ایسنا نوشت:

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: فرهنگ ملی کشورمان باید به سمت تولید و تحقق اراده‌ها در جهت رفع مشکلات اقتصادی حرکت کند.

علی لاریجانی در جمع خبرنگاران با تشریح حوادث سوریه گفت: آمریکائی‌ها برای حملات خود ادعای وجود اسنادی علیه سوریه دارند در حالی که همه جریانات موجود و حمله احتمالی آمریکا به سوریه اقدامی از پیش تعیین شده بود. در حقیقت آمریکا و زورگویان از جبهه قدرتمند بیداری اسلامی و مقاومت به وجود آمده که پایه‌های استکبار را متزلزل می کند می‌هراسند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی مذاکره نیز مشکلی را حل نمی‌کند و تنها استقلال ایران از جهات مختلف به خصوص اقتصادی می‌تواند پاسخی به موزی‌گری‌های دشمن باشد.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت ایران در عرصه‌های تولید و صادرات گفت: تا زمانی که گندم وارد می‌کنیم و در محصولات استراتژیک به استقلال تولید نرسیده‌ایم نمی‌توانیم به کشوری قدرتمند تبدیل شویم و ادعای استقلال نمائیم از این رو باید بسترهای سرمایه‌گذاری در تولید فراهم شود و موانع موجود از میان برود تا به تولید و صادرات دست یابیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه افزایش قیمت ارز مشکلات اقتصادی فراوانی را برای ارزش پول کشورمان ایجاد کرد اما می‌توانیم از این فرصت برای توسعه صادرات استفاده کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت به رسمیت شناختن جریان‌های سیاسی اظهار کرد: اگر جریان‌های سیاسی یکدیگر را به رسمیت بشناسند کشور کمتر دچار مشکل خواهد شد؛ همان طوری که در جهان اسلام گروه‌های افراطی و تکفیری دیگران را به رسمیت نمی‌شناسند و به بلایی بزرگ تبدیل شده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان نیز عنوان کرد: به نظر می‌رسد دولت جدید ظرفیت‌های خوبی را در زمینه رفع مشکلات دارا می باشد که امیدواریم این امر تحقق یابد و تمرکز اصلی بر روی تولید ملی و رونق اقتصادی باشد.

فارس هم نوشت:

علی لاریجانی پنج‌شنبه‌شب با حضور در سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در نشستی صمیمی با خبرنگاران رسانه های گروهی در قم شرکت کردرئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی با بیان اینکه رسانه‌ها یکی از ارکان مردم‌سالاری دینی هستند اظهار کرد: این امر دارای ملزوماتی است به این ترتیب که برای رسیدن به مردم‌سالاری نیازمند رسانه‌هایی هستیم که اخبار و تحلیل‌های صحیح و متناسب با نیازهای جامعه و نظام را به مردم برسانند؛ رسانه‌ها باید فعالیت‌های خود را از سر صدق و دلسوزی و نیز با تکیه بر مسئولیت‌پذیری انجام دهند.

وی با بیان اینکه در سطح کلان کشور با مشکلاتی از خارج روبرو هستیم اظهار کرد: دشمنان خارجی به سنگ‌اندازی در مسیر جمهوری اسلامی مشغول هستند و مسئله هسته‌ای بهانه‌ای بیش نیست؛ ادبیات گزارش اخیر آمانو هم بغض‌آلود است و این امر نشان می‌دهد که غرب دشمنی جدی با ایران اسلامی دارد.

لاریجانی با بیان اینکه نمی‌توان در مقابل قدرت‌ها ندای ایستادگی سر داد و از سوی دیگر گندم وارد کرد گفت: هرچند بالا رفتن قیمت ارز مشکلاتی را به وجود آورده اما فرصت را برای رونق صادرات فراهم کرده است در حالیکه در این زمینه هم شاهد مشکلات اداری هستیم در حالیکه صادرات می‌تواند چرخ اقتصاد کشور را به گردش در آورد.

/2929

 

کد خبر 310703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =