۰ نفر
۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۷:۱۲

مهر نوشت:

یک روزنامه مصری به تشریح جزئیات طرح امنیتی وزارت کشور برای پایان تحصن معترضان مصری پرداخت و از پناهندگی احتمالی رهبران اخوان المسلمین به سفارتخانه های قطر و ترکیه در قاهره خبر داد.

روزنامه الاخبار اعلام کرد که وزارت کشور مصر برای یورش به تحصن کنندگان طرفدار اخوان المسلمین یک طرح امنیتی آماده کرده است. اجرای این طرح تدریجی است و پس از آن رخ می دهد که اخوان المسلمین دعوت الازهر برای گفتگو با هدف حل بحران کنونی را رد کرد.

منابع نظامی آگاه در گفتگو با این روزنامه مصری اعلام کردند: طرح مذکور با هدف کاهش میزان خسارت های انسانی ارائه شده است و به موجب آن ورودی ها و خروجی های میادین رابعه العدویه و النهضه اماکن تحصن طرفداران اخوان المسلمین بسته خواهد شد به ویژه اینکه دستگاه های امنیتی مصر با خبر شده اند رهبران اخوان المسلمین در حال هماهنگی با سفارتخانه های ترکیه و قطر هستند تا برخی شخصیت های برجسته این گروه همچون محمد البلتاجی و محمد بدیع که در میدان رابعه العدویه حضور دارند به کشورهای مذکور پناهندگی سیاسی داشته باشند.

این منابع افزودند: طرح پناهندگی سیاسی به سفارتخانه های قطر و ترکیه تنها جایگزین رهبران اخوان المسلمین خواهد بود تا در صورتی که نتوانند طی ساعات آتی از میدان رابعه العدویه فرار کنند به قطر و ترکیه پناهنده شوند. پیشنهاد اول این است که این افراد با لباس های زنانه و با کمک آمبولانس از محل تحصن فرار کنند.

منابع نظامی آگاه مصر خاطرنشان کردند: محمود عزت یکی از رهبران اخوان المسلمین که به شهر رفح فلسطین فرار کرده است راه فرار دیگر رهبران را از طریق شهر اسماعیلیه به عنوان نخستین گام فراهم کرده است و این اقدام پیش از گزینه فرار از طریق یکی از تونل های منتهی به نوارغزه اتخاذ شده است.

قطع آب و برق در میدان های رابعه العدویه و النهضه یکی از ساز و کارهایی است که برای پایان دادن به تحصن طرفداران اخوان المسلمین به کار گرفته می شود. در این طرح امنیتی از ماشینهای آب پاش و گاز اشک آور استفاده خواهد شد.

گفتنی است وزارت کشور مصر تا صبح امروز به طرفداران محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر و اخوان المسلمین فرصت داده بود تا به تحصن خود در میدان های النهضه و رابعه العدویه پایان دهند.

49261

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 307884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =