست شناخته نشده بود اما به لطفا این 8 سال ایرانی رو تروریست میدونند من افتخار میکنم که آن زمان ایرن کشور گفتوگو بود و خبری از تهدید نبود من افتخار می کنم که هم برنامه ی هسته ای پیشرفت و هم از تحریم جلوگیری شد من افتخار می کنم که در آن زمان میدانستند که تحریم کاغذ پاره نیست من افتخار می کنم که پاسپورت من با ارزش بود و بین آمریکا و غرب فاصله انداخته بودیم کاش شما هم افتخار میکردی ...
  • علی A1 ۰۵:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
   28 2
   کیهان باید جواب دهد قرارداد صلح و فی نفسه «صلح» با کفار مکه صحیح بود؟
  • فرد A1 ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
   69 5
   قرادا دي كه أيشان بستن باعث حفظ شان ملت و نرفتن پرونده به شورا امنيت شد و در عين حال تجهيزات هسته اي در حال توسعه وتكامل بود و تعليق هم موقتي و براي اعتماد سازي بود.....حال دستاورد اين 8 سال اخير چه بوده؟؟؟ ٤قطعنامه شورا امنيت و تحريم هاي كمر شكن يك جانبه امريكا و اروپا كه امروز شرايط اقتصادي كشور را به سمت پرتگاه سوق داده ....ايا خرد شدن كمر مردم زير بار گراني ناشي از گراني ارز كه ثمره مستقيم تحريم ها هست عزت است؟؟ كار اقاي جليلي چه بوده إلا اينكه شعار هاي ايدئو لوژيك سر دهند در حالي كه هزينه أش را ملت نجيب ايران بپردازد...اين نه مديرت است نه ديپلماسي .......اين ظلم است.
  • مهدي-خوزستان IR ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
   16 97
   جناب آقاي پارسا محور شرارت قلمداد شدن ايران توسط بوش پسر، مگر در زمان خاتمي و پس از پذيرش تعليق غني سازي صورت نگرفت؟ بايد ديد چه چيزي داديم و چي گرفتيم. من نمي دونم اگه لطف كنيد تاريخ دقيقشو به من متذكر بشيد ممنون ميشم.
  • بی نام IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
   6 42
   جناب پارسا خسته نباشید با این همه افتخارات
 • بی نام A1 ۰۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  42 3
  فقط فقط روحانی . خوشم اومده ازش. حرف هاش بوی امید به هم داده.
 • بی نام IR ۰۴:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  38 3
  کیهان میترسه که با روی کار آمدن کسانی مثل روحانی دستش برای مردم رو بشه بنا براین حق داره که به آب و آتیش بزنه .
 • سيد علي IR ۰۴:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  39 5
  از كيهان بسيار سپاسگزاريم كه با مخالفت با آقاي روحاني محبوبيت ايشان را صدچندان مي كنند. اساسا كيهان هرچه ميگويد مردم برعكسش را مي پذيرند
 • بی نام IR ۰۵:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  24 4
  رای ما روحانی :)
 • بی نام IR ۰۵:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  5 32
  فقط جليلي
 • صدیقه IR ۰۵:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  23 3
  رای ما روحانی. اگر روحانی نبود در انتخابات شرکت نمی کردیم.
 • بی نام A1 ۰۵:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  كسي كيهانم مگه مي خونه؟؟؟؟؟
 • امیر حسین A1 ۰۵:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  87 16
  به امید اینکه از بین آقایان عارف و روحانی یکیشون کاندید نهایی بشن و ما به اون رای بدیم.
 • بی نام A1 ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  160 8
  برادران کیهانی را به داستان موش ومار کلیله و دمنه ارجاع می دهم تا ببینند درمقابل دشمن قوی باید از مکر وحیله کارساز استفاده کرد نه اینکه مستقیم به جنگش رفت چون دیگر از مانشانی باقی نمیگذارد. دیگر اینکه اگر توجه کنید در حالی که ما توسط آمریکا و اروپا تحریم شده ایم نه تمام دنیا ولی مثل اینکه اینها تمام دنیا را تشکیل داده اند توضیح اینکه با نظام ظالمانه ای که آمریکا و اروپا درست کرده ما برای مبادلات کالا قادر به نقل و انتقال پول بین بانک مرکزی و بانکهای دنیا نیستیم آن هم به خاطر اینکه سوئیفت بانکی در دست آقایان است نه در دست روسیه و چین و ... حال باز هم معتقدید نباید مکر کرد!
 • بی نام IR ۰۶:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  روزنامه ای که از پول ملت اداره میشود نباید بر له یا علیه کاندیدا ها موضعگیری کند. ضمنا اقتدار ملت در رشد اقتصادی ، رفع بیکاری ، کاهس فقر و فساد ، برابری شهروندان در برابر قانون ، عدالت اجتماعی سیاسی و اقتصادی واعتبار جهانی تبلور میابد . به راستی کدامیک از موارد در این 8 سال بهبود یافته است
 • بی نام IR ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  مردم میفهمن ومیدانند چه کسی چه زمانی چیکار کرده....شما کاسه داغتر از اش نشین.......
 • بی نام IR ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  زنده باد روحــــــانــــــــــــــــی
 • بی نام IR ۰۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  91 17
  زنده باد روحاني راي ما فقطططططططططط روحاني عزيز.
 • مصطفی A1 ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  56 3
  چرا هر کسی فکر میکنه باید اولین چیزی که به ذهنش میرسه به دیگران خبر بده بقول برتراند راسل(نقل به مضمون): مشکل جهان ما اینست که کسانی که باید سخن بگویند،می ترسند چیزی بگویند که درست نباشد و زبان های هرزه ای که باید در کام باشند بی مهابا به طعنه و تعریض بلندند. این جمله رو مدتها بود از یاد برده بودم تا نظرات مشعشع دوستان رو خوندم. فاعتبروا... خبر لطفا چاپ کن
 • بی نام IR ۰۷:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  88 12
  مساله اين است كه آقاي روحاني در يك فضاي متضاد گير افتاده است. چون در ان زمان كه ايران تعليق را پذيرفت، در حقيقت در داخل فعاليتهاي خود را شدت بخشيد و در همان زمان تعليق كارها بسيار پيش رفت. البته در ان زمان نميشد دستاوردها را اعلان عمومي كرد،‌ چون مثلا قرار بود ايران فعاليت نكند. حال روحاني براي اينكه اثبات كند كه فعاليتها را بعد از تعليق پيش برده،‌ در حقيقت اعترافي است به اينكه ايران به تعهدات توافقنامه ها پايبند نبوده. پس روحاني در ازاي رفع اتهام توقف فعاليتها از خود، اعتبار بين المللي خود را از دست ميدهد. اين فضايي است كه روحاني در آن گير افتاده.
 • بی نام A1 ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  بنده به شخصه دوران انرژي هسته اي را پايان يافته ميدانم. اما توانايي هاي ايران در زمينه فراوري اورانيوم و غني سازي دقيقا پيش از دولت احمدي نژاد ايجاد شده بود. اما در اعلان عمومي انها محدوديت وجود داشت. اين بود كه همه انها به نام احمدي نژاد خورد!
  • بی نام IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
   14 53
   چه نظر پر از كينه غيرمنصفانه اي داريد شما همچين كپسول كينه و نفرت هستينا
 • سامان A1 ۰۷:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  کیهان بهتر است به خاطر دفاع بیش از حد از احمدی نژاد از مزدم عذر خواهی کنه . واز اظهار نظر تا پس از انتخابات جلوگیری کنه تا مجبور به عذر خواهی نشه .
 • منتقد IR ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  من از گفتمان اصولگرایی تند رو در ایران که صرفاً با موضعگریریهای بچه گانه مملکت را به این وضعیت انداخته اند اعلام بیزاری می کنم. و اعلام می کنم که این گفتمتن در کشور به بن بست فکری و عملی رسیده است.
 • وحید IR ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  ما این را درک میکنیم که حملات روزنامه کیهان به خاطر محبوبیت اقای روحانی است. 24 خرداد پیروزی قاطع اکثریت.
 • بی نام A1 ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  درود بر شريعتمداري كه به موقع افشاگري مي كند
  • بی نام IR ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
   13 1
   تو رو خدااااا
 • مهرداد IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  فقط عارف...... مثبت بزن
 • محمد IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  64 6
  بنده به نوبه خود روش اتخاذی جناب آقای دکتر حسن روحانی را نقطه عطفی در سیاست داخلی و خارجی سرزمین ایران اسلامی میدانم .إن شاءالله با عنایت الهی در این امتحان همواره سربلند باشند .
 • بی نام IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  19 2
  سایت بسیار وزینی هستید شما در انتشار نظر های گزینشی
 • صمد A1 ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  8 63
  اقای روحانی خیلی از نسل اولی ها زندهاند وروایت انرزی هسته ای وانتخابات سال 88 را برای فرزندان ونوه هایشان تعریف میکنند خیتی به خودتان زحمت ندهید که خود را موجه جلوه دهید
  • دشمن تحجر IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۹
   1 1
   اقا صمد ما نسل سومی ها هم روزی روایت تحریم های ناشی از بی تدبیری اقایان را برای ایندگان تعریف خواهیم کرد.
 • ن US ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  7 29
  خیانتی که روحانی در مورد انرژی هسته ای کرد قابل جبران نیست.
 • کاشانی A1 ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۲
  6 27
  روحانی مهره سوخته اصلاحات ورشکسته
 • عباس IR ۰۳:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۳
  4 32
  دوستان منصف باشید شماهایی که دم از انتقاد و آزادی بیان می زنید اعتراض کیهان در چارچوب انتقاد و آزادی بیان هست قدرت تحمل داشته باشید چرا که اگر منظورتان از آزادی بیان همین هست که در برابر انتقاد یک روزنامه نگار اینطوری جبهه گیری احساسی داشته باشین تفکرات روشنفکریتان به دیکتاتوری مطلق ختم می شود
 • بی نام IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
  6 31
  آقای روحانی آمده خرابکاری های قبلیش رو تموم کنه.به قول وزیر خارجه آلمان:ما قمارباز های خوبی هستیم و خوب تونستیم سر آقای روحانی و کلاه بزاریم
 • محبوبه IR ۰۵:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۸
  8 41
  فقط جليلي آگاه وفهيم