یک فرانسوی برای اولین بار، به مدت دو هفته از داشتن اینترنت محروم شد.

 

دادگاهی در پاریس کاربری که قوانین کپی رایت را رعایت نکرده بود بر اساس قانون HADOPI مجرم شناخته و وی را از داشتن اینترنت به مدت دو هفته محروم کرد.

ظاهرا این محکومیت در ماه می اتفاق افتاده اما این هفته اجرا شد. همچنین کاربر باید 600 یورو جریمه نیز بپردازد.در محکومیتهای رایانه ای این اولین بار در فرانسه است که فردی بدلیل دانلود غیر قانونی به محرومیت از داشتن اینترنت محکوم می شود و در نوع خود در دادگاههای جرایم رایانه ای بی نظیر است.

البته طبق قوانین فرانسه محرومیت کامل وجود ندارد و کاربر حق دریافت و ارسال ایمیل را خواهد داشت که این قانون نیز جالب توجه است.همچنین اگر کاربر از سرویس های سه گانه همزمان (تلویزیون/ اینترنت و تلفن) استفاده می کند نیز حق خواهد داشت همچنان از آن سرویس ها استفاده کند.

ماه گذشته در فرانسه در حمایت از حقوق دیجیتال برای حفظ فرهنگ و هنر این کشور، حکومت مسوول شناخته شد تا با ایجاد قوانین جدید، جلوی کپی رایت های غیر قانونی را بگیرد.

قطع اینترنت مجرمین نیز یکی از مواردی است که در این کشور برای کاربران تعریف شده و لازم الاجرا گشته است.

آرلی فیلیپتی وزیر فرهنگ فرانسه هنگام جشنواره کن گفته بود قانون محرومیت از اینترنت به زودی اجرا می شود که حالا شاهد آن هستیم.

از سوی دیگر، محکومین می توانند درخواست استیناف دهند و قبل از اجرای حکم باید این کار صورت گیرد.

بر اساس قانون هادوپی 20 تا 30 پرونده تشکیل شده است و جریمه هایی نیز برای کاربران مد نظر قرار گرفته است. منتقدین قانون نیز از کسری ها و ابهامات بوجود آمده سخن گفته اند و می گویند حکومت باید مشکلات بوجود آمده توسط این قانون را حل کند.

 

.

منبع: زد دی نت

56501

 

 

 

کد خبر 299206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۷
  46 2
  دوهفته؟! اینم شد محدودیت؟
 • سعید A1 ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۷
  32 2
  یعنی چطور دو هفته بدون اینترنت را تحمل میکنه؟! من که نمیتونم.
  • بی نام IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۸
   8 1
   این اینترنت زغالی ای که ما اینجا داریم، واسه اونا به معنی نداشتن آن تا آخر عمره!!!
 • بی نام IR ۰۴:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۸
  18 0
  به نظر من باید به جای دوهفته محرومیت از نت محکوم میشد به استفاده از اینترنت ایران چون عذابش خیلی بدتر از نداشتن هستش 1-با سرعت عالی که نت ایران داره 2-همه سایتها هم در دسترس هستند
 • بی نام IR ۰۴:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۸
  8 1
  دو هفته اینترنت یعنی چند تا فیلم؟؟؟
 • بی نام IR ۰۵:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۸
  17 0
  یک نفر درفرانسه در دو هفته محرومیت یک ملت 75 میلیونی به اندازه کل عمرشان دارد مجازات می شود . درحالیکه برای ما عادی است برای آنها آنقدر عجیب که تیتر خبر می شود