تسنیم نوشت:

 صادق خرازی در صفحه فیس بوکش نوشت: مشاورانی که رئیس جمهور را وادار به گفت‌وگوی تلفنی کردند، باید پاسخگو باشند.اگر نتوانند حاشیه خود را تطهیر کنند، نتیجه این می‌شود که بحث سیاست خارجی عزت گریز و عزت ستیز در ذهن ها متبادر شود.

 صادق خرازی طی پستی که در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرده، به انتقاد از اطرافیان رئیس‌جمهور پرداخت. متن کامل مطلب خرازی به شرح ذیل است:

من سابقه رفاقت سی ساله با جناب آقای دکتر حسن روحانی دارم و مراتب دوستی و رفاقتم با وی بر حسب برادری، محبت و دوستی بوده و خواهد بود. بیشترین مقالات را در دوران انتقال دو دولت در تبیین مبانی ریاست جمهوری نوشتم و در این باره اظهار نظر کردم.

هر جا هم که مبانی اصولی رئیس جمهور در میان باشد از وی حمایت می کنم. تمکین به اصالت قانون در ذات شخصیت آقای رئیس جمهور است. آقای روحانی شخصیتی با سابقه ملی و دینی است ولی متاسفانه افراد پرحاشیه به دور ایشان جمع شده اند.

مشاورانی که رئیس جمهور را وادار به گفت‌وگوی تلفنی کردند، باید پاسخگو باشند.اگر نتوانند حاشیه خود را تطهیر کنند نتیجه‌اش این می‌شود که افرادی که نه دارای سابقه سیاسی و نه قدرت ذهنی و فهم مسائل بین الملل هستند، مسیر انحرافی را به ایشان تحمیل کنند و نتیجه این می‌شود که بحث سیاست خارجی عزت گریز و عزت ستیز در ذهن ها متبادر شود. اینک همه می‌دانند چه کسانی رئیس جمهور عزیزمان را در آمپاس قرار دادند تا اقدامی غیرقابل مابه ازاء به ایشان تحمیل شود.

جناب رئیس جمهور محترم می دانند که در سیستم سیاسی ایران آنچه عامل موفقیت ایشان در دسترسی به اهداف متعالی و آرمان های رئیس جمهور می شود، اعتمادی است که رهبری و ارکان قدرت به ایشان دارند. وجود حلقه مشاورین که گهگاه به ایشان خلاف بگویند، نتیجه اش کاهش نقش قدرت و کارایی دولت و شخص رئیس جمهور می شود.

/29212

کد خبر 318773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
  17
  به تو چه؟
 • اصفهانى A1 ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
  15
  "عامل موفقيت ايشان اعتماد اركان قدرت به ايشان است " !!!!چه ميگوييد آقاى خرازى ، پس تعهد يعنى راضى نگه داشتن اركان قدرت است؟
 • علی A1 ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
  13
  بله اقا اینبار میگم از شما اجازه بگیره
 • مجید از مراغه IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
  11
  من که چیزی از سخنان خرازی نفهمیدم . یقین دارم خرازی خودش را اماده وزارت خارجه کرده بود حال که تیرش به سنگ خورده شروع به انتقاد از اطرافیان اقای روحانی کرده و به زودی از روحانی هم انتقاد میکند . اقای روحانی با استفاده از تجربیات و نکات ضعف دولتهای گذشته بدرستی از خرازی استفاده نکرد و امروز هم از کنار سهم خواهی خرازی باید بگذرد و توجهی نکند
 • قاسم A1 ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
  10
  بگذارید متخصصین غیور وتوانمند مملکت بدون دغدغه و با آرمش فکری ذرهای آرامش در زندگی مردم ایجاد کنند ترا خدا آقای خرازی شما دیگه 20:30 نشین
 • ناشناس IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
  10
  اظهارات خرازی مخالف خواست مردم است
 • بی نام IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
  8
  جناب صادق خرازی یک بعدی به مسئله نگاه کرده اند.دکتر روحانی شخصیت ساده و تاثیر پذیر از اطرافیان نیستتند.
 • بی نام IR ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
  11
  من درک می کنم که این آقای خرازی از نبودن در حلقه مدیران آقای روحانی نارحتند اما نمی فهمم چرا آن را به رزونامه ها کشاندند.
 • دکتر برق A1 ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
  6
  اظهارات خرازی مخالف خواست مردم است
 • اصلاح طلب IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۳
  2
  آمریکایی ها دو بار روحانی را به میز مذاکره ی مستقیم با اوباما دعوت کردند و روحانی رد کرد. اگر صحبت تلفنی هم نمی کرد، باعث میشد مذاکرات نتیجه بخش نباشه و و مخاصمت به قوت خودش باقی باشه. اتفاقاً ما از موضع قوت وارد شدیم و دو بار درخواست دیدار حضوری رو رد کردیم آقای خرازی. ضمناً به عنوان یک اصلاح واقعاً از شما بعید بود. واقعاً که