مسلمانان و یهودیان واشنگتن با هم افطار کردند

باشگاه خبرنگاران نوشت:

مسلمانان و یهودیان ایالت واشنگتن با شرکت در مراسم افطار با عنوان «دو دین، یک خدا» آموزه ها و عقاید دین خود مرتبط با روزه داری را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند. 

مسلمانان در ماه رمضان، نهمین و مقدس ترین ماه تقویم قمری اسلامی و یهودیان روز 16 جولای با نام «Tisha B'av» را به روزه داری و عبادت می پردازند، که امسال این دو رویداد مذهبی با یکدیگر مصادف شدند، و از این رو مسلمانان مرکز اسلامی شهر «Lynnwood» یهودیان روزه دار معبد « B'nai Torah» را برای مراسم افطاری به این مرکز اسلامی دعوت کردند.

در این مراسم افطاری که «دو دین، یک خدا» نام داشت و چند روز پیش برگزار شد، مسلمانان و یهودیان گردهم آمدند و با اشتراک گذاری آموزه ها و عقاید مرتبط با روزه داری مخصوص به دین خود، ماه رمضان و "Tisha B'av" را به رسمیت شناختند.

«عطا کریم» یکی از مسئولین مرکز اسلامی اظهار داشت: در تمام ادیان الهی روزه داری عملی عبادی و سنتی تاریخی ست. روزه سبب تقرب بندگان با خداوند می گردد، و این گردهمایی مسلمانان و یهودیان گویای این مطلب است که پیروان این دو دین ابراهیمی با یکدیگر هیچ گونه مشکلی ندارند.

خاخام «جیمز میرل» درباره "Tisha B'av" گفت: در این روز یهودیان به دلیل تخریب برخی از معابد باستانی در «اورشلیم» به عزاداری و روزه داری می پردازند، و امسال این مناسبت با ماه رمضان مسلمانان مصادف شده است، که این اتفاق تقریبا هر 10 سال یک بار روی می دهد.

وی در ادامه افزود: دین یهودیت و اسلام دو دین بسیار مشابه با آیین های مشترک هستند و پیروانشان یک خدای واحد را پرستش می کنند. بعد از مراسم افطار عطا کریم و خاخام جیمز میرل با خواندن آیاتی از قرآن کریم و کتاب تورات، آموزه های دین خود را برای حضار توضیح و تفسیر کردند.

/6262

کد خبر 304507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۹
  45 0
  خیلی هم خوب
 • بی نام A1 ۰۴:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰
  31 1
  بله اداین ابراهیمی هستند دیگه
 • بی نام IR ۰۵:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰
  61 0
  خدا را شكر اگر مراممان فرق ميكند لااقل خدايمان يكي است . ايمان به خدا چيزي فراتر از تصور است كه كاش تمامي مقلدين دينهاي گوناگون اين را متوجه ميشدند و باهم متحد . آنوقت دنيايي داشتيم شادو بدور از هر گونه جنگ .
 • بی نام IR ۰۵:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰
  54 1
  جالب بود . بهتره بجای اینکه برا هم آرزوی مرگ کنیم ،به هم نزدیک بشیم
 • بی نام A1 ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰
  31 5
  حرکت خوبی بود. در ایران که البته مردم نسبت به ادیان یهودیت و مسیحیت نفرتی ندارند هم میتونیم از این کارهای باصفا انجام بدیم.
 • باربارا IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰
  29 1
  بهترین روش زندگی همین زندگی کردن همه ادیان در کنار همه!