روزنامه شرق نوشت:

 در جلسه کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که عصر روز دوشنبه با حضور نمایندگان دولت برگزار شد؛ حذف سه دهک پردرآمد به تصویب رسید. این طرح قرار است ابتدا در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شده و سپس در صحن علنی به رای گذاشته شود. غلامرضا مصباحی‌مقدم رییس کمیسیون برنامه و بودجه با اعلام اینکه تا دو هفته آینده این طرح برای رای‌گیری در صحن علنی ارایه خواهد شد، اظهار می‌کند: با حذف این افراد از فهرست یارانه بگیرها، کمک قابل توجهی به دولت جهت جبران بخشی از کسری‌های بودجه خواهد شد. هر ماه تعلل در حذف سه دهک مزبور،‌هزار‌میلیارد‌تومان کسری روی دست دولت خواهد گذاشت. در این شرایط دلیل تاخیرهای تصمیم‌گیری دولت از سوی فرشاد مومنی کارشناس اقتصادی نبود اطلاعات صحیح از اقتصاد خانوار و عدم‌شناسایی دقیق دهک‌های مورد نظر عنوان شد اما مصباحی‌مقدم با رد این گفته از شناسایی 10‌میلیون نفر از افراد پردرآمد در دولت دهم خبر داده است. مصباحی‌مقدم با بیان اینکه 25 پایگاه اطلاعاتی در کشور وجود دارد که استفاده از آمار و اطلاعات شش پایگاه آن برای شناسایی دهک‌ها کافی است، عنوان کرد: از طریق پایگاه ثبت اسناد برای دستیابی به اطلاعاتی مربوط به املاک، نیروی انتظامی برای اطلاعات مربوط به خودرو، پایگاه امور مالیاتی برای شناسایی توان مالی خانوار و چند پایگاه اطلاعاتی دیگر می‌توان پردرآمدها را به راحتی شناسایی کرد.  رییس کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: دولت دهم در ماه‌های آخر حدود 10‌میلیون نفر از این افراد را شناسایی کرده بود اما دولت احمدی‌نژاد علاقه‌ای به حذف دهک‌ها نداشت و سعی داشت از طرق غیرقانونی به شیوه قبلی پرداخت یارانه‌ها ادامه دهد.  وی با تاکید بر اینکه خواست دولت یازدهم استفاده از روش‌های قانونی و اصلاح شیوه پرداخت‌هاست توضیح داد: دولت خواهان شفاف‌سازی و ایجاد راه‌های قانونی برای تامین منابع هدفمندی یارانه‌هاست بنابراین حذف دهک‌ها به‌عنوان نخستین راهکار در دستور کار کمیسیون قرار گرفته است.
به عقیده تحلیلگران اصلاح سیستم مالیاتی، حذف ردیف‌های کمک‌های بلاعوض به نهادها و ارگان‌ها در بودجه، انتشار اوراق مشارکت و واگذاری پروژه‌های نیمه‌کاره به بخش خصوصی دیگر راهکارهایی است که دولت جهت جبران کسری بودجه می‌تواند استفاده کند. 
دولت از تاخیر بپرهیزد
آنچه کارشناسان و دست‌اندرکاران اقتصاد کشور از دولت انتظار دارند مواجهه هرچه سریع‌تر با واقعیت و اجتناب از محافظه‌کاری است. عدم‌اصلاح بودجه در سال 92، مشکل‌ترشدن اصلاح این رویه در بودجه 93 و سال‌های بعد از آن را سبب می‌شود.  مردم نیز باید در این نکته تامل کنند که توزیع 40‌هزار‌میلیارد‌تومان یارانه نقدی به مفهوم افزایش تقاضا به همین میزان است. چراکه مردم با 45‌هزار‌تومان در ماه نمی‌توانند سرمایه‌گذاری کنند بنابراین این مبلغ را در بازار خرج خواهند کرد. پس 40‌هزار‌میلیاردتومان به تقاضا افزوده می‌شود در حالی که فقط 15‌هزار‌میلیارد‌تومان سرمایه‌گذاری در اقتصاد صورت گرفته است.  به عبارت دیگر وقتی تقاضا بالای 40‌میلیارد‌تومان و عرضه زیر 15‌هزار‌میلیارد‌تومان است یعنی یک سوم تقاضا، عرضه وجود دارد؛ بحران تورم حتمی است. از این‌رو مردم باید بدانند که دود عدم‌حذف دهک‌ها نهایتا در چشم خودشان خواهد رفت. 
کاهش واریز به صندوق توسعه هنوز تصویب نشده است
مصباحی‌مقدم همچنین درخصوص کاهش واریز به صندوق توسعه ملی از 26 به 20‌درصد به‌عنوان روشی که در دولت دهم نیز باب بود، گفت: این طرح در کمیسیون اقتصادی تصویب شده اما هنوز به صحن علنی نرفته است. ضمن آنکه بسیاری از اعضای کمیسیون‌های فرعی نیز با این طرح ابراز مخالفت کرده‌اند.  وی افزود: با توجه به اینکه درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها برای پرداخت‌های نقدی کافی نیست بنابراین ناگزیر به حذف دهک‌های 8، 9 و 10 درآمدی هستیم. باید توجه داشته باشیم که مبلغ 45‌هزار‌تومان برای این افراد رقم قابل توجهی نیست اما چشم‌پوشی از این رقم توسط آنها، می‌تواند اقشار ضعیف جامعه را با رایگان‌شدن هزینه‌های بهداشت و درمان مورد حمایت قرار دهد. 
هزینه‌های دولت بازنگری شود
یکی از اشتباهات بزرگ دولت یازدهم در حوزه مدیریت اقتصادی آن بود که به‌صورت شفاف و متکی به گزارش‌های رسمی و مطالعه‌شده نتوانست دقیقا توضیح دهد که اقدامات این دولت تا چه حد تحت‌الشعاع و در گرو رفتارها و تصمیمات دولت قبل است. مومنی با این انتقاد به موضوع اصلاح قانون هدفمندی یارانه‌ها وارد شد و ادامه داد: دولت دهم از طریق اتخاذ سیاست‌های تورم‌زا و از طریق متورم‌کردن هزینه‌های دولت و افراط در آزادسازی واردات شرایط بسیار نگران‌کننده و خطیری را برای اقتصاد ایران رقم زد.  به اعتقاد او دولت جدید هم همزمان با خودداری از دستکاری قیمت حامل‌های انرژی از بازنگری در هزینه‌های دولت اجتناب کرد و به این ترتیب بر مشکلات بودجه‌ای خود افزود.  مومنی تصریح کرد: تلاش دولت در غیاب این بازنگری معطوف شد به دادن اصلاحیه که در آن استفاده از منابع صندوق توسعه ملی پیش‌بینی شده است. به عبارت دیگر استفاده از ذخایر صندوق توسعه برای جبران کاستی‌های درآمدی ناشی از امتناع دولت از دستکاری قیمت حامل‌های انرژی، طرح مورد نظردولت است. در این بین نمایندگان به درستی اشاره کرده‌اند که این تقاضای دولت در اصلاحیه بودجه تداوم سیاست‌های غلط دولت گذشته است.  او تاکید کرد: در ارایه لایحه بودجه 93، دولت و مجلس باید به این مساله توجه داشته باشند که بخش بزرگی از تعهدات مالی ایجاد شده خصلت توزیع رانت داشته و نسبتی با اهداف برنامه توسعه و سند چشم‌انداز ندارد. 
تعلل‌ها به دلیل نداشتن اطلاعات از اقتصاد خانوار است
مومنی در ادامه دلیل تعلل و تاخیر دولت در حذف سه دهک را نداشتن اطلاعات صحیح از اقتصاد خانوار عنوان کرد و افزود: از همان آغاز هدفمندی، اطلاعات مناسب برای شناسایی دهک‌ها وجود نداشت و به همین دلیل هدفمندکردن در سه سال اخیر یک دروغ بزرگ بوده است. او با اشاره به اینکه نظام آمار و اطلاعات کشورمان قادر به شناسایی دهک‌ها نیست توضیح داد: برای اصلاح شیوه پرداخت یارانه‌ها ابتدا باید بازنگری در واردات اقلام مصرفی و کنترل آن صورت گیرد تا به این ترتیب فضا برای امیدوارکردن مولد اقتصاد فراهم شده و اشتغال ایجاد شود. در آن صورت با ورود شاغلان به سیستم دریافت مزد می‌توان بخش قابل توجهی از آنها را از فهرست پرداخت یارانه‌ها حذف کرد.  این کارشناس اقتصادی افزود: محور دوم هم این است که دولت ساختار هزینه خود را تعریف مجدد کرده و از رانتی‌شدن آن جلوگیری کند. در واقع دولت باید در مجموعه خود ارتقای بهره‌وری را در دستور کار قرار دهد. وی همچنین محور سوم را واگذاری نظام تخصیص دلارهای نفتی به‌صورت یک سیستم منسجم به مجلس دانست و اذعان کرد: کانون اصلی توزیع رانت در اقتصاد ایران دلارهای نفتی است و تا زمانی که دولت در این خصوص به مردم پاسخگو نباشد فاجعه 91 و پنج ماهه 92 که تشدید نگران‌کننده واردات خودروهای لوکس و لوازم آرایشی بود، تکرار خواهد شد. 
3131
کد خبر 316784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 170
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۵:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  خدا رو شکر که ما از این گروهها نیستیم .راستی امروز هفدهمه سه چهار روز دیگه یارانه این ماه رو میدن جونم .
  • بی نام A1 ۰۶:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   شما فکر میکنی! وقتی واسه کارگر از کار بیکار شده پیامک میاد که بیا انصراف بده از گرفتن یارانه پس زیاد مطمئن نباش به خودت.
  • علی2 A1 ۰۶:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   342 6
   از کجا میدونی ؟ از من گفتن اگه یارانت قطع شد خیلی تعجب نکن . ( اکثر سرمایه دارها داراییشان مشخص نیست .)
  • بی نام A1 ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   برادر گرامی جنبه طنز مطلب من رو انگار نگرفتی .ولی جدا از شوخی من خودم هم یک حقوق بگیر با درامد حدود 2 تومن هستم ومطمئن از قطع شدن این پول .کاشکی قطع میشد و اینهمه سر ملت منت نمیذاشتن .
  • طولابي A1 ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   51 4
   اگر بهانه كم بودن بودجه و نداشتن نقدينگي براي پرداخت تعهد هاي مالي و ريالي دولت را كم ميكند ايرادي ندارد و دولت بايد با اين جالت پيش آمده كم كم جبران و پركردن كسري بودجه خود از منابع ارزي و طبعا ً بالا بودن و بهتر بگم بالا بردن نرخ ارز دست بردارد
  • من خودم تنها IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   98 3
   والا اگه من باشم میگم با این 40000000000 نمیدونم چقدر صفر گذاشتم، میگم برید کارخونه بزنید و کگارخونه های تعطیل شده تو دوره احمدی نژاد رو زنده کنید تا کشور رو پای خودش وایسه و اینقد کره از خارج نیاریم اینجا بسته بندری کنیم.
  • صحرا A1 ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   این حق همه مردم ایران است ؟ چرا باید قطع شود ؟
  • بی نام A1 ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   20 5
   حالا چطور می خواهند این ده میلیونو تشخیص بدن ؟ خدا کنه کسی قسر در نره حق کسی هم ضایع نشه.
  • آه ستم دیده A1 ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   31 0
   چرا باید یارانه میدادن و بعدش هم دارن میگیرن!؟ مگه قرار نبود رفاه مردم بیشتر بشه و دولت از پس انداز این ما به تفاوت قیمت ها برای خود ملت خرج کنه!!!!!!! پس چرا داره با کمبود منابع روبرو میشه! نکنه یه کلاه مخملی ... من که رفاه و آرامش ندیدم!شما دیدید؟و 10 سال از عمرم تو این دو سال از دست دادمم!!! یواش یواش دیگه به کسی یارانه نمیدن مطمعن باشید!
  • بی نام A1 ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   52 0
   نماينده هاي مجلسم كه حتماً پايين ترين دهك جامعه هستن!
  • بی نام IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   27 2
   ناراحت نباش نوبتت میرسه تو دهک های بعدی انشاا... حذف میشی
  • محمدي A1 ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   15 1
   چند روز پيش سايت نظرسنجي گذاشت كه با حذف يارانه پردرآمدها موافقيد اكثريت راي مثبت دادن الان كه موقع عمل ميشه همه يه چيز ديگه ميگن و ذوق ميكنن براي يارانه... روزي كه اين ملت فهميدن واقعا چي ميخوان شروع پيشرفت اين مملكته
  • بی نام IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   36 0
   پس لطفآ جواب بدن که سهم هر ایرانی از درآمد ملی وطنش چیه؟ هم یارانه ها قطع میشه هم سوبسیت کالاها کامل برداشته میشه پس پول نفت هر ایرانی کجای سفره اش قرار می گیره؟ لطفآ حرف حق رو هم چاپ کنید
  • ناشناس IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   9 23
   کسانی که کارمندن وشغل دارند ومیگن یارنه حق همه است ما هم میگیم اشتغال حق همه است،کارمندا بیان یارانه بگیرن شغلو بدن به بیکارا بیکارا یارانه نمیخوان
  • بی نام A1 ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   16 0
   برای کسی که ماهی 15 میلیون درامد داره این پول تو جیب بچه 2 سالش هم نمیگذاره حذفش کنید راحت شیم
  • بی نام A1 ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
   8 2
   برای کسی که ماهی 15 میلیون درامد داره این 45 هزار تومان اصلا براش مهمه ؟ بهش بدین یا ندین فرقی داره؟ یارانه ها از اساس مشکل داره
 • بی نام EU ۰۵:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  455 5
  اینا اگر تونستند درست تشخیص بدن کی درامد خوب داره و یارانه اش را قطع کنند خوبه اما متاسفانه یه مشت ادم بی بضاعت هم تو این راستا میسوزونند و یارانهش را قطع میکنند
  • پردرآمد IR ۰۶:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   141 3
   تعریف خنده دار دهک ها رو می دونید؟ دهک آخر (پر در آمدترین) کسانی هستند که در آمد بیش از 450 هزار تومن در ماه داشته باشند!!! حالا دهک 9 و 8 رو هم به اینا اضافه کنید! خب معلومه اظهار درآمدها واقعی نیست دیگه!
  • nima A1 ۰۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   82 9
   آدم بى بضاعت هيچ وقت تو ليست نيروى انتظامى ثبت اسناد امور مالياتى تامين اجتماعى نيستن .
 • hanie IR ۰۵:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  148 2
  به سلامتی حتما هم اول برای کارمندهای بیچاره قطع شد. آخه چرا اینجوری با اعصاب همه بازی میکنین .چرا اول برای نماینده های مجلس و روسای ادارات قطع نشد؟
  • بی نام IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   11 3
   به فرض هم اگر يارانه افراد پردرآمد را قطع كنند، اونوقت فكر نميكنين كه بعضي از اونايي كه يارانه شون قطع شده شايد به فكر جبران يارانه از طريق بالا بردن قيمت اجناس توليديشون و فشار بر مردم بدبخت باشند؟
 • بی نام A1 ۰۵:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  ایا هنوزم باید بگیم روحانی مچکریم؟!اگه یارانه منو قطع کنید دیگه مچکر نیستم
 • شهروند IR ۰۵:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  این پول از درآمد کل کشور است وباید بین مردم به صورت مساوی تقسیم شود. این کار شما آدم یاد رابینهود میندازه
  • امیر A1 ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   عزیز من مگه ارث پدری هستش که به طور مساوی تقسیم بشه؟ دولت از دادن یارانه یه هدفی داره و اون هدف مطمئنا تقسیم پول میان مردم نیست
  • بی نام IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   22 4
   نه ارث مادریه از بودجه نفت و... دارن یارانه می دن پس باید به فقیر وغنی مساوی پرداخت کنند مگر خود شخص انصراف بده.
  • عدالت IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   32 2
   امیر جون در جوابت باید بگم بیت المال از ارث پدری هم بالاتره , حضرت علی به همه از بیت المال به یک اندازه می داد نمیومد و تقسیم بندی کنه به فقیر و غنی به صحابه و غیر صحابه به عرب و عجم و...
  • شهروند IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   23 2
   آقای امیر خان دقیقا حرفت درسته! ارث پدری هست/. چون پول فروش نفته یعنی ما همه است فقیر و غنی. مثل بیت المال حضرت علی که همه ازش مساوی سهم میبردن. در ضمن اون زمانی که ما هی اینجا و اونجا کامنت گذاشتیم که آقایان پخش کردن پول و دادن پول مستقیما به مردم اشتباهه و به جای اینکار کمک به تولید و صنایع بکنید همه دنبال این بودن که اون "آقا" "دوزار یارانه" بزار جیبشون!!! حالا هم همونه! اول سه دهک بعد سه دهک دیگه بعدشم بقیه رو حذف میکنن و من و شما میمونیم با گرانی که دیگه ارزون نمیشه! ببینید کی گفتم
  • سه عید IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   32 1
   این پول ارث پدری نیست ولی نفت ارث پدریمون هست!!!!
  • بی نام IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   16 1
   آقای امیر خان عزیز ارث پدری نیست، بیت المال که هست. از بیت المال همه سهم دارند. مثل این میمونه که شما به کسی که خودرو داره بگی حق نداری از مترو یا اتوبوس استفاده کنی. منبع یارنه ها هم حاصل از فروش نفت و سایر مواد طبیعی کشوره که به همه مردم ایران تعلق داره نه به یک قشر خاص. شما هنوز معنی بیت المال رو ظاهرا درک نکردی!
 • بی نام A1 ۰۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  88 16
  یک پیشنهاد موثر: بیایید به جای حذف دهک ها که معلوم نیست انطباق آن درست باشد به جمع آوری موضوعی خانوار بپردازید و هدفمندی را با تعریف هدفمند خانوار اصلاح نمایید مثلا چند خانوار داریم که بزرگ خانواده بالاتر از 60 سال سن دارد که به نوعی سن کهولت است یا سن از کار افتادگی است این خانوار منبع درآمدش چگونه است اگر تحت پوشش بیمه ها است می توان او را تا حدودی توانمند فرض کرد اگر نه او را تحت پوشش بیمه های تامین اجتماعی و بیمه درمانی برد و او را به توانمندی رساند تا رسیدن به این مقصود به این دهک مفهومی یارانه پرداخت شود من مثال زیادی سراغ دارم که این یارانه برای شان حیاتی است و اگر قطع شود دچار مشکل می شود حالی که در میان همین دهک مفهومی کسانی هم هستند که حق بیمه کارگری شوهر مرحوم شان را دریافت می کنن
 • بی نام A1 ۰۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  254 3
  آخه چه جوری میخوان افراد پر درآمد رو شناسایی کنن؟پدر من یه بازنشسته است ولی دفعه پیش برامون اس ام اس اومده در صورتی که برای خیلی پول دارتر از ما هیچ اس ام اسی در کار نیود!!!
  • بی نام A1 ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   130 3
   دقیقا" ..........ما هم بازنشسته ایم وهم مستاجریم با دو تا دانشجو ولی برای ما هم اس ام اس اومد!!!!!!!!!!!!
  • بی نام A1 ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   110 2
   ما هم نه خونه داریم نه یه کار ثابت اما برامون اس ام اس اومد که در لیست پر درآمد ها هستیم ولی مطمونا نماینده های مجلس اس ام اس نگرفته اند...
  • بی نام IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   91 1
   اينا دارن از پايين قطع ميكنن ميان بالا !!!!!!
  • بی نام A1 ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   36 5
   دقت کنید ملاک شناسایی اعلام شده به شما اگه واقعا صادق باشید نمی خوره بازنشسته ای که خودرو فاخر داره یا املاک متعدد دیگه خدایی مضلوم نمایی نکنه
  • بی نام A1 ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   5 0
   آقایی که میگی مظلوم! نمایی میکنیم ما نه ماشین گرانقیمت داریم نه املاک زیاد ولی برامون اس ام اس اومده بود.
 • بی نام IR ۰۵:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  159 3
  یعنی ما کارمند و کارگر که تو خوشه بندی غیر اصولی شماها مسئولین فاقد درد ، درجه3 هستیم و تا دهم هر ماه نشده حقوق ما تموم میشه که این وضع رو شما درستش کردین این مبلغ ناچیز رو هم قطع میکنین واقعا دست شما درد نکنه از این فهم اقتصادی شما.تازشم اولین گروهی هستیم که مالیاتها رو مستقیم و بزور از ما کسر میکنن دیگه چی بگیم که ندونن
 • حمید A1 ۰۵:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  این کار درست نیست. یارانه انرژی مال همه است. دولت از طریق بنزین، برق،گاز،آب و ... داره ازهمه کم میکنه پس یارانه رو باید به همه بده
  • بی نام A1 ۰۶:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   52 5
   دوست عزیز اصلا یارانه انرژی اصطلاح و واژه نادرستی است که دولت های نهم و دهم اختراع کرد ما یارانه انرژی در هیچ مکتب و دستگاه اقتصادی نداریم ما باید بگوییم انرژی مال همه است و حالا که ممر درآمد است و ملی اعلام شده است سهم ما را از سلامت و بهداشت از تغذیه از مسکن از راه از اشتغال و از سازندگی و اقتصاد بدهید این درست تر است بیایید با 45 هزار تومان کلاه سرمان نرود که نتیجه اش همین تورمی است که از دو دولت قبل به جا مانده است
  • بی نام IR ۰۶:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   53 8
   بله بايد به همه بده ولي وقتي نداره که بده خيلي راحت ميره پول چاپ ميکنه تا بتونه به همه يارانه بده و اينهم يعني تورم که دودش تو چشم همه ميره
 • بی نام A1 ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  7 1
  (ادامه از قبل) حالی که حتی فرزند هم ندارند و یارانه هم دریافت می کنند که عملا برایش بی ارزش است پس معیار بعدی وجود فرزند به سن اشتغال رسیده و در عین بی کار در منزل است که این یارانه می تواند کمک خرجی برای پول تو جیبی این گونه فرزندان باشد مسئله بعدی زوج های جوان تازه ازدواج کرده است که به هر حال حتی در صورت اشتغال موثر هم دارای مشکل تامین هزینه های جاری هستند و این یارانه شاید بتواند یک در صدی از نیاز اولیه آن ها را تامین کند سوم اطلاعات خانوارهای دارای فرزند بالاتر از 7 فرزند که هیچ کدام به سن اشتغال موثر نرسیده اند هم می توانند مشمول دریافت شود بجز این این یارانه در هیچ کدام از دهک های دیگر موثر به معنی رفع احیتاج نیست و تصمیم دولت در حذف اش درست است این در حالی است که خود به آن احتیاج دار
 • بی نام IR ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  31 0
  یه عده رانت دولتی دارن یه عده یارانه!این وسط یه عده نه وام میتونن بگیرن،نه طبق قانون از تحصیل رایگان برخوردار میشن،نه کمک مسکن نه خودرو و مالیات هم جیرینگی از حقوقشون برداشت میشه!!
 • هانیه IR ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  34 1
  این همه دولت مخالفت کرد برای قطع کردن یارانه ها ی خانوارها!!!!! پس چی شد .خب یهو برای همه رو قطع کنید خیال کل ملت راحت بشه و استرس نداشته باشن کلی روی همین پول حساب کرده بودیم.الان برای کارمندها قطع میشه و برای پولدارا سر جاش میمونه
  • بی نام A1 ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۹
   1 0
   سلام یارانه نقدی کمک زیادی به مردم میکنه از مسولان خواهش میکنم قطع نشه
 • بی نام A1 ۰۵:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  51 0
  مثل روز روشن است كه در نهايت هم فقط زورتان به كارمندان و كارگران خواهد رسيد و يارانه آنها را قطع خواهيد كرد چون اطلاعاتي از درآمد بقال و دكتر و بازاري و شغل آزاد نداريد و موجي از نارضايتي پديد خواهد آمد. خودتان ميدانيد كه چه درصدي از اقتصاد ايران شفاف است و چقدر آن زيرزميني است. دوباره همين نمايندگان مجلس داد سخن خواهند داد كه يارانه فلان كارگر قطع شده ولي فلان شغل آزاد با درآمد بالاتر هنوز يارانه ميگيرد.
 • آسمانی IR ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  15 39
  حذف دهک-کار درستی است.اگر حذف صورت نگیرد - دچار تورم شدید یا تورم بزرگمی شویم من خودم حاضرم یارانه من قطع شود-درست سخت است-اما این سختی از سختی های بیش تر جلو گیری می کند
  • بی نام IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   12 1
   ماهی چند میلیون درآمد داری؟ اگه راضی هستی پس چرا تاحالا انصراف ندادی؟
 • محمد IR ۰۶:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  19 31
  روحانی مچکریم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • حاج محسن IR ۰۶:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  20 2
  متاسفانه یکی از دلایل این است تحمل دادن و کمک رانداریم مخصوصا اگر خودمان مسول شدیم اواز طبقه پایین باشیم اصلا به فکر پایین نیستیم چون یاد اوری خاطرات تلخ و و ودوست داشتن فاصله از ان طبقه است. بهتر نیست که حیف ومیل را جلوگیری کنید
 • بی نام A1 ۰۶:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  16 74
  برای کمک به دولت و حفظ مملت باید کمک (و حتی ایثار)کرد
 • کارمند IR ۰۶:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  101 7
  یارانه کارمندان در جهت رفاه حال بازاریان عزیز خذف می گردد
  • بی نام IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   16 5
   اتفاقا کارمندا باید قطع بشه چون همون حقوقشون هم با این کار کردنشون زیادیه
 • ali IR ۰۶:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  32 0
  آقاي مصباحي مقدم پايگاهاييرا معرفي كردند كه همه افرداد قانون مند درآن اطلاعات خودرا تقريبا" بدون سانسوروارد منمايند. ايشان بايد راهي را براي دلالان كه هيچ پايگاهي طالاعات آنان را ندارند وفرارهاي كلان مالياتي انجام ميدهند شناسايي كنند.بدبخت كارمندان
 • بی نام A1 ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  10 15
  امیدورام برای همه بتدریج قطع شود در عوض برای نیازمندان و روستاییان امکانات رفاهی بیشتری دولت فراهم کند که به صورت رایگان باشد
  • بی نام IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
   2 1
   گیر این روستای ها نیفتادی. تو مال اقا یه بابایی رودخونه رو کرده بود مال شخصی بعد چند تا تخت سیمی خراب کنار وداخل بستر رودخونه گذاشته بود هر تختی رو چند ساعت میداد 30 تا 50 هزار تومن.البته این مال دوسال قبله ها.بعدش نرفتیم چنان مردم بدین که لنگه شون گیر نمیاد.اگه هم حرف بزنی طایفه اش رو جمع میکنه با سنگ وچوب وصعشون از خیلی از کارمند وکارگرها بهتره
 • پیمان IR ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  35 0
  خیلی میترسم که ما رو جزو دهک اول حساب کنن. تو این مملکت هیچی بعید نیست
 • منصوری A1 ۰۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  82 10
  روحانی معترضیم , حذف یارانه کارمندان یعنی اجحاف و بی عدالتی
 • mgh IR ۰۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  36 0
  فکر نمی کنید که این 40 میلیاردی که نام بردید دباره به صنعت برمی گردد . به شرط این که کمی از اجناس بنجول خارجی بکاهید و کمی هم به کیفیت اجناس بنجول داخلی اضافه کنید .
 • شهروند IR ۰۶:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  54 10
  باز هم گدا پروری.این یارانه واسه همه مردم ایرانه.مگه پدری می میره بین وراث غنی و فقیر فرق می گذارن.مگه زمان حضرت علی بیت المال مساوی تقسیم نمی شد.
 • علی اقا A1 ۰۶:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  141 3
  یه نادان یه سنگ میندازه تو چاه...صد نفر عاقل نمی تونند درش بیارند..اخه شما که نمیتونستید از عهدش بر بیایدد..چرا هدفمند کردید..
  • بی نام IR ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   54 14
   آخه خر نفهم از اولشم قضیه همین بوده منتها یهو قطعش میکردن انقلاب میشد آروم آروم مال همه دهک ها قطع میشه ...
  • مجيد A1 ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   11 1
   بي نام لطفاً توهين نكن.
 • مجتبی A1 ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  37 12
  آقای روحانی اجازه نده این مصوبه و مصوبه واگذاری بخشی از استان هرمزگان به استان فارس اجرا شود
 • غلامرضا IR ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  56 16
  آيا هزينه شهرنشيني(پايتخت) با هزينه زندگي در روستا يكي است كه همه بايد به مساوات از يارانه ها بهره ببرند. خدائي تعصبي برخورد نكنيد عاقلانه لايك كنيد.
 • ارش A1 ۰۶:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  70 6
  واقعا براي كسانيكه ميگن يارانه بقيه قطع بشه متاسفم.چون مطمئننا اگه امروز نوبت شما نباشه فردا نوبت شماست.همه ايراني هستيم وتو منابع اين كشور شريكيم قطعا كسي كه زحمت كشيده يا درس خونده هم از همين كشوره و حق داره تصميم بگيره بايارانش ميخواد چيكار بكنه.قطعا اگه دفعه بعد خواستن يارانه 3 دهك ديگرو حذف بكنن حتي نظر سنجي هم نميكنن چون طبق فرمول رياضي اتوماتيك 7دهك موافق خواهند بود .
  • بی نام A1 ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   32 7
   ببخشید مگه این یارانه چه قدر هست از اول هم کار بیخودی بود که به همه بدن...طرف یه عطر میفروشه پول یارانه ای که دولت بهش میده در میاد...فقط مساله اینه که این پول ناچیز تو زندگی خیلیا بی تاثیر ولی اگه دست دولت باشه میتونه باهاش یه کاری انجام بده.... بله ما هم میتونیم با اون 200 تومن بریم کتاب بخریم اصلا غذا بخریم...ولی اینجوری که مملکت اداره نمی کنن من الان یه دختر بیکارم به جای این چندغاز، کار و یه حقوقی میخوام که بتونم مستقل شم..... مثل خیلیای دیگه ...
  • ارش IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   4 1
   بي نام جان اولا شما ميتوني براي خودت تعيين تكليف كني نه براي ديگران.به همون دليلي كه شما يارانه ميگيري اونهم حق داره بگيره چون هم وطنته.دوما فكر نكن اگه يارانه اونو قطع كنن به تو ميدن بلكه همون عطر فروشه كه مثال زدي ميياد يارانشو از خود تو پس ميگيره.
  • بی نام A1 ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   3 1
   آخه مگه این پول اصلا چه قدر هست...؟؟!!! نکنه شماها بیشتر از بقیه میگیرین؟؟؟ تو رو خدا این تصور ساده انگارانه از تقسیم بیت المال رو بندازین دور... پول ملت رو برداشتن ریختن تو بازار همش جذب مالکای خصوصی شده که یا پاشن باش برن اروپا از مارکایی خرید کنن که ما تو رویا هم نمیبینیم....یا ماشینای آلمانی و ایتالیایی سوار شن... بعد شما میگی این نفری ۵۰ تومن باید به همه برسه...آخه اون عط فروشه نمیدونم اسباب بازی فروشه هفته ای ده تای یارانه روُ رو قیمت میکشید از قبل از هدفمند سازی... نیازی نیست بابت اون عقده ای شه...
 • رابين A1 ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  54 2
  90درصد نقدينگي جامعه در دست 10 درصد از مردم ايرانه حالا اگه يارانه 10 ميليون نفر قطع بشه يعني 14 درصد مردم يارانشون قطع ميشه .فكر كنم فعلا بهتره يارانه دهك اول قطع بشه بعد همينجوري هي قطع بشه تا كوتاه وكوتاهتربشه وتموم بشه !!!!! بعدش بگن مرحله دوم هدفمندي بدون اينكه كسي خبردار بشه اجراشد!!! بعدش هم به هدف اصلي مون كه حذف دهك پائين از نظام هستي است (!!) برسيم!!!
 • بی نام A1 ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  18 1
  مشخص کننده دهک ها . درآمد میباشد بر طبق چند سال پیش که دلار زیر 1000 بود درآمدها که خیلی زیاد نشده وهزینه ها خیلی زیاد شده این عدالت نیست
 • بی نام IR ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  21 4
  موضوع قطع یارانه افراد پر درآمد درست و صحیح است آنچه نگران کننده است نحوه تشخیص افراد پر درآمد است که بایددر این زمینه دقت و حساسیت کافی به خرج داده شود.
 • بی نام IR ۰۶:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  12 6
  این کار درست نیست باعث میشه پول دار ها به زیر دستا فخر بفروشن و در بین افراد جامعه تفرقه ایجاد کند و عدالت هم برقرار نشده این پول مال همه مردمه به بعضی خیلی پول اضافی که حقشون نیست داده میشه این را حذف کنید
 • بی نام IR ۰۶:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  17 38
  بجای یارانه بیاید یه فکری بحال آلودگی هوا بکنید که دیگه نمیشه نفس کشید. پول مهم تره یا سلامتی؟
  • بی نام A1 ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   3 1
   پول پول داشته باشی میری بالا شهرخونه میگیری تا بتونی کوها را ببینی
 • بی نام IR ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  53 5
  حدف 3 دهک پاک کردن صورت مسئله است ، به جای این کار لطفا ترتیبی اتخاذ کنید که مردم بتونن کار کنند و درآمد داشته باشند .
 • بی نام KW ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  51 7
  مگه پول ماله نماینده ها و دولت که میخوان قطع کنند این حق همست قرار شد یارانه ها رو وردارین هرکی بیشتر مصرف کنه بیشتر پول بده یه جامعه شناس تو تیم دولت و مجلس نیست چرا واسه خودتون دشمن درست می کنید؟؟؟؟
 • مهران . ت A1 ۰۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  25 24
  فعلاً شرایط این را ایجاب می کند و امیدواریم در آینده ای نزدیک ، دولت جبران نماید . فقط امیدواریم در تشخیص 3 دهک پردرآمد جامعه اشتباهی رخ نداده باشد و دلایل محکم و عقلی موجود باشد .
 • بی نام A1 ۰۶:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  4 0
  من کارمندم. اما مطمئنم که می گن حقوق کارمندا کافیه و یارانه ما رو قطع می کنن.
 • بی نام IR ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  25 4
  بهتره یارانه دهک کم درامد کلا حذف شه تا دیگه تموم کنن و راحتر میشن
 • فرزین A1 ۰۷:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  0 1
  اقا اینکه چه جوری باید پولدارها را شناسایی کرد کاری نداره /از طریق کد ملی اکثر سند های املاک افراد و خودروهای افراد قابل شنا سایی است / کسی که تو شمال تهران یا قسمت های مرفه نشین شهرهای دیگه زندگی میکنه حتما مایه داره دیگه / گردش حسابها هم از طریق کد ملی قابل ردیابی هست / اصلا با این قضیه میشه مالیات واقعی هم از این افراد گرفت/ به خدا اروپا هم دارند همین کار را میکنند تو اینگلیس هر کس مجازه 1 خونه به نام خودش داشته باشه اگه بیشتر بشه باید مالیات 50درصدی بده
 • کارمند هر دم قسط پرداز :)) IR ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  21 3
  یک نکته جالب که نمایندگان محترم و اکثر نظردهندگان در اینجا به اون اشاره نکرده اند اینه که خیلی خوب شما آمار درآمد کارمندان و کارگران را دارید، اما آیا آمار "هزینه ها" و "اقساط" بانکی و غیر بانکی که پرداخت می کنند را هم دارید؟!! مثلا فرض کنیم کارمندی 2 میلیون خالص حقوق می گیرد، اگر ماهی 1 قسط مسکن (226هزار تومان) و ماهی 1 قسط خرید خودرو( ماهی 167هزار تومان) بدهد و ماهی 1 قسط قرض الحسنه هم بدهد(بفرض ماهی 150هزارتومان) جمع اینها بدون جریمه می شود 543هزار تومان. حالا به این عدد اضافه کنید هزینه اجاره، هزینه مدرسه بچه، هزینه سرویس بچه، هزینه پوشاک و خوراک و هزینه شارژ آپارتمان و غیره.و البته به اینها اضافه کنید حقوق هایی که هر 2 یا 3 ماه یکبار پرداخت می شود، حقوق هایی که کلی از سروته آن زده اند
 • یه هموطن A1 ۰۷:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  52 3
  من یه کارمندم با حقوق ماهیانه 400 هزار تومن. دانشجوی پیام نور. و یه خانواده 3 نفری رو میچرخونم. و البته .. مستاجر. به نظر کیا این یارانه 140 تومنی هم باید که نباشه؟؟؟؟؟؟؟ عدالتتونو شکر
 • مهران . ت A1 ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  13 4
  دوستان ، اگر این سه دهکرو حذف نشوند ، گرانی باز هم ادامه خواهد داشت و همینطور نخواهند گذاشت قیمت دلار بیاد پایین تا ... - متوجهین که؟!
 • رضا A1 ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  13 5
  بابا از قدیم گفتن یارانه رو کی داده و کی گرفته
  • بی نام A1 ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   3 4
   چه بی مزه ای
 • بی ربط IR ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  40 1
  لطفا نمایندگان محترم مجلس میزان حقوق و مزایای سالیانه خود را اعلام کنند.
 • بی نام A1 ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  26 0
  یکی زحمت بکشه چون حقوقش برای دولت مشخص است یارانه اش قطع بشه ولی یکی که دلال است ودر آمدش زیاد وحقوقش مشخص نمی باشد یارانه دریافت کنه این است دول عتدال.
 • یک شهروند ایرانی A1 ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  23 4
  اصولا منبع یارانه مگه بیت المال و نفت نیست ؟ و مگه بیت المال و نفت مال همه ایرانی ها نیست؟ به چه حقی به خودمون اجازه می دیم که بین اونا فرق بگذاریم . حالا اگر کسی خودش نخواست هیچی در غیر این صورت تک تک افرادی که یارانه شون قطع بشه از نظر حقوقی بدون در نظر گرفتن سطح در آمدیشون می توانند به دیوان عدالت اداری بر علیه این حق کشی فاحش شکایت کنند. ظاهراً مجلس و دولت یادشون رفته که پول نفت و بیت المال مال همه مردم است.
 • بی نام A1 ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  12 1
  در شرایطی که هیچ تعریف شفاف دقیق و روشنی از پر در آمد از سوی هیچ منبع مقام نهاد ارائه نشده چگونه میتوان این طرح را اجرا نمود آیا تعریف پر در آمد در پایتخت با پر در آمد در سیتان و بلوچستان یکسان است؟ انتظار میرود با توجه به اجبار دولت به اینکار مثل همیشه طرح با دهها اشکال و ابهام و خطا و مشگل اجرا و در نهایت نارضایتی و حق و ناحق و ناحق و حق کردن بسیاری را شاهد باشیم
 • بی نام US ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  13 3
  این طوری باشه که هر کی تو یک ارگانی سازمانی چیزی یه آشنایی داشته باشه سفارش می کنه اسمشو از لیست پر درآمدها بردارند بزارن تو لیست کم درآمدها.... مثل اینکه هنوز خوب خودمونو نشناختیم ها.... مطمئن باشین این کار، زمینه اعتراضات و نارضایتی مردم رو فراهم می کنه چون مطمئن هستم عدالت توش اجرا نمی شه.... می بینه یارو با ماشین آخرین مدل داره یارانه می گیره اون بیچاره ای که با هزار قسط و قرض یه خونه ای برای خودش و بچه هاش دست و پا کرده رو یارانه اش رو قطع می کنن
 • علی A1 ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  28 13
  من از خانواده کم درآمدم ولی این رو به جرأت میگم قطع یارانه سه دهک بالا هم شرعا و هم عرفا و هم قانونا اشتباهه یارانه کمک دولت به مردم نیست که بخواهید قطعش کنید حق مردمه قبلا این حق رو به صورت غیر مستقیم و غیر نقدی میگرفنند الآن به صورت نقدی میگیرند اگه دولت میخواهد کسری نیاورد باید هدفمندی رو به طور کامل اجرا کند برای مثال وقتی قیمت تمام شده بنزین لیتری 2000تومانه و دولت لیتری 400 عرضه میکند خانواده کم درآمد مثلا هفته ای12000تومان مصرف میکند و یارانه انرزی 48000 تومان گرفته ولی فرد پر درآمد مثلا هفته ای 40000تومان مصرف میکنه و به طور غیر مستقیم یارانه انرزی ای معادل 160000تومان میگیرد پس دولت باید مبلغ یارانه را افزایش داده و به طور کامل به همه بدهد و از آن طرف قیمت بنزین را واقعی کند
 • بی نام A1 ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  46 4
  یه روزی مال همه قطع میشه او روز دور نیست
 • بی نام IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  20 4
  آخیش نیست وضع حقوق بگیران انقدر خوبه!!!هیچکس به فکر شغل سوم چهارم نیست!!!خدایا شکرت که فقط نفس می کشیم نه هزینه مدرسه هارو داریم بدیم نه مریض باید بشیم نه برا یکساعت بعدمون نمی دونیم چه اتفاقی داره می افته!!! خدایا شکرت که نفس می کشیم!!! حقوق بگیر
 • بابک IR ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  13 15
  به این 40 تومنه نگاه نکنید، مگه غیر از اینه که از وقتی این یارانه رو به ما دادن بدبختیای ما شروع شد؟ من به تیم قوی اقتصادی دولت اعتماد دارم و میدونم که این اقتصاد به یه جراحی اساسی نیاز داره. درسته در نگاه اول ممکنه به ضرر ما باشه ولی در بلند مدت وقتی چرخ مملکت دوباره چرخید به سودمون خواهد بود و از این وضعیت خلاص میشیم.
  • بی نام IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   18 1
   نه دادنشون رو حساب بود نه ندادنشون تو دراز مدت هم درآمد من و شمای کم درآمد کمتر میشه اون پر درامده بیشتر !
 • بی نام IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  32 2
  دهک کدومه آقا 10 میلیون رو همینجور رندوم حذف میکنن بره
 • بی نام A1 ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  20 1
  آقای مصباحی مقدم در زمان آغاز اجرای طرح چنان به به و چه چه از عملکرد دولت احمدی نژاد داشت حالا چه شد . وقتی کاری به این عظمت فقط برای جنبه تبلیغ و رای آوردن انجام شود این هم نتیجه آن حالا یک دولت و ی270 نفر مجلس ماندند توش
 • مقدم A1 ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  36 2
  من خودم كارمندم اما اعتقاد دارم اگر كسي به جهت سخت كوشي و فعاليت زيادش درآمد خوبي كسب كرده هنر خودشه و به هر حال او ايجاد شغل كرده ؛ ماليات و عوارض پرداخت مي كنه و .... پس درست نيست " حق " او ولو ناچيز از درآمد عمومي قطع بشه .
 • بی نام A1 ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  69 1
  یارانه همه رو قطع کنن ولی قیمت ها هم بشه مال سه پیش.
 • سید عباس IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  43 4
  این پول حق همه ی مردم این مملکته.به کسی هم ربطی نداره طرف وضع مالیش خوبه یا نه.باید حقشو بدن بهش.این یعنی عدالت.پولی که از فروش نفت بدست میاد مخصوص ندارها نیست.البته من خودم جزء قشر کم درآمد جامعه ام ولی باید واقع بین باشیم و تبعیض قائل نشیم
 • محمد A1 ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  36 2
  خانواده من مستمری بگیر تامین اجتملیی هستن قبل واسشون پیامک اومده بود بیان انصراف بدن از گرفتن یارانه ماهی 450 هزار تومن میگیرن .دیدیو تو رو خدا
 • بی نام A1 ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  66 1
  بنده کارمند بخش خصوصی هستم ماهانه700.000 تا حقوق می گیرم . سهام عدالت که به ما نرسید گفتند خصوصی هستید و درامدتان بیشتر است . در حالی که بچشم می دیدم کارمندان و مدیران شهرداری(تبریز) که هر کدام بالای 2 میلیون درآمد داشتند برگه های عدالت را دریافت کرده بودند. حال از اینجا می توان نتیجه گرفت که اولین کسانی که یارانه اشان قطع خواهد شد همین بخش خصوصی های از همه جارانده شده هستند...شهرداری تبریز عوض شد و سرپرستی که سر کارآمده هر کارمندی حداقل نفری 400 هزار افزایش حقوق داشته است. حال این افزایش تورم زا نیست اما یارانه تورم زا شده است.
  • نيما IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   2 3
   قسمت
 • بی نام A1 ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  96 5
  بجای یارانه دادن هزینه درمان رو کم کنید هزینه حمل و نقل عمومی رو کم کنید و انرا بهتر کنید هزینه اموزش و .. رو کم کنید قیمتها رو کم کنید اصلا ما یارانه نمی خوایم قیمتها رو برگردونید به 2 سال قبل
  • بی نام IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
   9 0
   جداً همینه. هفته‌ی پیش به خاطر یک سرماخوردگی ساده ۱۵ هزارتومن پول ویزیت دادم و ۹ هزار تومن هم پول دارو. داروها چی بود؟ ۶ عدد قرص آنتی‌بیوتیک و ۲ ورق آدولت‌کلد و یک شربت. یعنی یک سرماخوردگی شد ۲۴ هزارتومن. حالا کسی بخواد دندان‌پزشکی بره یا برای چشم یا بیماری‌های خدایی‌نکرده بدتر... پناه بر خدا
 • بی نام A1 ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  5 1
  منظور از هدفمندی این نبود که به بعضی یارانه ندهند بلکه منظور این بود که یارانه را به خود فرد بدهند با هر هدفی خواست خودش خرج کند.
 • فف IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  3 2
  ما كل دارايمون يه خونه 70 متري توي كرج و يه ماشين 405 هست كه هنوز داريم قسط هردوشو مي ديم و جالبه بدونين پول يارانه رو براي وامي كه بابت هزينه زايمان گرفتيم داريم پرداخت مي كنيم . هر ماه 15 هم كه ميشه ديگه پول نداريم خدا مي دونه به گونه اي كه وقتي ماشينمون بخاطر يه از خدا بي خبر پاركينگي شد پول نداشتيم ماشين رو ترخيص كنيم ... حقوق ما زن و شوهر سر جم 1200 هست فردا نياين بدون توجه به مبلغ حقوق فقط بخاطر اينكه زن و شوهر كارمند هستن كسي رو حذف كنن اطلاعات حقوق همه توي بيمه موجوده . در ضمن تكليف اون سرپرستاي خانواري كه كم هم نيست اما همه داراييشون بنام فرزندشون يا همسرشون هست چيه ؟
 • بی نام IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  7 1
  نمايندگان مجلس واقعا چي فكر مي كنن ؟
 • بی نام IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  3 1
  بعد از حذف سه دهک معلوم خواهد شد حرفهاي آقاي مقدم چقدر درست بوده
 • بی نام A1 ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  2 3
  یعنی 10 میلیون آدم پردرآمد داریم تو این مملکت
 • بی نام IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  2 0
  مالیات بر دارآیی تنها راه . البته برای جلوگیری از فرار های مالیاتی از این نوع هم میشه کم کم و به مرور حل بشه. اما مالیات بر املاک و مستقلات اولین و دم دست ترین راه. حتی میشه به راحتی و بدون اینکه به کسی فشار بیاد نصف مبلغ یارانه در طول سال رو از این طریق درآورد و در عین حال به همه یارانه داد!
 • امین IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  1 0
  در سیستم مستر کارت شما در هنگام دریافت وام از بانک مشکلات بسیار کمتری دارید چون در سطح دسترسی که برای بانک تعریف میشود کلیه وامهایی که فرد از گذشته گرفته و ذر حال حاضر و توانایی و خوش حسابی و اموال موجود و اعتبار فعلی و درامد او برای بانک قابل مشاهده است و در لحظه میتواند به او اعلام کند که وام میدهد یا خیر و بسیاری از مشکلات ضمانت قابل حل است
 • amin A1 ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  4 1
  ملاک حذف چیه ؟ خونه ماشین و درآمد؟ اگه خونست که روستایی هم خونه داره ! اگر ماشین است خوب روستایی هم تراکتور داره ! اگر حقوق 600 هزار تومان روستاییه بیشتر هم می گیره ! تو شهر که نمی شه تراکتور آورد تو شهر یه خونه 60 متری شده 200 میلیون و در روستا 2000 متر 20 میلیون پس یارانه 30 میلیون روستایی رو قطع کنید بدین به 40 ملیون شهری بدبخت بیچاره که اسم شهری بودن شده فقط توف سر بالا .
 • حميد A1 ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  5 0
  يارانه را به بخش هاي مهم توليد واريز كنند كه قيمت كالا بياد پايين و اقتصاد مملكت دوباره جون بگيره . انشا الله يارانه همه قطع ميشه
 • بی نام IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  3 0
  از خبر انلاین خواهش میکنم در مورد مستر کارت از معاونت ریاست جمهوری پیگیری و مصاحبه و مقالات مختلفی کار کنید
 • مصطفی A1 ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  6 1
  حال که یارانه 3 دهک پردرآمد حذف شد.بنظرم باید بینه بقیه تقسیم شود
 • میثم DE ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  8 1
  خوب مشکل اقتصادی هم حل شد مشکل بعدی لطفا
 • بی نام A1 ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  9 2
  مال بابک زنجانی و ... هم قطع میشه؟؟؟
 • بی نام US ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  7 0
  چه جوری می خوان پر در آمدا رو از بقیه تمیز بدن با این سیستم داغونشون؟ من فلک زده دو سال پیش به خاطر نیاز مالی ماشینمو فروختم به لطف افزایش قیمت ماشین و از کار بیکار شدن دیگه نتونستم جایگزینش کنم ولی هنوز که هنوزه بعد از دو سال واسم پیامک میزنن که تو فلان تاریخ فلان جا جریمه شدی یا بیا پرداخت کن یا گواهینامت ضبط میشه!!!!
 • بی نام A1 ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  4 0
  یک عده از ایرانی های خارج از کشور هم که چند سال یک بار هم به ایران نمی آیند یارانه دریافت می کنند. مگه یارانه پرداختی برای کالاهایی نیست که یارانشون را قطع کرده اند.
 • رضا IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  5 0
  از دولت و مجلس می خوام با کار کارشناسی صحیح نسبت به حذف یارانه ها در هر چند دهکی که می خوان اقدام کنند. خدا می دونه کسی که زیر 2 میلیون الان درآمد داره همان 500 یا 600 هزارتومانه 3 سال پیش هست. فکر نکنین خیلی حقوق شاقی داره. صد البته کسی که الان زیر 1 میلیون میگیره کلاهش پس معرکه هست. باور کنید خیلی سخته از مراجع یاد شده اطلاعات درستی استخراج بشه. من 4 سال پیش یه ماشین داشتم بخاطر بدهی فروختم. همه اسنادش هم هنوز به اسم منه. دیگه هم نتونستم بخرم. پس من ماشین دارم. نه ندارم. ولی تو آمار نیروی انتظامی من یه ماشین 25 میلیونی دارم. این یه نمونه کوچیکش.پس اول انگشت را قطع نکنید بعد بشمارید.
  • بی نام A1 ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
   3 0
   آقا گل گفتی مشکل منم همینه ماشینو به نام زدم تو محضر ولی اس ام اساش هنوز واسه من داره میاد!!!
 • بهلول IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  19 1
  یارانه همه رو قطع کنید ولی قیمت ها برگردونید به قیمتهای سال 88 و برای 4 سال ثابت نگهدارید.
 • حرف حق IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  5 0
  مگه نگفتن یارانه حق همه ملت است، به چه حقی الان می خوان قطع کنن.همه چیز که گران شد، همه چیز را که تصاعدی کرده اید،پس نباید قطع کرد ( به عنوان مثال: من که مصرف گازم بیشتر است به جای هر متر مکعب 30 تومان، دارم با 180 تومان آن را پرداخت می کنم)
 • پیشنهاد دهنده A1 ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  3 3
  اگر 60 میلیون نفر ماهی 45 هزار تومان یارانه داده شود. میشود ماهی 27،300،000،000،000تومان یا به عبارتی 27 هزار میلیارد تومان. اولا که بعید میدونم دولت همچین پولی داشته باشه در این صورت باید پول چاپ کند که نتیجه اش تورم کنونی است. در صورتی هم که این منابع ملی تامین شود بهتر نیست دولت این هزینه رو ببره در تولید و ایجاد اشتغال کنه.
 • بی نام A1 ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  2 0
  آدمهای سرمایه دار نیازی به این صدقه سریها ندارن و ثبت نام نکردن من خیلیهاشونو میشناسم که ثبتنام نکردن آخه وقتی میخواستن ثبت نام کنن فقط دو روز مارو کشوندن تا اسم بنویسن به نظر شما کدوم سرمایه دار این خفتو قبول کرده بیاد تو صف وایسه.به خاطر فقرا سوبسیدارو قطع کردن و این دفعه به خاطر پولدارا یارانه رو قطع میکنن.
 • منتظر IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  5 0
  موضوع اصلی اینه که این یارانه رو از همون ابتدا برای چی داده بودند ؟ برای اینکه دولت قرار شد برای آب و برق گاز به سازمان های مربوطه یارانه پرداخت نکنه و همون پول رو بده مردم تا خود خلق الله بدونند با پول آب و برق و گازشون ، مگه دولت داشت به مردم پول تو جیبی میداد که داره قطعش میکنه ؟؟؟
 • پیروز IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  4 0
  جالب اینجاست که میگفتند یه راه شناسایی اون سه دهک که باید رایانه شون قطع بشه ، مقدار مالیاتی هست که پرداخت میکنند ، یعنی چه ؟ یعنی دولت عملاً داره قشر پردرآمد رو تحریک به نپرداختن مالیات میکنه !!!!
  • بی نام IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۰
   1 0
   یعنی چی تحریک به نپرداختن مالیات میکنه ؟ باید از قشر پر درامد با سختگیری مالیات گرفته بشه اما میدونم که توی ایران این خواسته از محالاته از ماست که بر ماست
  • بی نام IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
   1 0
   اولا يارانه درسته نه رايانه بگو خوب! دوما يارانه و رايانه و هر چي رو بخوان قطع مي كنن! حالا شما هي كامنت فيلسوفانه بدهيد! هم ماليات رو مي گيره هم يارانه رو قطع مي كنه هم برق رو گرون مي كنه هم دلار ارزون نمي شه هم دهك ها رو اونطور كه مي خواد شناسائي مي كنه هم خبر آنلاين نظر منو منتشر نم كنه هم.........! با اين مسئله مشكلي داري؟؟
 • حسین A1 ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  4 1
  ما در روستا یک خانه کلنگی داریم که چون ارزشی نداشت مادرمان با10هزار تومان سندش را به نام خودش گرفت در جریان خوشه بندی در حالی که تحت پوشش کمیته امداد است به بهانه اینکه یک خانه 400 متری در سامانه به اسم شماست می خواستند یارانه اش را قطع کنند.
 • بی نام IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  3 0
  با توجه به مطالب قبلیتون یارانه ای که دولت از ملت می گیره بابت گرون شدن دلار و... اونو کی می خوان قطع کنند
 • آرش IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  2 0
  هر موقع تونستن ماليات درست و حسابي رو از جيب پولدارهاكسر كنن ميتونن مشخص كنن كي تو دهك بالاي جامعه هستش و يارانه اونو قطع كنن بازم يه مشت كارمند و افرادي كه تا دو سه تومن حقوق دارن رو قطع ميكنن چون تجربه ثابت كرده ميلياردرها به اندازه همين كارگر و كارمندش در سال ماليات نميدن الان هم يه جورايي جزو سه دهك بالا شناخته نميشن
 • amin A1 ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  13 1
  یعنی یارانه بابک زنجانی و علی دایی رو قطع می کنن؟ من که بعید می دونم...
 • مهربان توسی A1 ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  8 0
  ایا فرهنگیان هم تو لیست حذفیات هستند؟
 • شاهپور IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  8 7
  احمدی نژاد کجای که یارانه قطع کردن
 • علی A1 ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  12 3
  فکرشو بکنین ... آدمهایی مثل بابک زنجانی الان دارن ماهی 45 هزار تومن یارانه میگیرن!
 • بی نام IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  9 0
  بخدا قسم پس از اجرای هدفمندی یارانه ها ،قیمت همه اجناس حداقل 3 برابر شده.بعنی این پولی که به مردم بد بخت می دهند، یک مقدار خیلی ناچیزیست از پول بسیار زیادی که از جیب خود مردم درآورده اند.بعبارت دیگر دولت از یکطرف آن میزان یارانه ای را که قبلا صرف تهیه کالاهای اساسی میشد دیگر هزینه نمی کند و از طرف دیگر بابت فروش اجناس به 3 برابر قیمت های قبل سود سرشاری میبرد.حالا واقعا باید گفت چرا اینقدر در حق مردم نجیب ایران اجحاف میشود وما باید شکایتمان را به که بگوییم.بخدا این حق مردم ما نیست.
 • بی نام IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  12 0
  اون کسایی که از این خبر خیلی خوشحال شدن، مطئما باشید یارانه شما هم قطع خواهد شد. امروز قطع نشه سال دیگه قطع میشه. یادتون هست که در ابتدا میگفتند بحث حذف یارانه ها نیست و بحث، بحث هدفمندی است ؟ این حق، حق تمام ملت ایران هست و فقیر و غنی ندارد. اگر به فکر فقرا هستید قیمتها رو پایین بیاورید تورم رو کنترل کنید. منظور آقایون از هدفمندی یارانه ها، حذف تدریجی یارانه هاست!
 • همراهی IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  12 1
  دولت اگرباپرداخت یارانه مشکل مالی دارد چراباکمک به کشورهای به ظاهردوست وهمسایه کمبود بودجه ندارد کاش مسئولین محترم بزرگواری نمایندو قیمتهای مایحتاج زندگی ملت وحاملهای انرژی رابه قیمت سابق قبل ازیارانه تبدیل و یارانه همه دهکهارا حذف کنند
 • بی نام A1 ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  5 1
  به نظر شما چرا باید یارانه یه معلم باید حذف بشه ولی کسی که 3 4 تا کارخونه داره دهک ضعیفه ها؟؟؟
 • بی نام A1 ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  5 1
  بی فایده است .
 • علی دهبگ A1 ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  3 0
  تولید کننده جان عزیز من خیلی اشتباه زیادی کردی .پولتو نبردی تو دلالی وفرار مالیاتی نکردی ورفتی باهزار بدبختی شغل ایجاد کردی .بیمه دادی مالیات دادی .خون دل خوردی .سهمی هم که قرار بود از یارانه صنعت بهت بدن ندادن...این بار میبخشیمت وفقط یارانتو قطع میکنیم .دفعه دیگه ما میدونیم وتو.....هر که در این بزم مقربتر است .جام بلا بیشترش میدهند
 • هویدا EU ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  8 0
  ای ول ای ول اصلا همین جوری داره مشکلات تبدیل میشه به شکلات ای وووووووووووووووووووووووووووووووووول خدا به دادمون برسه
 • بی نام A1 ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  3 0
  خدا وکیلی که یارانه نمگیره کسی هست که نگیره یا بیاید بگه من دیگه یارانه نمگیرم ده ملیونی یه نفر اونم شاید .من که میگم یارانه رو قطع کنید اما هر چیزی به قیمت واقعی خودش باشه یعنی قیمت جهانی.حتی کارگر به قیمت واقعی خودش اونوقت ببینیم که از نظر مالی ضعیف می ماند.هیچ کس.البته باید جلو اون جاهی که بوجه مملکت ول هدر میره رو بگیریم.دیگه بی پول نداریم. و به جای دادن پول نقد به مردم سهم هر کسی رو بریزید به حساب سپرده که بتونه هر یک سالی یه بار بتونه سودش رو برداشت کنه . البته اینطوری یه کم مسولیت بانکها زیاد میشه و یه مدیریت و برنامه عالی می طلبه. مثلا پول سپرده مردم از طریق یارانه رو بدین به دولت سودش هم برگردونه به مردم عیبی که نداره.دولته بیاد تو بخش کشاورزی و صنعت و تجارت خرج کنه .دیگه جا
 • بی نام A1 ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  4 0
  یعنی چی اخه ؟ فردا روزی هم برای افراد متوسط قطع می شود.چه کلاهی که سر ملت نرفت
 • بی نام A1 ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  1 0
  توصیه می کنم مسولان محترم که ماهیانه چند میلیون حقوق با مزایای بالا دارند بقیه دهک های باقی مانده را حذف کنند تا همه از حقوق مساوی بر خوردار شوند اینجوری عدالت رعایت میشه و باز دولت عدالت محوری زنده میشه !!!!!
 • برهان راشدی A1 ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  2 2
  مشکلی حل نمیشه...
 • رضا IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  4 1
  ضمن عرض سلام بنده یک معلم با درآمد 700هزار تومانی و سرپرست 4 نفر هستم و در زندگیم با یک نفر یک دستگاه آپارتمان63 متری خریدیم آن هم در یکی از دورترین شهرک های تبریز و قبلا یک ماشین آردی داشتم که فروختم ولی متاسفانه بعد از 5 سال طرف سندش را نمی زنه بنام خودش و دفعه قبل هم بنده را جزء پردرآمدها حساب کردند در صورتی که هستند کسانی که میلیاردر هستند ولی تمامی اموالشان را به نام دیگران کردند یا قولنامه ای خریده اند ولی این افراد در ردیف کم درآمد ها هستند این جور موارد خیلی زیاد است پس با این حساب ثبت اسناد و نیروی انتظامی نمی تواند برای تشخیص پردر آمد و کم درآمد ها موثر و کمک بکند پس به فکر راه دیگری باشید.
 • حمیدرضا A1 ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
  1 5
  من کارمند هستم وسه تا از ماشین های برادر خانمم بنام من است وایشان بدلیل مشغله کاریش سند ماشین ها را بنام من گرفته است ایا این عدالت است که یارانه خانواده من حذف شود
  • بی نام IR ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
   1 3
   بنام خواهرش میگرفت :)
 • رضا IR ۰۵:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
  12 0
  تفاوت قیمت ها از سال 89 تا سال 92 - خودرو بین 13 تا 17 میلیون. الان 26 تا 35 میلیون رشد 2 برابر - پراید 7 میلیون الان 17 میلیون.5/2 برابر - نان 25 الان 140 . 5/5 برابر- خشکبار. 2000 الان حدود 8000 رشد 4 برابر - شیر یارانه ای 300 الان 1200 رشد 4 برابر - پنیر خامه ای 250 گرمی 1600 الان 4200 رشد 5/3 برابر - مرغ 2700 الان 6800 رشد نزدیک به 3 برابر - گوشت گوسفند 9000 الان 35000 رشد 4 برابر - گوشت گوساله 7000 الان 30000 . رشد 4 برابر - تره بار 700 الان 2100 رشد 3 برابر - میوه 1200 الان 3500 رشد 3 برابر – پودر دست و ماشین 300 الان 2500 رشد 8 برابر - دولت هم بگه هزینه هابردوشش سنگینی میکنه. بردوش ملت چه میکنه؟؟. یارانه بردارید قیمت ها برمی گردونید سه سال پیش؟؟ به خدا آقای روحانی به جفا نشه.
  • بی نام IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
   3 1
   اصلاح می کنم منظور خشکبار نبوده حبوبات بوده. خشکبار که قربونش برم 6 برابر رشد داشته.
 • بی نام IR ۰۶:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
  3 1
  فکر میکنید یارانه یک عده قطع بشه یارانه شماها زیاد میشه؟ نسبت به سه سال گذشته قیمت همه چیز 5 برابر شده و انوقت حقوق چند برابر شده؟از پراید تا گوشت مرغ 7200 تومنی حساب کنید.یارانه رو بجای اینکه 5 برابر کنند میخوان قطع کنند!آقا جون مگه اینهمه نا امنی و دزدی و زورگیری رو نمی بینید؟همه اینا از برکات هدفمندیه.حالا میدونم دیگه یارانه رو هم همینجور فله ای قطع میکنند.میبینی مثلا اونی که ماهی 100 میلیون درامد داره قطع نشده ولی یارانه بازنشسته های تامین اجتماعی با 3 فرزند تحصیلکرده بیکار یا دانشجو و یک خونه 80 متری و یک ماشین پیکان یا پراید قطع شده! اینجور که گفتن با املاک و ماشین و اینا نمیشه تشخیص داد.ما الان چندصدمتر زمین داریم ولی 35 ساله شهرداری دست گذاشته روی زمینها و ریالی عایدی برامون نداشته.
 • علی IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
  2 1
  سلام من بیکارم خدا میداند زندگیمان خیلی سخت میگذرد پارسال پیغام داده بودند از یارانه انصراف دهید اقای روحانی لطفا این کار را نکنید.با تشکر.
 • بی نام A1 ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
  4 1
  دولت یارانه ای که بابت افزایش نرخ ارز از مردم گرفته یعنی کاهش دو سوم ارزش پول را بر گرداند بعد یارانه قطع کند البته یارانه حق مساوی همه افراد ملت است و فقط بصورت داوطلبانه باید قطع کرد نه تصویب و اجبار چه بسا بدلیل عدم شناخت فقیر و غنی و تکمیل فرم های نا صحییح عده ای از مردم تر و خشک با هم خواهند سوخت و این در اینده قطعی است
 • بی نام IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۸
  5 1
  من نمی دونم، می خوایید همه شو قطع کنید، می خوایید نصفشو قطع کنید .. هرکاری می خوایید بکنید ولی باید به حساب دلال ها و قیمت های بی سابقه و کمرشکن هم برسید. هزینه ها باید کاهش پیدا کنه. خدا شاهده ما امسال از ترس قبض (حتی با وجود یارانه) کولر روشن نکردیم که تا سر ماه بتونیم گذران زندگی کنیم.
 • بی نام IR ۰۷:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۹
  2 0
  برید دنبال نون که خربزه اب
 • بی نام IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۰
  4 4
  پرداخت یارانه به همه ملت ایران ضروری است مگر پولدار ها در ایران خرید نمی کنند
 • بی نام IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  2 1
  این یارانه 45هزارتومانی ناچیز هیچ دردی از مشکل گرانی و قدرت خرید مردم را حل نمی کند و بهتر بود که تمامش دست دولت می بود تا بتواند با آن چرخهای اقتصاد کشور را بگرداند و به چرخه تولید کشور رونق دهد، اما از آنجا که فساد مالی و رانت خواری زیاد است مردم به مسئولین اعتماد ندارند و ترجیح می دهند همین یارانه های ناقابل و ناچیز در دست خودشان باشد و خودشان آنرا خرج کنند.
 • بی نام A1 ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  2 0
  ایران شده مامن دلالان و گرانفروشها و یارانه بدرد تبلیغات دولت می خوره که با اون مردمو سرکار بزارن .
 • سحر IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  2 4
  ما یارانه نمیگیرم از همون اول گفتیم به اونایی که ندارن برسه...بعد دیدیم بعضی از افراد فامیل که چند تا خونه و ماشین دارن واسه این چندرغاز (البته به قول خودشون) چه سر و دستی میشکونن و بهمون میگفتن چرا ثبت نام نکردین و اگه نگیرین میره تو جیب دولت و ...ما که خواستیم ثواب کرده باشیم. با اینکه مستاجریم ولی تو این مدت که یارانه نگرفتیم تونستیم به یاری خدا و کمی صرفه جویی یاد بگیریم که نباید چشم به پولی که در واقع حق کسایی که درآمد کمی دارن و یا شغلی ندارن داشته باشیم. خیلی هارو میشناسم که وقتی فرم پر کردن درآمدشون و یا داراییشونو خیلی کمتر از واقعیت نوشتن! من فکر میکنم شاید از طریق ثبت اسناد بشه دارایی اقشار پردرآمد مشخص بشه و امیدوارم این پول واقعا به آدمای مستحق برسه.
 • بی نام IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۳
  4 0
  سر زمین ایران متعلق به همه ایرانی هاست پس هر درامد ملی یا فرضا پول نفت هم متعلق به همه ایرانی هاست همانطور که حضرت علی در طول زمامداری خود به فقیر و غنی سه درهم میداد دولت اگر بودجه کم دارد این همه پول به روسیه و امثالهم ..... ندهد .یارانه هر چند کم است اما حق هر ایرانی است
 • مهدیانی A1 ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
  0 1
  ما یک خانواده 8 نفره هستیم که ساکن روستا هستیم و پدرم به تنهایی با کارگری خرج بقیه افراد خانواده را می دهد به نظر دولت تدبیر و امید خانواده ما جزء سه دهک پر درآمد است چون یارانه ما را قطع کردند شما قضاوت کنید واقعا ما پردرامد هستیم ؟ با حذف یارانه ها و با این قیمت ها خانواده ما قادر به ادامه زندگی نخواهد بود
 • ستانی A1 ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۲
  0 1
  اگر یارانه ها حذف بشه ما بدبخت میشیم با این گرانی
 • ابوالفضل د IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۳
  0 1
  یارانه کسانی که فیش حقوقیشان کمتراز دو میلیون تومان ونیز یارانه تک فیش ها را قطع نکنیدوتعداد افراد خانوارها نیز درنظر بگیرید
 • ابراهیم A1 ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۶
  0 1
  سنگ بزرک علامت نزدن است شما فعلا یک دهک را حذف کنید ببینید چه میشه نتیجه بگیرید بعد برید سراغ دهکهای بعدی شما تورم مهار کنید کره 400 تومان شد 1200 تومان حقوق درجا میزنه ا حتی مثل هند هم نیستیمانجا ففط بنزین 1200 گازئیل 1000 ولی بفیه اجناس دیگر مثل گوشت 5000 تومان بهترین پارچه برا کت وشلوار 3000 بهترین برنج کیلویی 200 داریم خفه میشیم یک دفعه مه چیز قطع کنید
 • مهدی IR ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۹
  0 0
  من کشاورز هستم و خیلی سخت زندگی میکنم آیا یارانه من نیز قطع میشود اصلا عادلانه نیست.؟خدایا تو خودت بهمون کمک کن.
 • بیچاره A1 ۰۵:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۳
  1 0
  آیا دانشجویانی که سزپرست خانواده هستند وبیکار جزو پردرآمدها حساب میشوند ؟چر{وچگونه حساب کتاب کردید
 • حسین A1 ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۹
  0 0
  اخه یکی نیست بگه کدوم تحقیق وکردین که کی داره کی نداره من 10نفر ومیشناسم که به نان شب محتاجن و بااین یارانه زندگی میکنن .مگه رو هوا ام میشه کار کرد