بازار کساد مبل تهران این روزها شاهد عرضه انواع مختلف مبل‌های «ارزان شده» است؛ مبل‌های از حدود یک میلیون تا 100 میلیون تومان!

ابراهیم علیزاده: در شهری که پورشه‌های میلیاردی در نمایشگاه‌های ماشین آن به فروش می‌رسند، نمایشگاه‌های مبلمان آن هم مبل‌هایی را عرضه می‌کنند که مشتریان خاص خودشان را دارند. مبل‌هایی که با نام امپراتور، سناتور، کینگ و موارد مشابه دیگر شناخته می‌شوند. با وجود این، لوکس‌تر از این مبل‌ها، مبل‌های وارداتی ترک ، مصری و هنگ‌کنگی است. قیمت این مبل‌‌ها به بیش از 100 میلیون تومان معادل ارزش یک واحد آپارتمان 40 متری نوساز مناطقی مانند امیریه و دیگر مناطق جنوبی تهران است.

بازار مبل تهران ویژگی‌های خاص خودش را دارد، بازاری که عکسبرداری در آن ممنوع است و فروشندگان بیم از این دارند که کپی مبل‌های آنها را تولیدکنندگان دیگر تولید کنند. معمولا بیشتر آنها می‌گویند فقط خودشان تولیدکننده هستند و دیگر فروشگاه‌ها تنها ادعای تولید دارند.

وجه مشترک دیگر عمده این فروشندگان نیز دادن ضمانت‌نامه‌های بین دو تا سه سال است.

با وجود این، این بازار این روزها شاهد رفت‌و‌آمد کمتر مشتریان خود است اما در همین اوضاع کسادی هم مبل‌های ارزان شده قیمت‌های قابل توجهی دارند. شاید به دلیل همین کسادی هم است که دیگر مبل‌های وارداتی به ندرت دیده می‌شوند و برخی مبل‌های لوکس هم تا مشتری نباشد تولیدکننده‌ها تولید نمی‌کنند.

به همین دلیل مبل‌های لوکس به جای حضور در فروشگاه‌ها بیشتر در انبارها منتظر هستند که پس از سفارش توسط مشتری، تولیدکننده کار را بر روی چوب‌های راش آن شروع کند. با وجود این، اگر کسی مبل‌های لوکس بخواهد می‌تواند علاوه بر مبل‌های آماده، تصاویر مبل‌هایی که هنوز درست نشده‌اند را هم مشاهده کنند.

ارزانترین مبلها

در میان انبوه مبلمان‌های موجود در بازار یافت‌آباد تهران می‌توان مبل‌ها را به دو دسته کلاسیک یا استیل و مدرن یا راحتی تقسیم‌بندی کرد. مبل‌های کلاسیک مبل‌های سلطنتی هستند که با نام‌هایی از قبیل کینگ (پادشاه)، امپراتور، سناتور و نام‌های مشابه دیگر در بازار وجود دارند. مبل‌های مدرن نیز بیشتر مبل‌های راحتی هستند که قیمت لوکس‌ترین آنها به مبل‌های لوکس کلاسیک نمی‌رسد.

در گروه مبل‌های راحتی قیمت‌های آن‌ها از حدود یک میلیون تومان شروع می‌شود و بعضا به حدود چهار میلیون تومان هم می‌رسد.

در میان مبل‌های راحتی می‌توان به مبل‌های ال شکلی اشاره کرد که با چوب‌های روسی ساخته شده‌اند و قیمت یکی از این جنس مبل‌های هفت نفره، دو میلیون و 800 هزار تومان است.

 


مبل ال - لاویز هفت نفره که قابلیت تبدیل به تخت‌خواب دو نفره را دارد نیز در این بازار با قیمت سه میلیون و 800 هزار تومان به فروش می‌رسد.

اما در همین رنج قیمتی می‌توان به مبل‌های تخت‌خواب شو نیز اشاره کرد. یک مبل تخت‌خواب‌شو دو نفره، پارچه ترک که قابلیت تبدیل به تخت یک نفره را دارد با نام ساپتا 950 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

مبل تخت‌خواب‌شو نیم‌ست، سه نفره با همان نام ساپتا که قابلیت تبدیل به یک تخت خواب دو نفره را دارد با قیمت یک میلیون و 850 هزار تومان به فروش می‌رسد.

مبل تخت‌خواب شو دیگری با پارچه ترک به اسم راگا سه نفره، تمام چرم با قابلیت تبدیل به تخت خواب دو نفره نیز دو میلیون و 300 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

یک مبل تخت‌خواب‌شو دیگر با اسم ال - لاویز، هفت نفره با قابلیت تبدیل به تخت دو نفره نیز با قیمت سه میلیون و 800 هزار تومان به فروش می‌رسد.


اما مبل‌های نیم کلاسیک هم در بازار یافت‌آباد وجود دارند که یک مدل مبل نیم کلاسیک 9 نفره با قیمت چهار میلیون و 200 هزار تومان به فروش می‌رسد.

یک مبل تیتانیوم هفت نفره با 100 درصد چوب راش نیز با قیمت دو میلیون و 800 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

  

مبلهای کلاسیک بالای 10 میلیون

اما در بخش مبل‌های کلاسیک می‌توان به مبل‌های 9 نفره مدل ایتالیایی اشاره کرد که به اضافه مبلمان غذاخوری هشت نفره، رویه کوبی، پارچه ترک با نرخ 10 میلیون و 700 هزار تومان به فروش می‌رسد.

از همین شکل مبل‌ها، می‌توان به مبل سلطنتی با نام آلفا، با چوب راش و رویه کوبی شده اشاره کرد که 17 میلیون و 800 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

یک مبل سلطنتی دیگر با نام میلان شامل یک مبلمان 9 نفره به اضافه مبلمان غذاخوری هشت نفره با قیمت 19 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد.

از همین شکل مبل‌ها، یک مبل کلاسیک سلطنتی دیگر با نام نگین، رویه‌کوبی، ورق طلا با قیمت 19 میلیون و 800 هزار تومان عرضه شده است.

 

یک مبل کلاسیک دیگر با نام ویکتوریا، شامل مبلمان 9 نفره به اضافه مبلمان غذاخوری هشت نفره، پارچه ترک، رویه کوبی، ورق طلا نیز در بازار یافت‌آباد 21 میلیون و 700 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

در کنار این مبل‌ها، یک مبل به سبک ایتالیایی شامل مبلمان 9 نفره به اضافه مبلمان غذاخوری هشت نفره با قیمت 23 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

مبل ایرانی دیگر با نام ونوس و ویژگی‌های مشابه مبل‌های دیگر کلاسیک که شامل مبل 9 نفره به اضافه مبلمان غذاخوری هشت نفره است با قیمت 24 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

از همین شکل مبل‌ها، مبلی با نام اسب شاخ‌دار است که مبل 9 نفره به اضافه مبلمان غذاخوری هشت نفره آن با ورق طلا و رویه کوبی با قیمت 28 میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است.

مبل کلاسیک سافارین، 100 درصد از چوب راش، تولید داخل، ورق طلا، رویه کوبی، پارچه ترک نیز با قیمت 32 میلیون تومان در بازار یافت آباد به فروش می رسد. این مبلمان نیز شامل مبل 9 نفره به اضافه مبلمان غذاخوری هشت نفره است.

از همین شکل مبل‌ها، مبل دیگری به سبک ایتالیایی با نام ارجینال سبز، 9 نفره به اضافه مبلمان غذاخوری هشت نفره، رویه کوبی نیز 34 میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است.

مبل پرنس نیز با همان ویژگی‌های مبل‌های دیگر کلاسیک نیز با قیمت 36 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

کمی گرانتر از این نوع مبل، مبل کلاسیکی با نام سناتور است که 9 نفره آن به اضافه مبلمان غذاخوری هشت نفره، رویه کوبی، ورق طلا نیز با قیمت 42 میلیون تومان عرضه شده است.

در کنار این مبل، یک مبل به سبک ایتالیایی نیز با همان ویژگی‌های مشابه مبل سناتور با قیمت 44 میلیون تومان به فروش می‌رسد.


امپراتور در بازار مبل

اما در میان این انبوه مبل‌های لوکس مبلی که با نام امپراتور شناخته می‌شود در شکل‌های مختلفی از قیمت 42 میلیون تومان تا 55 میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است. این سبک مبل‌ها، مبل‌هایی هستند که تا سفارش نشوند ساخت آن‌ها شروع نمی‌شود و به گفته یکی از فروشندگان آن سالی یک یا دو مورد از آن ساخته می‌شوند.

اما نکته قابل توجه مشتریان این مبل سنگین و لوکس است. یکی از فروشنده‌های این نوع مبلمان می‌گوید که دو مشتری سال گذشته او یکی مدیر یک شعبه بانکی خارج از کشور و یک مدیر نفتی بود. این مبل‌ها پس از سفارش از روی عکس آن‌ها معمولا یک ماه طول می‌کشد تا آماده شوند و به دست مشتری برسند.

یک مبلمان امپراتور با پارچه ترک سفید رنگ شامل مبلمان 9 نفره، مبلمان غذاخوری هشت نفره به اضافه تخت با قیمت 47 میلیون و 800 هزار تومان به فروش می‌رسد.

یک مبلمان امپراتور دیگر با ضمانت دو ساله شامل مبلمان 9 نفره، مبلمان غذاخوری هشت نفره، رویه‌کوبی و پارچه ترک با قیمت 42 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

از همین سبک مبل امپراتور با همان ویژگی‌های مشابه در فروشگاهی دیگر با قیمت 55 میلیون تومان عرضه شده است.

مبلی دیگر هفت نفره استیل با نام مدل رمش ایرانی، ورق نقره‌ای به همراه مبلمان غذاخوری هشت نفره با قیمت 56 میلیون و 800 هزار تومان به فروش می‌رسد.

پادشاه بازار مبل

اما در کنار همه این مبل‌های از قبیل ونوس، سناتور، سافارین و امپراتور مبل دیگری با نام کینگ یا پادشاه در بازار یافت‌آباد عرضه می‌شود.

مبل 9 نفره و مبلمان غذاخوری هشت نفره استیل مدل کینگ (پادشاه) در فروشگاهی با قیمت 59 میلیون و 600 هزار تومان به فروش می‌رسد.

گران‌تر از این مبل، مبلی است که به همراه سرویس‌های مکمل دیگرش به 102 میلیون تومان می‌رسد. این مبل ترک که به گفته فروشنده آن لوح نمایشگاه مبلمان را هم دریافت کرده با نقش و نگارهایی خاصی با قیمت 57 میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما این قیمت با احتساب مبلمان غذاخوری هشت نفره آن که برای ساخت آن 20 روز زمان نیاز است به 92 میلیون تومان می‌رسد. سرویس خوابی که فروشنده می‌تواند برای این مبلمان در نظر بگیرد نیز 10 میلیون و 500 هزار تومان ارزش دارد که در مجموع این ست کامل مبلمان به 102 میلیون و 500 هزار تومان می‌رسد.

مبل‌های هنگ‌کنگی و مصری

اما چند مبل وارداتی دیگر نزدیک به قیمت مبل پادشاه در بازار مبل تهران یا همچنان عرضه می‌شود یا اینکه به فروش رسیده است.

به گفته یکی از فروشندگان، یک مبل 9 نفره مصری به همراه مبلمان غذاخوری هشت نفره با ورق نقره مدتی پیش با قیمت 82 میلیون تومان به فروش رسیده است.

با وجود این، کمتر مبل وارداتی در بازار یافت‌آباد به چشم می‌خورد. اما همچنان برخی مبل‌های از قبل خرید شده چند فروشگاه عرضه می‌شود. از جمله این مبل‌ها، یک مبل 9 نفره به اضافه مبلمان غذاخوری هشت نفره ساخت هنگ‌کنگ است که با قیمت 58 میلیون و 800 هزار تومان عرضه شده است.

یک مبلمان 9 نفره به اضافه مبلمان غذاخوری هشت نفره کلاسیک ترک، چرم نیز با قیمت 56 میلیون و 800 هزار تومان به فروش می‌رسد.

31325

 

کد خبر 323009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 49
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • اورملی A1 ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  326 2
  این قیمت ها واسه اقازاده هایی که درامد ملیاردی دارن پولی نیست کسی که قیمت پنت هاوسش ۲۰ ملیارده خب قیمت مبلش باید هم ۱۰۰ ملیون باشه.
  • بی نام A1 ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   50 5
   چی بگه آدم. حتی اگه کسی پول داشته باشه خریدن این چیزا تا وقتی مدرسه کپری و ادم محتاج نون داریم اصلا اخلاقی نیست. وجود چنین اجناسی تو بازار نشون میده واسش تقاضا هست. اونم نشون میده از نظر اخلاقی یکسری افراد تو جامعه سقوط ازاد کردن
  • بی نام A1 ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   32 1
   یعنی تو پنت هاوس نمی شه مبل ساده گذاشت؟ شوخی کردم.موضوع اینقدر تلخ که شوخی بردار نیست. به جا این ریخت و پاشا باید سیستم اموزش رایگان دانشگاهی را وسیع کرد. توجه کردین رسما دانشگاهها همه پولی شدن. دولتی ها هم که همه دارن پردیس باز میکنند
 • محمد م FI ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  119 4
  هي روزگار، هــــــــــــي!!!
 • بی نام A1 ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  خوب نیست که این قیمت ها رو به صورت خبر در می آورید. من در کشوری زندگی می کنم که فروشگاههای ارزان قیمت و گران قیمت در کنار هم قرار دارند. بعضی گالری ها هم هم ارزان لوکس دارند هم مارک های ارزان. هیچ کسی با دیدن قیمت های گزاف اجناس گران شاخ در نمی آورد و هرکسی با توجه به جیب خود خرید می کند. جوانها دنبال اجناس ارزان و حراجی می روند و پیرمردها و پیرزن ها سراغ اجناس گران می روند. هیچ کسی را هم نمی بینم که اینگونه مانند ما ایرانی ها از اینکه پول ندارند که جنس گران بخرند عقده ای شوند! دختر جوان با خرید یک لباس 10-20 یورویی هیچ نگاه حسرت باری به پیرزنی که تنها کیف او 8000 یورو قیمت نمی کند. چون جوان است و شاد و زیبا... این چه مقاله هایی است که شما می نویسید.
  • سامان ایرانی A1 ۰۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   دوست عزیز سلام من ساکن کانادا هستم، در این کشور کلی مشکلات هست واقعا باید زحمت کشید که به عنوان یک خارجی به جایی رسید، البته به درستی گفتید اینجا مردم آسان تر زندگی می کنند اما خوب که نگاه می کنم قبل از این تحریم های 3-4 سال اخیر واقعا شرایط زندگی تو ایران خوب بود سخت بود، اما خداوند ما را برای زحمت کشیدن و آزمودن به این جهان آورده کاش دولت موفق بشه مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم را کمتر کنه یا از بین ببره که هم میهنان کمتر به فکر مهاجرت بیفتند و ایرانیانی مانند من تا چند سال دیگر برگردند به ایران
  • من A1 ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   36 1
   جناب بی نام! علت نگاه حسرت بار نظر دهندگان به این مطلب این است که در مملکت ما پیرزنها و پیرمردها که عمری کار کرده اند و زحمت کشیده اند نیستند که صاحب مال و مکنت بیشتری هستند بلکه کسانی ثروتمند هستند که هیچ رنجی نبرده اند و داراییشان حاصل رانت و کلاهبرداری و هزار کار کثیف دیگر است.
  • بی نام A1 ۰۶:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   15 2
   مسئله قیمت نیست مسئله فاصله طبقاتی تعریف نشده است یعنی این که در آن کشور اگر کسی کیف آن قدر تومان دستش است مطابق معیار بندی اجتماعی اقتصادی حقی است که بر اساس لیاقت کارایی اش به دست اورده است اما این جا ... بگذریم در کنارش هم تولیدات آن سوی مرزها با یک روند و نرم پیش رفته است که عایدی اش اختصاصا مال کشور خودشان است اما این جا طرف مبل می سازد دو روزه مستهلک می شود اسمش را هم می گذارد مبل ایرانی یا می رود از ترکیه و فلان کشور کپی و وارد می کند فلان تومن می فروشد و اسمش را می گذارد رونق و تنوع خلاصه این که پیچیدگی های این چنین هست وگرنه نکته شما درست است خوب است ما هم این طور تربیتی را در پیش بگیریم اما ... اما
  • مهرداد IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   23 3
   بله دوست عزیز. این حرف شما به شرطی پذیرفتنی ست که مردم برقراری عدالت اقتصادی در جامعه را قبول داشته باشند. در جامعه ای که فکر و تلاش عامل موفقیت باشد فردی که تن پرست و کاهل است نمی تواند برای خود حقی قائل باشد ولی در جامعه ما ملاک برتری و موفقیت افراد تلاش و تفکر نیست بلکه رانت و پارتی همه کاره است. به همین دلیل است که مردم ما افراد پولدار را بر نمی تابند
  • بی نام A1 ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   20 2
   آره واقعا من افسردگی گرفتم
  • بی نام A1 ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   19 3
   دوست عزیز که احتمالاً در یک کشور اروپایی زندگی میکنی، ایا واقعاً جوان ایرانی به اندازه اون پیره زن اروپایی امید به آینده داره؟ منظور عموم جوانهاست همون 99% نه قشر خاص
 • کوروش A1 ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
  خوش به حالشون,ما که اگه از این مبلها داشته باشیم یا بابامون میذارتشون تو گاوصندوق یا کلا نمیذاره روش بشینیم!
 • نرگس IR ۰۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  106 4
  یکی مثل من نمی تونه یه سرویس مبل چهارصد تومنی بگیره ...هی روزگار هــــــــی!!فکر کنم فقط برای آقازاده ها باشه !!
 • بی نام IR ۰۴:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  72 15
  والا اكه به من مفتم بدن نميبرمشون با اين طراحى هاى بى ريخت و بى قواره ..................!!!!؟؟
  • محمد IR ۰۶:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   11 6
   به نظر من شیک هست ولی گرانتر از درامدهای ما ست
 • سعید A1 ۰۵:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  23 3
  بابا 100میلیون که چیزی نیست من یک دست مبل لهستانی دیدم قیمتش حدود250میلیون بود
 • مجيد A1 ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  32 3
  متاسفانه دروغ و كلاهبرداري در بازار مبل يافت آباد بيداد ميكنه. تضمين هاي الكي و بدون پشتوانه هم مزيد بر ماجراست. چندي پيش بستگاني از شمال كشور را براي خريد به يافت آباد بردم و با توجه به شرايط اقليمي تاكيد كرديم كه از چوب روسي نرّاد استفاده شود. توي فاكتور هم دقيقا مشخصات چوب را نوشت و قيمت بيشتري هم دريافت كرد ولي بعد از خريد و گذشت مدت كمتر از 2 ماه مشخص شد گه چوب نامرغوب استفاده شده و تقريبا نيمي از مبلمان را موريانه خورده. بعد از تماس گفتند كه همون روز بايد ميگفتيد!! گفتم شما قرارداد داشتي كه چوب نرّاد بدي و از روز اول چطور ميشه متوجه كرم خوردگي شد؟ گفت برو شكايت كن.خلاصه ما مونديم و كلي پشيموني. خدا لعنتشون كنه كه به حرامخوري عادت كردند.همه ميدونن كه چوب نرّاد را كرم نميخوره و محكمه.
 • بی نام FI ۰۵:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  88 11
  چقدر اين مبلهاي پادشاه و امپراتور و اينها زشتند!
  • بی نام A1 ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   12 3
   دقیقا! به عنوان یک نسل گذشته و پیرتر از شما می گویم هرگز فکر نکردم همچین مبلی را به خانه ام ببرم از بس زشت و زمخت است ولی بعضی ها می خرند فقط صرفا جهت اعلام جایگاه شان
  • شوکا IR ۰۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   15 6
   مال 1 مشت ندید بدید تازه به دوران رسیده ..
 • ایرانی IR ۰۵:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  17 9
  ین نوع گزارشها خوب نیست برای مردمی که زیر بار مشکلات اقتصادی کمرشان خم شده . این دست خبرها برای مجلات اقتصادی خوبه
 • بی نام A1 ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  14 15
  وقتی شما صحبت از پورشه میلیاردی میکنید باید بدونید تو ایران مالیات رو هنگام خرید پرداخت میکنید در صورتی که در اکثر کشورهای پیشرفته یک سوم قیمت همون ماشین رو سالیانه باید پرداخت کنید.اصلا مقاله جالبی نبود
 • ساده دل IR ۰۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  16 0
  من مانده ام تنهای تنها...... ببینین پول ما چقده بی اعتبار شده! چه رقمهایی! خدا به داد برسه...همین...
 • هادی IR ۰۶:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  9 15
  دارندگی و برازندگی
 • بی نام A1 ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  8 3
  اول اینکه اصلا راحت و جالب نبودند. به هرحال تو خونه پدر مادر بیشتر ما ، نه حالا با این قیمت ولی در همین سبک مبلمان وجود داره که اقتضای سلیقه و سن شون است. ولی واقعا امیدوارم جوانهای این مملکت پیرو این شیوه مصرف زده گی و تجملات بی فایده نباشند. انشاله در جهت بالابردن سطح شعور و انسانیت خودمون باشیم و سعی کنیم فاصله ها را بین طبقات جامعه کم کنیم.
 • بی نام NZ ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  16 3
  پشتی های خودمون رو عشق است
 • بی نام IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  14 1
  ایران شده یک کشور مصرف گرا مرئدم هم همه در چشم و همچشمی البته برای قشری که مفت و راحت با یک تلفن کلی در روز پول جابجا میکنند!این عکس ها را هم میگذارید به فکر جوانهای بدبختی که نمیتوانند بخاطر همین گرانی ها تشکیل زندگی بدن یا وسیله اولیه زندگی را تامین کنند مثل یک اجاق گاز یخچال فریزر از بس که همه چیز گران است
 • بی نام IR ۰۷:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  30 0
  آقا ما دیروز با صاحبخانه مان برای این سال اجاره که آخر آبان سر میاد صحبت کردیم خدا خیرشان بدهد من بازنشسته با دریافتی 634000 تومان هستم در یک آپارتمان 25 سال ساخت که بازسازی هم نشده64 متره زندگی می کنم تنم داشت میلرزید که صاحبخانه چقدر اضافه کند که خدا خیرش بدهد و انشاالله تنشان سالم باشد آخه اینجارا9 میلیون پیش دام پارسال که گرفتم با ماهی 500هزارتومان بالاخره 50000تومان اضافه کرد صاحبخانه ما اقلا برای یک سال آینده اگر زنده باشم خیالم را راحت کرد اما اگر کمک های اطرافیانم نباشد واقعا با634000تومام حقوق و اجاره 550000تومان آیا می شود زندگی کرد؟حالا مبل اینچنینی پیشکش ام!واقعا فرق بین طبقات اجتماعی از زمین تا آسمانه!
 • محسن IR ۰۷:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  13 1
  من به شخصه اگر پولشو داشته باشم هیچوقت بین این بازه از یک تومان تا 100 تومان سراغ بالای بازه نمیرفتم چون پول رو به بهای نمایش میدیم تا راحتی فکرشو بکن با 100 میلیون میشه برای چند تا زوج جوون جهیزیه ساده جور کرد من که حاضرم روی زمین بشینم اما با پولش چند تا خانواده رو خوشحال کنم البته نظر شخصیه و خب هر کسی آزاده توی انتخاب به قول دوستمون خونه 20 میلیاردی مبل 100 تومانی هم داره دیگه...
 • مجید A1 ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  42 4
  اقا اینارو ول کن.پشتی های خونمون ساس گذاشته پشتی ارزون سراغ ندارید؟
 • بی نام A1 ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  16 2
  .ای بابا شماها چقد عقبید...تو مسیر جاجرود و رودهن مبل ‌ها به دلار فروخته می‌شن ما رفتیم اونجا تازه چون تو راه بود با دمپایی هم رفتیم .برق از سرمون پرید کلی اونجا خندیدیم.مبل گرون نداشتن که حسرت نیست.آدم دلش شاد باشه.
 • بی نام A1 ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  12 3
  ما که رو زمین می شینیم
 • بی نام A1 ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  21 3
  جون ميده واسه اينكه روش آّب ميوه بريزي...
 • مهدی IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  17 13
  خاک برسر کسایی که حسرت این چیزارو داشته باشن
 • رنجبر EU ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  10 1
  عدالت اجتماعی را تماشا کن دیگه فاصله طبقاتی وجود نداره یک طرف پیدا وطرف دیگر وجود نداردلذا دیگه فاصله بی معنی ست در شهرستان های کوچک خانواده های فراوانی سراغ دارم که با در امد کمتر از 150 هزار تومان در ماه بسر می برند ...
 • علی EU ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  5 39
  فقط ۱۰۰ میلیون این که چیزی نیست مبل خونه ما ۳۰۰ میلیون پولش
  • میترا A1 ۰۵:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
   16 4
   با این مبلغ پول میشه مبلهای خیلی قشنگتری خرید این ها واقعا نسبت به پولش زیبا نبودن
 • محمد IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  19 3
  ما که اصلا مبل نداریم با این قیمتها فکر می کنم تا آخر عمر هم نداشته باشیم روحانی مچکریم
 • آیلین A1 ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
  7 3
  شماندارید چرابه بقیه گیرمیدید.دارااگه داراییش حلال باشه نوش جونش.....وخدابه ندار از راه حلال بده انشاالله...
 • بی نام IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
  5 3
  با عرض پوزش از دوستان احمقه هرکی پول به یه همچین مبلی بده
 • جابر A1 ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۵
  7 3
  والا ما که یک نمونه جدید مبل استیل دراوردیم از این 100 ملیونی شیکتر هست ولی دریغ از مشتری
 • سدنا IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۸
  14 4
  سلام به نظر من انصاف نیست وزیر وزرا جیب مارو خالی کنن و روی همچین مبلایی بشینن در حالی که خیلی از آدما پول ندارن نون بخرن
 • بی نام A1 ۰۶:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۹
  9 5
  ادم دلش خوش باشه بدون هیچ غمی زیر یه چادر هم زندگی کنه خوشبخته فقط همـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــین
  • رها IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
   0 0
   لایک
 • اتنا IR ۲۳:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۳
  16 0
  به نظر من اگه مبل100 میلیونیم باشه ولی دلت خوش نباشه به هیچ دردی نمی خوره
 • بی نام A1 ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۵
  2 1
  هرچی اشغاله تولید میکنید میدید به مردم
 • مبل محسن A1 ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۶
  2 0
  سلام به دوستان من یه رویه کوب هستم پیام من به همکارانم اینه که با انصاف کار کنند ما زمان قدیم از بهترین جهان بودیم الان کشورهای دیگه عقب ماندیم دست بوس همه شما هستم
 • امیرخان A1 ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷
  6 0
  سلا م ما که فرش خونمون رو بههیچی نمیدیم اونام باشه برای همونا روی زمینم خوشیم مبل چند صد میلیونی نه شخصیت میاره نه دین و ایمان به سلامتیمون و خانواده خوبی که خدا داده هزار مرتبه هم راضییم هم شکر گزار خدا
 • بی نام A1 ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۸
  4 1
  عدالت اسلامیه دیگه کاریش نمیشه کرد