قصه تکراری جمع شدن روسای فدراسیون ها این بار با صالحی امیری/صرفا جهت آشنایی

جلسه روسای فدراسیون ها در حالی برگزار شد که خبرنگاران اجازه ورود به آن را نداشتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛قصه جمع شدن روسای فدراسیونها ،با آمدن سرپرست جدید وزارت ورزش عصر سه شنبه هم تکرار شد.این بار با سرپرستی سید رضا صالحی امیری در وزارت ورزش،روسای فدراسیون ها برای آشنایی بیشتر در سالن همایش های آکادمی ملی المپیک جمع شدند. همه روسای فدراسیونها آمدند.سید رضا صالحی امیری 15 دقیقه دیرتر به آکادمی رسید .کیومرث هاشمی،مرضیه اکبرآبادی،بهرام افشارزاده،لطفعلی پورکاظمی،محمود مشحون،حمید سجادی به استقبال او رفتند.15 دقیقه بعداز رسیدن صالحی جلسه با قرائت قرآن رسما شروع شد.
این بار اما خبرنگاران اجازه حضور در سالن را نداشتند.بنابراین آنها پشت در ماندند تا پایان جلسه.محمد علی آبادی رئیس کمیته ملی المپیک آخرین نفری بود که به جلسه آمد. هرچند گفته می شد او دعوت نداشته اما خودش را رساند و کنار صالحی هم نشست.حضور اوبرای بعضی ها این شائبه را به وجود آورد ،علی آبادی برای ماندن در کمیته ملی المپیک تقلا می کند.او حالا معتقد است صالحی می تواند ورزش را جمع کند:«صالحی با رویکرد فرهنگی آمده و مسائل را مطرح کرد.دید باز و تدبیر فرهنگی او نشان می دهد که او می تواند مجموعه ورزش را جمع کند.»
حمید سجادی معاونت ورزش قهرمانی اولین نفری بود که صحبت کرد. او گزارشی از عملکرد وزارتخانه و چالش‌ها و فرصت‌های موجود در ورزش و برنامه‌های آینده داد. بعد نوبت به روسای فدراسیون‌ها رسید تا خودشان رامعرفی کنند.آنها البته از این فرصت بهترین استفاده را بردند و نظراتشان را هم به سرپرست جدید گفتند.هر چند بیشتر بحث درباره نداشتن بودجه و مشکلات مالی بود. یکساعت و نیم بعداز شروع جلسه سید مهدی هاشمی رئیس فدراسیون تیراندازی اولین نفری بود که جلسه را ترک کرد.او ظاهرا برخلاف بقیه همقطارانش خیلی نگاه مثبتی به حضور صالحی در وزارت ورزش ندارد.حتی کار او را برای گرفتن رای اعتماد از مجلس سخت تر می داند:«صالحی کار سختی تری از سلطانی فر برای گرفتن رای اعتماد دارد.از طرفی فعلا جامعه ورزش و فراکسیون ورزش مجلس هنوز موضوع سرپرستی صالحی امیری را در خود هضم نکرده است. منظورم از موضوع این است که سرپرست می ماند یا فرد دیگری به جای او معرفی می‌شود.»
البته او اولین انتخاب صالحی را پسندیده:« انتظار این بود که سرپرست وزارت ورزش، دستیارانش را حداقل از افراد با تجربه و آشنا به مجموعه ورزش انتخاب کند. انتصاب اول او(کیومرث هاشمی) خیلی خوب بود امیدواریم در ادامه هم اگر قرار بر تغییر و تحولی هست افراد ورزشی مسئولیت کار را بپذیرند.»با پایان جلسه لبخند روی لبهای روسای فدراسیونها ،رضایت آنها را نشان می داد. خیلی ها حتی کنار ایستادند تا حرفهای صالحی را با خبرنگاران بشنوند.بعضی ها خیلی زود گفتند:«سرپرست جدید مرد خیلی خوبی است.» محسن رضوانی سرپرست فدراسیون شنا می گوید:« صالحی راه خروج از همه مشکلات ورزش را بنا کردن کارها بر اخلاق عنوان کرد. خوشبختانه در این جلسه تا حدی با دیدگاه های سرپرست جدید آشنا شدیم. خیلی خوب بود که او به عنوان متولی ورزش کشور از جزئیات کناره گرفت و با دیدگاه جامعی درباره مسائل روز ورزش صحبت کرد.»

251 41

کد خبر 310449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۶
  0 2
  فکر نکنم بتونه رای بیاره.......................
 • بی نام IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۶
  0 3
  دکتر صالحی مرد بسیار فهمیده ای است و هر کجا که بوده رضایت اکثریت را در پی داشته . من از دانشجو های ایشان یوده ام .