۰ نفر
۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۷:۳۵
یک شب تام کروزتان را قرض می‌دهید؟

مجموعه داستان «فیلم‌های کَتبی سیلویا پلات» نوشته مریم عباسیان از سوی نشر افق منتشر شد.

به گزارش خبرآنلاین، «فیلم‌های کَتبی سیلویا پلات» اوّلین کتاب «مریم عباسیان» شامل ۷ داستان کوتاه است که محور اصلی آن‌ها ناپایداری روابط زن و مرد است. راوی بیش‌تر داستان‌های عباسیان زنان هستند که از منظر راوی اول شخص قصه‌هایشان را روایت می‌کنند. «یک شب تام کروزتان را قرض بدهید»، «تد هیوز در آشپزخانه‌ی نباتی وول می‌خورد»، «مادام‌العمر مشکی می‌پوشم»، «من هم خالی دارم، شاید همین لیلی خانم جان را»، «پری آلبالویی با غم‌باد»، «شکلات‌های روکش‌دار با طعم زهرمار» و «ته‌مانده‌ بکر» نام برخی از داستان‌های این کتاب است.

در پشت جلد کتاب می خوانیم: «گفت: یه چیزهایی هست که آدم دوست داره فقط با یه نفر داشته باشه. با یه نفر که اهلش باشه، حالا بگو در حد یه چایی خوردن. با اهلش که باشی، دلت هم اهل میشه. حالت رو به راه میشه. دو تا اهل که با هم باشن، ریزترین چیزا هم از دستشون در نمیره. ریزهای همدیگر رو پیدا می کنن و به هم گرهش میزنن. اگه نااهلش بیاد گره باز می شه...»

بنابراین گزارش، داستان «یک شب تام کروزتان را قرض می‌دهید؟» اینگونه آغاز می‌شود:

«آقای مهرجویی سلام!
چیزهایی هست که دوست دارم شما فیلمش کنید. ولی فکر نکنید زندگی‌ام آن‌قدر فاجعه یا تراژدی دارد. نه، مثل لیلا یا سارای شما نیستم که ملت بخواهد غصه‌اش بگیرد. می‌دانید، اکثر وقت‌ها خیلی هم بدبخت غصه‌دار نیستم. این‌ها هیجان‌های زندگی‌ست دیگر. راستش این‌ها حرف‌های کاوه بود. من هم قبول دارم و دوست دارم یکی از همین‌ها را برایتان تعریف کنم. البته شما مرا نمی‌شناسید. اول دلم می‌خواست برای خانم میلانی تعریف می‌کردم. بعد پشیمان شدم. جوری از ماها حمایت می‌کند که صدای خیلی‌ها درمی‌آید. به ‌هر حال فکر کردم شما بهتر از پسش برمی‌آیید. این را هم در جلساتی که کاوه با دوست‌هاش داشت، فهمیدم.
همان‌طور که می‌بینید دوتا عکس برایتان فرستاده‌ام. اشتباه نکنید، یکی از عکس‌ها، خانم نیکول کیدمن است. دیگری خودم هستم. در نگاه اول تشخیصش سخت است. اما با کمی حواس روبه‌راه می‌شود فهمید. قبل از آشنایی با کاوه نمی‌شناختمش....»

مریم عباسیان نویسنده و شاعر، داستان‌نویسی را از سال 79 آغاز کرد و جسته و گریخته با مطبوعات همکاری داشت. از او دو رمان و یک کتاب شعر در دست انتشار است.
«فیلم‌های کَتبی سیلویا پلات» در 136 صفحه، با قیمت هفت هزار تومان از سوی انتشارات افق منتشر شده است.

 

کد خبر 310462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =