احمدی‌مقدم گفت: در حادثه کهریزک من مخالفتم را به صراحت اعلام کردم و گفتم آنجا مکان خطرناکی است. اما مرتضوی اصرار داشت که این افراد دستگیر شده چاقو، قمه و زنجیر دارند و اراذل و اوباش محسوب می‌شوند اما،مخالفت ناجا ثبت شد.

سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در مورد حوادث سال هایی که او این مسئولیت را به عهده گرفت توضیحاتی داد. او در گفت و گویی تفصیلی با ایسنا به حادثه کهریزک، عاشورای سال 88، مرگ وبلاگ نویس و حضور سردار رادان در کهریزک توضیحاتی داده است.

بخش هایی از این گفتگو را می خوانید؛

• شروع کار من به عنوان فرمانده ناجا در همان دقایق اول با حوادث گوناگونی روبرو بود، به گونه‌ای که هنوز ساعتی از انتخاب بنده به عنوان فرمانده ناجا نگذشته بود که حادثه معروف «مهاباد» رخ داد.

• من روی چند حوزه متمرکز شدم که یکی از این موارد «مرز» بود، چرا که امنیت مرزها، ارتباط تنگاتنگی با تروریسم، قاچاق سلاح و ناامنی، ورود اتباع بیگانه و حتی قاچاق انسان، قاچاق کالا و مهم‌تر از همه قاچاق موادمخدر دارد.

• یکی دیگر از هدف‌گذاری‌های ما در زمان پذیرفتن فرماندهی ناجا بحث امنیت داخلی و برخورد با اشرار و اوباشی بود ،بر همین اساس یکی از برنامه‌های مهم عملیاتی کردن "طرح‌های امنیت‌اجتماعی" بود .

• یکی دیگر از هدف‌گذاری‌هایی که بسیار مورد تاکید ما بود، بحث «برخورد با موادمخدر» به عنوان مهم‌ترین و پایدارترین آسیب اجتماعی بود.

• در ابتدای سال 84 و در دوره دولت خاتمی، طرح «عفاف و حجاب» در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و برای اجرای همان مصوبه که در دولت هشتم تصویب شد، ابلاغش به دوره اول دولت احمدی‌نژاد منتقل شد که ظاهرا آقای احمدی‌نژاد طرح را نخوانده؛ ابلاغ کرد، چرا که اصلا قبولش نداشت و تا آخر هم می‌گفت این مصوبه را قبول ندارد.

• ممکن است از تله‌های انفجاری آن هم در کمین‌ها و به صورت تاکتیکی و محرک در عملیات‌ها همچون مسیر کاروان‌های موادمخدر یا گروه‌های تروریستی که وارد کشور می‌شوند،‌ استفاده شود، اما مین‌کاری نداریم .

• برخی دوستان رسانه‌ای در جریان برخورد با اراذل و اوباش کم لطفی کرده‌اند و طبیعی است که ما نمی‌توانیم 100 خبرنگار را پای عملیات برده و به همین دلیل 3-2 رسانه مهم همچون ایسنا را دعوت کرده تا به بقیه اخبار را بدهند.

• ما در این عملیات گفته بودیم مقاومت این اراذل و اوباش که با چاقوکشی، قمه‌کشیدن و عربده‌کشی مردم را ترسانده بودند را با شدت عمل بشکانید و اگر این اوباشگران مقاومت کردند، محکم با آنها برخورد کنید. اما ما هیچ‌گاه برای این رفتارهای سخیف همچون انداختن آفتابه و ... ابلاغ نکرده‌ بودیم و این ابتکار عناصر میدانی بود و منصفانه نیست که برخی رسانه‌های کم لطف، اصل کار را با انتشار برخی تصاویر زیر سوال ببرند .

• ما افرادی در محلات داشتیم که در خانه مردم را می‌زدند و می‌گفتند دخترتان را بدهید، می‌خواهیم برویم شمال و این جسارت‌ها قابل قبول نبود و بر همین اساس عنوان می‌کنم که ما در هنگام برخورد با این افراد از حمایت عمومی برخوردار بودیم.

• کهریزک اساسا بازداشتگاه نبود، بلکه سوله‌ای بود که هنگامی که محله خاک سفید معروف به «جزیره» پاکسازی شد، اولین بار از کهریزک در آنجا استفاده شد. هر خانه‌ای را که در خاک سفید جمع می‌کردند، اسباب و اثاثیه‌شان را جمع‌آوری و اسم خانواده‌شان را رویشان می‌زدند و در کهریزک این اسباب را نگهداری می‌کردند تا این خانواده‌ها تعیین تکلیف شوند.

• حتی در دوران سرداران طلایی و قالیباف که بعضا اراذل و اوباش جمع‌آوری می‌شدند، اراذل را به اینجا منتقل می‌کردند و قرار بود ناجا بازداشتگاه ویژه این کار - اراذل و اوباش - ایجاد کند. تا اینکه کلا این محل تعطیل شد تا زمان اجرای طرح امنیت اجتماعی که زندان‌ها عنوان کردند جا و امکانات کافی برای نگهداری اراذل و اوباش ندارند .

• در اردیبهشت‌ماه سال 88 پیش از اینکه حادثه کهریزک اتفاق بیفتد، سردار رادان و جمعی از مهندسان برای بازدید از روند ساخت این بازداشتگاه جدید، با بالگرد به این منطقه سفر کردند تا از نزدیک در جریان پیشرفت کار قرار بگیرند و این سفر زمینه‌ای شد تا شایعاتی مطرح شود که سردار رادان با بالگرد به کهریزک رفته و دستور داده که «همه را بزنید و بکشید» ، حتی این سخنان به درجه‌ای زیاد شد که مقام معظم رهبری عنوان کردند من این‌طور شنیده‌ام و اگر سردار رادان هم‌ قصور و تقصیری در این ماجرا دارد، مبری از رسیدگی قضایی نیست و باید اگر اتهامی دارد، پاسخگو باشد.

• من تاکنون در هیچ محفلی عنوان نکرده‌ام که صبح روز جمعه جلسه‌ای پیرامون اتفاقات آن زمان برگزار شد و آقای مرتضوی اصرار داشت که افراد دستگیر شده به کهریزک منتقل شوند. من مخالفتم را به صراحت اعلام کردم و گفتم آنجا نه تنها جا نداریم، بلکه آن مکان جای خطرناکی است. اما مرتضوی اصرار داشت که این افراد دستگیر شده چاقو، قمه و زنجیر داشته‌اند و از همین حیث اراذل و اوباش محسوب می‌شوند که من در آن جلسه عنوان کردم که ضبط کنید و بنویسید که من مخالف هستم و مخالفت ناجا نیز ثبت شد.

• من در آن جلسه به یک نفر عنوان کردم که به بچه‌های کهریزک بسپارید اولا حواسشان باشد که این افراد در بند جداگانه و میان اراذل و اوباش فرستاده نشوند و در ثانی بدرفتاری با آنها نکنید، اما همین دهان به دهان گشتن و این به آن بگو، باعث شد که این تاکیدات من به مرحله اجرا نرسد و آمده بودند در هر بند که ظرفیت 50 تن را داشت، 170 تن را جا دادند.

• با مسئول کهریزک برخورد هم شد، چرا که اگر اطلاع می‌داد و حتی عقل داشت کمی پایین‌تر مقر یگان ویژه بود و می‌توانست افراد دستگیر شده را در مسجد این یگان جای دهد یا حتی می‌توانست این افراد را در بازداشتگاه جدید که هر چند آب و برق نداشت، جای دهد تا این مشکلات به وجود نیاید.

• در مورد سردار رادان باید تاکید کنم که کلا از مسئله اطلاعی نداشت اما در مورد سردار رجب‌زاده از آنجایی که حوزه مسئولیتش بود، پرونده اتهامی تشکیل شد و در دادگاه نیز حضور یافت، اما تبرئه شد و مجازاتی برای وی تعیین نشد و مجازات‌ها بیشتر برای مباشران و افراد مسئول بازداشتگاه و افرادی که دارای سوءرفتار بودند برمی‌گشت.

• در حادثه عاشورای 88،یک خبرنگار سوال کرد که ماشین نیروی انتظامی از روی یک نفر عبور کرده که من گفتم باید اثبات کنید ،بعدا بنده خدا اسناد و مدارک را آورد و متوجه شدم که فیلمش در شبکه‌های مجازی پخش شده و این مسئله کاملا مشخص بود که آن را درست نکرده‌اند، ‌هر چه گشتیم نتوانستیم خانواده وی را پیدا کنیم و این بنده‌ خدا صورت سالم نداشت و در بیمارستان هم نمی‌دانستند از کجا آمده و به عنوان جسد مجهول‌الهویه با وی برخورد کردند ، تا اینکه چند ماه پیش ماموران پلیس امنیت عنوان داشتند که یک نفر مراجعه کرده و مدعی است که از اعضای خانواده این فرد است ،ما هم نسبت به دلجویی و حل مشکلات اقتصادی و ارائه دیه اقدام کردیم.

• همچنین علی موسوی بر اثر گلوله‌ای که به کتفش خورد، جان باخت و در اثر دیررسیدن به بیمارستان، جان خود را از دست داد چرا که گلوله به ناحیه حساس نخورده بود و به علت خونریزی جان خود را از دست داد.

• در حادثه زیر گرفتن خودروی پاترول هم هیچ‌کس کشته نشده و چند روز بعد نیز خودرو را به صورت بلاصاحب در خیابان پیدا کردیم. اما از روی مشخصات خودرو، صاحب ماشین را پیدا کرده و متوجه شدیم که این مالک خود در تظاهرات شرکت کرده و در حالی که چراغ می‌زده و برف پاکن را روشن کرده بود، آدم‌های تندرو این فرد را کتک‌ زده و از ماشین پیاده می‌کنند ،با اینکه پلیس آن افراد را پیدا نکرد، اما قطعا آن افراد که حدود یک تا دو تن بودند، ماموران ناجا نبوده و به صورت خودسر درگیر شدند و ما تا الان این افراد را پیدا نکردیم.

• در مورد حادثه میدان ولیعصر (عج) باید بگویم که آن خودرو متعلق به یگان امداد تهران‌بزرگ بود.

• به نظر من کلا نباید اجازه تشکیل و سازمان‌دهی گروه‌های خود جوش داده شود، چرا که گاهی حضور این افراد در صحنه‌های خشن است و پس از آن شاهد اتفاقاتی همچون 22بهمن در قم خواهیم بود که اتفاق خوبی نیست .

• در مورد مرگ وبلاگ نویس،در مورد حادثه پلیس فتا سئوالات بسیاری مطرح است، به گونه‌ای که چه دلیلی وجود داشت که در چهارشنبه‌ که سه روز تعطیل در پیش‌رو است - به دلیل تعطیلی روز عیدغدیر- متهم در حالی که قرار هم نیست تحقیق خاصی صورت بگیرد، از زندان تحویل گرفته شد یا سوال دیگری که مطرح است، اینکه چرا در این سه روز تعطیل، متهم را تحویل بازداشتگاه ندادید

• فردی که اقدام به نگهداری این فرد (ستار بهشتی) می‌کرد، مسئول متدینی بود که حتی در تحقیقات مشخص شد که غذا را برای این فرد آورده و به بیرون رفته و به قرآن خواندن مشغول بوده، اما قسمت بد این داستان، برخورد غیرمحترمی بود که با این فرد داشتند؛‌ به گونه‌ای که صحنه دستگیری این فرد خشن و تند بود و در حضور مادرش این پسر را که با مادرش تنها زندگی می‌کرد و منزوی بود ، دستبند زده و روی زمین کشانده بودند که علائم کبودی‌ای نیز که بعدا مشخص شد به دلیل دستبند و رفتار خشن بود و جای سوال است که اصلا چه لزومی داشت که برخورد خشن با این فرد شود؟

• در مسئله رعایت حقوق شهروندی، هنگامی که در صدد اجرای این مسئله برآمدیم، در اولین بازدیدهای خود، نمره‌ای که ناجا توانست کسب کند، 35 از 100 بود اما حالا با ایجاد نظام تشویق و تنبیه، نظام کنترل و نظارت و ... توانستیم امتیاز 80 را کسب کنیم

• سال آینده طرح «تعالی فردی و سازمانی» را در دستور کار خود قرار داده‌ایم؛ به گونه‌ای که از این پس علاوه بر کنترل کیفیت «ظواهر ناجا»، مولفه‌هایی همچون «تکریم ارباب و رجوع»، «رعایت حقوق شهروندی»، «کاهش عملیات‌های زائد»، «ارتقای تحصیلی» و ... را با جدیت مورد توجه قرار خواهیم داد و در این طرح سعی شده ابعاد نرم همچون شایستگی و کفایت پرسنل مورد آزمون قرار ‌گیرد.

• رادان، برادری زحمت‌کش است که از ابتدای انقلاب و از زمان نوجوانی وارد خدمت شد و تقریبا هیچ زمانی برای آسایش استفاده نکرده است؛از حادثه سوختگیش در سیستان و بلوچستان که در یک عملیات جانباز شد تا اثابت گلوله و ترکش در دفاع مقدس ، اما مقداری در لحن و اظهارنظر قاطع هستند و به همین دلیل مورد علاقه رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفته است؛

• متولی ابتدایی طرح عفاف و حجاب، شورای فرهنگ عمومی در وزارت ارشاد بود و سه سال بعد از دولت اول احمدی‌نژاد، در یک جمع‌بندی مشخص شد که وزارت ارشاد جامعیت لازم برای اعمال مقررات ندارد و به همین دلیل مدیریت این طرح به وزارت کشور داده شد و احمدی‌نژاد در دوران محصولی، اساسا این طرح را تبدیل به بخشنامه‌ای در راستای رعایت حقوق‌شهروندی کرد

• آقای رحمانی فضلی با من حدود 15 روز پیش تماس گرفت و از آنجایی که در جریان سوابق نبود، به ایشان توصیه کردم که سوابق را مطالعه کنند. اما در این تماس اعلام کردم که مسئول شما هستید .

• وقتی احمدی‌نژاد خودش این طرح را قبول ندارد، برای وزرایش هم هزینه‌بر بود و بر همین اساس ناجا در میدان تنها ماند. اما به نظر می‌رسد این دولت تصمیم گرفته که در اجرای این قانون وارد شود و مسئولیتش با خودش است و ما با آنها هماهنگ عمل می‌کنیم و خوشحال هم می‌شویم که عمده این طرح ایجابی باشد.

• باید بپذیرید که تعیین مصادیق در صحنه عمل بسیار سخت است و ما نیز نمی‌توانیم انیمیشنی درست کنیم که مثلا شلوار و جوراب باید این‌گونه باشد، اما تدبیر لازم است.

• به نظر من تغییر در سربازی از موارد اجتناب‌ناپذیر در آینده است، به گونه‌ای که در مسئله سربازی تحولاتی اعم از کاهش موالید و تحصیل سربازان در حال رخ دادن است که در آینده ما را با تصمیم‌گیری‌هایی مواجه می‌کند که گریزناپذیر است.

• نکته‌ قابل توجهی که در بحث موادمخدر وجود دارد، آن است که با وجود برخورد و تشدید مجازات و همچنین سرعت اجرای احکام، آنقدر این قاچاق و فروش برایشان جذاب است که باز هم قاچاقچی ریسک مرگ را می‌پذیرد و بعضا معتقدم یک تا دو میلیارد تومان کار می‌کنند و بعد از آن از کار بیرون می‌زنند که این مسئله را پیچیده‌تر می‌کند.

• در حل مسئله موادمخدر هیچ‌کس نباید به دنبال راه‌حل کوتاه‌مدت و ضربتی باشد. اما پاک‌کردن منظر جامعه کار درستی است و معتادان ولگرد نباید در کنار خیابان‌ها باشند و حتی گام را فراتر گذاشته و موادفروشان آزادانه مواد بفروشند.

• ما در ناجا قرار اختلاط زن و مرد نداریم و در آن مانور زنان حرکات رزمی و راپل انجام دادند که انتقاداتی مبنی بر اینکه چرا جلوی آقایان این عملیات انجام شد، مطرح کردند اما با اصل آن مخالفتی نیست. اما باید بپذیرید که زنان دارای پیچیدگی‌های زیادی هستند و زنان تحصیل کرده با ریسک ازدواج روبرو هستند به گونه‌ای که چندی پیش آماری آورده و متوجه شدم 50 درصد از همکاران زن بالای 30 سال ما ازدواج نکرده‌اند که این نوعا به دلیل فعالیت پلیسی آنها است.

• در جزیره کیش ما با مشکل پلیس زن مواجه هستیم که جدیدا ابلاغ کرده‌ایم ماموران مرد که در کیش فعالیت می‌کنند، زنان‌شان نیز به صورت قراردادی به همراه همسرشان به فعالیت بپردازند. در دوره سردار قالیباف تعداد زیادی زن استخدام شده و پس از مدتی متوجه شدیم که همه به بخش‌های اداری رفته‌اند که در حال حاضر در مورد پلیس زن در حال سعی و خطا هستیم تا بتوانیم به مدل جامع‌تری برسیم.
47232

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 323168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 66
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  133 0
  جای تعجب دارد که در مورد ماجرای ستار بهشتی؛ جناب احمدی مقدم به جای اینکه پاسخگو باشند، خود پرسشگر شده اند.
  • بی نام A1 ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
   10 0
   فكركنم ما بايد جوابگو باشيم!!
 • بابک IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  چی بگم والا؟! !!!!!!!!!!!!!!
  • مخالف احمدی نژاد A1 ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   47 8
   احمدی نژاد در مسئله ی حجاب بد عمل نکرد...شاید تفکرشم درست بود نسبت به بقیه افراد
 • بیتا A1 ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  955 6
  مشکل مرتضوی نیست...مشکل تفکر مرتضویه ..............
  • بی نام IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   احسنت
  • بی نام A1 ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   276 1
   با آقای مرتضوی که با شدت و قدرت برخورد شد و ایشان به پرداخت جریمه بسیار سنگین ( 200هزار تومان ) محکوم شدند .
  • ایمان A1 ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   ایمان دارم عدالت تمام و کمال اجرا خواهد شد و کسی را گریزی نیست
  • بی نام A1 ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۸
   31 1
   یاد خاطرات شورای شهر تهران افتادم که اقای احمدی مقدم خودش احمدی نژادو معرفی کرده بود!!!
 • بی نام A1 ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  125 3
  آقای ضرغامی هم دو سال دیگه میگه من مستند فتنه 88 رو پخش نکردم با من هماهنگ نکرده بودند و ....
 • رکسانا IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  125 0
  پس چرا با مرتضوی برخورد نشد؟ این قضیه جریمه 200 هزارتومن رو مردم کجای دلشون بذارن؟
 • بی نام A1 ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  75 0
  با اینهمه اظهار نظر ضد و نقیض طی این چهار سال، انتظار دارید به چه نتیجه ای برسیم؟؟؟
 • بی نام IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  85 0
  چه میشد این موضعگیریها را در جریانات سال 88 می مردید. شما و امثال شما و مردمان عادی این مملکت 8 سال از مملکت خود دفاع کردید همه در کنار هم . اما در سال 88 چرا اینگونه با مردم برخورد شد. مردم انتظارات زیادی از امثال شماها داشتند. اگر این حرفها و موضعگیریها را در سال 88 می کردید بسیلری ازمسائل یا پیش نمی آمد یا عوارض کمتری داشت. سردار احمدی مقدم بهتر بود در مورد کشته شدگان 88 هم صخبت می کردند. گرئههایی که خود سد شناخته می شومد . از کسانی که به کوی دانشگاه حمله کردند و نقش نیروی انتظامی در حمله به کوی و مجتمع صبحان را هم گوشزد می کردند. بیان واقعیتها برای مردم بهتر است
 • بی نام IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  32 5
  اینقدر موضوع مطرح شده ، رو همه اش هم میشه بحث کرد و نظر داد. من که حالش رو داریم اما فکر نکنم شما حال تاییدش رو داشته باشید پس نمیگم...فقط بگم احمدی نژاد همین یه چیزش خوب بود 2-3 روز پیش نمیدونید تو ونک چه خبر بود!!! همینطور ون امنیت اخلاقیه که میاد و میره 6 تا بنز دنبالش..داریم به کجا میریم؟!
 • majid GB ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  35 0
  لطفا به املای کلمات بیشتر دقت کنید....(اصابت گلوله) درست است.
 • حامد IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  112 0
  آها حالا دیگه شد کی بود کی بود من نبودم آره؟؟ چرا زودتر نگفتی کار مرتضوی نامرد بوده، جناب سردار؟؟؟؟!
 • بی نام IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  100 2
  عجب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • بی نام IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  54 0
  جوری می نویسم که قابل تایید باشه!! آقای احمدی مقدم عزیز حرف شما درست!اما سوالی که دارم این است که چرا حالا این حرف رو میزنید؟ چرا همون موقع در اعتراض به این موضوع کاری نکردین؟ آیا صرفا مخالفت لفظی مسئولیت را از دوش شما ساقط میکرد؟ چرا حالا که ان اشخاص قدرت را در دست ندارند همه پهلوان شده اند و خود را مخالف با اعمال آنها معرفی می کنند؟آیا اگر انها هنوز بر سر کار باودند باز هم همین حرف ها را میزدید؟ امیدوارم از طرف خبرآنلاین قابل تایید باشد!
 • بی نام A1 ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  62 1
  از این صحبت‌ها بوی انتخابات میاد!
 • محمد EU ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  به به !! همه چيز خوب و عاليه ، حتي يك مورد نبود كه آقاي احمدي مقدم بگويد كه مثلا در اينجا پليس اشتباه كرده است ؟!!
  • بی نام IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   500 6
   استغفرا... پلیس کشور ما و اشتباه!!! خدا به دور!!!!!
  • بی نام EU ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   122 0
   80 % روبگو چه خوب اومده !!!!!
 • بی نام EU ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  47 0
  خدا شانس بده شوهر ادم باعث اشتغال خودجوش ادم هم ميشه: "در جزیره کیش ما با مشکل پلیس زن مواجه هستیم که جدیدا ابلاغ کرده‌ایم ماموران مرد که در کیش فعالیت می‌کنند، زنان‌شان نیز به صورت قراردادی به همراه همسرشان به فعالیت بپردازند."
 • عبداله A1 ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  6 158
  سردار احمدی مقدم برخورد و منشی متین و با شخصیت دارند. روشن بینی ایشان به دوستداران کشور دلگرمی می دهد. چه بسیار کسانی که از رده های پائین و متوسط آزرده شدند و آن را به پای کل سیستم و حتی نظام و دین گذاشتند. به نظرم ارتقای شخصیت نیروی انتظامی و وجهه آن انکار ناپذیر است ولی سرعت دسترسی به وضعیت مناسب هم مهم است. خداوند انشااله به تمامی خدمتگزاران توفیق و اجر عطا کناد.
 • مهدی صریح A1 ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  55 0
  همه چی آرومه ...
 • بی نام A1 ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  35 0
  چه عجب! یه بارم احمدی نژاد خوشحالمون کرد
 • بی نام A1 ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  44 0
  چقدر نرم و ملو صحبت مي كنند
 • بی نام EU ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  117 2
  هروقت مردم از دیدن پلیس احساس امنیت کردند ناجا باید خوشحال باشد
 • حمید رضا IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  75 0
  آقای احمدی مقدم چرا یه روز خودت بلند نشدی بری اونجا ؟؟؟؟( منظورم از اونجا کهریزک بود )که بر میگردی میگی 0((من در آن جلسه به یک نفر عنوان کردم که به بچه‌های کهریزک بسپارید اولا حواسشان باشد که این افراد در بند جداگانه و میان اراذل و اوباش فرستاده نشوند و در ثانی بدرفتاری با آنها نکنید، اما همین دهان به دهان گشتن و این به آن بگو، باعث شد که این تاکیدات من به مرحله اجرا نرسد و آمده بودند در هر بند که ظرفیت 50 تن را داشت، 170 تن را جا دادند.)))
 • علی A1 ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  53 0
  شما می گویید تاکیدات زیادی شده که بدرفتاری نشود اما به خاطر دهان به دهان گشتن دقیقا عکس عمل کرده اند .اما جناب سردار آیا شما نباید دوباره پیگیر می شدید وآیا در اینجا کوتاهی نکرده اید؟
 • بی نام A1 ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  77 0
  1- جای سوال دارد یعنی چی؟ مقصر اصلی و فرعی ماجرای ستار بهشتی رو معرفی و محاکمه کنید جای سوال نداره که این 2- نمره 80 رو کی به شما داده؟ 3- تغییر در سربازی کی اتفاق می افتد؟ وقتی که ماهانه 500 سرباز به آسایشگاه ها اعزام می شوند که اونجا وقت رو به بطالت بگذرونند در حالی که می توانند نان آور خانواده باشند 4- چرا تا الان حرفی از ماجرای رد شدن وانت نزده بودید؟ 5- در جلسه با مرتضوی وقتی مخالفت شما اهمیتی نداشته علت حضور شما چی بوده؟؟؟؟
 • خوزستانی FI ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  120 0
  عذر میخام فرمان شما دهان به دهان منتقل میشد؟؟!! یعنی فرامین نظامی اینجورین؟!!
 • پیمان IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  ميگن بهترين حمله به به نفر اينه كه ازش به بدترين شكل دفاع كني . آقاي احمدي مقدم شما يه جوري دفاع كردي انگار با چند تا بچه طرفي . بنظر مي رسه عذاب وجدان هم شما رو آسوده نمي ذاره.
  • بی نام IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   90 1
   من كه به نيمه ى گزارش رسيدم تحملم تمام شد !! براى هر قسمت ان يك فرد معمولى نمى تواند قانع شود حالا پليس كه جاى خود دارد!
 • راحیل IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  75 0
  اشکالی نداره مرتضوی به سزای عملش رسید و 200 هزار تومن جریمه شد!!
 • رمیصه IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  52 0
  ایشان می گویند روزی 5000 نفر وارد سیستم میشود و ما اگر بخواهیم به ان رسیدگی کنیم می دانید چه مقدار نیرو لازم است یا ان ماشین نیروی انتظامی که از روی کسی رد شد نتوانستیم شناسایی کنیم شما راننده را شناسایی کن و در جای دیگر می گوید جای دیگر می توانستند ببرند به جای کهریزک و نشانی مسجدی را می دهد من مانده ام مسجد مگر زندان است انقدر جالبه که میفهمه چه مدیریت داره این نیرو در اخر هم کی بود کی بود من نبودم معمول خدا به خیر کنه مردم این کشور رو
 • نام A1 ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  84 1
  مشکل ما حجاب جوون های ماست؟؟
 • سمیره IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  101 1
  "اما قسمت بد این داستان، برخورد غیرمحترمی بود که با این فرد داشتند؛‌ به گونه‌ای که صحنه دستگیری این فرد خشن و تند بود و در حضور مادرش این پسر را که با مادرش تنها زندگی می‌کرد و منزوی بود و جرم چندان با اهمیتی نیز انجام نداده بود، دستبند زده و روی زمین کشانده بودند" روحش شاد واقعا این حقش نبود.
 • سحر IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  132 2
  ستار بهشتی رو با خشونت روی زمین کشیدن و اینکار باعث مرگ ایشون شد. واقعاً این همه خشونت لازم بود؟! آخی چقدر مهربون و رمانتیک... مقصر خود ستار بهشتی بوده که خیلی نازک نارنجی و لطیف بوده و در اثر کشیده شدن روی زمین مرده... هیچ چیز فراموش نمی شود...
 • عدنان IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  90 0
  سردار من کار ندارم که در عاشورا آن فرد چه کسی بوده و چه کاری کرده اما انسان که بوده،یعنی زیر ماشین پلیس له شد فقط دیه دادن و دلجویی؟؟؟ تا اینکه چند ماه پیش ماموران پلیس امنیت عنوان داشتند که یک نفر مراجعه کرده و مدعی است که از اعضای خانواده این فرد است که تحقیقات صورت گرفت و متوجه شدیم که این خانواده همان فردی است که جان خود را از دست داده است و ما نیز نسبت به دلجویی و حل مشکلات اقتصادی و ارائه دیه اقدام کردیم.
 • لیالی IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  56 0
  چرا الان؟ فکر نمی کنید یه کم دیر باشه آقای احمدی مقدم؟
 • بی نام IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  58 0
  گفتن این حرفها الان..... شده حکایت" زیر ابروی کور را برداشتن"
 • بی نام IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  100 1
  پس کو معذرت خواهیت در باره اشتباهات ناجا . اونم حداقلیاش .
 • مهدی EU ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  سال ۸۸ من شاهد بودم که پلیس با نیروهای خود سر دعوا می کرد که چرا با مردم بد رفتار می کنید
  • کامران IR ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   32 0
   تو که راست میگی!! خودت هم که احیانا جزء نیروهای خود سر نبودی!!
 • گمنام IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  123 0
  • در مورد حادثه میدان ولیعصر (عج) باید بگویم که آن خودرو متعلق به یگان امداد تهران‌بزرگ بود. نه توروخدا انکارش کن
 • محمد EU ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  296 1
  بالاخره اگه مرتضوی مقصره پس کو محاکمه اگه نیست پس کی مقصره
  • بی نام IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
   130 0
   ای بابا بنده خدا محاکه شد 2میلییییییون ریال هم جریمه دگ بیشتر از این!
 • سید اراس EU ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  221 0
  این یه اپیدمی شده ....تو کشور ما نمی تونن از مافوق انتقاد کنن ولی همین که سدارت تمام شد یار غار هم میشه منتقد مخرب ..اقای احمدی مقدم شما جدای از نزدیکی نام دوست نزدیک بودید
 • بی نام A1 ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  85 0
  خیلی باحاله قسمت آخر! همسر پلیسها بدون هیچ آموزشی پلیس می شن. بعید هم نیست؟!
 • ایدین A1 ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  96 0
  وقتی بیدار میشین که خیلی دیر شده
 • حسنی IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  18 0
  لطفا یکبار دیگه اینو بخونید: سردار: من در آن جلسه به یک نفر عنوان کردم که به بچه‌های کهریزک بسپارید اولا حواسشان باشد که این افراد در بند جداگانه و میان اراذل و اوباش فرستاده نشوند و در ثانی بدرفتاری با آنها نکنید "اما همین دهان به دهان گشتن و این به آن بگو، باعث شد که این تاکیدات من به مرحله اجرا نرسد" و آمده بودند در هر بند که ظرفیت 50 تن را داشت، 170 تن را جا دادند سوال: دستورات نظامی در ایران هنوز مانند جنگ احد (در فیلم "محمدرسول الله")، بصورت دهان به دهان از یک نفر به نفر بعدی منتقل میشه ؟؟؟ !!!!!!!!! و ابلاغ کتبی و یا استفاده از بیسیم و حتی چاپار هم رایج نیست ؟؟؟ !!!!!!!!!!!
 • مظلومی US ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  25 3
  امیدواریم در پیشگاه خدای قادر متعال هم بتوانید ازخود دفاع کنید. همین.
 • بی نام EU ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  6 10
  رئیس جمهور سال 1396
  • بی نام A1 ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
   4 0
   ها؟!
 • houra A1 ۲۱:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  19 1
  بعد بخاطر آوردن زیر گرفتن یک نفر توسط پاترول نیروی انتظامی در سال 88 مثل اینکه باز هم خاطرات سردار بیاد آورده شده اند از این عزیز برادر خواشمندیم آنچه را که پیرامون مرحوم روح الامینی و کهریزک و ........ قرار است بیاد بیاورند اینقدر قطره چکانی نباشد بگوییند وجدانشان را کمی آسوده کنند
 • بی نام IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  18 1
  همین مصاحبه می تواند موجب محکومیت مرتضوی باشد.دروغ مرتضوی اینجا نمایان شد.
 • بی نام A1 ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  20 1
  کاش واقعا میتونستن یه نظرسنجی واقعی از عملکرد پلیس بزارن کاش...
 • علی اهوازی IR ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۷
  17 1
  اینقدر زیاد حرف زدید که حوصله خوندن نداشتم از این حرفهای تکرای خسته شدم
 • بی نام IR ۰۱:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۸
  28 0
  سیستمی که خودش به خودش نمره میده یعنی نظارت صفر...............
 • بی نام IR ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۸
  13 0
  اشک امون نمی ده.
 • بهزاد A1 ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
  1 0
  از خبر ایسنا: "سردار رادان عصر پنجشنبه 18 تیرماه با من تماس گرفت که بچه‌ها نتوانستند شما را که در ورزشگاه در حال ورزش کردن بودید، پیدا کنند، اما می‌گویند که تعدادی را به کهریزک برده‌اند و اتفاقاتی افتاده و اصلا رادان در جریان رفتن به کهریزک نبود و در همان مرحله دادسرا نیز منع تعقیب صادر شد که نشان می‌دهد نقش ایشان در این پرونده قابل طرح نبوده است. اما در مورد سردار رجب‌زاده که به مرحله محاکمه نیز رفت، اما تبرئه شد، حداکثر قصور مطرح بود، چرا که این اتفاق در حوزه مسئولیت وی رخ داده‌ و طبق نظر کمیته انضباطی، فرمانده، مسئول کل یگان خود است و هر اتفاقی که بیفتد باید پاسخگو باشد و می‌خواست در جریان باشد و از این حیث پرونده سردار رجب‌زاده مورد بررسی قرار گرفت و اشکال به وی برمی‌گشت، . . "
 • بی نام A1 ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
  3 1
  ما هی میگیم که ایکس و وای نداره اینم از اقای خاتمی که ادعای ازادی و شعار ازادی میداد : در ابتدای سال 84 و در دوره دولت خاتمی، طرح «عفاف و حجاب» در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید ! خاتمی و موسوی و احمدی نژاد نداره همه یه شیوه رو دنبال میکنن با لحن و جملات مختلف
 • بی نام A1 ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
  3 0
  چهارتا بانوی پلیس جلوی همکاران مردشون به اجرای عملیات بپردازن اونم با چادر و مانتو و حجاب کامل ولی از نظر شرع مشکل داره؟چرا به شعور و شخصیت و تدین همکاران و همه مردم توهین میکنین؟یعنی مردان وایسادن تا حرکات رزمی و راپل یک زن رو ببینین و احوالاتشون متحول بشه و به سمت کفر بره؟ایا این بانوان در عملیات واقعی در خیابان ها نباید همین توانایی هارو به نمایش بگذارن ؟اونجا هم میخوایم بگیم اقایون محل رو ترک کنن که مفسده پیش نیاد یه وقت؟ فقط توهین و فقط توهین به شعور و شخصیت ملت ! ...
 • بی نام A1 ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
  4 1
  یک روزی یک جایی دادگاهی برپا می شود آن وقت وای به حال همه...
 • یک افسر پلیس IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۱
  1 0
  با سلام - جای تاسف داره حالا که دولت جدید روی کار اومده و ان شاءالله دوره حکومت سردار اسماعیل هم تا 6 ماه دیگه تموم میشه از همین الان دنبال گرفتن مسئولیت در دولت شیخ حسن افتاده و داره به هم قطارهاش پشت پا میزنه یاد حرفی از آقای قرائتی افتادم که "کاری کنید که بماند نه کاری کنید که بمانید" یادم رفت همه بچه های ناجا سردار رادان را از صمیم قلب دوست دارن اما اسماعیل را ... مردم را نمیدانم شاید شما بدانید