صالحی امیری: سیاست ما حاکمیت ژنرال‌های ورزش است / هاشمی: خوشحالم که به خانه‌ام برگشتم

سایت وزارت ورزش نوشت:

سرپرست وزارت ورزش و جوانان در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل جدید حوزه وزارتی تاکید کرد : سیاست قطعی ما در وزارتخانه حاکمیت نخبگان و ژنرال های ورزش در فرآیند تصمیم سازی و تصمیم گیری است .
مراسم معارفه کیومرث هاشمی مدیر کل جدید حوزه وزارتی و تودیع عصمت اله ساکی زاده ، مدیر کل پیشین صبح امروز با حضور دکتر رضا صالحی امیری و معاونین و مدیران کل ستادی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد .
سرپرست وزارت ورزش و جوانان در این مراسم با تاکید بر اینکه مبنای کارها و تصمیماتش در حوزه ورزش و جوانان بر مبنای تعجیل ، جنجال ، تصمیم های احساسی و رفتارهای آنی و زودگذر نیست ، گفت : به شخصه به ثبات تشکیلات اصرار دارم و معتقدم که قطار ورزش و جوانان باید بدون آنکه حرکتش متوقف و کند شود ، شتاب گرفته و با سرعت بیشتری به حرکت خود در جهت دستیابی به اهداف کلان ورزش و جوانان ادامه دهد .
وی در این زمینه اضافه کرد : با چنین رویکردی تعجیلی در انتخاب همکارانم ندارم و می خواهم با مجموعه معاونان و مدیرانی که در حال حاضر در خدمت ورزش و جوانان هستند ، کارمان را ادامه دهیم . بنابراین از همکارانم انتظار دارم که با قوت و انگیزه بیشتری به کار خود ادامه دهند ، چرا که هیچ قصور و کم کاری را در جهت پیشبرد امور نمی پذیرم . بدیهی است آمدن هر فردی جدیدی به مجموعه ستادی باید مایه امید و نشاط باشد و انگیزه و شوق بیشتری را جهت کار و خدمت در همکاران بر انگیزد .
دکتر صالحی با تاکید بر حفظ کرامت انسان ها ، تصریح نمود : مبنای کار دولت تدبیر و امید بر حفظ کرامت انسان ها و بویژه مدیران است و یقینا با چنین نگاهی باید پرونده انگ زنی ، تهمت و افترا به افراد بسته شود و همه برادرانه و در فضایی سالم و با نشاط به مسوولیتی که بر عهده داریم در جهت خدمت به مردم عمل کنیم . تغییر و تحول جدید در چند پست مدیریتی وزارتخانه نیز به معنای ورود انرژی جدید به مجموعه سازمانی در جهت سرعت بیشتر قطار در حرکت است و یقینا چنین مساله ای اصلا به معنای پیاده کردن دیگران و تخریب آنان نیست . به سخن دیگر پیام مشخص و روشن من این است که از پیش داوری ها پرهیز کرده و به شدت از این پیش فرض که فردا چه خواهد شد ؛ اجتناب نمایید .
وی افزود : موضوعی که همواره باید بدان پایبند باشیم مبانی اخلاقی است که مبانی آن سطح مختلفی دارد که یکی از سطوح آن فردی است . در حقیقت اگر ما به لحاظ مسوولیت حق داریم پست های افراد را در محیط سازمانی جابجا کنیم ، اما به هیچوجه حق نداریم که کرامت انسان ها و شان و جایگاه آنان را با بازی گرفته و تخریب کینم .
دکتر صالحی امیری با تاکید بر اینکه کارهای زیادی در ورزش برای انجام دادن وجود دارد ، تصریح کرد : ما امروز فرصت این را نداریم که به گذشته پرداخته و آن را نقد کنیم ، نگاه ما به آینده است و در این مسیر نباید از کوچکترین فرصتی چشم بپوشیم . من مجموعه ای از برنامه ها و اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلندمدت را با همفکری بزرگان ورزش در سه دهه گذشته و طی دو ماه فعالیت در کارگروه های تخصصی نوشته ایم و بر این مبنا تاکید دارم که سیاست قطعی ما در وزارت ورزش و جوانان حاکمیت نخبگان و ژنرال های ورزش در فرآیندهای تصمیم سازی و تصمیم گیری است . این فرآیند صرفا به معنای تصدی پست ها نیست ، چرا که همه می توانند با چنین رویکری به ما کمک کنند و ما با آغوش باز از تمام فکر ها و نظرها در جهت توسعه ورزش و موضوعات کلیدی جوانان استقبال می کنیم . نکته مهم در این رابطه فراهم آوردن ساز و کارهای استفاده از فکر و تفکر نخبگان است که بنا داریم با تشکیل کارگروه های تخصصی و مشورتی ، از تعامل و همفکری سازنده اصحاب فن و صاحبان دانش استفاده حکرده و بهره مند شویم .
وی با اشاره به اینکه در انتخاب مدیران وزارت ورزش و جوانان به سه فاکتور تعهد ، تخصص و مقبولیت توجه اساسی دارد ، انتخاب آقای کیومرث هاشمی بعنوان مدیر کل حوزه وزارتی را منبعث از چنین نگاهی دانست و گفت : مبنای انتخاب مدیران بر مبنای شاخصه های علمی تعریف شده است و بنده در انتخاب همکارانم نگاه به مجموعه مدیران داخل وزارتخانه دارم ، مگر آنکه در جاهایی مجبور شوم که از ظرفیت مدیران خارج از مجموعه استفاده کنم . بنابراین مبنای انتخاب مدیران ضابطه مند خواهد بود ، نه بر مبنای رابطه ای و سفارش های بیرونی که اصولا بنده با تغییر مدیران به صورت اتوبوسی مخالف بودهو تاکید دارم که باید از درون مجموعه این فرصت را در اختیار مدیرانی قرار دهیم که هم صاحب تجربه و ظرفیت های مدیریتی هستند و هم با حضور خود انرزی های تازه ای را به مجموعه در جهت خدمت بیشتر تزریق می کنند .
سرپرست وزارت ورزش و جوانان افزود : خوشحالم که با چنین نگرش و منطقی ، امروز اولین حرکت ما با حضور دوباره آقای کیومرث هاشمی در مجموعه ورزش همراه شده است . انتخابی که بر اساس مطالعه لازم انجام شده و باید همین جا این نکته را نیز تاکید کنم که بنده در آمدن به وزارت ورزش و جوانان خود را وامدار هیچ گروهی نمی دانم، الا اعتماد دکتر روحانی رییس جمهوری محترم که ایدوارم بتوانم به همراهی و همکاری معاونان و مدیران محترم در مجموعه وزارت ورزش و جوانان ، اعتماد ایجاد شده را پاسخ مثبت دهیم .
وی با تاکید بر اینکه وزارت ورزش و جوانان ، ظرفیت های بالایی به لحاظ نیروی انسانی دارد ، اضافه کرد : ارتقای دانش نیروی انسانی و کشف و شناسایی نیروهای درون سازمانی ، دو کار مهمی است که باید در جهت خلاقیت و تحول سازمانی مورد توجه قرار گیرد و هنر ما و مجموعه همکارانم باید این باشد که این نیروها را شناسایی کرده و بستر فعالیت را در اختیار آنان قرار دهیم . این اتفاقی است که الزاما باید در جهت چرخش نیروی انسانی و ایجاد انگیزه در بین همکاران وزارت ورزش و جوانان مورد توجه قرار گیرد .
دکتر صالحی امیری با تاکید بر اینکه نظام ورزش باید از دخالت های سیاسی به دور باشد ، گفت : ورود سیاست به مساله ورزش مثل موریانه ای می ماند که ساختار ورزش را می بلعد و بنده اهتمام ویژه دارم که در عزل و نصب ها ملاحظات سیاسی را در انتخاب هایم راه ندهم و این کار را با مطالعه و بینش لازم و بر اساس سه شاخصه مورد اشاره انجام دهم .
وی افزود: با چنین نگاهی آقای کیومرث هاشمی انتخاب شده اند و من از ایشان خواسته ام علاوه بر کارهای حوزه وزارتی ، حجم زیادی از امورستادی را نیز که معمولا به سمت وزیر سرازیر شده و وی را از انجام کارهای کلان باز می دارد ، انجام دهند . بی شک وظیفه هر وزیری مدیریت راهبردی و استراتژیک ئذ جهت رصد امور ، تدارک و تامین منابع مالی لازم و ایجاد ساز و کارهای جدید برای تغییر و تحولات تشکیلاتی و استراتژیک است و از این حیث هر معاون و مدیر ستادی در حوزه ورزش و جوانان باید امور مربوط به خود را به بهترین شکل انجام داده و در امور ستادی نیز با آقای کیومرث هاشمی هماهنگی های لازم را انجام دهد .
دکتر صالحی با اشاره به اینکه در مجموع 50 موضوع مربوط به حوزه ورزش و جوانان را مورد شناسایی قرار داده است که باید در برنامه راهبردی وزارت مورد توجه قرار گیرد ، تصریح کرد : در جلسات هم اندیشی که در آینده با معاونان و مدیران ستادی وزارت خواهیم داشت ، این برنامه ها را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد تا پس از تایید ، به مورد اجرا در آید .
وی محور حرکت در وزارت ورزش و جوانان را بر اساس برنامه محوری و در راستای اهداف کلان توسعه فرهنگی و اجتماعی دانست و گفت : یکی از آسیب های نظام مدیریت نگاه فعالیت محور است که هر مدیری را به امور روزمره رسانده و او را از حرکت های توسعه ای باز می دارد . بر این اساس شاهد بوده ایم که هر وزیری که آمده در فرایند کمی گرایی گرفتار شده است . در حالی که من می خواهم وارد این حجم از فعالیت های سازمانی نشوم و با پرداختن به فعالیت های کلان ، حرکت های توسعه ای ورزش و جوانان را شتاب بیشتری ببخشم .
سرپرست وزارت ورزشو جوانان ضمن اینکه از معاونان و مدیران خواست تا با آقای کیومرث هاشمی در جهت پیشبرد امور همکاری لازم را داشته باشند ، از تلاش های آقای ساکی زاده در دوره مسوولیتش تشکر و قدردانی کرد و گفت : ان شاء الله از توان و تجربه ایشان در جایی مناسبی همچنان بهره مند خواهیم شد .

***

مشاور وزیر ومدیر کل جدید وزارتی با ابراز خوشحالی از اینکه یک بار دیگر به خانه خود بازگشته است ، تصریح کرد : نگاه استراتژیک به ورزش طی این سالها گمشده ورزش بوده است که خوشبختانه دکتر صالحی با چنین نگاه و رویکردی به خدمت جامعه ورزش و جوانان کشور درآمده است .
کیومرث هاشمی در مراسم معارفه و تودیع مدیر کل حوزه وزارتی که پیش از ظهر امروز با حضور دکتر صالحی امیری ، سرپرست وزارت ورزش و جوانان برگزار شد ، طی سخنانی با ابراز تشکر از حسن اعتماد دکتر صالحی به خود ، گفت : امیدوارم با همکاری و همدلی مجموعه همکارانم در وزارت ورزش و جوانان بتوانیم پاسخی مناسب به این انتخاب ایشان داشته باشیم .
وی که طی سال ها در مسوولیت های مختلف به جامعه ورزش ایران خدمت کرده است ، با قدردانی و تشکر از تلاش های عصمت اله ساکی زاده در مسوولیت مدیر کل وزارتی ،نگاه راهبردی و استراتژیک به ورزش را گمشده ورزش در سال های مختلف دانست و گفت : خوشحالیم از اینکه در دولت تدبیر و امید ، فردی برای ورزش و جوانان ایران انتخاب شده است که بعنوان یک فرهنگی و استاد دانشگاه ، دغدغه کلان و راهبردی به مقوله ورزش و جوانان دارند و می خواهند با دور بودن از حواشی ورزش که همواره آفتی بزرگ در راه حرکت های توسعه ای ورزش بوده ، چشم انداز توسعه کلان به این مقوله را مورد توجه قرار دهند .
وی با تاکید بر اینکه قطار به حرکت درآمده ورزش نباید برای یک لحظه نیز متوقف شده و از سرعت آن کاسته شود ، گفت : حرکت های توسعه ای در ورزش به هیچوجه به منزله غفلت از اخلاق گرایی در ورزش نیست و این مساله نیز باید از مدیران آغاز شده و به بدنه ورزش تسری یابد .
هاشمی از دکتر صالحی امیری بعنوان یکی از مدیرامی یاد کرد که مورد وثوق رییس جمهوری است و گفت : این مساله امتیازی بزرگ برای جامعه ورزش و جوانان کشور به حساب می آید و امیدوارم بتوانیم از این فرصت بزرگ در جهت خدمت رسانی بیشتر استفاده کنیم .
در این مراسم همچنین عصمت اله ساکی زاده مدیر کل پیشین حوزه وزارتی طی سخنانی از مجموعه همکاران حلالیت طلبید و با تبریک هفته دولت به خدمتگزاران این مرز و بوم ، گفت : همیشه گردش شغلی و مدیریتی به دنبال خود تعالی و توسعه سازمانی را به دنبال دااشته است که من نیز این تغییر را به فال نیک گرفته و امیدوارم همچنان بتوانم به مجموعه ورزش و جوانان کشور خدمت کنم .
این گزارش حاکیست ، در این مراسم همچنین محمد صادق اکبری معاون امور جوانان ، رشید بخش مشاور وزیر و خانم مرضیه گرد رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتبطات و تحول اداری، طی سخنان کوتاهی با تبریک انتخاب کیومرث هاشمی ، از تلاش های ساکی زاده در مدت مسوولیت دوساله اش قدردانی کردند .
43 43

 

کد خبر 309965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رضا A1 ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۶
  7 7
  حاکمیت ژنرال ها؟ فعلاً که با یک گروهبان شروع کردید. این انتخاب نشان داد که اگر هر وزارتخانه ای به سرو سامان برسد باز هم سر تربیت بدنی بیکلاه است.ظاهراً تربیت بدنی نفرین شده است.
 • لطفي A1 ۰۵:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۰
  0 3
  با سلام خدمت آقا رضا در قضاوت عجله نكن مطمئن باش يكي از آفتها باند بازي و كري خواند مسوولان با هم ديگر است كه در مواقع حضور هر يك از آنها در راس بر عليه گروه قبلي صورت مي گيرد و مسائل پشت پرده بوجود مي آورد بنظرم اگر يك چنين شخصي (مديريت جديد ) كه از سوابق درگيري ها و حاشيه ها بي خبر باشد و ملاك انتخاب مديران و همكاران را حب و بغض هاي گذشته قرار ندهد در صورت دارا بودن علم مديريت بهتر مي تواند مجموعه را هدايت كند. انشااله كه خير است .