فارس نوشت:

سازمان بازرسی از سوءاستفاده 5.215.000.000ریالی مدیرعامل وقت شرکت پتروشیمی ایلام به ‌واسطه اخذ مبلغ از پیمانکاران طرف قرارداد و استفاده در جهت منافع خویش خبر داد.

 

سازمان بازرسی کل کشور درباره رسیدگی به پرونده سوءجریانات مالی در شرکت پتروشیمی ایلام عنوان کرد: این سازمان نتایج بررسی‌های سازمان بازرسی کل کشور طی 5 فقره گزارش در سالهای 89 الی 90 به دادسرای امور اقتصادی و همچنین هیأت رسیدگی به تخلفات اداری شرکت ملی صنایع پتروشیمی ارسال شده است.

این در حالی است که کلیه همکاری‌های لازم با مراجع مذکور جهت تبیین ابعاد موضوع از سوی این سازمان به عمل آمده است.

گزارشهای موصوف در مجموع شامل دو محور ذیل است:

1. ابتدا روابط مالی مدیر عامل وقت شرکت پتروشیمی ایلام و پیمانکاران طرف قرارداد آن شرکت، مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت ملاحظه شد مدیر عامل وقت شرکت پتروشیمی ایلام بالغ بر 5.215.000.000 ریال از پیمانکاران طرف قرارداد اخذ کرده و در جهت منافع خویش هزینه کرده است.

2. با عنایت به اینکه مشار الیه وجوهی را از پیمانکاران طرف قرارداد به صورت نامشروع اخذ کرده، لذا بررسی برخی قراردادهای منعقده با پیمانکاران ( پرداخت کننده وجه به مدیر عامل مذکور) در دستورکار قرارگرفت و با بررسی نحوه اجرای قرارداد و الحاقیه های 1 و 2 در خصوص عملیات خاکی مجتمع پتروشیمی ایلام ملاحظه گردید بالغ بر 1/5.104.000.000 ریال (حدود 50 درصد مبالغ پرداخت شده) به‌صورت غیرقانونی و بیش از کار انجام شده، به شرکت پیمانکاری ذیربط پرداخت شده است.

این در حالی است که سازمان بازرسی کل کشور طی مکاتبات متعدد مراتب فوق الذکر را پیگیری کرده و منتظر اقدامات دادسرای امور اقتصادی و همچنین هیئت رسیدگی به تخلفات اداری شرکت ملی صنایع پتروشیمی است.

4545

کد خبر 320602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ایلامی IR ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
  5 2
  این اتفاق مربوط به چند سال پیش است اما اینکه چرا اینقدر دیر به این مسئله رسیدگی میشود جای تعجب است. در آن موقع شایع شده بود افراد کله گنده در این ماجرا نقش داشته اند.
 • علی A1 ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
  3 0
  خوبه حالا 5 میلیارد ریال هست اگه تومان بود واقعا فاجعه بزرگی رخ داده بود!!!!
 • حقیقت گو A1 ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
  3 0
  باشه، اون هم وایساده برید بگیریدش!!!!! آخه برای چی قبل از بازداشت متهم این خبرها رو منتشر می کنید؟! واقعا هدف تون چیه؟!!! یه دفعه به جای این اطلاع رسانی های "شفاف" زنگ بزنید خونه اش بگید آقا ما داریم می آییم ببریمت بازجویی، اگه دوست داشتی فرار کن!!!!! چرا اعصاب ملت رو خورد می کنید؟!!!! کم غم و غصه داریم، عقب ماندگی سیستم نظارت و دادرسی رو هم باید مدام اعلام کنید؟!!!! زندگی درستی که نداریم، لااقل بگذارید اعصاب و سلامت مون آسیب نبینه با این اطلاع رسانی هاتون!!!
 • بی نام A1 ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
  3 0
  اول برید سراغ شاه دزدها اینکه رقمی نیست
 • بی نام A1 ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
  3 0
  بازم 4ساله دوم دولت عدالت محور!!!
 • بی نام IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
  3 0
  5 كجا و 30000 كجا.....
 • بی نام IR ۰۲:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
  4 0
  چه بی کلاس!فقط 500 میلیون؟ به جامعه اختلاس کننده ها توهین کرده
 • بی نام IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
  1 0
  ایااحمدینزاد این خبهارامیخواند ایشان که ادعای دولت پاک راداشتند پس اینها چیه اقای احمدینزاد