ایرنا نوشت:

برخی وزرای دولت دهم که در آخرین سفر خارجی محمود احمدی نژاد وی را همراهی کردند از آرزوها و دعاهای ویژه خود هنگام ورود به بارگاه ملکوتی امامین شریفین سخن گفتند.

وزیر امور خارجه گفت: نخستین دعایم در بدو ورود به حرم حضرت علی (ع) شفای بیماران بود، چرا که از رنج و درد بیماران و شرایط سختی که آنها و خانواده هایشان متحمل می شوند، آگاه هستم.

به اعتقاد صالحی، خوشی انسان ها در خوشی دیگران تجسم می یابد و اگر قرار باشد انسان در سلامت باشد و مشکلی نداشته باشد اما فرد دیگری مشکلاتی داشته باشد، دیگران چه طور می توانند به خود انسان بگویند و آرامش داشته باشد؟ از خداوند خواستم آرامش ما در آرامش دیگران تعریف شود و مشکلاتی که ملت های مسلمان به خصوص کشتار آنها توسط بیگانگان رخ می دهد، پایان یابد. آرزوی دیگرمن آن بود که همه مسلمانان در امنیت، آسایش و رفاه بسر برند و رنج و درد مسلمانان در افغانستان، سوریه و سایر نقاط جهان خاتمه یابد و همه ما عاقبت به خیر شوند.

مجید نامجو وزیر نیرو نیز درباره آرزوها و دعاهای خود گفت: اکنون که مسلمانان جهان به دلیل ایجاد فتنه ها و دسیسه های دشمنان علیه جامعه اسلامی و مسلمانان با وضعیت پیچیده و دشواری روبرو هستند، از خداوند خواستم که به مسلمانان بلوغ سیاسی عنایت کند تا آنها بتوانند در این فضای فتنه راه درست را تشخیص دهند و این فتنه ها را دفع کنند.

وزیر کشور نیز با بیان این که فکر نمی کردم در این سفر حضور داشته باشم، گفت: این سفر یک مرتبه پیش آمد و احساس کردم که این توفیق نصیبم شده و لیاقت نصیبم شد که به این سفر دعوت شوم. خوشحالم که در پایان خدمتم در دولت دهم با آمدن به این سفر معنوی به یک آرامش روحی دست یابم و در همین جا از زحمات رهبر معظم انقلاب و دکتر محمود احمدی نژاد تشکر می کنم.

محمد نجار در حرم امام حسین (ع)، یکی از مهمترین خواسته هایش را ظهور حضرت ولی عصر(عج) منجی عالم بشریت، عاقبت به خیری همه ملت ایران، سربلندی کشور عزیزمان و برآورده شدن حوائج مردم بویژه جوانان ایرانی و همه آنهایی که به ما التماس دعا داشته اند، عنوان کرد.

غلامحسین الهام معاون رییس جمهوری از آرزوی قلبی خود در حرم حضرت علی (ع) در نجف اشرف سخن گفت و افزود: آرزوی قلبی من این بود که در هر جا هستم با کارم، رفتارم، قولم به کسی ظلم نشود و اگر ناخواسته رفتاری صورت گرفته عنایت امیرالمومنین (ع) بازدارنده باشد و ما را نگه دارد. خواسته قلبی دیگر من این است که بتوانم با انجام وظیفه ام و نعمتی که خداوند به بندگانش عطا می کند، گرهی از کار مردم باز کنم و پیرو حضرت علی (ع) و سایر ائمه اطهار(ع) باشم و به بندگان خدا خدمت کنم.

اسفندیار رحیم مشایی مشاور رییس جمهوری و رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد نیز از دعاهای خود در کاظمین، نجف اشرف و کربلای معلی سخن گفت و اظهار داشت: خواسته هایم همیشه محدود به یک موضوع خاص بوده و هست و از قبل آماده ام که هر کجا که می روم آرزویم و محور خواسته هایم که ظهور هرچه سریعتر امام عصر (عج) است، را بیان کنم.

بزرگترین مسوولیت، تکلیف، اتفاق، رویداد و همه این ها که در عالم آفرینش است، موضوع کمال انسان بوده که ولایت و مدیریت امام عصر (عج) را عملیاتی می کند.

این که انسان خواسته زیادی داشته باشد خوب است و زیباتر از این که خواسته های خود را از خدا بخواهیم و ائمه را واسطه آن خواسته هایمان قرار دهیم. اما نباید فراموش کنیم خواسته اصلی ما ظهور امام عصر(عج)است همانطور که در زیارت آل یاسین می گوییم السلام علیک یا ایها المقدم المامول یکی از ویژگی هایی که به آن نام برده شد این است که باید ظهور امام زمان (عج) بزرگترین آرزو و درخواست های ما باشد.

29219

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 304602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =