کدخدایی: تاکنون مشکل خاصی در برگزاری انتخابات گزارش نشده است

سخنگوی شورای نگهبان گفت: ‌حضور مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، گسترده بوده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عباسعلی کدخدایی با بیان اینکه اکنون مشکل خاصی در برگزاری انتخابات گزارش نشده است در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تنها برخی نمایندگان نامزدها مسائل جزیی را مطرح کرده‌اند که پیگیری شده است.
وی با اشاره به نظارت شورای نگهبان بر فرآیند رای‌گیری، ‌گفت: ناظران شورای نگهبان تا پایان رای‌گیری در شعب اخذ رای حضور خواهند داشت و پس از آن نیز صورتجلسات شمارش آراء با امضای آن‌ها اعتبار خواهد یافت.
کدخدایی افزود: گزارش لحظه به لحظه از روند برگزاری انتخابات، به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات می‌رسد و در صورت وصول گزارش، شکایت یا نقصی در برگزاری انتخابات، هیات مرکزی آن‌ها را بررسی کرده و درباره صحت انتخابات اعلام نظر خواهد کرد.
وی درباره حضور نمایندگان نامزدها در فرآیند رای‌گیری، گفت: این حضور به دو گونه است؛ یکی بر اساس قانون انتخابات است که نمایندگان سر صندوق‌ها حضور دارند و گونه دیگر ابتکاری است که برای همکاری بیشتر بین نامزدها و هیات نظارت انجام می‌شود و آن حضور در ستاد نظارت بر انتخابات کشور است.
/29219

کد خبر 298393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =