ملکشاهی: پورمحمدی سوابق خوبی دارد و حتما از مجلس رای اعتماد می‌گیرد

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: پورمحمدی هم سوابق اجرایی خوب و هم ویژگی‌های شخصیتی لازم برای وزارت دادگستری را دارد و از نمایندگان رای اعتماد می‌گیرد.

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره گزینه پیشنهادی دولت یازدهم برای وزارت دادگستری به خبرآنلاین گفت: آقای پورمحمدی مدیریت وزارت کشور را بر عهده داشته و این وزارتخانه در آن زمان عملکرد موفقی داشته بنابراین می‌شود پیش‌بینی کرد که وزارت دادگستری هم شاهد اتفاقات مثبتی باشد.

الهیار ملکشاهی تجربیات حقوقی و قضایی این وزیر پیشنهادی را مناسب دانست و تاکید کرد: ایشان سوابق خوبی در سال‌های اخیر داشته‌اند. یکی از سوابق خوب ایشان در سازمان بازرسی بوده به طوری که تقویت بخش انفورماتیک و انضباط به وجود آمده در این سازمان از اتفاقات مناسب ایجادشده بود ضمن این که قانون سازمان بازرسی کشور در مجلس اصلاح شد و قرار است در آینده نزدیک اصلاحات جدیدی انجام شود.

این نماینده مجلس درباره خصوصیات وزیر پیشنهادی دادگستری گفت: ایشان هم سوابق اجرایی خوب و هم ویژگی‌های شخصیتی لازم برای وزارت دادگستری را دارند و به طور حتم از نمایندگان رای اعتماد می‌گیرند.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره اهمیت وزارت دادگستری هم گفت: وزارت دادگستری تنها وزارتخانه‌ای است که وزیر آن از سوی سران سه قوه انتخاب می‌شود. وزیر دادگستری مهم‌ترین وزیر در کابینه دولت است به طوری که تنها وزیری که درباره وظایف و اختیاراتش در قانون اساسی بحث شده، وزیر دادگستری است و از طرف دیگر تمامی مسئولیت‌های برقراری ارتباط میان سه قوه بر عهده این وزیر است.

47234

کد خبر 307779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =