عضو کمیسیون آموزش: فانی عملکرد خوبی در مدت سرپرستی داشت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در مدت سرپرستی توانست تا حدودی برخی مشکلات آموزش و پرورش را حل کند و با رفع گره های برنامه های قبلی آموزش و پرورش، تحولاتی که مدنظر نمایندگان است را به وجود آورد.

زهرا تالانی: عمده اعضای کمیسیون اموزش با حضور علی اصغر فانی در آموزش و پرورش موافق هستند. در این باره عطاالله سلطانی صبور عضو کمیسیون آموزش و نماینده رزن معتقد است که فانی با 42 سال سابقه مدیریت و تعلیم در آموزش و پرورش، گزینه مناسبی برای وزارتخانه در دولت یازدهم است.
گفت وگوی کوتاه خبرآنلاین با این نماینده را می خوانید:

با توجه به مشکلاتی که آموزش و پرورش در اجرای برنامه تحول نظام آموزشی داشت، فکر می کنید وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بتواند تحولات مورد نظر مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی را محقق کنند؟
به هرحال ایشان از بدنه آموزش و پرورش هستند و شخصیت آموزش و پرورشی دارند. بنابراین کاملا به مشکلات و مسائل آموزش و پرورش واقف است و می تواند آنها را حل کند. عملکرد سه ماهه آقای فانی هم نشان می دهد هویتا از فرزندان آموزش و پرورش است و گزینه مناسب برای وزارت آموزش و پرروش می تواند باشد.


نظر کمیسیون هم مثبت است؟
بله. به نظر ما اگر دکتر فانی از تمام ظرفیت‌های موجود در دولت و مجلس، به ویژه کمیسیون آموزش و تحقیقات استفاده کند، می تواند موفق تر از قبل اهداف آموزش و پرورش را پیش ببرد. شخصیت و عملکرد مناسب دکتر فانی و اقدامات انجام گرفته از طرف ایشان باعث شده است که نظر نمایندگان درباره ایشان مثبت و اکثر نمایندگان موافق حضور وی در وزارت آموزش و پرورش باشند.


در این زمینه چه برنامه هایی به کمیسیون ارائه کردند؟
گاهی پیش می اید یک وزیر در جریان برنامه نباشد و برای او نوشته باشند، برای همین شخصیت آقای فانی برای بیشتر اهمیت دارد. اگر ایشان همان اسناد بالادستی و سند تحول آموزش و پرورش را اجرا کنند برای نمایندگان کافی است و می تواند یک تحول خوبی در آموزش و پرورش ایجاد کند.


اما برخی منتقدان معتقدند که سند تحول آموزش و پرورش ایراداتی دارد که آقای فانی باید آنها را رفع کند.

ایشان 42 سال سابقه خوبی در آموزش و پرورش دارند و در این مدت هم این وزارتخانه را از حاشیه دور کردند،بنابراین می توانند با ادامه برنامه های قبلی، ویرایش و به روز کردن آنها نواقص را رفع کند.
47232

کد خبر 318980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۲
  5 1
  البته برای شما کسر حقوق صد هزار تومنی از وجود برکت ایشون بود حاجی بابایی بود این اتفاق نمی افتاد
 • بی نام A1 ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۲
  7 0
  تاحقوق معلمان رازیادنکنه واوناراازفلاکت درنیاره من یکی می خوام صدسال دیگه رای نیاره.......
 • یک مربی پیش دبستانی دردمند IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۲
  6 0
  درحالیکه مامربیان پیش دبستانی بابیش از8سال سابقه خدمت همچنان سرگردان وبلا تکلیفیم واقای حاج بابایی دهها نیروی خدماتی رابدون هیچگونه ازمون استخدام وبا طرح غیرقانونی مهرافرین یکشبه به اموزگاری تبدیل وضعیت داده وجذب نمودویا درخوربیابانک آشپز بامدرک دیپلم به عنوان اموزگارمشغول به تدریس هست جنابعالی وسایر نمایندگان کمیسیون اموزش نه تنهاهیچگونه اعتراضی نکرده حتی دریغ ازیک تذکرکتبی وشفاهی اقای جعفری عزیزحاج بابایی بابی عدالتیس وتبعیض خودزندگی وجوانی مامربیان راتباه ونابود نمودولی جنابعالی ودوستامانتان نشستید ونظاره گربودید چون سیر ازگرسنه خبرنداردحالا نه تنها ذکری ازحال وروز مانمی کنید ازمثبت بودن یامنفی بودن صحبت می کنید
 • بی نام IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۲
  4 1
  حالا این بابا تو این مدت کم چه کار کرد که حالا مثبت باشه یا منفی /عادت دارین الکی تعریف می کنین
 • مهربان توسی A1 ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۲
  2 0
  عملکرد خوب یعنی انفعال و عدم اخراج مدیران اتوبوسی؟!
 • جلیل IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۴
  0 0
  خیلی جالبه نوشته در این مدت کوتاه توانسته تا حدودی برخی مشکلات آموزش و پرورش را حل کند و با رفع گره های برنامه های قبلی آموزش و پرورش، تحولاتی که مدنظر نمایندگان است را به وجود آورد. کدوم گره باز شده؟کدوم مشکل حل شده؟ عجب ما نماینده هایی داریم بیچاره احمدی نژاد چی از دست اینا میکشید