وزیر راه وترابری اعلام کرد: با توجه به افزایش تورم از سال 82 تاکنون ، قیمت قرارداد آزادراه تهران - شمال 400میلیارد تومان افزایش یافت.

گروه اقتصادی: وزیر راه وترابری اعلام کرد: با توجه به افزایش تورم از سال 82 تاکنون ، قیمت قرارداد آزادراه تهران - شمال 400میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش خبرآنلاین، وزیرراه و ترابری که در چندماه اخیر هربار خبرنگاران از وضعیت آزادراه تهران - شمال، سوال می کردند به هر شکلی از پاسخ دادن طفره می رفت امروز بازهم با اعلام اینکه تا هفته آینده وضعیت منطقه یک آزادراه تهران- شمال مشخص می شود، اظهارکرد:  قرارداد آزادراه تهران - شمال در سال 82 بسته شده است و اگربر اساس تورم سالانه نیز می‌‏خواستیم قیمت قرارداد را تغییر دهیم. باید بیش از 200 درصد افزایش می‌‏دادیم، این در حالی است که تنها 400 میلیارد تومان افزایش داده ایم.
وی در باره اینکه،آیا پیمانکار چینی‌‏ برای تاخیر در قرارداد جریمه نخواهد شد ؟ گفت: تاخیرات را در افزایش قیمت قرارداد لحاظ کردیم و گرنه این میزان بیش از رقم فعلی افزایش می‌‏یافت.

 

* مشکل میان وزارت راه با بنیاد بر سر آزادراه تهران- شمال از سوی خبرنگاران مطرح می شود

 

وزیر راه وترابری تصریح کرد: امروز پروژه تونل پیشگام البرز، در آزادراه تهران - شمال افتتاح شد. این تونل بزرگترین تونل خاورمیانه است که حدود شش هزار و 400 متر  طول دارد. همچنین این تونل اضطراری بوده و برای دسترسی و ساخت دو تونل اصلی پیش بینی شده است.
بهبهانی درباره وضعیت قطعه اول آزادراه تهران - شمال هم گفت: وزارت راه، بنیاد مستضعفان و چینی‌‏ها با یکدیگر به تفاهم رسیده اند و تا هفته آینده وضعیت کامل این پروژه به اطلاع می‌‏رسد.
وزیر راه با تاکید براینکه،  هیچ مشکلی با بنیاد نداریم افزود: اتفاقا مسائلی که درباره مشکلات بین وزارت راه و بنیاد مستضعفان مطرح می‌‏شود، چیزی است که خبرنگاران به عنوان منابع آگاه اعلام می‌‏کنند.

* بهره برداری از 30 پروژه راه وترابری استان تهران در دهه فجر

 بهبهانی همچنین از افتتاح 30 پروژه در استان در دهه فجر خبر داد و گفت: امروز پل کلاک و زیرگذر شهید سلطانی در استان تهران با اعتبار 12 میلیارد تومان افتتاح شد.
وی افزود: پروژه پل کلاک ناقص بوده و به دلیل مشکلات ترافیکی به وجود آمده برای شهروندان کرجی به اتمام رسیده است. زیرگذر شهید سلطانی یکی از کارهای بزرگی است که می‌‏تواند ترافیک منتهی به ترمینال کرج را روان کند.
وزیر راه و ترابری درباره اتصال بزرگراه همت به کرج هم گفت: امروز با حضور فرماندار و شهردار کرج و استاندار تهران، وزارت راه و شهرداری فرصت‌‏های لازم برای انجام این پروژه انجام شد و به زودی این طرح افتتاح خواهد شد.در حال حاضر این پروژه توسط مشاور در حال مطالعه است و به محض اتمام وارد فاز عملیاتی خواهد شد.

 

* برای افزایش قیمت بلیت هواپیما فشارهای زیادی را تحمل کردیم!

 بهبهانی درباره شکایت سازمان حمایت مصرف کننده برای قیمت بلیت هواپیما گفت: حدود سه سال است که هیچ افزایش قیمت نیز در بلیت هواپیما اتفاق نیفتاده است. این در حالی است که قیمت سوخت و حقوق ومزایای خلبانان و کارمندان اضافه شده است که اگر این امر را در افزایش قیمت بلیت لحاظ کنیم، همان 15 درصد ذکر شده خواهد شد.
وی افزود: پیش از این برای افزایش قیمت بلیت 25 درصد اعلام شده بود و طی این مدت فشارهای زیادی را تحمل کردیم تا در نهایت با استدلال سازمان هواپیمایی و محاسبه تورم، رقم 15 درصدی را برای افزایش قیمت بلیت هواپیما اعلام کردیم.
بهبهانی با بیان اینکه تورم در حال حاضر بیش از 21 درصد است و ما تنها 15 درصد به قیمت بلیت اضافه کردیم، گفت: می‌‏بینید که ما حتی کمتر از رقم تورم افزایش قیمت داشته‌‏ایم.

 

*بودجه سال آینده وزارت راه برای ساخت جاده صرف می شود

بهبهانی درباره بودجه سال آینده وزارت راه نیز گفت: در بودجه سال 88 ، 3 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار برای وزارت راه در نظر گرفته شده است که نشان‌‏دهنده رشد 22 درصدی نسبت به بودجه سال گذشته است.این اعتبارات همگی برای ساخت جاده صرف خواهد شد.

کد خبر 3210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =