وزیر کشور آلمان اعلام کرد تنها راه حل جلوگیری از جاسوسی آژانس امنیت ملی امریکا عدم استفاده از سایتهایی مانند فیس بوک و گوگل و قطع سرویس گیری از سرورهای امریکایی است.

 

هانس پیتر فردریش در برلین به خبرنگاران گفت هر کسی که از جاسوسی امریکایی ها روی محتوای مورد مبادله در وب واهمه دارد، باید ارتباط خود را با سرورهای امریکایی قطع کند.

وی افزود مقامات ارشد آلمانی در ملاقات هفته آینده خود مراتب اعتراض خود را حضورا به اطلاع مقامات امریکایی خواهند رساند.

بر اساس افشاگری های ادوارد اسنودن، پیمانکار برنامه جاسوسی پریسم متعلق به آزانس امنیت ملی امریکا، دولت اوباما اداره های متعلق به اتحادیه اروپایی را مورد هدف اطلاعاتی قرار داده و دیتای آنها را در واشنگتن ضبط و مانیتور  می کند.

انتشار این خبر موجی از خشم به خصوص در آلمان ایجاد کرده و مقامات این کشور دنبال راه چاره هستند. آلمان یکی از کشورهایی است که به شدت از حریم خصوصی افراد خود دفاع می کند اما اتفاقی که افتاده باعث بروز مشکل بین دوستان اروپایی شده است. آلمان به فیس بوک و گوگل در سالهای اخیر گوشمالی خوبی داده و نشان داده که حریم خصوصی افرادش مهمتر از این کمپانی ها است.

می توان رودرروی 82 میلیون آلمانی ایستاد و به آنها گفت از شبکه های اجتماعی آلمانی استفاده نکنید، از موتور جستجوی امریکایی استفاده نکنید... اما برای آنها این مفاهیم معنای دیگری دارد و به هر حال سیاستمداران باید از شهروندان خود علیه هر نوع جاسوسی حمایت کنند.

از آنجایی که اقتصاد جهان، با مرکزیت امریکایی است، و تکنولوژی اینترنت هم همینطور؛ بنابراین آیا می توان موتور جستجوی اروپایی مختص اروپاییان را تصور کرد؟ من که فکر نمی کنم.

از سوی دیگر تمپورا - برنامه جاسوسی انگلیس از روی فیبر نوری - نیز مزید بر این عصبانیت شده است و از آنجایی که سازمانهای جاسوسی امریکا و انگلیس با هم موافقت نامه همکاری دارند، این رخداد به ضرر آلمان و سایر کشورهای اروپایی تمام می شود.

 

منبع: زد دی نت

5656

 

 

کد خبر 301827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۲
  43 6
  درود بر المان که به فکر مردمشه کسی موتور جستوجوی المانی سراغ نداره
  • بی نام IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۲
   45 3
   ای بابا این راه حل که چند ساله تو ایران مطرحه
 • بی نام A1 ۲۳:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۲
  2 3
  گردنش گلفته جاسوسی میکنه یهعنی مانه
  • بی نام A1 ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   0 0
   عزیزم لطفا بازم نظریه های قدرت و.. ندین کلش در یک مفهوم میشه قانون جنگل که البته یک فرقی میان حیوان وانسان هستش که خدا رو شکر!!!!الان توی دنیا حاکم هستش