واحدمرکزی خبر نوشت:

رئیس جمهور آمریکا از جان بوئنر رئیس مجلس نمایندگان این کشور خواست برای پایان دادن به تعطیلی دولت رای گیری شود.

به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر ، باراک اوباما در آژانس مدیریت فوریتهای فدرال گفت: من اواخر هفته شنیدم کنگره ظرفیت پایان دادن به این تعطیلی را ندارد اما حقیقت این است هم اکنون در مجلس نمایندگان رای کافی جمهوریخواهان و دموکراتها برای پایان دادن فوری و بدون شرط به این تعطیلی وجود دارد. مجلس نمایندگان امروز باید رای گیری کند. اگر جمهوریخواهان و بوئنر رئیس مجلس نمایندگان می گویند رای کافی وجود ندارد باید آنرا ثابت کنند. اجازه دهید لایحه (بودجه) به صحن مجلس برود سپس ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد. اعضای کنگره می توانند تصمیم بگیرند می خواهند دولت را تعطیل کنند یا خیر. گمان قوی من این است که رای کافی در مجلس نمایندگان وجود دارد و علت این که بوئنر رئیس مجلس نمایندگان نمی خواهد خواستار رای گیری شود این است که ظاهرا نمی خواهد در حال حاضر بدون رسیدن به امتیازاتی که ربطی به بودجه ندارد، پایان تعطیلی دولت را ببیند.
باراک اوباما گفت: مردم آمریکا می خواهند دولت کار کند و دلیلی برای تعطیلی به خاطر مذاکراتی که بوئنر بدنبال آن است وجود ندارد. رای گیری کنید. همین الان رای گیری کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد.
اوباما گفت: بودجه را تصویب کنید و به تعطیلی دولت پایان دهید. صورتحساب ما را پرداخت کنید و مانع از تعطیلی اقتصادی شوید. زمانی که این اتفاق بیافتد ، من حاضرم با جمهوریخواهان درباره همه موضوعات گفتگو کنم. ما چگونه می توانیم کار ایجاد کنیم؟ ما چگونه می توانیم رشد اقتصادی داشته باشیم؟ ما چگونه می توانیم تولید را تقویت کنیم؟ ما چگونه می توانیم اطمینان یابیم کودکان ما از بهترین آموزش برخوردارند؟ همه این موضوعات بر روی میز قرار دارد. من مایلم درباره مراقبت پزشکی ، سیاست انرژی و وضعیت مالی با جمهوریخواهان گفتگو کنم. ما می توانیم گفتگو کنیم اما نباید به همه مردم به خاطر یک تفکر آسیب وارد کنیم.

4949

کد خبر 316621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۵:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۶
  3 13
  چه مي كنه اين صهيونيست.
 • بی نام A1 ۰۵:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۶
  9 2
  اینطوری به داد ملت میرسن !!!! واقعا آفرین
 • شرمسار A1 ۰۶:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۶
  14 1
  صد افرین کشوری که دین در سیاستش جائی نداره و دشمن بشریت نامیده میشه اولیتش اشتغال و تولید است ونه دلالی و رانت خواری