رئیس پلیس راهور تهران با اعلام بایدها و نبایدهای نصب پوستر و تبلیغات کاندیداها درخودروها گفت: با تجمع تعدادی از هواداران کاندیداها در شهر برخورد نمی کنیم و ترافیک آن را تسهیل می کنیم.

سردار حسین رحیمی با اشاره به ممنوعیت نصب پوسترهای غیر متعارف تبلیغاتی در خودروها به مهرگفت شیوه رفتار ماموران پلیس برای جلوگیری از نصب تبلیغات غیرمتعارف در پشت خودروها بر اساس قانون است و ماموران نمی توانند نسبت به تخلف بی تفاوت باشند. نصب پوستر، عکس و تبلیغات کاندیداها در قانون مشخص شده است و پلیس سعی می کند بر اساس قانون عمل کند.
وی ادامه داد: ماموران با نهایت ادب و احترام برخوردی آموزشی را با متخلفان دارند و هیچ خودرویی را به خاطر نصب پوستر در شیشه عقب جریمه نمی کنند.
به گفته رحیمی، نگاه پلیس به مقوله انتخابات افزایش صددرصدی شور، نشاط و هیجان انتخابات است و هر چه به زمان انتخابات نزدیکتر می شویم این شور و هیجان افزایش می یابد. ما نیز تلاش می کنیم تا فضای انتخاباتی کشور حفظ شود.
رئیس پلیس راهور تهران با اعلام اینکه روزانه برنامه های تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری پوشش ترافیکی داده می شود، تاکید کرد: روزانه چندین جلسه تبلیغاتی در تهران برگزار می شود که پلیس آن را پوشش ترافیکی داده و ترافیک در آن مناطق را مدیریت می کند. برای ما هیچ کاندیدایی با دیگری فرقی ندارد و همه یکسان هستند. پلیس تمام تلاشش را می کند تا علاوه بر تسهیل ترافیک، شور و هیجان طرفداران کاندیداها حفظ شود.

رحیمی افزود: خوشبختانه در موضوع راه اندازی کارناوال ها هیچ تخلفی را کاندیداها مرتکب نشده اند و در این دوره اخلاق ها به خوبی رعایت شده است. راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی ممنوع است و کاندیداها و طرفدارانشان این قانون را تاکنون به خوبی در پایتخت رعایت کرده اند. هیچ مشکل ترافیکی یا تخلفی در تهران گزارش نشده است. پلیس از تجمع تعدادی از هواداران کاندیداها در کنار خیابان جلوگیری نمی کند و ضمن همکاری با آنها از بروز ترافیک در تجمعات طرفداران جلوگیری می کنیم.
رحیمی با اشاره به اینکه پلیس نمی تواند نسبت به وقوع تخلف در یک نقطه بی تفاوت باشد، تاکید کرد: سعی کرده ایم موضوعاتی از جمله نصب پوستر که تمامی شیشه خودرو را می گیرد را از طریق برخورد ارشادی و آموزشی رفع کنیم. البته موضوعاتی که در خصوص تبلیغات کاندیداها که مغایر با قانون است، سعی کردیم با تذکر و توجیه رفع کنیم.

 تدابیر ترافیکی ویژه انتخابات

همچنین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اتخاذ تدابیر ویژه ترافیکی بر روزهای پنجشنبه و جمعه همزمان با برگزاری انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر تهران خبر داد.

وی درگفتگو با ایسنا گفت: با توجه به حجم تبلیغات در روزهای پایانی انتخابات و حضور بیشتر مردم و شهروندان در این ایام، به صورت روزانه ترافیک 10 تا 15 مراسم مدیریت می‌شود.

وی افزود: راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در تلاش است تا فضای لازم را برای کاندیداهای ریاست جمهوری و علاقه‌مندان به آنها ایجاد کند تا بتوانند تبلیغات لازم و مناسب خود را جهت برگزاری انتخابات هر چه باشکوه‌تر انجام دهند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: راهنمایی و رانندگی تلاش می‌کند تا با ارائه خدمات ترافیکی مناسب از ایجاد شلوغی در محدوده‌های تردد خودداری کند.

روی با اشاره به ایجاد تدابیر ویژه برای روز قبل و روز برگزاری انتخابات، ادامه داد: از روز جمعه از ساعت 6 صبح 100 درصد نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در تمام سطح شهر به ویژه در محل برگزاری انتخابات مستقر خواهند شد که این تدابیر ویژه در اطراف وزارت کشور و فرمانداری‌ها و همچنین مراکز اخذ رای با شدت بیشتری اجرا خواهد شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: تلاش می‌کنیم تا در مقابل محل‌های برگزاری انتخابات و اخذ رای، خودروها تجمع و به طور بی‌نظم استقرار نداشته باشند و از لحظه‌ای که این صندوق‌ها از فرمانداری‌ها اخذ و پس از شمارش به فرمانداری‌ها بازمی‌گردد، این طرح ویژه ترافیکی همچنان ادامه خواهد داشت.

23245

کد خبر 297624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۰
    23 6
    اما پلیس خوب بلده پلاکهای شهرستانی رو جریمه کنه! نمونه بارز این تبعیض در تونل توحید است کافیه 1 کیلومتر بیشتر از سرعت مجاز (60 کیلومتر )رانندگی کنید: 40 هزار تومان ! این در حالیه که تهرانی ها بیشتر از 100 کیلومتر براحتی و بدون ترس از جریمه رانندگی می کنند!