برنامه‌ای که قالیباف را دوباره شهردار پایتخت کرد؛ تهران با اصالت، سرسبز،‌ هوشمند، امن و بین المللی

محمدباقر قالیباف ظهر امروز با رای اعضای شورای چهارم به عنوان شهردار تهران انتخاب شد، او دفاع از رسیدن دوباره شهرداری تهران، برنامه ای را در ۱۰ محور بیان کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران؛ در مقدمه برنامه قالیباف برای اداره تهران آمده است: کلانشهر تهران، پایتخت جمهوری اسلامی ایران و ام‌القرای جهان اسلام با برخورداری از جمعیت بالغ بر ۸ میلیون نفر و مساحت تقریبی ۷۲۰ کیلومتر مربع، بیست و هفتمین کلانشهر بزرگ و شانزدهمین کلانشهر پرجمعیت جهان بوده و دارای موفقیت‌های ژنوپولیتیکی حساسی در منطقه خاورمیانه است.

تهران پایتخت ۲۰۰ ساله ایران، آیینه تمام نمایی از تحولات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و کالبدی تاریخ پرفراز و نشیب این سرزمین به شمار رفته و از این رو دربرگیرنده میراث مادی و معنوی غنی است.

برنامه حاضر تحت عنوان (توسعه اجتماعی شهر: تهران در مسیر پیشرفت و عدالت) برگرفته از اسناد طرح جامع، مجموع اقدامات و دستاوردهای شهرداری تهران به ویژه اقدامات 8 ساله اخیر، تحلیل وضعیت موجود، تبیین آینده مطلوب، شناسایی مسیرهای مناسب برای رشد و توسعه و در راستای تحقق چشم‌انداز توسعه بلند‌مدت شهر تهران است.

چشم‌انداز توسعه شهر

چشم‌انداز توسعه بلند مدت شهر تهران ، که سیمای مطلوب شهر در افق طرح و میثاقی برای توسعه پایداری کلانشهر تهران و پایتخت کشور است، هماهنگ با چشم‌انداز 20 ساله کشور، مبتنی بر آرمان‌های زیر است.

- تهران، شهری با اصالت و هویت ایرانی ـ اسلامی (شهری که برای رشد تعالی انسان و حیات طیبه ، سازمان می‌یابد)

- تهران، شهری دانش‌پایه، هوشمند و جهانی

- تهران، شهری سرسبز و زیبا، شاداب و سرزنده با فضای عمومی متنوع و گسترده

- تهران، شهری امن و مقاوم در برابر انواع آسیب‌ها و مقاوم در برابر مخاطرات و سوانح

- تهران، شهری پایدار و منسجم با ساخت مناسب برای سکونت، فعالیت و فراقت

- تهران، شهری روان با رفاه عمومی و زیرساخت‌های مناسب، همراه با تعدیل نابرابری‌ها و تأمین تمامی حقوق شهروندی

- تهران، کلانشهری با عملکردهای ملی و جهانی و با اقتصادی مدرن به مرکزیت امور فرهنگی ـ پژوهشی و سیاسی در سطح کشور و حداقل یکی از سه شهر مهم و برتر منطقه آسیای جنوب غربی.

مدیریت و منابع انسانی، توسعه اجتماعی-فرهنگی ، شهری با هویت ایرانی - اسلامی، شهری با عملکردهای ملی و جهانی، شهر پاک، حمل و نقل و ترافیک، معماری و شهرسازی، خدمات شهری ، شهری با اقتصاد مدرن و شهر ایمن 10 محور برنامه قالیباف است.

هدف از مدیریت و منابع انسانی، بهره مندی از مدیریت یکپارچه شهری و ارتقاء و بهبود اساسی در نظام مدیریت و منابع انسانی شهرداری تهران است.

شهر توسعه یافته اجتماعی - فرهنگی ، هدف از محور دوم است. شهری با اصالت و هویت ایرانی-اسلامی (شهری که برای رشد و تعالی انسان و حیات طیبه سامان می یابد) در محور سوم تشریح می شود و کلانشهری با عملکردهای ملی و جهانی و تبدیل تهرن به مرکزیت امور فرهنگی پژوهشی و سیاسی در سطح کشور و نیز تبدیل پایتخت به یکی از سه شهر برتر آسیای جنوب غربی در محور چهارم مورد بحث است.

۴۷۴۷

کد خبر 312116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 26
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  59 79
  این همه کاری را که گفتی توی این هشت سال نکردی حالا می خواهی تو چهار سال انجام بدی؟
  • علی IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
   61 5
   این جمله شما واقعا بی انصافی است. شهرداری در سال های گذشته تقریبا بدون بودجه عمرانی دولت کار کرده و دولت برای اینکه قالیباف با پیشرفت در شهرداری به ریاست جمهوری برسد هر آنچه فکر کنید مانع تراشی کرده است و با همه موانع نمی گویم خوب بود ولی نشان داد کارهای انجام داده شده نسبت به سالهای قبل از قالیباف نه تنها در تهران بلکه در کل کشور کاری انجام نشد قالیباف به بهانه ریاست جمهوری و یا ... کارهای بزرگی به نسبت انجام داده است.
  • بی نام A1 ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
   48 94
   لياقت قاليباف فراتراز رياست جمهوريه .
  • بی نام A1 ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
   6 4
   :-0
  • بی نام IR ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
   25 7
   دقیقا دو تا کامنت بالا مصداق افراط و تفریطن. یکی کلا کارهای دوران شهرداری دکتر قالیباف رو زیر سوال میبره که انصاف نیست یکی هم میگه لياقت قاليباف فراتراز رياست جمهوريه.
  • بی نام A1 ۲۲:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
   12 3
   آقای علی! 11/000/000/000/000 میلیارد تومن میشه بدون بودجه عمرانی؟؟! بودجه وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش و صدا و سیما و سپاه رو بذاری روهم اینقد نمیشه!
 • بی نام A1 ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  26 6
  آقا هر دو طرف سیاسی رای میدن تاثیر برنامه کجا بود!!؟
 • امیر A1 ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  14 2
  یکی معنی این هوشمند را به من سیکل بگه!!!!!
  • بی نام A1 ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
   0 1
   مهم نیست فقط بدون اینهایی که میگن هوشمنده (نه تنها تو ایران حتی شرکتهای معتبر خارجی مثل اپل، نوکیا و سامسونگ) هیچکدوم هوشمند نیست. هوشمند چیزیست که بتواند حداقل یکی از رفتارهای هوش انسان مثل استنتاج، یادگیری ، تحلیل تصویر و ... انجام دهد.
 • بی نام RS ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  12 13
  چه شعار های قشنگی.
 • بی نام A1 ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  5 33
  مهر علیزاده کنار نمیکشید حتما شهردار بود
 • بی نام A1 ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  21 9
  احتمالا دبير و جديدي و ساعي و بر و بچ ورزشكار هم همه دنبال همين برنامه ها بودن. شورا داريم ؟!!!
 • بی نام IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  10 6
  آقای قالیباف برای این فساد گسترده درشهرداری چه برنامه ای دادند
 • بی نام A1 ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  3 9
  همیشه کارای خوب و قشنگو تو بالا شهر انجام می ده.این که نشد برادر من,حالا چون خودت و اقایون بالا شهر زندگی می کنید باید فقط به مناطق خودتون برسید ؟؟؟
 • بی نام A1 ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  19 6
  با درآمد هزاران میلیارد تومنی شهرداری هرکسی هم باشه بالاخره یک سری کار انجام میده ولی آقای قالیباف چه کار خاص و مهمی کرده؟ حتی این درآمد کلان شهرداری هم چندان اثرش رو نمی بینیم! مقایسه کنید با کارهایی که آقای کرباسچی در 8 سال کرد.
 • ali.. IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  7 1
  کاش شورای شهرزاهدانم شهرداری شایسته وکاربلدوبا سلیقه انتخاب کنندتا شهرمون ازاین حال وهوا دربیاد
 • بی نام DE ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  4 1
  ﻓﺮاﻏﺖ -- ﻓﺎﺭﺳﻲ ﺭا ﭘﺎﺱ ﺑﺪاﺭﻳﻢ
  • بی نام IR ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
   10 1
   البته فراغت عربیه. آسایش فارسیشه.
 • بی نام IR ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  7 3
  مبارزه با فساد بخصوص در شهرداری یادت رفت
 • بی نام IR ۲۱:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  2 0
  بی خیال از کی تا حالا مدیران رو بر پایۀ برنامه هاشون انتخاب میکنند.
 • بی نام EU ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
  3 0
  متاسفانه همه چی تو این مملکت سیاسی بازی شده خدا را شکر دکتر قالیباف که فردی توانمند بود رای اورد واما شهرداری جای جناج بازی نیست و مردم از این جناج بازی ها خسته شده اند
 • رویا IR ۰۳:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  3 0
  یادمه زمانی که برج میلاد در حال ساخت بود، برای اولین بار سیستم روزشمار تا پایان کامل پروژه رو گذاشته بودند. این که مدیر پروژه خودش رو موظف بدونه توی موعد مقرر کارش رو به اتمام برسونه. روشی که توی پروژه‌های عمرانیه دیگه هم انجام شد. این کار کوچک اما قابل تحسین بود. خیلی موارد دیگه هم هست. فقط کافیه یه کم ریزبین باشید...
 • رضا CA ۰۳:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  4 2
  من موندم شهرداری تهران اگر تراکم نفروشه از کجا ارتزاق میکنه --تراکم میفروشن عوارض از خودروها میگیرن بعد باهاش بانک شهر میزنن ...بدون عوارض ساخت و ساز از کجا پول در میارید ..کوچه ما در تهران جایی خوب برای زندگی بود و الان به یک قوطی کبریت ۵ - ۶ طبقه تبدیل شده ۹۰ درصد شش طبقه شدن .سیساسهای مزخرف شهر سازی کلا در کوچه ما مشخصه هر سال یه جور هم خونه شش طبق داریم - هم چهار طبقه و هم پنج طبق جمعیت ۱۲۰ درصد در کوچه ما اضافه شده ولی حتی سطل زباله و پارکینگ به میزان افزایش خانوار تامین نشده .تو کوچه ما مسخره است همه دوبله پارک میکنن .بابا به این وضع رسیدگی کن تهران داره از نظر خونه سازی افتضاح میشه اپارتمان یعنی ۲۰ طبقه نه پنج طبقه لونه موش
 • بی نام A1 ۰۴:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  2 2
  واسه همیین تهران تو 100 شهر رتبه 90 رو داره !!!
 • بی نام A1 ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  0 1
  آسانسور ایستگاه مترو استاد معین رو کی می زنید آقای شهردار؟ بعد از یک و نیم سال هنوز باید از 134 تا پله بیاییم بالا؟
 • ایرانی A1 ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
  2 1
  ایشان با این برنامه شهردار نشدند با رای راستگو!!! و دنیامالی!!! شهردار شدند