رئیس جمهور خبرداد: تلاش دولت برای مهار تورم 40 درصدی و صفر کردن رشد اقتصادی منفی

رییس جمهور در دیدار مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل اساسی اقتصاد کشور این است که به مسائل این حوزه در چارچوب کلان نگاه نشده است، گفت: براساس آمارها سال گذشته رشد اقتصادی کشور به منفی ۵.۸ درصد رسیده که این رقم حتی برای خود بنده پیش از آنکه در دولت حضور پیدا کنم قابل پیش‌بینی و باور نبود.

دکتر روحانی با اشاره به وجود تورم ۴۰ درصدی در کشور افزود: طبق محاسبات بانک مرکزی وزارت اقتصاد و وزارت مسکن، حدود ۴۰ درصد از این تورم مربوط به نحوه اجرای طرح‌های مسکن مهر است چرا که اعتبارات مربوط به این طرح‌ها در بودجه سنواتی گنجانده نشده و دولت با فشار بر سیستم بانکی پول پرفشار را برای اجرای این طرح‌ها به عرصه اقتصاد کشور تزریق کرده که همین مسأله باعث افزایش تورم شده است.

رییس جمهور با بیان اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی با پول پرفشار کار سخت و غیرممکنی است، اظهار داشت: بر این اساس باید گفت مسکن مهر از جیب فقرا و سهم فقیرترین افراد جامعه اجرا شده است. اصل این مسأله که مردم خانه‌دار شوند کار بسیار خوبی است، اما اینکه از چه راهی این کار انجام شود بسیار مهم است تا نتیجه‌ای که امروز حاصل شده به دست نیاید.
دکتر روحانی در ادامه تصریح کرد: همه تلاش دولت این است که شاخص‌های اصلی در اقتصاد کلان پیش از شروع سال جدید، حداقل به شرایط تعادل برسد و تورم از ۴۰ درصد به حدود ۳۰ درصد برسد تا برای مردم امیدبخش باشد و در سال ۹۳ نیز با تداوم تلاش‌ها به زیر ۳۰ درصد تقلیل یابد.

دکتر روحانی با بیان اینکه البته اینها پیش‌بینی‌هایی است که بخش‌های اقتصادی دولت ارائه می‌کنند و هیچ کدام از اینها ارقام قطعی نیست، خاطر نشان کرد: تلاش دولت در این است که رشد اقتصادی منفی که در نیمه نخست امسال نیز ادامه داشته است در نیمه دوم سال به صفر رسیده و سال بعد مثبت شود.

رییس جمهور تأکید کرد: به خوبی آگاهیم که مردم در عرصه اقتصادی در فشار هستند و دولت علاوه بر اینکه در عرصه اقتصادی تحت فشار است، از اینکه مردم در فشار باشند نیز ناراحت است و تلاش می‌کند شاخص‌های کنونی اقتصاد بهبود یابد تا وضع عمومی اقتصادی کشور سامان بیابد.

دکتر روحانی با اشاره به بررسی‌هایی که در مجلس برای حذف سه دهک پردرآمد از دریافت یارانه‌ها صورت گرفته و به نتیجه نرسید، گفت: نمی‌خواهم بابت این موضوع به کار مجلس ایراد وارد کنم اما این اتفاق نشان داد که ساماندهی اقتصاد بسیار سخت است.

رییس جمهور ادامه داد: راه‌های متعددی برای حذف سه دهک پردرآمد از فهرست گیرندگان یارانه‌ها وجود دارد، اما بنده با پیشنهادهای متعددی که به نوعی ورود به زندگی خصوصی مردم بود به شدت مخالفت کردم چرا که معتقدم اعتماد مردم به سیستم بانکی و دولت با ارزشتر و مهمتر از کاهش هزینه‌های دولت به هر روشی است.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان تعدادی از نمایندگان استان فارس درباره مشکلات استان با تأکید بر اینکه استان فارس برای همه ما عزیز و مهم است، اظهار داشت: فارس ظرفیت‌های بالقوه فراوانی در عرصه‌های گردشگری، صنعتی و معدنی، صنایع نفت و گاز، کشاورزی و علمی دارد و اگر چه در همه این بخش‌ها اقداماتی برای بالفعل کردن این ظرفیت‌ها صورت گرفته اما تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

رییس جمهور با بیان اینکه باید زمینه برای ورود بخش خصوصی و نیز ترغیب سرمایه‌گذاران خارجی به استان فارس فراهم شود، تصریح کرد: البته کار اصلی در این عرصه برعهده دولت می‌باشد که در حال حاضر با محدودیت منابع مواجه است.
دکتر روحانی تمرکز تلاش‌های دولت را بر رفع تحریم‌های ظالمانه بر علیه ملت عنوان کرد و گفت: در عرصه بین‌الملل به ویژه در حوزه اقتصاد عدالت و اخلاق حاکم نیست بلکه همه سعی دارند از هر طریقی بیشترین منفعت را نصیب خود کنند لذا دولت تلاش دارد تحریم‌ها را که به رقبای ایران در عرصه اقتصادی مجال تحرک بیشتر بخشیده برطرف کند.
رییس جمهور اضافه کرد:‌ دولت به رفع مشکلات امیدوار است و البته باید همواره متذکر این نکته باشیم که نباید در کوتاه مدت منتظر رفع همه مشکلات بود.

دکتر روحانی اظهار داشت: در دنیا هیچ چیز صفر یا صد نیست و برهمین اساس نه صهیونیست‌ها و غربی‌ها در برابر ایران قدرت مطلق و صد درصدی هستند و نه قدرت ایران صفر است و برهمین اساس باید همه تلاشمان را برای احقاق حقوق حقه ملت به کار گیریم.
رییس جمهور تصریح کرد: همه تلاش ما این است که حقوق ملت را به کمال احصا کنیم و اگر قرار بود از حقوق ملت کوتاه بیاییم این کار را در همان سال ۸۲ انجام داده بودیم و دیگر این همه کشمکش نداشتیم.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه وضع تحریم‌ها علیه ایران اتفاقی نبوده که در مدت یک سال یا چند ماه واقع شود، خاطر نشان کرد: بر همین اساس رفع تحریم‌های پیچیده غرب به زمان مناسب و کافی احتیاج دارد و دولت در این مسیر به حمایت و پشتیبانی مردم و مجلس و حمایت و پشتیبانی و هدایت‌های مقام معظم رهبری که البته همواره از آن برخوردار بوده است، نیاز مبرم دارد.
رییس جمهور گفت: نمایندگان مجلس حق دارند نظر خود را درباره اقدامات دولت در مذاکرات هسته‌ای ابراز دارند اما دولت انتظار دارد مجلس در این مسیر به تبعیت از مقام معظم رهبری ضمن نقد آنچه به نظر آنها قابل انتقاد است از کلیت حرکت دولت حمایت و پشتیبانی کند تا مذاکره‌کنندگان بتوانند با تمام قدرت از منافع ملی در برابر دیگران دفاع کنند.

همچنین در ابتدای این دیدار تعدادی از نمایندگان استان به بیان مسائل و مشکلات استان فارس پرداختند و در عین حال خوشنودی و حمایت خود را از رویه اتخاذ شده از سوی دولت در مباحث مختلف و به ویژه در عرصه دیپلماسی اعلام کردند.
نمایندگان استان فارس با اشاره به ظرفیت‌های بسیار سطح بالای این استان از بیکاری گسترده که ناشی از تحت تأثیر قرار گرفتن ظرفیت‌های صنعتی در اثر توجه بیشتر به کشاورزی بوده است گلایه کردند و عنوان داشتند که در اثر رواج خشکسالی در سالهای اخیر ظرفیت‌های کشاورزی استان فارس آسیب دیده و به تشدید مشکل بیکاری انجامیده است.

مشکل عدم دسترسی به کریدورهای مواصلاتی اصلی کشور، ناکافی بودن ظرفیت ارتباطات ریلی استان، عدم توجه کافی به ظرفیت‌های معدنی استان فارس، بی‌توجهی به مشکلات کم آبی دریاچه‌های بزرگ استان و قرار گرفتن این دریاچه در آستانه خشک شدن،‌کمبود منابع برای استفاده بهینه از ظرفیت‌های علمی و پزشکی استان فارس به عنوان یکی از مراکز پیشتاز در عرصه پزشکی در منطقه و جهان،‌ عدم بهره‌گیری مناسب از مزیت‌های گردشگری فارس با بهره‌‍‌مندی از حدود ۳۰ درصد میراث فرهنگی کشور و سرعت کم اجرای طرح‌های نفت و پتروشیمی علی رغم تولید حدود ۳۰ درصد گاز کشور در این استان از دیگر مسائلی بود که نمایندگان شهرستان‌های مختلف استان فارس در سخنان خود به آنها اشاره کردند.

کد خبر 320856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 70
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  43 0
  واسه همینه که تو این یه هفته اخیر خودرو 20 درصد رفت بالا و مرغ و برنج و گوشت و لبنیات و ............ تازه سرمون منت میذارن که قول میدیم تا اخر سال خودرو دیگه بالا نره.یعنی اونور سال دیگه ....... بعدش هر سال به سال یکبار که حقوقها رو میخوان چند درصد ببرن بالا بیا و قیافشونو ببین
  • بی نام A1 ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   11 0
   بعضيا فكر ميكنن دولت مثلا با مردم پدر كشتگي داره و از عمد ميخواد حقوقشونو نده! آخه كدوم دولتي از محبوبيت و رفاه بيشتر مردمش بدش مياد!! بابا كي ميخواين بفهمين اقتصاد بر اساس عرضه و تقاضا يا به عبارتي درآمد و هزينه هست مردم فكر ميكنن مثلا دولت نشسته يك دكمه فشار ميده دلار ميشه 1000 تومن و اگه اراده كنه فردا پرايد مثلا ميشه 8000000!!! و براي سالها هم 8 ميليون ميمونه! اگه به اين راحتي بود كه الان فقيري توي دنيا نبود و دولتها هر كاري دلشون ميخواست ميكردن.... حالا هم عيبي نداره تا چشم بر هم بذاريد 4 سال ميگذره اميدوارم يكي بياد روي كار كه دلار رو بكنه 1500 و پرايد 7 ميليون و دستمزدها رو هم ده برابر كنه!!!!
  • بی نام A1 ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   7 0
   باباجون اخه کی میخواین بفهمین که تو کل دنیا هیچ کشوری پیدا نمیشه که تو 2سال همه چیز 3 برابر بشه
 • بی نام IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  120 0
  كاش به فكر مردم بدبخت باشيد فرصت 100 روزه روبه پايان است.
  • محمد A1 ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   351 1
   فرصت 100 روزه برای ارائه گزارش از واقعیت های اقتصادی کشور بود نه حل مشکلات اقتصادی ی مردم.
  • نورا A1 ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   117 0
   دوستان شما چطور توقع داريد كه اين همه مشكلات به وجود آمده بتونه 100 روزه حل بشه؟! بابا هممون ميدونيم كه ساختن خيلي سخت تر از خراب كردنه اون هم در شزايطي كه افراطي گري، فساد، دلالي و ... تمام ساختارها رو در بر گرفتن. به دولت و به رييس جمهور منتخب و تيمشون فرصت بديم. يادمون باشه نبايد بذاريم تبليغات منفي روحيه ي ما را از بين ببره. مهلت هم براي دادن گزارش بود نه رفع مشكل.
  • بی نام A1 ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   50 1
   خم رنگ رزي هم اينقدر سريع عمل نميكنه عزيز دل برادر ! اندكي صبر سحر نزديك است..
  • مرتضی A1 ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   11 1
   محمدجان من هم معتقدم صد روز برای حل مشکلات توقع بیجایی است اما به نظر میرسه در ایام انتخاباتی چنین وعده ای داده شد که باید اصلاح میشد.
  • بی نام IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   37 0
   به فکر بودند که دلاری که هر روز افزایش پیدا می کرد رو کاهش داده و تثبیت کردند. به فکر هستند که مصوبات بدون فکر و رانت های فراوان دولت قبل را از بین بردند. جو بازار کنونی بسیار ارام تر از قبل است. درست است که همه چی حل نشده اما چه کسی انتظار حل شدن مشکلاتی که یک گروه در 8 سال برای مملکت ایجاد کردند و اون را فلج کردند را در 100 روز دارد؟ در این مدت دولت بسیار خوب عمل کرده. همین که تحریم های جدید نفتی علیه ایران عملی نشد و فروش نفت ایران افزایش یافت و دیگر مجبور نیستند سرمایه کشور را به سودجویانی نظیر زنجانی دهند که جندین هزار میلیارد از پول مردم را بخورد عملی است بسیار بزرگ. اقای روحانی از عملکرد شما متشکرم
  • بی نام IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   49 0
   مگه چوب جادو داره بزنه 100روزه همه مشکلات حل کنه؟! این دوستانی که مدام صحبت از 100روز میکنن همونایی هستن که تو هشت سال احمدی نژاد دم برنمی آوردن ولی حالا از روز اول کورنومتر گذاشتن این 100روزه ببینن کی تموم میشه تا بیان و اینجوری شیرین زبونی کنن..
  • بی نام A1 ۰۵:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
   9 0
   به نظر شما در 100 روز این همه مشکل حل می شود!؟ نکنه شما انتظار دارید آقای روحانی هم مثل بعضی ها با آمارهای الکی دل مردم را خوش کند؟
  • بی نام IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
   2 0
   دوست عزیز اگر اندکی چشم خود را بازترکنیی و غرض ورزی را کنار بگذاری متوجه می شوی که این دولت با دولت پیشین کاملا فرق داره و در همین مدت کوتاه کم می توان فهمید . البته اگر چشم بیناو گوش شنوا وجود داشته باشه و غرض در کار نباشه
 • محمد A1 ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  124 0
  تمام این مصائب از سوی دولت مردان ناکار آمد نهم و هم است که شعار مهر ورزی و عدالت شان گوش عالم را کر می کرد .و وعده تک رقمی کردن تورم را می دادند وپول نفت را می خواستند سر سفره مردم بیاورند .ولی عملا نان را هم از سفره ملت حذف کردند . عوام فریبی کردند و رفتند درسی بود برای ملت که کار های بزرگ را به آدمهای کوچک نسپارد . باید مردم از دکتر روحانی حمایت کنند تا با عقلانیت کشور را از بحران خارج کند
  • بی نام IR ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
   1 2
   جناب محمد این دولت هم که داره همون شعارها را میده , شما تضمین میکنی اگه حمایت کنیم 8 سال دیگه شما همین حرف ها رو پشت سر این دولت نزنی ؟ ضمنا شما سایز ادمها را از کجا تشخیص میدی که الانیا بزرگند و قبلی ها کوچیک ؟
  • نفس A1 ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
   1 0
   ما همه یه ملتیم چرا هی همدیگرو به افراطی گری متهم میکنید مردم همیشه در هر انتخاباتی سعی کردند بهترین رو انتخواب کنند شما که میگی کسانی به احمدی نژاد رای دادن که از دولتش سود میبردن ما که چیزی ندیدیم جز فقر روز افزون همه ی کارمندای دولتو بهشون کارت سفر وکارت غذا و... داده از همه مهم تر بیمه یطلایی ولی ما چی شدیم فقیر ترین عضو فامیل هدف ما ایرانی اباد وسر افراز بود اما همه ی این ها در زیر شعار های پوچ دفن شد
 • رضا A1 ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  266 1
  2920 روز خرابکاری را با 100 روز نمیشه حل کرد دوست من
 • علي نظامي بازنشسته مفلوك A1 ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  24 0
  آقاي عزيز آمديد و براي اولين قدم گره اي از مشكلات شاغلين را گشوديد، انا بسي نا اميدي براي ما كه به اميد شما دل بسته بوديم كه حتي نامي از متا بازنشستگان هم نبرديد. آيا به نظر شما، ما بازنشستگان در زير فشار تورم له نشده ايم؟ مهار تورم پيشكشتان، لطف كنيد و فكري براي ترميم حقوق بازنشستان بنماييد.
 • مصطفی NL ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  260 1
  "معتقدم اعتماد مردم به سیستم بانکی و دولت با ارزشتر و مهمتر از کاهش هزینه‌های دولت به هر روشی است" ..... احسنت
  • ایرانی A1 ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   123 1
   ممنون آقای روحانی که وعده های عجیب غریب و فضایی ندادید .: هاله نور ...تورم یک رقمی .. مدیریت جهان و ...
 • محمد DE ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  473 0
  تلاش برای صغر کردن رشد اقتصاد ؟! آقای احمدی نژاد فقط میخوام بگم خدا ازت نگذره ، ما که نمیگذریم
  • محمد IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   14 0
   تورم سال قبل فقط يك جزء كوچيك از تورم سال بعده . يعني تاثير تورم 40% احمدي نژاد روي تورم سال دوم روحاني حدود 15% ميشه . پس بايد توقع تورم 20% داشته باشيم . وگرنه چيزي فرق نكرده.
  • بی نام EU ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   76 0
   احمدی نژاد چند روز قبل اعتراف کرد که گرانی دلار کار دولت قبل بوده تا بتواند با فروش آن به مردم کسری بودجه برای تامین منابع برای پرداخت یارانه ها را تامین کنند. چیزی که از زیر بارش شانه خالی میکرد
  • علی IR ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   0 3
   خدا داند.....
  • بی نام IR ۰۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
   8 0
   جناب محمد یکی از دلایل عدم رشد اقتصادی امثال شما هستند
  • بی نام IR ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
   11 1
   100 روز داره تموم میشه
 • بی نام IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  31 0
  می گذاشتی دلار تا 2500 پایین می امد تورم هم خود به خود تا حد زیادی کنترل می شد
 • بی نام DE ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  213 0
  آقای رئیس جهور شما که نمیخواهید از حق ملت در زمینه هسته ای کوتاه بیائید که بسیار هم خوبه خواهشا از حق ملت در همه زمینه ها کوتاه نیائید.حق ملت مطبوعات آزاده،حق ملت نخوردن پارازیت بر جسم وروحشونه،حق ملت هوای پاکیزه ست،حق ملت ارزش پول پرقدرته،حق ملت بهداشت رایگان برای همه ست،حق ملت داشتن محیط زیست سالمه،حق ملت داشتن روابط خوب ودر سطح بالا با همه دنیاست،حق ملت تورم زیر ده درصده،حق ملت پاسپورت باعزته،حق ملت آسایشه،رفاهه...لطفا از حق ملت در این زمینه ها هم کوتاه نیائید.ممنون
  • بی نام IR ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
   5 1
   جناب نورا ما توقع نداریم مشکالتمون 100 روزه حل بشه ام توقع هم نداریم که الکی قنپوز در بشه
  • بی نام IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
   10 1
   با طلا باید بنویسید اینارو
 • رضا A1 ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  35 1
  تلاش دولت ؟! خب رای دادیم که جلوی تورم رو بگیره دیگه . اگر نتونه که با دولت قبل فرقی نداره !!
  • صادق A1 ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   28 0
   اینکه تورم 38%در مدت 2 ماه فقط ماهی 1% بالا بره کم کاری نیست دوست من . اگه رشد تورم ( نه برگشتن به سال 84 بلکه ماندن در همین شرایط ) مهار بشه تازه میشه برنامه ریزی کرد که در سال آینده به مرور کمش کرد . شاید یک رقمی کردن این تورم 2-3 سال زمان ببره . ناشکر نباشیم . به این فکر کنید اگر همون شرایط ادامه پیدا میکرد الان در چه وضعی بودیم؟ دلار 4000 به بالا و تورم 38% پارسال که 40% هم امسال بهش اضافه میشد یعنی بالای 75% . دولت تا همینجاش هم جلوی تورمو گرفته . پس لرزه های تورم قبل مثل موجهای آب داره میاد که باید تعدیل و مهار بشه .
 • حسین A1 ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  38 0
  تا الان که مسکن مهر به نتیجه مطلوبی نرسیده. چند ماه پروژه هاش رو تعطیل کنید و بودجه رو صرف هزینه ها کنید. اقتصاد که پا گرفت دوباره توی بودجه سال دیگه یا دو سال دیگه براش اعتبار درنظر بگیرید
  • بی نام IR ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   5 1
   شما خوبي؟!! اين همه ملت مسكن مهر دريافت كردند اونوقت جواب نداده؟!!!
  • بی نام IR ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
   2 1
   حسین اقا فکر میکنی اگر یک چنین نظری ندی سایت خبر انلاین بی نظر باقی میمونه ؟
 • علی ام A1 ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  26 1
  میبینم که آقای روحانی هم .......
  • بی نام IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   18 0
   و شما هم که خوشحالی ...
 • مهدی IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  14 0
  ما گوشمون از باید انجام گیرد، باید درست شود، فاصله زیادی داریم و ... پر شده، ما عمل میخوایم، عمل
 • بی ناممممم EU ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  14 1
  دوستان اقای رییس جکهور نگفتند در صد روز حل میشه این صد روز شعار انتخاباتی فرد دیگری بود ایشان گفتند اضاع را بررسی و تشریح میکنیم لطفا خبر گوش میکنید درست بشنوید
 • بی نام A1 ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  15 0
  اقای روحانی از شما خواهش می کنم یک سخنرانی با حضور مردم برگزار کنید این به نظرم به شما خیلی کمک میکند ضمن اینکه از موقع پیروزی در انتخابات همچین کاری را نکرده اید.
 • یک رفیق قدیمی IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  28 0
  خدایا ژاپن با تورم منفی یعنی تورم که نیست هیچی تازه ارزانتر هم میشه اینجا تورم 40 درصدی
 • کوروش IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  64 0
  آقای روحانی مشکل گرانی کی حل میشود؟؟؟
  • سجاد A1 ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   23 0
   دولت نهایت بتونه مشکل تورم رو حل کنه و تورم رو در عرض چند سال به سمت تک رقمی شدن ببره. مشکل گرانی وقتی حل میشه که یا درآمد شما افزایش قابل توجهی کنه یا اینکه قیمت ها کمتر بشه (یعنی تورم منفی بشه) که حداقل دومی تا اطلاع ثانوی غیر ممکنه. رو اولی کار کن.
  • کیوانپ IR ۰۶:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
   4 0
   دوست عزیز، انتظار کاهش قیمت رو نداشته باشید، شتاب افزایش تورم قراره کاهش پیدا کنه، یعنی جنسی که امسال چند برابر شده و برای من و شما قابل دسترس نیست، قراره که سال آینده فقط 30 درصد دیگه به قیمتش اضافه بشه!!! در ضمن مسأله دیگه در مورد تورم اینه که برخی اقلام کم مصرف افزایش قیمت زیادی ندارند و برخی اقلام پرمصرف افزایش بسیار زیادی حتی حدود 200 درصد داشته اند، تورمی که دولت میگه، میانگین این افزایشهاست وگرنه هممون خوب میدونیم که کمتر جنسی رو میشه پیداکرد که از پارسال حداقل دوبرابر نشده باشه.
 • بی نام A1 ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  15 0
  فعلا كه نزديك به 4 ماه گذشت و چيزي عوض نشد مطمئنا با اين شيوه 4 سال هم خواهد گذشت و گره اي باز نشود.
  • بی نام A1 ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   5 0
   4 ماه که نه ، شاید 3 ماه ... و البته باید خدا رو شکر کرد که تو این چند ماه چیزی عوض نشده. چون با ادامه روند قبلی شرایط کشور می تونست که خیلی بدتر از این هم بشه.
 • بی نام IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  27 0
  کسی تواین کشورنیست مسیولانی که این بلاراسرمملکت اوردندمجازات کند احمدینزادتواون دنیا جواب 60میلیون انسان رانمیدانم چطورخواهدداد
 • بی نام RS ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  19 0
  آقای روحانی شمارو بخدا کاری کنید شکستیم
 • محمد A1 ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  27 0
  بیکاری تحصیل کرده ها 40 درصد هست ! آقای روحانی کار نشدنی رو در پیش داره !
 • بی نام IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  14 0
  هنوز امیدواریم ...
 • بی نام A1 ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  7 0
  آقاي روحاني سلام كارهاي عمراني در اسداباد همدان همش نيمه تمام مانده به نظرمن در بودجه سال 1393 كارهاي عمراني بيشتر انجام بدين
 • بی نام IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  34 0
  انشالله به حق امام حسین علیه السلام خدا به دولت یازدهم کمک کنه بتونه مشکلات مردم حل کنه
 • علی A1 ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  30 0
  خدا کمکت کنه روحانی عزیز، 8 سال کشور رو درهم نوردیدند و اقتصاد و فرهنگ و سیاست خارجی و عزت و .... را درهم کوبیدند و جز آماری دهشتناک، چیزی برای تو باقی نگذاشتند/ خدا بهت قوت و صبر بده آقای رئیس جمهور عزیز و بدانید که ملت ایران، محکم پشت شما ایستاده اند و چند سرتیتر روزنامه های منفور، نظر کسی رو جلب نمیکنه/ زنده باد روحانی زنده باد روحانی
 • مهدی A1 ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  14 4
  انصاف داشته باشین اقای اعتدال رشد منفی؟!!!!!!!!!!!!مردم به شما رای ندادن که این سیاه نماییها را بشنون . احمدی نژاد 4 سال دیگه رییس جمهوره
  • بی نام A1 ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   16 0
   :))))))))))))))) فقط میتونم بخندم
  • بی نام IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
   7 0
   رشد منفی رو که بانک مرکزی خود دولت دوست گرامیتون اعلام کرده بود منفی پنج و هشت دهم. اقای حسینی هم با تمام حرف هایی که زندند و تو سایت الف می تونید بخونید که کدوم درست بوده و کدوم غلط این رشد منفی رو پذیرفتند و گفتند منفی سه که اعلام کرده بودن قبلا پیش بینی بوده اما خوب حقیقت شده بود منفی پنج و هشت دهم!!! یک سر به آمار بانک مرکزی دولت دهم بزنید به خدا اون موقع دوستان شما این امار رو اماده کردن
 • نا امید EU ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  9 0
  روز 100 ام هم گذشت و خبری از گزارش شما به ملت نشد. میدونی چیه آقای رویس جمهور!!!! من که بوی خوبی از این اوضاع نمی شنوم. راستش فقط برای رو کم کنی رای دادم ولی همان موقع هم میدونستم که ....... میدونم چاپ نمی کنی برای دل خودم نوشتم.
 • عاطفه از بروجرد A1 ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  6 0
  تا دولت مشكلي از مشكلات شاغلين را بر طرف نمود، اميدوار شدم. اما تا امروز كه نامي از بازنشستگان نياورده اگر همه اش هم تدبير و فلان باشد، دردي از بازنشستگان حل نمي شود.
 • بی نام A1 ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  6 0
  دكتراحمدي نژاد واقعا كار نشدنيي انجام دادند مطمئنم كمتر كسي ميتونست همچين كاري بكنه
 • منصور نوين A1 ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
  5 0
  من خودم به قاليباف راي دادم ولي بايد بگم دم روحاني و تيمش گرم تا امروز كه عالي رفتار كردن
 • بی نام IR ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
  3 0
  انشعاب برق از92/7/15 شش صد در صد افزايش نسبت به قبل پيدا كرد ان هم از طرف دولت چگونه مي خوان جلو تورم رو بگيرن
 • کارمند ضد پوپولیست IR ۰۱:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
  7 0
  مش مهدی! احمدی نزاد بیاد که اختلاس های میلیارد تومانی بشه میلیارد دلاری ؟ وایشان فارغ از همه چیز به ذکر مناقب ومنزلت مشایی بپردازند .
 • بی نام A1 ۰۲:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
  5 0
  از فردا اصولگراها باز شروع میکنن میگن این حرفا چیه، مملکت گل و بلبله،
 • بی نام IR ۰۳:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
  13 0
  چرا نباید محمود و دار و دستش رو محاکمه کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • بی نام A1 ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
   0 4
   چرا نبايد فتنه گراني كه به دنبال براندازي نظام بودند محاكمه بشند؟
 • ایران سرای من IR ۰۴:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
  3 0
  هر کس به طریقی دل ما می شکند .بیگانه جدا دوست جدا می شکند .بیگانه اگر می شکند باکی نیست از دوست بپرسید که چرا می شکند.
 • بی نام IR ۰۵:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
  5 0
  آقاي روحاني يه فكري هم براي كتابخانه ملي ايران بكنيد بد نيست. لطفا يك فرد فرهنگي و باسواد اطلاعاتي كامل و دانش روز بدون گرايش هاي سياسي را براي اين كتابخانه منصوب كنيد تا هم آبروي فرهنگي كشور حفظ بشه هم كارمندان محترم اين سازمان نفس بكشند.
 • بی نام EU ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
  7 1
  مثبت اندیشی آقای روحانی به آدم امید آینده ای بهتر را میده برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقیت را داریم
 • محسن IR ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
  4 0
  دهها حسن روحانی هم نمیتونن مشکل این مملکت درست کنند تا زمانی که باند وباندبازیه.
 • لاله US ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
  4 0
  فقط بگيد كي بايد نفس بكشيم همين.....
 • بی نام IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
  2 0
  این آبادی که آقای احمدی نژاد زحمتشو کشیدن با 100 روز درست نمی شه یه 100 سالی رو شاخشه! همیشه ویران کردن آسونه( که آقای احمدی نژاد دکتراشو داشت)، ساختنه که سخته!