محمدرضا عارف، کاندیدای اصلاح‌طلب انتخابات ریاست جمهوری طی بیانیه‌ای برنامه‌هایش را برای زنان خانه‌دار مانند بیمه این قشر، اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین متن این بیانیه به شرح زیر است:

من محمدرضا عارف، تعهدات خودم را در قبال 18 میلیون زنان عزیز خانه‌دار اعلام می‌کنم. من برای شما زنان خانه دار دو تعهد عملی را در نظر گرفته ام و به آن پایبند خواهم بود.
هم‌اکنون، دو گروه بسیار پرجمعیت داریم که بخش بزرگی از آنها بیمه نیستند؛ یکی «زنان خانه‌دار» و دیگری «روستاییان زحمتکش». جالب این جاست که این دو قشر زحمت زیادی می کشند اما چه آینده ای برای آنان متصور است؟ همه معتقدیم که در بلندمدت، باید «به تدریج» همه ایرانیان تحت پوشش «بیمه درمانی» و «بیمه بازنشستگی» قرار گیرند.
طرح بیمه زنان خانه‌دار، از سوی دولت‌های اخیر مطرح شده، اما متاسفانه قدمی برای اجرایی شدن آن برداشته نشده است. آیا برای 18 میلیون نفر زن خانه¬دار نباید آینده‌ای متصور باشد؟
بیمه کردن زنان خانه دار سه نتیجه دارد: به رسمیت شمردن خانه‌داری به عنوان یک شغل. افزایش منزلت زنان و افزایش امید و امنیت آنان در قبال آینده.
بیمه کردن زنان خانه‌دار را با اولویت‌بخشی به زنان خانه‌دار روستایی، زنان خانه‌دار ساکن استان‌های محروم کشور و زنان بی‌سرپرست، به صورت تدریجی در دولت پیش خواهم برد. استفاده از این بیمه، ارتباطی به مجرد یا متاهل یا مطلقه بودن آن‌ها ندارد.

صادقانه می¬گویم که در این زمینه دغدغه¬مند هستم که برای میلیون¬ها زن خانه¬دار شریف ایرانی، «خانه-داری» به عنوان یک «شغل» به حساب بیاید و به افزایش «منزلت» و بهبود «روحیه» و «امید» در بین آنان کمک کند. با زمینه¬سازی برای اجرای این طرح فراموش¬شده و این آرزوی دیرینه دین خودم را به تمام مادران و زنان این سرزمین ادا می کنم.

تعهد دوم من درآمدزایی برای خانوارهای ایرانی و زنان این سرزمین از طریق "توسعه کسب و کارهای خانگی و خانوادگی" است. در کنار اجرایی نمودن بیمه زنان خانه¬دار، دولت من، به ترویج و برنامه¬ریزی مشاغل خانگی ساده جهت درآمدزایی برای زنان نیز خواهد پرداخت تا برای «توانمندسازی پایدار» آنها هم گام بردارد. در این راستا سه کار مهم انجام خواهیم داد: قانون¬های دست و پاگیر را حذف خواهیم کرد تا راه اندازی مشاغل خانگی هر چه ساده تر باشد. آموزش¬های فنی و حرفه ای را در سراسر کشور ارایه خواهیم کرد، برای فراهم کردن امکان فروش محصولات، بازارچه¬های عرضه مستقیم فراهم خواهیم کرد.

رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند.
محمدرضا عارف.
/27220

 

کد خبر 297267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۸
    12 2
    من خودم اصلاح طلب هستم . اگر دکتر روحانی و دکتر عارف به اءتلاف برسند خیلی خوب می شه.