سریال تلویزیونی «صبح روز بعد» با محوریت زندگی شهید برادران افراسیابی به کارگردانی بهرام توکلی و محصول مشترک مرکز سیمافیلم و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس تولید می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سیما فیلم، سعید سعدی تهیه کننده این سریال با اعلام این خبر گفت: «مضمون اصلی این قصه مادران شهیدی هستند که چند فرزند خود را در راه دفاع از میهن از دست داده‌اند و داستان با محوریت برادران شهید افراسیابی شکل می‌گیرد.»

او ادامه داد: «بهرام توکلی خود نگارش متن این مجموعه را بر عهده دارد و تا کنون خلاصه ۱۶ قسمت از کار آماده و به منظور اعلام نظرات به انجمن دفاع مقدس ارائه شده است.»

سعدی گفت: «این سریال در ۲۶ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای تولید خواهد شد و احتمال افزایش قسمت‌های آن وجود دارد.»

اودر خصوص زمان تولید «صبح روز بعد» افزود: «قطعا «در صورت مهیا شدن شرایط و تامین منابع مالی از سوی دو ارگان مشارکت کننده (مرکز سیمافیلم و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس) وارد پیش تولید رسمی می‌شویم.»

شهید ابراهیم افراسیابی در جریان مبارزات انقلاب اسلامی به درجه رفیع شهادت رسید. دومین شهید این خانواده اسماعیل نیز در جریان عملیات فتح المبین شهید شد.

امیر افراسیابی سومین شهید این خانواده است که در عملیات رمضان به شهادت رسید.

جواد چهارمین شهید خانواده افراسیابی در اثر جراحات ناشی از جنگ و پس از بازگشت از سفر حج به شهادت می‌رسد. و در ‌‌نهایت رضا افراسیابی پنجمین شهید این خانواده بعد از دوران دفاع مقدس و در اثر عوارض شیمیایی جنگ تحمیلی به دیدار معبود خویش می‌رود.

بهرام توکلی ساخت آثار سینمایی چون «پا برهنه در بهشت»، «اینجا بدون من»، «پرسه در مه» و «آسمان زرد کم عمق» را در کارنامه هنری خود دارد.

57247

کد خبر 322041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =