فارس نوشت:

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: با واگذاری معادن شماره ۲ و ۳ گل‌گوهر سیرجان به سازمان تأمین اجتماعی، تمام دیون دولت به این سازمان تسویه شد.
سعید مرتضوی در مراسم تقدیر از 60 چهره ماندگار به مناسبت شصتمین سالگرد تأمین اجتماعی که با حضور محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور، اسد‌الله عباسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عبدالرضا شیخ‌الاسلامی معاون امور اجتماعی رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار داشت: واگذاری معادن شماره 2 و 3 گل‌گوهر سیرجان به سازمان تأمین اجتماعی، به عنوان آخرین مصوبه دولت در پرداخت دیون خود به این سازمان انجام شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر دولت به سازمان تأمین اجتماعی هیچ‌گونه بدهی ندارد و با واگذاری سهام‌های شرکت‌های مختلف به این سازمان، تمامی بدهی دولت تسویه شد.

مرتضوی بیان داشت: سازمان تأمین اجتماعی نیز در حال حاضر هیچ‌گونه بدهی به مرکز حقیقی و حقوقی ندارد و تمام اضافه حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران پرداخت و تسویه کامل شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: مطالبات تمامی بیمارستان‌های خصوصی، دولتی، داروخانه‌ها و پزشکان تا فروردین‌ماه سال جاری تسویه شده است.

وی با بیان اینکه در پرداخت مطالبات به روز شده‌ایم، گفت: رسیدگی به اسناد پزشکی مربوط به بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها حدود سه ماه طول می‌کشد تا مطالبات آنها پرداخت شود و هیچ مرکزی پیش از سه ماه از سازمان تأمین اجتماعی طلب ندارد.

 

رحیمی: سازمان تأمین اجتماعی برای درآمدزایی تشکیل نشده است
معاون اول رئیس جمهور گفت: همه دولت‌ها باید به سازمان تأمین اجتماعی کمک کنند و این سازمان برای تأسیس شرکت‌ها و درآمدزایی شکل نگرفته است بلکه تلاش می‌کند تعداد بیشتری را تحت پوشش قرار دهد.

محمدرضا رحیمی در مراسم تقدیر از 60 چهره ماندگار به مناسبت شصتمین سالگرد تأمین اجتماعی که با حضور اسدالله عباسی وزیر تعاون و رفاه اجتماعی و عبدالرضا شیخ‌الاسلامی معاون امور اجتماعی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: سازمان در 60 سال گذشته با هدف و مقصد حمایت از دولت‌ها در مقابل ملت تأسیس شد.

وی ادامه داد: در آن زمان چنین اندیشیدند که برای خدمت رساندن به مردم سازمانی را تأسیس کنند که در کنار دولت دستگیر و یاور کسانی باشد که ممکن است در طول زندگی با آسیب‌هایی مواجه می‌شوند و آنها را مورد حمایت قرار می‌دهد.

رحیمی گفت: بیش از نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفت است و از خدمات درمانی و بیمه‌ای این سازمان بهره‌ می‌برند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه همه دولت‌ها باید به تأمین اجتماعی توجه کنند، گفت: سازمان تأمین اجتماعی تشکیل نشده است که با تأسیس شرکت‌هایی دست به درآمدزایی بزند بلکه تمام تلاش این سازمان این است که تعداد بیشتری را تحت پوشش و حمایت قرار دهد.

رحیمی گفت: کلمه تأمین از ریشه کلمه امن می‌آید؛ امنیت دادن به کسانی که در معرض وزش بادهای آسیب هستند و ممکن است در طول زندگی گرفتار ناامنی شوند.

وی گفت: تمام کسانی که از تأمین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند به امنیت می‌رسند و در کشورهایی که تأمین اجتماعی وجود دارد مردم از امنیت بیشتری برخوردار هستند.

رحیمی بیان داشت: هر بار که مصوبه‌ای در دولت درباره تأمین اجتماعی داشتیم تمامی اعضای هیئت دولت به اتفاق به آن مصوبه رأی دادند و هیچ کس در رابطه با تأمین اجتماعی خساست نداشته چرا که این سازمان پشتیبان دولت و مردم است.

رحیمی به پرداخت بدهی 35 هزار میلیارد تومانی دولت به تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این بدهی به سازمان در حال حاضر به نقطه صفر رسیده است و باید بهترین‌ها را در اختیار سازمان قرار دهیم تا بهتر بتواند به افراد تحت پوشش خود خدمات ارائه دهد.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در آخرین روزهای پایانی دولت قرار داریم که 8 سال برای خدمات تلاش کرد و از عمق دل می‌گویم که هیچ چیز به غیر از خدمت در دولت معنا نداشت.

وی گفت: هنوز راه زیادی است که باید طی شود و اگر فکر می‌کنیم تأمین اجتماعی به اوج خود رسیده است اشتباه کرده‌ایم.

رحیمی یادآور شد: واژه و لغت تأمین اجتماعی مقدس است و در قرآن نیز به این واژه فراوان اشاره شده است؛ سازمان تأمین اجتماعی باید به حالت تقدس در بیاید چرا که تمام سرچشمه‌های آن خدمت است.

 

۴۷۴۷

کد خبر 305346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۶:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۴
  14 1
  وقتی میشه به این راحتی بدهی هارو تسویه کرد دیگه دولت به هیچ جایی بدهکار نخواهد بود
 • یغما IR ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۴
  10 0
  خداکنه اینطور باشه.که شما میگید. تامین اجتماعی به قشر آسیب پذیرجامعه خدمت میده. به قشری که سخت زندگی میکنند.
 • بی نام A1 ۰۶:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۴
  14 1
  آها با این توضیح کاملا مطمئن شدیم که اواخر دولت چی می گذره!!
  • غلام IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۵
   5 0
   همسانسازی در این دولت ااجرا نشد بماند در دولت بعدی
 • بی نام A1 ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۴
  14 2
  بدهی نداره؟؟؟!! پس این افزایش حقوق بازنشسته ها که چند ماهه تو این تورم عقب افتاده چی؟؟ هی گفتن این ماه میدیم ماه بعد میدیم
 • بی نام IR ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۴
  8 0
  والا بنده بعنوان يك داروخانه دار آخرين دريافتى أم از تأمين اجتماعي مربوط به اسفند ١٣٩١ بوده يعنى حداقل سه ماهه اول سال ٩٢ را از تأمين اجتماعي طلبكارم
 • بی نام IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۴
  6 0
  ای کاش مجبور نبودیم هر ماه ۳۰% درآمدمون رو بازیچه دولت کنیم
 • یک رفیق قدیمی IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۴
  5 0
  با اسرار دولت به ریاست مرتضوی حتما تسویه شده دولت بدهی نداره