ایسنا نوشت:

وزیر کشور گفت: قرار است استاندار مرکزی با همکاری کارشناسان و صاحبان صنایع علل آلودگی هوا را بررسی کند و در اختیار دولت قرار دهد و دولت به صورت جدی به دنبال بررسی کارشناسی شده و همه جانبه درخصوص وضعیت آلودگی هوای اراک است.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی در خصوص اعتراضات کارگران اظهار داشت: دولت سیاست‌هایی را در خصوص وضعیت کارگری تصویب و ظرف کمتر از 50 روز موضوعاتی را تحت عنوان موضوعات کوتاه مدت که در روند کار تولید موثر باشد ابلاغ کرده و بر پیگیری آنها بسیار مصمم است.

وی افزود: با پیگیری این مصوبات و برنامه‌های دولت می‌توانیم بخش زیادی از مشکلات را حل کنیم. در مورد تجمعات و اعتراضات کارگری به عنوان مسائلی که در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد و برای کشور، دولت و دستگاه‌ها قابل شنیدن، پاسخگویی و حل است نیز من از استانداری می‌خواهم که با نمایندگان کارگران جلساتی را داشته باشند، صحبت‌های کارگران و صاحبان صنایع را بشنود و متناسب با ظرفیت‌ها، امکانات و قوانین تصیمیم‌گیری کند.

رحمانی فضلی در خصوص تجمعات اعتراض آمیز مردم اراک درخصوص آلودگی هوا، گفت: موضوع آلودگی موضوع امروز و دیروز نیست و با تجمع نیز حل نمی‌شود. دولت به دنبال این است که با بررسی کارشناسی و همه جانبه این امر را در دستور کار خود بگذارد و حل کند.

وی با بیان اینکه استاندار جدید با ابعاد این قضیه کاملا آشنایی دارد از مقیمی خواست با اهل فن، کارشناسان و صاحبان صنایع جلسه‌ای ترتیب دهد، ابعاد موضوع را بررسی کند و جمع‌بندی را ارائه دهد تا در دولت مورد بحث قرار گیرد.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی درخصوص فضای بسته ایجاد شده طی سال‌های اخیر و بسته شدن احزاب و انجمن‌ها گفت: وزرات کشور به دنبال مدیریت سیاسی خواهد بود و همچنین پیگیر است که احزاب و رفتارهای حزبی متناسب با قانون و ظرفیت‌های آن تقویت شود و امید است با رشد، پختگی و بالندگی که افراد سیاسی و احزاب ما دارند بتوانند با حمایت وزرات کشور رفتار معقول‌تری را داشته باشند.

رحمانی فضلی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درخصوص چرایی مصرف نشدن سوخت یورو 4 تولید شده استان مرکزی در خود استان عنوان کرد: کلیه پالایشگاه‌های کشور کار تولید این فرآورده را انجام می‌دهند و این تولید در کل کشور توزیع می‌شود و چنین نیست که اگر فرآورده‌ای در استانی تولید می‌شود، در همان استان مصرف شود؛ به دلیل اینکه لازم است ترکیبی از مجموعه تولیدات فرآورده در کل کشور توزیع شود و امید است با برنامه‌ریزی انجام شده تولید فرآورده‌ها در کل پالایشگاه‌های کشور به سطح استاندارد برسد.

۴۷۴۷

کد خبر 317364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رضا A1 ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  5 0
  "کلیه پالایشگاه‌های کشور کار تولید این فرآورده را انجام می‌دهند و این تولید در کل کشور توزیع می‌شود و چنین نیست که اگر فرآورده‌ای در استانی تولید می‌شود، در همان استان مصرف شود" ! ! درسته باید به استان های دیگر هم برود ولی مسئله این است که همش به استان های دیگر می رود نه بخشی از آن !!!
 • بی نام A1 ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  2 0
  شهرمن نفس نمی کشد ،حال همه ما خوب است ولی توباور مکن.
 • بی نام A1 ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  2 0
  همش حرف حرف حرف...... الودگی هوا در اراک باعث سرطان و مرگ و میر بالای مردم این شهر شده است اما دریغ از یک حرکت در رفع مشکل
 • رضا A1 ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  1 0
  آلودگی سمی شهراراک بیشترمربوط آلومینیوم سازی ،نیروگاه باسوخت مازوت ،کوره های آجرپزی با سوخت مازوت وپالایشگاه میباشد.تکنولوژی تولیدآلومینیوم دراین کارخانه مربوط به 100وشایدهم بیشتر باشد که متاسفانه چون توسط یکی از ارگانهای نظامی اداره میشهنزدیک به20سال است که هیچکس نتوانسته به آنها چیزی بگوید.امکان گازسوزکردن کوره های آجرپزی وجودداردباتوجه به نزدیک بودن به خط انتقال لوله گاز اماهرگزاین اتفاق نیافتاده.نیروگاه نامش سیکل گازی است اما به علت تحریم های اخیروعدم فروش مازوت به خارج کشور وهم چنین نبودجابرای نگه داری از مازوت استفاده میکند.پالایشگاه هم عامل دیگریست برای آلودگی به طوری که به سادگی میتوان بوی بنزن واتانول را در محیط استشمام کردوآلودگی ماشینها شایدکمتراز10دررصد درآلودگی نقش داشته باشد.
 • بی نام A1 ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۱
  2 0
  اراک جمعیت 500000نفر یک بیمارستان تخصصی سرطان تهران 12000000نفر یک بیمارستان تازه بماندکه بعضی ازاین بیماران به تهران میرن ویا بهخاطر کمبودجادربیمارستانهای دیگرشهربستری میشن. حتی درراهرروهای بیمارستان تخصصی هم بیمار وجودداره وحتی اجازه ملاقات هم دراین بیمارستان کجود نداره