۰ نفر
۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۶:۰۱

حزب الله در اقدامی اسلامی و انسانی نسبت به همکیشان و همنوعان خود، یکی از راه‌های خروجی القصیر منتهی به روستای ضبعه را باز گذاشت تا شهروندان و شبه نظامیان فراری با احساس امنیت از شهر خارج شوند.

پایگاه اینترنتی المانیتور نوشت که دو روز قبل از آزادسازی کامل شهرالقصیر توسط نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان حزب‌الله ، در هنگامی که تمامی مسیرهای ورودی و خروجی این شهر در محاصره این نیروها قرار داشت و گروه‌های تکفیری به هیچ راه فراری دسترسی نداشته و کاملا تحت محاصره قرار گرفته بودند، در این هنگام ولید جنبلاط رهبر دروزی‌های لبنان با رهبران حزب‌الله تماس می‌گیرد تا برای عقب نشینی آنانی که وی شهروندان و مجروحان توصیف کرده است، میانجیگری کند و خواستار باز گذاشتن راه فراری برای شورشیان تحت محاصره ‌شود.

رهبران حزب‌الله بلافاصله پی ‌بردند که این در خواست جنبلاط از طرف بازیگران منطقه‌ای از جمله ترکیه و بعضی کشورهای عربی مطرح شده و هدف آن عمدتا نجات جان کسانی است که فریب دروغ ها وعده و وعیدهای مزدوران امریکا و اسرائیل را خورده و به سوی قربانگاه ها و کانون های مرگ در سوریه شتافته اند.

حزب الله درپی کشتار و خونریزی نبود و همانند تعبیر امام علی (ع) که در توصیف اصحاب پیامبر (ص) فرمود: " بصیرت هایشان را بر شمشیرهایشان حمل می کردند "، حزب الله نیز سلاحی را در دست گرفته است تا با آن به نشر بصیرت و آگاهی و آزادی انسان و سرزمین بپردازد و نه کشتار انسان ها، سلاحی که دشمنان اصلی را از دوستان نادان تشخیص می دهد، سلاحی که تنها در صدد شکستن سلاحی است که راه خدا و راه حق را سد کرده است و نه در صدد خون ریزی و فساد در زمین باشد، در واقع تجلی پاسخ حضرت حق به ملائکه که در آغاز خلقت به خدا اعتراض کردند که آیا می خواهی انسانی را خلیفه خود قرار دهی که در زمین فساد می کند و خون انسان ها می ریزد، و خدا در پاسخ آنان گفت انی اعلم مالا تعلمون، من چیزی را می دانم که شما برآن آگاه نیستید.

لذا حزب الله که بر اوضاع شهر القصیر تسلط یافته و کانون فتنه را ازهم پاشیده بود، در اقدامی اسلامی و انسانی نسبت به همکیشان و همنوعان خود، یکی از راه‌های خروجی منتهی به روستای ضبعه را باز گذاشت تا شهروندان و شبه نظامیان فراری با احساس امنیت از شهر خارج شوند.

بر اساس گزارش المانیتور در طول شب سه شنبه گذشته، یعنی یک روز قبل از آزادسازی نهایی قصیر، در حدود هزار شورشی و شبه‌ نظامی به صورت نامنظم از این شهر خارج شدند.
در همین خصوص در روز آزادسازی قصیر یک رزمنده حزب‌الله گفته بود که ما عمدا یک راه فرار برای شورشیان باز گشتیم تا آن ها بتوانند از شهر خارج شوند.

بدین ترتیب برخلاف موضع کینه توزانه رسانه های مزدور عربی و غربی و تبلیغات دروغین آن ها و برخلاف اظهارات خصمانه و تحریک آمیز مفتی قطر شیخ یوسف قرضاوی و مفتی عربستان شیخ عبدالعزیز بن عبدالله بن بازعلیه حزب الله لبنان و ترسیم چهره خشن از حزب الله که در صدد قتل عام اهل سنت و ریختن خون آنان است، حزب الله چهره ای آسمانی از خود نشان داد که کمتر در جهان امروز می توان در دنیای واقع همانند آن را مشاهده کرد.

آیا این رسانه ها و این مفتیان کمترین اعتراضی هم به کشتار مردم عادی در پاکستان و افغانستان و یمن و سوریه و عراق... که روزانه توسط غربیان یا تروریست های به اصطلاح اسلامی به بهانه هدف قرار دادن مخالفانشان صورت می گیرد،ابراز کرده اند. این است تفاوت جنگ مقدس با جنگ نامقدس!.

تقریب

کد خبر 297841

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =