علی لاریجانی: آتش افروزی در منطقه گریبان کشورهای ساده اندیش را خواهد گرفت

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحرکات غرب و تهدید نظامی آنها علیه سوریه گفت: نتیجه چنین اقدام نابخردانه‌ای، نابسامانی منطقه‌ایست که آتش آن گریبان کشورهای ساده‌اندیش منطقه را خواهد گرفت.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به تحرکات اخیر در سطح منطقه و در عرصه بین‌المللی در خصوص سوریه، گفت: بیش از دو سال است که غرب و برخی کشورهای منطقه بعد از پیروزی‌های مسلمانان در انقلاب‌های اخیر به سراغ سوریه رفتند تا عقب‌افتادگی و از دست دادن منافع خود را با ضربه زدن به یکی از کانون‌های مقاومت در منطقه جبران کنند.

وی ادامه داد: در ابتدای امر تصور کودکانه‌ای داشتند که ظرف چند هفته حکومت سوریه را نابود می‌کنند. وقتی با مقاومت دولت سوریه مواجه شدند، به اعزام تروریست‌ها و ارسال سلاح و فشار سیاسی دست زدند تا با توام شدن این دسیسه چند وجهی، دولت سوریه را به تسلیم وا دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ناکامی غرب‌، صهیوینست‌‌ها و ارتجاع منطقه در این مرحله آنان را به مکر شیطانی دیگری وا داشت که سلاح شیمیایی به دست تروریست‌ها بدهند. ما از چند ماه پیش مطلع شدیم که چند محموله سلاح شیمیایی از مرزهای یکی از کشورهای منطقه وارد سوریه شده است که چندی پیش یکباره ماجرایی سامان یافت و تبلیغات گسترده‌ای به راه افتاد و معلوم شد که مسئله استفاده از سلاح شیمیایی توسط تروریست‌ها انجام شده است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: در ماجرای اخیر نیز همه شواهد و قرائن حکایت از داستان‌سرایی توطئه‌آمیز دارد که به هنگام حضور مامورین سازمان ملل همزمان از سلاح شیمیایی استفاده شده و هنوز مامورین سازمان ملل بررسی خود را انجام ندادند که ناقوس جنگ بلند شد و آمریکا و انگلس بدون مجوز شورای امنیت با همکاری برخی کشورهای منطقه و رژیم صهیونیستی سردمدار عملیات نظامی در سوریه شدند.

وی افزود: شاید شیرینی زودگذر آشفته‌سازی در مصر برای رژیم صهیونیستی و برخی سفله‌گان منطقه‌ای و غرب فرصت اندیشه عاقلانه را از آنان سلب کرده و در فضای غبارآلود گام بر سرزمین مین‌گذاری شده می‌نهند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: گیریم که سوریه را بمباران کنید، کشوری که در این دو سال دچار تخریب‌های زیاد بدست عوامل تروریست‌ها شده، چندان ضربه نمی‌خورد که دیگران در مقابل سوریه آسیب می‌بینند. اگر بناست قواعد بین‌المللی در این ماجراجویی به نفع رژیم صهیونیستی توسط غرب و برخی از کشورهای منطقه نادیده گرفته شود، چه دلیلی دارد سوریه احترامی برای آنان قائل باشد.

لاریجانی تصریح کرد: نتیجه چنین اقدام نابخردانه نابسامانی منطقه‌ایست که آتش آن گریبان کشورهای ساده‌اندیش منطقه را خواهد گرفت. البته با توجه به شرایط و منافع کشورهای ماجراجو بعید است با تصور خام حرکت بزن در رو و بعد هم تغییرات گسترده را هوس کرده باشند. که اگر چنین باشد خود را در معرکه نامعلومی گرفتار کرده‌اند. مخصوصا اگر رژیم مفلوک صهیونیستی دچار هوس فتنه‌آمیزی شود، سرنوشت عذاب‌آور بیشتری نسبت به جنگ 33 روزه را برای خود به ارمغان خواهد آورد، لذا به نظر می‌رسد با یک استراتژی ضعیف و خام حرکتی را طراحی کردند.

وی افزود:‌ مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن چنین طراحی عجولانه و غیر مشروع آمریکا و غرب هشدار می‌دهد که ممکن است با کمک برخی کشورهای منطقه که هر یک هدف خاص قدرت‌طلبی را دنبال می‌کند عملیاتی را علیه سوریه آغاز کنید ولی این شما نیستید که آن را خاتمه می‌دهید و ضمنا باید نگران فرزند نامشروع صهیونیستی خود در منطقه باشید و هزار البته که در آینده نتایج برخورد تاکتیکی با تروریست‌ها را در مقابله با خود شاهد خواهید بود.

/2727

کد خبر 310414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۶
  79 6
  تو این برهه حساس باید سیاست ایران نسبت به بعضی کشورها عوض بشه تا آتش جنگ به اینجا نرسه.
 • بی نام IR ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۶
  77 13
  به نظرم سیاست بی طرفانه پیشه کنیم بهتر است. کشور خودمون به قدر کافی مشکل داره و نیازی نیست بی خود وارد بازی قدرت های بزرگ بشیم
 • سعید A1 ۰۵:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۸
  2 0
  راست میگه ، ساده اندیشی خیلی بده خبرآنلاین ، امیدوارم این کامنت رو دیگه حذف نکنی . من هرچی مینویسم حذف میکنی . امیدوارم این یکی دیگه با موازین و قوانین شما مغایرت نداشته باشه.