مروری بر مهمترین اخبار حوادث امروز شنبه 25 آبان 1392

مجرم اقتصادی که پس از فرار از زندان با وثیقه، به بهانه فروش مگان کلاهبرداری 9 میلیارد تومانی کرده بود در مخفیگاهش به دام پلیس افتاد.
به گزارش مهر، سوم مهر امسال تعدادی از شکات و مالباختگان با مراجعه به دادسرای ناحیه 5 تهران و طرح شکایت تحت عنوان کلاهبرداری عنوان داشتند که نزدیک به 700 میلیون تومان از آنها کلاهبرداری شده است .
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 5 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
مالباختگان در اظهارات خود عنوان کردند؛ چندی پیش یکی از بستگانشان مدعی شده که از طریق یکی از دوستانش با فردی ذی نفوذ در ارگان های دولتی آشنا شده و این شخص می تواند در کمترین زمان اقدام به تحویل مگان به قیمت دولتی کند ، اقدام به پرداخت مبلغی نزدیک به 700 میلیون تومان برای خرید ماشین کرده اما پس از گذشت نزدیک به دو ماه متوجه شدند که این شخص یک کلاهبردار بوده است.
با توجه به اظهارات مالباختگان، کارآگاهان به تحقیق از فردی به نام علیرضا پرداختند که بنا بر اظهارات تمامی مالباختگان اقدام به جمع آوری این مبلغ از آنها کرده و خود وی نیز یکی از مالباختگان و شکات پرونده محسوب می شود.
علیرضا که مهندس و مدیر عامل یک شرکت تولیدی در تهران است و مالباختگان نیز بواسطه اطمینان کامل به وی اقدام به پرداخت پول کرده بودند، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: چند ماه پیش ، از طریق یکی از دوستان خود با فردی به نام جعفر آشنا شدم که خود را فردی بانفوذ و دارای مسئولیت های حساس دولتی معرفی می کرد. مدتی از این آشنایی گذشت تا اینکه وی مدعی شد که بواسطه ارتباطات کاری که با یکی از شرکت های تولید کننده خودرو پیدا کرده، می تواند اقدام به ترخیض مگان با قیمت دولتی کند و من نیز بلافاصله موضوع را با تعدادی از بستگان نزدیک مطرح و آنها نیز با توجه به شرایط مناسب تحویل خودرو، هریک متقاضی خرید خودرو شده و در مجموع مبلغ 700 میلیون تومان را جمع آوری و از طریق من به جعفر تحویل دادیم و قرار بر آن شد تا خودروهای درخواستی در کمتر از یک ماه به ما تحویل تحویل داده شود.
علیرضا در خصوص نحوه اطلاع از کلاهبرداری به کارآگاهان گفت: مدت یک ماه از زمان تحویل پول ها گذشت و من طی این مدت برای پیگیری نحوه تحویل گرفتن خودروها به دفتر کار جعفر واقع در خیابان آیت الله کاشانی مراجعه می کردم تا اینکه وی یک روز مدعی شد که به احتمال گران شدن قیمت خودرو، شرکت تولید کننده خودرو مگان نیز فروش محصولات خود را متوقف کرده و به همین علت امکان تحویل خودروها وجود دارد و به این بهانه دوفقره چک به من تحویل داد تا پول بستگان خود را به آنها پس بدهم. چند روز بعد، برای وصول چک ها به شعبه بانک مراجعه و متوجه شدم که چک ها بلامحل هستند که بلافاصله با شماره های تماس جعفر تماس گرفته اما گوشی تلفن همراهش خاموش بود. به همین علت به دفتر شرکت مراجعه و متوجه شدم که آنجا نیز تعطیل است.
با توجه به تحقیقات به عمل آمده از مالباختگان و شناسایی تعدادی دیگر از مالباختگان که آنها نیز به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند ، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با انجام چهره نگاری و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار موفق به شناسایی جعفر 40 ساله به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم اقتصادی شدند که از حدود سه سال پیش و از طریق تأمین قرار قانونی میلیاردی از طریق یکی از بستگان خود، از زندان آزاد و متواری شده بود. بررسی سوابق جعفر حکایت از آن داشت که وی در سال 87 و به اتهام اخلال در نظام اقتصادی، دستگیر و روانه زندان شده و بر اساس دستور دستگاه قضایی ممنوع المعامله گشته و به همین علت حق هرگونه فعالیت دولتی ، داشتن هرگونه حساب های بانکی و اخذ دسته چک و دیگر تسهیلات بانکی را ندارد.
با شناسایی جعفر به عنوان متهم پرونده و با توجه به تحت تعقیب قرار داشتن وی از سوی دستگاه قضایی، تحقیقات ویژه ای برای شناسایی مخفیگاه متهم آغاز و سرانجام با انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان موفق به شناسایی آخرین مخفیگاه جعفر در خیابان گاندی شده و این متهم میلیاردی را در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.
سرهنگ جانپرور، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با رد هرگونه ارتباط کاری میان شرکت تولید کننده خودرو مگان و متهم پرونده گفت: با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان و شناسایی متهم از سوی شکات جدید ، ارزش مالی این پرونده تا به این لحظه از تحقیقات به 9 میلیارد تومان رسیده که با توجه به احتمال افزایش تعداد مالباختگان همچنان احتمال افزایش ارزش مالی پرونده وجود دارد. به همین خاطر از تمام شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند دعوت می شود تا برای شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی - خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

 

مجازات مرگ برای عاملان قتل مرد میانسال / ازدواج زن و مرد خیانتکار پس از جنایت
زن خیانتکار که پس از اجرای نقشه قتل شوهرش با قاتل او ازدواج کرده بود پس از محاکمه در دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد. همدست این زن نیز به اعدام محکوم شده است.
به گزارش مهر، در این پرونده پری متهم است 11 دی ماه سال 84 با همدستی مردی به نام غدیر همسر خود را در شهرستان ملارد به قتل رسانده است.
متهمان پرونده پس از قتل احمد، جسد او را مثله کرده و در یک کانال آب در خیابان ابوذر تهران رها کردند. عاملان این جنایت بعد از قتل مرد جوان با یکدیگر ازدواج کرده که حاصل این ازدواج یک پسر است.
چندی قبل به اتهامات زن و مرد جوان در شعبه 74 دادگاه کیفری و به ریاست قاضی عبداللهی رسیدگی شد.
در ابتدای این جلسه اولیای دم مقتول برای عاملان جنایت تقاضای قصاص کردند. سپس پری در جایگاه قرار گرفت و با رد اتهامش گفت: من سال 68 با احمد ازدواج کردم او سال 83 می خواست برای کار به بندرعباس برود که با پادرمیانی پدرشوهر سابقم از این تصمیم خود منصرف شد. اواخر سال 84 او به طور ناگهانی برای کار به بندرعباس رفت و از آن به بعد تماسش با ما قطع شد. حتی سه بار برای یافتن احمد عکسش را در روزنامه ها چاپ کردم. فرد ناشناسی نیز با خانواده پدرشوهر سابقم تماس گرفت و مدعی شد احمد در بندرعباس مشغول کار است. حدود 5 ماه پس از ناپدیدشدن شوهرم، با غدیر ازدواج کردم که حاصل آن یک پسربچه می باشد.
در ادامه جلسه دادگاه، دختر مقتول با رد ادعاهای مادرش، گفت: مادرم غدیر را قبل از اینکه پدرم ناپدید شود به خانه مان می آورد و مدعی بود قرار است قاتل پدرم با خاله ام ازدواج کند.
پری در خصوص اظهارات دخترش گفت: حرف های او را قبول ندارم و من قبل از ناپدید شدن همسرم هیچ ارتباطی با غدیر نداشتم.
در ادامه جلسه دادگاه غدیر در جایگاه قرار گرفت که او نیز با رد اتهاماتش گفت: من و احمد با هم دوست بودیم حتی یک بار من در یک درگیری چاقو خوردم که احمد مرا به بیمارستان برد. او خیلی مهربان بود پس چطور می توانم دست به قتلش زده باشم.
رئیس دادگاه: شما اقرار کرده اید که پس از قتل، جسد را مثله کرده و در یک کانال آب در خیابان ابوذر تهران انداخته اید.
غدیر: این اعترافات تحت فشار بازجویی بود.
رئیس دادگاه: در بخشی از اعترافاتت اعلام کرده ای احمد را با همدستی یک فرد افغانی به نام بهزاد به قتل رسانده ای، در این باره چه توضیحی داری؟
غدیر: به خاطر دشمنی که با بهزاد داشتم این دروغ را مطرح کردم.
در ادامه جلسه، رئیس دادگاه محاکمه را غیرعلنی کرد تا به دیگر اتهامات متهمان رسیدگی شود.
پس از آخرین دفاعیات متهمان قضات دادگاه وارد شور شده و غدیر و پری را به اتهام مشارکت در قتل عمدی به قصاص محکوم کردند.

مجازات برای عامل شلیک مرگبار در خیابان فرشته
پسر جنایتکار که دوست کلیمی خود را با شلیک گلوله به قتل رسانده بود، پس از محاکمه در دادگاه کیفری به پرداخت دیه و 162 ماه زندان محکوم شد.
به گزارش مهر، محمد 23 ساله متهم است چهارم دی ماه سال گذشته دوست خود به نام دانیال را با شلیک گلوله به قتل رسانده است.
محمد پس از ارتکاب جنایت، دو عدد شمعدانی به ارزش 20 میلیون تومان، یک تخته فرش، یک گیتار برقی، یک لپ تاپ و یک بی ام و متعلق به مقتول را به ارزش تقریبی 300 میلیون تومان را از خانه سرقت کرد.
پس از تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه قتل ، پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.
پسر جنایتکار به ریاست قاضی اصغرزاده پای میز محاکمه قرار گرفت. در این جلسه اولیای دم مقتول برای قاتل پسرشان تقاضای اشد مجازات کردند.
سپس رئیس دادگاه با تفهیم اتهام به محمد از او خواست به دفاع از خود بپردازد. متهم نیز با رد اعترافات قبلی خود گفت: مقتول کلیمی بود و همیشه مرا مسخره می کرد. به همین خاطر با او اختلاف پیدا کرده و شب حادثه مرتکب قتل شدم.
رئیس دادگاه: اسلحه را از کجا تهیه کرده بود؟
متهم به قتل: اسلحه را از ناصرخسرو خریده بودم و با آن فقط می خواستم مقتول را بترسانم. قصدی برای قتلش نداشتم.
رئیس دادگاه: در بازجویی ها چند بار اعتراف کرده ای که مشروبات الکلی مصرف می کردی.
متهم به قتل: نه. این اعترافات را به دروغ گفتم. تصور می کردم اگر بگویم در حالت عادی نبودم جرمم کمتر می شد.
پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شده و متهم را به پرداخت دیه ، 162 ماه حبس و تحمل 74 ضربه شلاق محکوم کردند.

 

توقیف پراید با 6 میلیون تومان خلافی در ارومیه
پراید با بیش از 6 میلیون تومان خلافی در ارومیه توقیف و به پارکینک منتقل شد.
به گزارش واحد مرکزی خبر، فرمانده پلیس راهور استان آذربایجان غربی گفت: در جریان توقیف خودروهای بالای یک میلیون تومان جریمه، پرایدی با 6 میلیون و 311 هزار تومان جریمه توقیف شد.
سرهنگ سعیدی به مالکان اصلی خودروها توصیه کرد: هر دو ماه یکبار با بررسی سابقه خلافی ماشین خود از مبالغ جریمه اطلاع حاصل کنند.
از ابتدای امسال تاکنون 1 هزار و 669 فقره خودرو با جریمه بالای 1 میلیون تومان شناسایی و توقیف شده اند.

 

آتش سوزی انبار بزرگ جعبه و پالت های چوبی در چهاردانگه
آتش سوزی انبار بزرگ جعبه و پالت های چوبی در چهاردانگه ، با حضور به موقع آتش نشانان تهران و چهاردانگه مهار و خاموش شد.
به گزارش واحد مرکزی خبر؛ در پی این آتش سوزی که جمعه شب روی داد ایستگاه های 12 ، 87 ، 81 و 35 ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران به محل اعزام شدند.
وسعت انبار جعبه 15 هزار متر مربع که محل انباشت و ساخت جعبه های میوه، پالت و ورق های نئوپان بود که به صورت غیراصولی و غیر استاندارد انبار شده بود.
در این حادثه، انفجار سلیندرهای گاز مایع موجب گسترش آتش سوزی و سرایت به اطراف شد.
این آتش سوزی که ساعت 22:54 جمعه شب به وقوع پیوسته بود ساعت 1:41 بامداد اطفا شد.
در این حادثه به کسی آسیب نرسید.

 

محبوس‌شدن 6 تن در حریق منزل مسکونی
سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق در یک ساختمان مسکونی در جنوب پایتخت خبر داد و به ایسنا گفت: وقوع یک مورد حادثه حریق در ساعت 22:59 روز پنجشنبه به سامانه 125 اطلاع داده شد و به دنبال آتش‌نشانان ایستگاه‌های 85، 52 و 8 به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در قصرالدشت پایین‌تر از خیابان مرتضوی اعزام شدند.
پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که حریق از طبقه دوم یک ساختمان چهار طبقه مسکونی آغاز شده و دود و شعله‌های آتش به طبقات سوم و چهارم نیز سرایت کرده است.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به وضعیت ناایمن حاکم بر این منزل مسکونی، گفت: آتش‌نشانان با تقسیم‌شدن به دو گروه، ضمن ایمن‌سازی محل، عملیات خود برای نجات ساکنان و اطفای حریق را آغاز کردند.
ملکی با بیان اینکه یک گروه از آتش‌نشانان، چهار زن و دو مرد را از میان شعله‌های آتش خارج کردند، خاطر نشان کرد: در میان حادثه‌دیدگان مردی حدود 50 ساله دچار آسیب‌دیدگی شده بود که توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.
وی با اشاره به عملیات گروه دیگر از آتش‌نشانان گفت: گروه دیگر نیز پس از مدتی شعله‌های آتش در این ساختمان را مهار و پس از آن به طور کامل اطفا کردند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش‌نشانی بررسی و اعلام خواهد شد، گفت: آتش‌نشانان در ساعت 10 دقیقه بامداد روز جمعه به عملیات خود در این محل خاتمه دادند.

 

گازگرفتگی در خمینی شهر حادثه آفرید
گازگرفتگی در شهرستان خمینی شهر از توابع استان اصفهان چهار نفر را راهی بیمارستان کرد.
دکتر مهرزاد آرتنگ، رئیس اداره اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان به ایرنا گفت: محل این حادثه گازگرفتگی در حمام بوده است.
دکتر مهرزاد آرتنگ با بیان اینکه در این حادثه چهار بانوی 28، 29، 40 و 65 ساله دچار گازگرفتگی شدند، افزود: این افراد توسط واحدهای امداد اورژانس 115 به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر منتقل شدند.

 

قاتلان جوان 33 ساله آباده‌ای دستگیر شدند
فرمانده انتظامی آباده استان فارس از دستگیری قاتلان جوان 33 ساله‌ای خبر داد که با اصابت ضربات چاقو به قتل رسیده بود.
به گزارش فارس، غلامرضا هاشمی گفت: در پی اعلام مرگ جوان 33 ساله‌ای در بیمارستان امام خمینی شهرستان آباده به فوریت‌های پلیسی 110، بلافاصله اکیپی از عوامل آن یگان به همراه ماموران پلیس آگاهی، تشخیص هویت و پزشکی قانونی به محل عزیمت کردند.
تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که فرد مقتول از سوی افرادی مورد اصابت ضربه چاقو قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان، فوت کرده است.
ماموران پلیس آگاهی این شهرستان با استفاده از شگردهای پلیسی و تحقیقات علمی بر روی این پرونده موفق به شناسایی و دستگیری قاتلان شدند. قاتلان دستگیر و با قرار مناسب روانه زندان شدند.

 

امدادرسانی به 61 آسیب‌دیده از آبگرفتگی /آسیب‌دیدگی ۱۴ خانه
محمود مظفر، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمراز امدادرسانی به چهار روستای آسیب‌دیده از بارش و آبگرفتگی در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و در تشریح پوشش امدادی روستاهای باران‌زده اسماعیل‌آباد، احمدآباد،علی‌آباد و لوانک از توابع کنارک استان سیستان و بلوچستان به ایسنا گفت: بر اثر بارش و آبگرفتگی شدید در دو روزگذشته، چهار روستا از توابع کنارک استان سیستان و بلوچستان تحت تاثیر حادثه قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه با گزارش موضوع دو تیم امدادی به منطقه اعزام شدند، افزود: ۶۱ تن از اهالی این روستاها تحت امدادرسانی قرار گرفته و ۲۹ تن نیز اسکان موقت داده شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر به این آبگرفتگی اشاره کرد و گفت: ۱۶ دستگاه چادر، ۱۵ تخته پتو و ۱۲ تخته موکت در بین حادثه‌دیدگان توزیع شد و بنظر می‌رسد آسیب‌دیدگی ۱۴ خانه به دلیل شکسته‌شدن پل باشد.
وی همچنین از آغاز امدادرسانی به مردم شهر رشت اشاره کرد و گفت: صبح امروز چندین مورد آبگرفتگی در سطح شهر رشت گزارش شد که امدادگران در حال حاضر در حال تخلیه آب هستند.
45282

کد خبر 322764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سپيده EU ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  51 2
  162 ماه زندان براي قتل ؟ در حالي كه ولي دم تقاضاي اشد مجازات رو كرده؟ آيا كشتن يك انسان بي گناه همين قدر جرم دارد؟ واقعا متاسفم،،، از كي خون هموطنان كليمي ما حلال اعلام شده؟؟؟؟؟
 • بی نام A1 ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  18 1
  اونایی که خیال خام مگان قیمت دولتی و داشتن حقشون بود پولشون خورده شه امیدوارم دستشون نرسه که هوای طمع و دلالی مردم مارو داره به کجا می بره! درس عبرتی باشه برای بقیه
 • بی نام IR ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
  60 1
  چرا قاتل جوان كليمي به اعدام محكوم نشد؟؟
  • بی نام A1 ۰۴:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
   21 0
   فکر می کنم متاسفانه طبق قانون اگر یک مسلمان یک غیر مسلمان را بکشه مجازات اعدام نداره! من خودم مخالف مجازات اعدامم ولی نباید بین مسلمون و غیر مسلمون فرقی باشه چون هردو انسانند پس اگه قصاص وجود داره نباید هیچ فرقی باشه این باعث میشه هم وطنان غیر مسلمان خودشونو شهروند درجه دو بدونن
  • بی نام A1 ۰۵:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
   26 1
   الا اگه اون مقتول مسلمون بود چی ؟ بازم فقط 162 ماه حبس بود ؟ واقعا چرا بین بندگان خدا فرق می ذارید. وای بر ما
 • کارمند بیمه IR ۰۴:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  7 0
  تمامی اخبار مربوط به آتش سوزی ها علت حریق قرار است بعد از کارشناسی اعلام شود ولی هیچ وقت اعلام نمی شود......
 • بی نام A1 ۰۵:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  19 0
  مگر خون مسلمان با کلیمی فرق دارد؟ چرا مجازات اینقدر کم درنظر گرفته شده؟ حضرت علی فرمودند در حکومت من اگر خلخال از پای یک دختر یهودی کشیده شود به همان اندازه آن فرد را مجازات می کنم که به یک مسلمان ظلم شده باشد. واقعا متاسفم ......
  • بی نام IR ۰۶:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
   7 0
   البته این روایت را درست ذکر نکرده اید ولی کاملاً موافقم که در مجازات قاتل نباید دین و مذهب مقتول ملاک عمل قرار گیرد....
 • سینا A1 ۰۵:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  14 0
  اون پسر یحودی و خانوادشو میشناختم. پسر خوبی بود و خانواده خوبی داشت؛ مطمینم که قاتل از حسادت و تمع پول کشتتش. ولی این چه قضاوتی بوده؟ یعنی خون با خون متفاوته؟ حالا ما رو اگه به جرم مهمونی میگرفتن یه برهم زدن نظم عمومی و اقدام علیه امنیت میبستن بهمون و همینقدر واسمون میبریدن. فقط رابطه و پارتی ؟!!!
  • دال A1 ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۱
   0 0
   اين رسم مسلمانى است كه خودش ودينش را برتر از ديگران بدونه حالا اگر اين حكم در امريكا وبرعليه يك مسلمان مى شد هيهات من الذله
 • بی نام IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  2 4
  سينا جان يك كم كتاب بخون پسرم ، يهودي نه يحودي، طمع نه تمع ...