هفته گذشته قرار بود دکتر سید تقی نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی مهمان خبرآنلاین باشد،از این رو ما هم از خوانندگان خواستیم سوالات خود را در مورد سازمان تامین اجتماعی مطرح کنند.

زهرا تالانی: متاسفانه رئیس سازمان تامین اجتماعی قرار را به وقت دیگری موکول کرد  اما سوالات  خواتتذگان خبر آنلاین را به صورت ایمیلی پاسخ داد .اگر شما هم از افرادی بودید که برای ما سوال ارسال کردید می توانید  پاسخ سوالات را  در جداول زیر بخوانید :

برخی سوالها  مربوط به وظایف سازمان تامین اجتماعی و برخورد با ارباب رجوع است که پاسخ آن در جدول زیر آمده است:

 

 

نام سوال پاسخ
بی نام کار شما و سازمان مربوطه چیست؟ ! سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بیمه گر است که با دریافت حق بیمه نسبت به ارائه تعهدات قانونی به بیمه شدگان مشمول که شامل درمان، غرامت دستمزد، ازکارافتادگی، فوت، بازنشستگی و بارداری اقدام می کند.شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی به نشانی Tamin.ir اطلاعات بیشتری را کسب کنید.
بی نام یک ایمیل برای ارتباط مستقیم و مطمئن اعلام بفرمایید تا بعضی از فساد های اقتصادی شرکتهای زیر مجموعه را به اطلاع شما برسانیم خودتان رسیدگی کنید بهتر است تا دیگران به حساب شما رسیدگی کنند. شما می توانید با مراجعه به سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی Tamin.ir در قسمت سامانه 142 پیام الکترونیکی خود را ثبت و پیگیری کنید.
بی نام با سلام اگر به سازمان اجتماعی مراجعه کنید با این رفتارها مواجه میشویم : 1- بی احترامی به ارباب رجوع 2- عدم پاسخگوئی مناسب 3- بروکراسی پر پیچ و خم 4- استفاده از ابزارهای قدیمی و دست پاگیر 5- کارمندان بی حال و بی انگیزه و ..... چه کسی پاسخگو است ؟ شما می توانید انتقادات و شکایات خود را از طریق سامانه 142 و یا پست صوتی مدیرعامل (شماره تماس 66580606 و 66580633) با ذکر اطلاعات دقیق اعلام و پیگیری کنید.
عبد خدا بیمه تکمیلی بدی داریم و سرمون رو کلاه گذاشتند و ریالی بهمون پرداخت نکردند و الان هم که کان لم یکن شد و رفت پی کارش ضمنا کارمندان شعبه ها خیلی بیتربیت هستند نمونه اون خانمی به نام ... در شعبه 3 خیابان خراسان که متاسفانه ... ایشان بسیار بسیار بد اخلاق و تند و بد دهن هستند اینا رو خود همکاران زیر دستش هم اذعان میدارن برید تحقیق کنید می فهمید. بیمه تکمیلی مربوط به کانون بازنشستگی است. و در صورت داشتن انتقاد و شکایت می توانید با سامانه 142 تماس بگیرید و با ارائه اطلاعات کامل مسئله را پیگیری کنید.
بی نام لااقل سازمان را الکترونیکی کنید که به مردم احترام گذاشته شود. ارسال لیست و پرداخت حق بیمه در تمامی نقاط کشور از ابتدای آذر ماه سالجاری الکترونیکی می شود و سایر موارد نیز انجام شده است.
امین برای ارائه لیست بیمه پرسنلم هر ماه باید یک سی دی به صورت حضوری ببرم تامین اجتماعی واقعا خیلی سخته برای شما که یه سایت اینترنتی طراحی کنید تا کارفرما ها بتونن بیمه پرسنلشون رو به صورت آنلاین انجام بدن؟ این پولهای کلانی که از مردم می گیرید رو همش ندید حقوق های 30 تا 40 میلیونی مدیران شرکتهای زیر مجموعه خودتون یه مقدارش هم خرج توسعه زیر ساخت های سازمان کنید موضوع دریافت لیست وپرداخت حق بیمه الکترونیکی از ابتدای دی ماه سالجاری در کلیه واحد های اجرایی عملیاتی می شود .
یک کارمند با سلام بابت حق بیمه جواز احداث یک واحد ساختمان مسکونی ؛ بیمه تامین اجتماعی سنندج از اینجانب مبلغ 14 میلیون ریال در فروردین ماه سال جاری اخذ نمود و در خرداد سال جاری مصوبه مربوطه لغو گردید و متعاقب آن مقرر گردید که وجه مذکور مسترد گردد لیکن این امر محقق نشد. خواهشمند است پیگیری نمایند. شایان ذکر است اینجانب یک کارمند در شرف بازنشستگی می باشم نه یک پیمانکار انبوه ساز... مستندات و مدارک مربوطه را به شعبه تامین اجتماعی سنندج ارسال تا بررسی شود.
کارگر لطفا از ایشان سوال کنید که چرا تو ادارات تامین اجتماعی اینقدر کارمند بیکار نشسته که بعضا شده برای کندن یک منگنه هم بنده را فرستاده اند طبقه پایین . ارباب رجوع رو پاس کاری میکنند . فوتبالیست ها مون هم اگه اینه کارمند های شما پاس کاری میکردن الان قهرمان جهان بودیم. خدا رو خوش نمیاد اینقدر ارباب رجوع رو اذیت میکند. باشه ما هم خدایی داریم. تشکر میکنم از خبر آنلاین که این امکان را فراهم کرده که ما گلایه هامون رو به گوش مسئولین برسانیم. شما می توانید انتقادات و شکایات خود را به سامانه 142 با ذکر اطلاعات کامل مطرح و پیگیری کنید.
- خیر
مصری جناب رئیس سازمان تامین اجتماعی اکثر بیمه شدگان تامین اجتماعی از قشر کارگر هستند و سطح تحصیلی آنان هم احتمالا در حد بالا و دانشگاهی نیست و نیاز به راهنمایی جهت احقاق حق خود دارند .در شعب سازمان افرادی بعنوان کارشناس حضور دارند که موظف به این راهنمایی هستند اما متاسفانه بسیار بد واز موضع بالا با مراجعین برخورد و نه تنها راهنمایی نمیکنند بلکه موجب گمراهی واتلاف وقت میشن در این خصوص چه اقدامی میکنید؟ هر یک از کارمندان شعب مکلف به برخورد مناسب وراهنمایی ومشاوره صحیح به ارباب رجوع می باشند درعین حال در صورت اعلام شعبه مربوطه مراتب قابل بررسی فوری خواهد بود.
مانی طبق کدام قانون، به کارکنان پروژه ای که هم بیمه تامین اجتماعی هستند و هم بیمه بیکاری میپردازند ، از مواهب بیمه بیکاری محروم شده اند؟ توافق نامه اسفند 87 ، با چه پشتوانه قانونی بر قانون کار سبقت گرفته و مارا از حقوق حقه محروم نموده است؟ به استناد قانون بیمه بیکاری وآراء هیات عمومی دیوان عدالت اداری پرداخت مقرری بیمه بیکاری به افرادی که در پروژه ها فعالیت دارند صرفاًدر حالتی امکان پذیر است که فرد در اثنای پروژه بیکار گردد و در سایر موارد مشمول نیست.
بی نام 16.67درصد تا 8.7 درصد که مبلغ آن روزانه هزاران میلیارد تومان می شود درصدهایی که به عنوان سهم سازمان از قرار دادهای همه پیمانکاران در کشور می گیرید ، صرف چه خدماتی می شود نگویید بیمه کارگران پیمانکاران ، چون خیلی از آنها کارگری ندارند یا شما درصد خودتان را می گیرید بدون اینکه بیمه شدن کارگران برایتان کوچکترین اهمیتی داشته باشد. درآمدهای سازمان از محل حق بیمه و تعهدات سازمان به هر یک از بیمه شدگان از جمله مستمری بازنشستگی از محل حق بیمه های دریافتی است.
مهدی سلام در مورد سهام عدالت کارگران بخش خصوصی به غیر از کارگران ساختمانی یا فصلی آیا برنامه ای برای اعطای سهام وجود دارد یا خیر؟ وظیفه پیگیری این موضوع با چه سازمانی است؟ سهام عدالت در حیطه اختیارات سازمان نیست برای کسب اطلاعات با تعاونی های سهام عدالت تماس بگیرید.
بی نام چقدر تا الکترونیکی شدن، بطور قابل قبول، تامین اجتماعی فاصله دارد؟ برنامه ایی برای ارائه الکترونیکی کلیه خدمات سازمان دارید؟ چند سال طول می کشد؟ برنامه کامل برای الکترونیکی شدن سازمان از جمله اطلاعات متمرکز در حال انجام است و دریافت لیست حق بیمه الکترونیکی از ابتدای دی ماه سالجاری در همه کلیه اجرایی عملیاتی خواهد شد.
بی نام چرا سازمان تامین اجتماعی برای احتساب حق بیمه دوران سربازی در سنوات افراد ، از بیمه شده مطالبه پول می کند؟ من در سال 79 تا 80 سرباز بودم به مدت 21 ماه حقوق من 14 هزار تومان بوده با درجه ستواندومی در ارتش! بماند که چند ماه حقوق رو ندادن به ما ولی الان که خواستم بیمه سربازی خودم رو جزو سنوات کاری بیارم به من می گن باید پول بدم و مبنای محاسبه هم حقوق 21 ماه منتهی به تاریخ درخواست هست آخه مگه من برای یک کشور دیگه رفتم سربازی؟ انصاف داشته باشید یه کم چرا باید پول رو از من بگیرید؟ گناه من چی بوده که اون موقع کسی به فکر بیمه سرباز ها نبوده ! سهم بیمه من رو بر اساس همون مبلغ دریافتی من چرا محاسبه نمی کنید چرا تو این سازمان همه چیز یک طرفه هست ؟ ا اخذ حق بیمه بابت احتساب مدت خدمت نظام وظیفه براساس مقررات قانونی انجام می پذیرد که به نسبت 30/7 سهم بیمه شده و30/23سهم دولت قابل وصول است.
محمد با سلام نظرتون نسبت به حق بیمه چند صد برابری اخذ شده از متقاضان ساخت در تهران در یک بازه 6ماهه چیست؟ پولی که این چند ماه از ما گرفت فکر نکنم در تمام عمرم یک دهم اونو خدمات ارائه کنه(نوش جونش) ظلم؟ تبعیض؟ شریک مال مردم شدن؟ پول زور؟ البته این آخری جوابی بود که یکی از مدیران در جواب: این پول واسه چیه؟ بهم داد براساس بند 89 ماده واحه قانون بودجه سال 92 از ابتدای تیرماه سالجاری دریافت حق بیمه ساختمانی متوقف واین سازمان نیز نسبت به اجرای قانون اقدام کرده است.
محسن محترمی با سلام متاسفانه ریاست قبلی (مرتضوی) مبالغ زیادی جریمه به نا حق از مردم زورگیری کرده است.(من جمله مبلغ 000 840 1 تومان از من جریمه گرفته) . خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید این جرایم عودت شود. البته حساب دنیای باقی را بموقع از خود مرتضوی مطالبه میکنم. مستندات ارسال تا بررسی شود.
بی نام با سلام و خسته نباشید سوال : زمانی که تک فرزند پسر باشی و مادر و خواهرم با هم زندگی میکنند و مادرم تحت تکفل من میباشد و خواهرم بیکار -سن حدودا 56 سال دارد و نگهداری مادر به عهده او میباشد چطور میتوان خواهررا تحت تکفل خود نمایم تا کمی از زحمات ایشان را جبران نمایم لطفا راهنمائی فرمائید با تشکر وسپاس در مقررات قانون تامین اجتماعی کفالت خواهر بیمه شده پیش بینی نشده است.
اسفندیار افتخاری چرا در مشاغل سخت و زیان بار قانون مشخصی وجود ندارد.خباز و شاطر جزو کار زیان آور میباشد.اولا این شغل واقعا راحت میباشد اینها در داخل شهر کار میکنند. راننده بولدوزر و لودر کار سخت میباشد واقعا جای تعجب دارد.امکانات امروزی داخل این ماشین آلات از لوکس ترین ماشین سواری هم بیشتر میباشد.یا خبرنگاری کجای این کار سخت میباشد.در صحنه جنگ باشد قبول داریم.من مهندس ژئوتکنیک می باشم همه اش در کار سد سازی بودیم سدها همه شان در کوه و بیابان ساخته میشوند در شهر که سد ساخته نمی شود. شده برای سه ماه کار از شهرستان خوی در آذربایجان غربی به سد اسفراین(بیدواز) دز سی کیلومتری شهر اسفراین رفتم شما صرفا به نوع کار که سخته توجه نکن به بعد مسافت دوری از زندگی خانواده و از شهر زمان کوتاه کار بهر حان تمام مسیر کاری امسال با توجه قانون مربوطه تعیین مشاغل سخت وزیان اور توسط کمیته های ذیربط تعیین می شود.
بی نام چه خدماتی را سازمان تامین اجتماعی بصورت الکترونیک و اینترنتی ارائه می کنند اگر ممکن است نام ببرید؟ در درمان غیرمستقیم: تهیه پرونده الکترونیک جهت بیمه شدگان با بیماری صعب العلاج ـ تایید داروی الکترونیک ـ تایید MRI و CTScan بصورت الکترونیک ـ رسیدگی الکترونیک اسناد سرپایی ـ پذیرش الکترونیک اسناد سرپایی
-دریافت لیست وحق بیمه به صورت الکترونیکی
بی نام به عنوان بیمه شده تامین اجتماعی راضی نیستیم صندوق بیمه ای ما با سایر بیمه ها قاطی شود، یادتان باشد تامین اجتماعی دولتی نیست، حق الناس است.. سازمان تامین اجتماعی در اجرای قانون مکلف به ارائه تعهدات به بیمه شدگان خود می باشد و قرار نیست صندوق های دیگری در این صندوق ادغام شود.
منصوری
کارگزاری بیمه شهرری از ابتدای مهر ماه نرخ خدمات تهیه وضعیت صورت دستمزد را افزایش داده است.گرچه از ابتدای سال 92نرخ این خدمات دو برابر شده است.
موضوع مبهم بوده و کارگزاری ها مجاز نبوده و در عین حال برای بررسی مستندات را به شعبه مربوطه یا اداره کل استان ارسال نمایید تا سریعا اقدام شود.
بی نام چرا حق خواربار مسکن افزایش پیدا نمی کنه آخه حدود 10 هزارتومان هم حق خواربار مسکن می شه یا پول دو تا پفک! حق خواربار و مسکن در اجرای مصوبات شورایعالی کار انجام می پذیرد و ارتباطی با این سازمان در خصوص افزایش آن ندارد.
هادی چرا سازمان تامین اجتماعی سیستمش به نحوی نیست که از اشتغال همزمان یک نفر در دو یا چند کارگاه جلوگیری کنه؟ در حال حاضر افرادی هستند که از چند کارگاه براشون بیمه رد میشه ولی در کنار این موضوع میلیونها بیکار تو جامعه وجود داره؟ لااقل سیستم رو طوری طراحی کنید که امکان انجام دو شغل و بیشتر برای افراد همزمان وجود نداشته باشه تا فرصت کاری برای دیگران هم بوجود بیاد فقط به این فکر نکنید که یه پول به حسابتون واریز شد و منافعتون تامین بشه در قانون تامین اجتماعی و قوانین عامه موردی جهت منع اشتغال یک نفر در دو یا چند کارگاه وجود ندارد.
حمید باسلام خواهشمند است قراردادهای سازمان تامین اجتماعی را قانونمندتر کنید تا کارفرمایان اینقدر به ما ظلم نکنند. نظارت بر قراردادهای بین کارگر و کارفرما برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و ارتباطی به سازمان تامین اجتماعی ندارد و توصیه می شود موضوع را از طریق وزارتخانه مذکور پیگیری کنید.
بی نام سلام چرا فرزند چهام را بیمه نمیکنید و برای بیمه شدن باید پول به حساب تامین اجتماعی واریز کنیم؟ محدودیت بیمه ای فرزند چهارم به بعد از سال 92 لغو شده است.
محمد چرا تامین اجتماعی قانون محاسبه مفاصا حساب پیمانکاران بر اساس لیست ارسالی نفرات توسط پیمانکاران را اجرا نمیکند؟ ایا از نظر ایشان عدم پرداخت طلب پیمانکاران بر اساس همین قانون پایمال کردن حقوق پیمانکاران نیست؟ممنون مدارک و مستندات به شعبه مربوطه ارسال تابررسی شود.
خزایی با سلام وعرض ادب خدمت جناب اقای دکتر نوربخش. ما در سال 87در سازمان تامین اجتماعی -درمان استخدام شدیم قرار شد بعد از گذشت 2 سال تغییر وضعیت استخدامی داده شویم ولی متاسفانه خبری نیست.خواهشا رسیدگی کنید. مربوط به اداره کل امور اداری است.
بی نام حق بیمه مشاغل آزاد را هر سال 20 درصد گران کنید ! باشه ؟ نرخ حق بیمه ها سالانه هیچ تغییری نمی کند اما چون حق بیمه درصدی از دستمزد است هر سال به هر نسبتی که حقوق ها افزایش یابد مبلغ حق بیمه نیز افزایش می یابد و این افزایش ها در اختیار سازمان تامین اجتماعی نیست.
ناصر قهرمان باسلام چون درتاریخ 89.2.1درشروع بیمه بیکاری 55 سال نداشتم شامل پرداخت مقرری بیکاری تاسن بازنشستگی نشدم وبااتمام بیمه بیکاری درتاریخ 94.4.1سن اینجانب 55سال شدوچون تااین تاریخ هم بیکارهستم /1-ایادوباره درخواست مقرری بیمه بیکاری میتوانم بکنم؟2/ایا درحال حاضرکه 55سال دارم شامل دریافت مقرری بیمه بیکاری تاسن بازنشستگی میشوم؟ باتشکر به استناد تبصره بند الف ماده 7قانون بیمه بیکاری سن بیمه شده در تاریخ بیکاری باید 55 سال تمام باشد.
آزاده با سلام .همانطور که مستحضر هستید هنگام کسر حق بیمه از حقوق بگیران از همه 7درصد حقوق تا سقف اعلام شده کسر می گردد واین مسئله ربطی به زن ومرد بودن یا تاهل وتجرد ندارد.اما هنگام پرداخت خسارت درمان فرمول محاسبه خسارت درمان برای خانم ها ومجردین 1/3واقایان متاهل 2/3است که این عین ظلم واجحاف می باشد وشایسته است نسبت به این مسئله رسیدگی فرمایید/ اقدامات سازمان مستند به ماده 62 قانون تامین اجتماعی انجام می پذیرد.
بی نام شرکت پیمانکاری که با ایران خودرو قرارداد داشت و ما هم 2سال جزو نیروهای این شرکت بودیم 4ماه آخر قرارداد با اینکه در فیش حقوقی هزینه بیمه رو از ما کم کرده اما بیمه ما رو پرداخت نکرده. الان که ما اعتراض کردیم شرکت میگه با اینکه جریمه 4ماه رو میخواد پرداخت کنه اما بیمه قبول نمیکنه. بیمه میگه همه نیروهایی که بیمشون پرداخت نشده باید حتما شکایت کنن تا بشه حق بیمه 4ماه رو با جریمه پرداخت کرد. از آقای نوربخش بپرسید که چرا همیشه شرکت ها خطا میکنند و ضررش برای کارگران میشه. بجز چند ماه نداشتن دفترچه و پرداخت هزینه آزاد درمان حالا باید هزینه وکالت و دوندگی شکایتم ما بکشیم. الحق که بعد از 10 سال کار در ایرانخودرو و نیروی 5 شرکت پیمانکار مختلف (بخونید دلال) بودن، معنی عدالت اسلامی رو هم فهمیدیم. در صورت عدم پرداخت حق بیمه از سوی کارفرما ودر صورت ادعای مبنی بر اشتغال در کارگاههای مشمول قانون تأمین اجتماعی ودریافت حقوق ومزد می توانند ادعای سابقه خود را به شعبه تامین اجتماعی ارایه تا برابر مقررات اقدام شود.
علیرضا قاسمی باسلام.برابر قانون پرداخت حق اولاد برای حداکثر 2 فرزند است، لذا برابر خواست خداوند اولین اولاد من 3 قلو شده اند و برابر قانون تنها به قل اول ودوم حق اولاد تعلق می گیرد آیا برای این مورد من که نادر هم است تبصره برای پرداخت حق اولاد قل سوم وجود دارد؟ پرداخت حق اولاد بر عهده کارفرما بوده و جزء قوانین و مقررات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و خارج از حیطه اختیارات سازمان است.
مهدی سلام، چرا در شهرستان بیجار بیمه اصناف کم درآمد اجرایی نمی شود و با یک ماه نپرداختن قطع می شود! کی پاسخگوست؟

برخی سوالها مربوط به نحوه بیمه شدن هستند که پاسخ آنها در جدول زیر آمده است: 

 

نام سوال پاسخ
احسان یک نفر که تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده و شش ماه بعد می خواهد به سربازی برود در طول این مدت چگونه می تواند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشد؟( در حالی که او در دوران تحصیل تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بوده اما حالا نه معافیت تحصیلی دارد نه کارت پایان خدمت.) در دوره ای که بعد از فارغ التحصیلی در کارگاه های مشمول قانون تامین اجتماعی اشتغال دارد کارفرمایی مربوطه مکلف به بیمه نمودن فرد است و در صورت عدم اشتغال می تواند از طریق بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و یا بیمه اختیاری نسبت به تداوم بیمه پردازی خود اقدام کند.
بی نام  با توجه به تصویب قانون جدید آیا امکان دارد شخصی که مثلا 41 ساله است و 16 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارد مابقی سالهای باقی مانده بیمه اش را بخرد؟ خیر، پرداخت ما به التفاوت حق بیمه برای تکمیل کسری سابقه برای بیمه شدگانی است که کمتر از 10 سال سابقه و 60 سال سن دارند.
بی نام بیمه مربیان رانندگى رو کى جواب میده؟
جواب: مربیان رانندگی که دارای سند ماشین به نام خود هستند، می توانند با رعایت قانون صاحبان حرف و مشاغل آزاد نسبت به بیمه پردازی خود اقدام کنند و در صورتیکه در کارگاه شاغل (فاقد ماشین) هستند کارفرمایی مربوطه مکلف به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه آنان است.
سید روح اله حسینی با سلام باستحضار می رساند، فعالیت اجرایی این شرکت با کارفرمای خود بدلیل مشکلات مالی پروژه ها معلق شده است،در این بـازه زمانـی تا فعالیـت اجـرایی مجـدد،این شرکت با وجود فعال نگه داشتن کارگاه در خصوص بیمه کارکنـان خود با مشکل مواجه شده است،با وجود پیگیـری در حل و فصل این مهم از طریق شعبات و سازمان تامین اجتماعی کشور،بنابر اظهار مسئولین آن ادارات، هیچگونـه راهکار و دستورالعملی قانونی برای دریافت لیست بیمه کارکنان کارگاه های فعال بدون قرارداد پیش بینی نشده است و حل این موضوع فقط منوط به تمدید قرارداد می باشد.اکنون این شرکت نمی تواند کارگاه محل فعالیت پروژه را تا مشخص شدن وضعیت آتی کار برچیند و به حضور کارکنان بخش های مختلف همچون نگهبانان سایت، کارکنان اداری و مالی نیاز است.ارائه راهکار سپاس مستندات وقراردادهای منعقده وسایر مدارک ومستندات کافرمایی را به اداره کل درآمد حق بیمه برای بررسی ارسال کنید.
بی نام سلام احتراما بنده 33ساله با مدرک فوق دیپلم در منزل خود قالی می بافم وپس از دریافت کارت مهارت فنی وحرفه ای ومدارک لازم وطی مراحل اداری بیمه تامین اجتماعی شدم و تقریبا دو سال از این مدت میگذرد و در حال حاضر نیز بکار قالی بافی ادامه میدهم. در حالیکه این کار نوعی خود اشتغالی هست و بنده بصورت انفرادی این اقدام را انجام میدهم مکررا با بازرسی مامورین اداره بیمه در محل منزل مواجه شده ام .لذا با توجه به اینکه بنده کارگاهی ندارم وافرادی تحت پوشش بنده نیستند آیا باید دائما به محیط منزل افراد بازرسی انجام شود؟ بررسی اشتغال متقاضیان وبیمه شدگان مشمول قانون بیمه های اجتماعی قالیبافان، بافندگان فرش وشاغلان صنایع دستی شناسه دار بر اساس تبصره 3ماده یک قانون مذکور انجام می شود.
احمد کاشانی چرا تامین اجتماعی نمی گذاره بیمه شده اختیاری مبلغ حق بیمه اش رو بر اساس خواست خودش و بین کف یعنی حداقل دستمزد تا سقف یا هفت برابر آن چه که قانون تامین اجتماعی هست رو انتخاب کنه ؟ جواب: چنانچه سابقه پرداخت حق بیمه متقاضی کمتر از 10 سال باشد می تواند دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه را بین حداقل و حداکثر مصوب شورای عالی کار انتخاب کند و چنانچه بیش از 10 سال سابقه دارد میانگین آخرین 360 روز ملاک است.
تقی زاده از رامسر باسلام به استحضار می رساند با توجه به اینکه چند وقتی است که درخصوص بیمه زنان خانه دار صحبتهایی به میان آمده آیا اجرایی شده است - آنان که بسیار مظلوم واقع شده اند درخصوص زنان کارمند باتوجه به درآمدی که دارند هزاران تصمیم ازقبیل 9ماهه ی مرخصی زایمان و....باتشکر بله، بیمه زنان خانه دار براساس بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد از تاریخ 17/9/87 اجرایی شده است.
پای ثابت سلام، من معلم مدرسه غیر انتفاعی بودم که ٣سال من را فقط در أیام سال تحصیلی بیمه کرده اند.حالا مدت ١٠ سال هست که بطور مستمر در کارگاه دیگران مشغولم و حق بیمه پرداخت کرده ام .حالا آن ٣سال که مثلا ٣ماه تابستون بیمه نشدم به چه صورت برای بازنشستگی محاسبه می شود ؟ در ایامی که بیمه شده در کارگاه شاغل نبوده و رابطه کارگری و کارفرمایی فی ما بین وجود نداشته و حقوق دریافت نشده باشد فرد مشمول قانون تامین اجتماعی نیست.
داریوش سلام چرا علیرغم قانون تامین اجتماعی مبنی براینکه افرادی که قبل ازاعزام به سربازی سابقه پرداخت حق بیمه دارندتامین اجتماعی میبایست مدت خدمت نظام را درسابقه خدمت آنان منظور نماید ولی شعب تامین اجتماعی زیربار این قانون نمی روند و حق بیمه دوران نظام را ازبیمه شده مطالبه مینماید که بنده خودم یکی از این بیمه شدگان میباشم که اکنون بازنشسته شده ام و شعبه 9تهران حق بیمه دوران خدمت نظام را ازمن دریافت نمود . شماره مستمری1000910240وشماره بیمه50053912فیش های پرداخت راهم دارم. ماده 95 قانون تامین اجتماعی برای بیمه شدگان و متقاضیان مشمول از تاریخ 27/4/91 قابلیت اجرا پیا کرده است.
مسعودی همسرم 18 سال بیمه داره کاره ش ازاد بوده .بعلت نبود امنیت شغلی کار گاه هش تعطیل شد .حالا 64 ساله است می توانیم از بیمه استفاده کنیم .دنبال کارش رفتیم گفتند مجلس هنوز تصویب نکرده . شما می توانید موضوع را مجدداً از طریق شعبه تامین اجتماعی مربوطه پیگیری کنید.
سارا سلام. من خبرنگارم و شش سال سابقه بیمه دارم. اما از مردادماه امسال بنا به دلایل دیگر بیمه نیستم. دنبال این هستم که بیمه خود را بپردازم چون به صورت حق التحریر کار می کنم. چه باید کنم؟ لطفا راهنمایی کنید. شما می توانید از بیمه خویش فرمایی (صاحبان حرف ومشاغل آزاد) سازمان تأمین اجتماعی استفاده کنید.
حق بیمه من در سنوات مختلف پیوسته نیست یعنی در بعضی از ماه ها برای من بیمه رد نشده؟ آیا امکان خرید بیمه این ایام وجود داره اگر هست به چه طریقی؟ امکان خرید بیمه برای پر کردن خلأ سوابق وجود ندارد اما سوابق شما تجمیع می شود.

 

برخی سوالها هم مربوط به بازنشستگان و نحوه بازنشستگی است که پاسخ آنها در جدول زیر آمده است:

 

نام سوال پاسخ
صابر با سلام1 - چرا افزایش سالانه حقوق بازنشستگان بر اساس قوانین مصوب مادر صورت نمی پذیرد؟ 2 - چرا عیدی و پاداش سالیانه بازنشستگان بر اساس قانون کار پرداخت نمی شود؟ (سالی دو ماه حقوق و مزایا مشروط به اینکه از سه برابر حداقل دستمز د تجاوز نکند ) 3 - چگونه یک بازنشسته می تواند از بانک رفاه کارگران وام قرض الحسنه دریافت کند ؟ ( علی رغم اینکه حقوقش را از بانک رفاه دریافت می نماید ) 4 - چرا بازنشستگان برای درمان خودش می بایست بیشترین هرینه و وقت را اختصاص دهند در صورتیکه مراکز درمانی اختصاصی تامین اجتماعی از حق بیمه های آنان تاسیس شده اند ؟ (دریافت زمان خدمات درمانی از طریق تلفن و اینترنت نیست؟ ) افزایش سالانه مستمری بازنشستگی با توجه به ماده 96 قانون تامین اجتماعی انجام می پذیرد.
- بازنشستگان گرامی می توانند از مراکز درمانی ملکی بصورت رایگان استفاده کننند.
لاله طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان کی اجرا می شود؟ از قرار عمر ما کفاف نمی دهد! چرا به نوادگان اناث مستمری تعلق نمی گیرد؟
این موضوع نیاز به تصویب قانون و ایجاد ساز و کار مناسب و تامین منابع مالی است در قانون تامین اجتماعی افراد واجد شرایط دریافت مستمری احصاء شده اند که نوه در زمره این افراد نیست.
ناشناس با عرض سلام ...آیا کسی که 15 سال سابقه پرداخت بیمه دارد و44 ساله است ،با خرید مابقی سنوات می تواند بازنشسته شود.خواهشمند است پاسخ فرمایند سوال خیلی از مردم است. خیر، امکان خرید سابقه برای آینده وجود ندارد و بازنشستگی در صورت احراز شرایط مقرر در ماده 76 قانون تامین اجتماعی و تبصره های آن امکان پذیر است.
بی نام شرایط خرید مابقی سنوات خدمت به چه صورت است لطفا توضیح دهید برای مثال اینجانب دارای 24 سال سابقه خدمت میباشم 6 سال باقیمانده را چگونه می توانم پرداخت کنم تا بازنشست شوم؟ موضوع خرید سنوات باقی مانده در قانون تامین اجتماعی پیش بینی نشده است و نامبرده منحصراً در صورت احراز شرایط سن و سابقه مقرر در ماده 76 قانون تامین اجتماعی و تبصره های آن می تواند از مزایای بازنشستگی برخوردار شود.
بی نام با سلام اینجانب خانمی هستم با 22 سال سابقه کار و می خواهم خودم را بازنشسته کنم آیا امکان خرید مابقی سنوات وجود دارد با تشکر خیر، امکان خرید مابقی سنوات وجود ندارد. اما اگر حداقل 42 سال سن داشته باشد می توانید بازنشسته شود و از مستمری به تناسب سابقه (22 سال سابقه = 22 روز حقوق) برخوردار شود.
بی نام باسلام لطفا شرایط سنی برای خانمها برداشته شود تا خانم های کارمند با 25 سال سابقه کار بتوانند بازنشسته شوند در حال حاضر شرایط سنی برای خانمها 55 سال است با 25 سال سابقه ، حال اگر خانمی 25 سال سابقه داشته باشد و سنش زیر 50 سال باشد از این قانون نمی تواند استفاده کند لطفا راه حلی برای این افراد پیدا نمائید باتشکر بازنشستگی در صورت احراز شرایط ماده 76 قانون تامین اجتماعی و تبصره های آن امکان پذیر است.
بی نام سلام , وضعیت بیمه تکمیل درمان بازنشستگان خیلی خراب است , چه برنامه ای دارید ؟ بیمه تکمیلی بازنشستگان زیر نظر کانون بازنشستگی بوده و خارج از حیطه اختیارات تامین اجتماعی است.
ضیابری با سلام و عرض تشکر و احترام.خواهشمند است اعلام بفرمائید ماده 10قانون نوسازی صنایع کشور که اجازه می دهد کارگرانی که سابقه پرداخت بیمه به مدت 25سال را دارند با موافقت کارفرما و قبول پرداخت25سال حق بیمه ایشان می توانند باز نشسته شوند چرا اجرا نمی شود. این قانون می بایست از سال1390 تا سال1394اجرا می شد. اما از سال گذشته تامین اجتماعی ان را اجرا نمی کند. از ابتدای قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص تامین منابع مالی با مراجع ذیصلاح مکاتبه شده و در صورت حصول نتیجه اعلام خواهد شد.
ذاتنم بفعت آیا امکان بازنشستگی برای کسانی که 25 سال سابقه دارند با 25روز حقوق وجود دارد؟ظاهرا مجلس این امکان را فراهم و به سازمان تامین اجتماعی اعلام نموده است.
خیر، شرایط بازنشستگی از این جهت تغییری نکرده است.
الیکا آقای رئیس استحضار دارید که چندی قبل حداقل حقوق بیمه شده با سابقه 30 سال بیمه مبلغ هفتصدهزار تومان تصویب شد اما الان سازمان تامین اجتماعی برای بازنشستگان مبلغ حدو د 540 هزار تومان را در نظر میگیره و میگن این مصوبه مال سال قبل هست .همیشه گفته اند قانون عطف به ماسبق نمیشه اما قطعا برای بعد موثر است این خلاف و مصادره به مطلوب هست لطفا رسیدگی و وضعیت ما رو روشن کنید این موضوع مربوط به مستمری بگیرانی بود که قبل از آغاز سال 92 مستمری شان برقرار شده بود و سابقه پرداخت حق بیمه بالای 30 سال داشتند.
حمیدرضا علیجانی طبق قانون ملاک تعیین حقوق بازنشستگی میانگین دو سال آخر ماخذ حق بیمه میباشد اما تامین اجتماعی به استناد قانون 5 ساله میانگین 5 سال آخر را ملاک قرار میده که در نتیجه حقوق بازنشستگی یک بازنشسته در اکثر اوقات از حداقل هم کمتر میشه وبا تبصره وبند و مصوبه به زور به کف میرسه (مثل مصوبه سال گذشته برای پرداخت حداقل 700 هزار تومان) نظر به اینکه بازنشستگان تامین اجتماعی از اقشار مستضعف و تحت فشار هستند و بیشتر از 70 درصد آنان حداقل و کف مبلغ بازنشستگی رو دریافت میکنند و یا خواهند کرد. خواهشمند است در خصوص ملاک قراردادن 2 سال آخر سوابق پرداخت حق بیمه برای پرداخت حقوق بازنشستگی با پیگیری و پیشنهاد به مراجع ذیربط اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه بفرمایید اجرای مورد یاد شده مربوط به ماده 31 قانون برنامه پنجم توسعه و تمامی صندوق های بازنشستگی کشور است.
بازنشسته تامین اجتماعی باسلام. با17سال سابقه و61سال سن سال گذشته بازنشسته شدم که حق همسرحدود نصف 30سال سابقه دارها وحق مسکن چهارهزارتومان ومهمترازهمه از بند39قانون بودجه که درحقیقت یارانه دولت است رابخاطر کمتراز30سال سابقه داشتن گفتند که به من وامثال من تعلق نمیگیرد.ازطرفی عیدی راهم نصف مبلغ مصوبه دولت به من میدهند.جناب نوربخش عزیز خرج عید همه یکی است ودرثانی اجاره مسکن هم همینطور.ازطرفی بخاطر سابقه بیمه کمتربعلت پائین بودن حقوقمان در دریافت یارانه دولت مستحق تر هستیم.آیا امکان دارد دراین مواردتغییراتی درقوانین داخلی سازمان بدهید وباقیات صالحاتی برای همیشه دراین سازمان به یادگار بگذارید؟ومن الله توفیق. افرادی که واجد شرایط ماده 76 قانون تامین اجتماعی نبوده و با استفاده از بندهای بودجه سالهای مختلف بازنشسته شده اند پرداختی آنان با توجه به تعیین صریح مواد قانونی مرتبط به نسبت سنوات پرداخت می شود.
اهوازی قانون کار و بازنشستگی کارهای سخت و زیان آور ابلاغ شده یا نه و اگر شده متن آن را از کجا میشه دریافت کرد در ضمن چرا هیچ مزایای حقوقی برای کسانی که در حال انجام کارهای سخت و زیان آور هستند به آنان تعلق نمیگیرد؟ تایید مشاغل سخت و زیان آور در حیطه اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است برای کسب اطلاعات بیشتر به وزارتخانه مذکور مراجعه کنید.
داریوش جناب اقای مدیر عامل .شما ماده 10قانون بازنشستگی پیش از موعد رو اجرا کنید طرح ده سال ویا 15سال پیش کشتون . از ابتدای قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص تامین منابع مالی با مراجع ذیصلاح مکاتبه شده و در صورت حصول نتیجه اعلام خواهد شد.
جانباز با سلام.اینجانب از جانبازان جنگ تحمیلی هستم .چرا تامین اجتماعی از پذیرش ماده 45 قانون برنامه پنجم ویژه جانبازان و ایثارگران شانه خالی میکند و به بهانه های مختلف از پذیرش سوابق سنواتی این قشر سر باز میزند؟.بر اساس این ماده قانونی :"ایثارگران و فرزندان شهداء برای یکبار از پرداخت مابه التفاوت برای پانزده سال سنوات بیمه ای ناشی از انتقال از یک صندوق بیمه و بازنشستگی به صندوق دیگر بیمه و باز نشستگی که ناشی از تغییر دستگاه استخدامی است معافند.این مبلغ به عنوان مطالبه صندوق منتقل الیه از دولت منظور و توسط دولت پرداخت و تسویه می شود".لطفا پیگیری فرمایید.با تشکر موضوع ماده 45قانون تأمین اجتماعی منوط به تامین اعتبار مربوطه است که مراتب به معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی رییس جمهور منعکس شده است.
مرتضی من دو سوال از ایشون دارم.یکی اینکه با توجه به اینکه قرارداد تامین اجتماعی تا پایان مهر امسال به اتمام رسید و قرارداد جدید از اول اذر ماه اغاز و اجرایی می شه میخواستم بدونم تکلیف بازنشستگانی که در بین این دو تاریخ یعنی در ابان ماه به بیمارستان مراجعه کردند و هزینه پرداختند چی میشه؟ایا بیمه دانا خسارتشون رو پرداخت میکنه؟دومین سوالم اینه که ایا افراد شاغل با سن زیر 60 سال و با هرچند سال سابقه میتونن بقیه سابقشونو خریداری کنن و بازنشسته بشن؟اگر جواب مثبته خواهشمندم شرایطش رو اعلام بفرمایند. من دو سوال از ایشون دارم.یکی اینکه با توجه به اینکه قرارداد تامین اجتماعی تا پایان مهر امسال به اتمام رسید و قرارداد جدید از اول اذر ماه اغاز و اجرایی می شه میخواستم بدونم تکلیف بازنشستگانی که در بین این دو تاریخ یعنی در ابان ماه به بیمارستان مراجعه کردند و هزینه پرداختند چی میشه؟ایا بیمه دانا خسارتشون رو پرداخت میکنه؟دومین سوالم اینه که ایا افراد شاغل با سن زیر 60 سال و با هرچند سال سابقه میتونن بقیه سابقشونو خریداری کنن و بازنشسته بشن؟اگر جواب مثبته خواهشمندم شرایطش رو اعلام بفرمایند.
اهوازی سلام پدر بنده با 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه و 60سال سن مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی شده وهیچ ممردرآمدی بجز همین واریزی ماهیانه ندارد حقوق واریزی از طرف سازمان حتی کفاف داروهای قلب ایشان را نمی کند آیا حضرتعالی برنامه ایی برای ارتقا حقوق این دسته از مستمری بگیران نیازمند دارید؟ براساس قانون، وی به نسبت سابقه پرداخت حق بیمه ، از سازمان مستمری دریافت می کنند.
محمد علی با سلام؛ من حدود 12 سال کار و پرداخت حق بیمه در ارتش را دارم + حدود 13 سال نیز در تامین اجتماعی سابقه دارم برای انتقال سابقه از بیمه ارتش به تامین اجتماعی ؛ توان پرداخت مابه التفاوت اعلامی توسط تامین اجتماعی را ندارم . چکار می شود کرد و چه تسهیلاتی می توانید برای افرادی مثل من در نظر بگیرید؟ اخذ مابه التفاوت براساس مقررات قانون نقل وانتقال برای بیمه شدگان متقاضی انتقال کسور از سایر صندوقها به سازمان تأمین اجتماعی امری قانونی واجتناب پذیر می باشد.ضمناً میزان مابه التفاوتبه اقساط قابل وصول است.
محمد مستمری بگیر تامین اجتماعی اکثر بازنشستگان فرزند دانشجو دارند و یا دارای عروس و داماد و احیانا دارای نوه هستند اینها را نام بردم تا بگویم هزینه زندگی این قشر از جامعه خیلی بالاست اگر حقوق بازنشستگی ما همچنان پائین باشد شرمنده خانواده خواهیم بود حالا هزینه درمان را خود اضافه کنید. برقراری مستمری وافزایشات سالانه بعدی تابع قوانین مرتبط است(مواد 77و96 قانون تأمین اجتماعی)
مجید من 50 ساله ام و 25 سال سابقه پرداخت بیمه دارم ،می خواستم بدانم که آیا با این شرایط بازنشستگی شامل من می شود یا نه بازنشستگی در صورت احراز شرایط ماده 76 قانون تامین اجتماعی و تبصره های آن امکان پذیر است.
بازنشسته سلام چرا رای دیوان عدالت درمورد افزایش مستمری سال 90 برابر با نرخ تورم اجرا نمی شود البته در مورد همسان سازی مستمری هم از قول سازمان اعلام شدکه ضوابط آن درمهرماه که (گذشت) تهیه میشود؟ لطفاً شماره و تاریخ رای دیوان اعلام شود.
بازنشسته تامین اجتماعی شیراز با سلام،در اواسط سال91بنده و امثالهم شکایت به دیوان عدالت را بعلت صدور بخشنامه53/2سازمان،ناتمام گذاشته ومنصرف شدیم.مشمول افزایش مستمری بر مبنای بیمه پردازی سالهای29و30شدیم.ولی بعد بعلت اقدام ناصادقانه بعدی مدیرعامل سابق،از خرداد 92 حقوقمان باستناد بخشنامه جدید53/3به حالت قبل برگشته وحتی درشیراز خودسرانه 60% حقوق خرداد را هم کسر کردند؟!حالا با توجه به تصویب مجلس برای محاسبه مستمری بازنشستگان پیش ازموعد بر اساس بیمه پردازی سالهای29و30وبا عنایت به مشکلات شدید مالی تقاضامندیم جناب دکترنوربخش دستور اصلاح وبرقراری مستمری مزبور ازخرداد92و استرداد کسورات خودسرانه مزبور را صادر فرمایند.شماره مستمری1047206844وشماره بیمه50057042 تمام اصلاحات واقدامات انجام شده بر اساس رای هیات عمومی دیوان عدالت پذیرفته شده است
مجید باسلام چرا قانون جدید بازنشستگی سخت وزیان اور برای بازنشستگی کارگران اعمال نمی شود قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور در حال اجراست و کارگران برای بررسی می توانند به کمیته های استانی مستقر در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند.
مظفر راننده تاکسی هستم تاکسیرانی مارا بیمه کرده درحال حاضر بعد از ظهر هاهم مشغول بکار هستم و مایلم خودم نیز بصورت خویش فرما خودم را بیمه کنم تا بتوانم از حقوق بازنشستگی بالا تری برخوردار باشم چگونه این کار امکان پذر است زیرا برای هر نفر فقط یک کد بیمه ای ثبت میشود از آنجایکه بیمه رانندگان براساس بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد صورت می پذیرد و این نوع بیمه نباید تداخلی با دیگر انواع بیمه از جمله خویش فرما داشته باشد.
کریمی آیا می توان با داشتن حقوق بازنشستگی دولتی در جای دیگری کار کرد و حق بیمه آن را به تامین اجتماعی پرداخت نمود و از طرف تامین اجتماعی نیز بازنشسته شد و حقوق گرفت . فردی که بازنشسته شود مجدداً نمی تواند حق بیمه پرداخت کند.
علیزاده سلام پدر من بازنشسته با سنوات 14 ساله است و حقوق مستمری وی حدود 250 هزار تومان است. سال گذشته که عیدی مصوب 402 هزار تومان بود ، حدود 190 هزار تومان به وی پرداخت شد . فکر نمی کنم مبلغ پرداختی بابت عیدی ارتباطی به سنوات بازنشته داشته باشد . همانطوری که فردی که یک سال سابقه کار داشته باشد با فردی که 29 سال سابقه دارد عیدی برابر دریافت می کنند. لطفا شفاف بفرمائید که این طبق قانون است؟ و آیا واقعا با 250 هزار تومان در ماه می توان یک زندگی را با این همه خرج و مخارج اداره کرد! پرداختی این افراد با توجه به نص صریح قانون مربوطه به نسبت سنوات صورت می گیرد.
محسنی باسلام آیا شما فکر نم یکنید خانمی با سن بالای 50 سال سن و سابقه طولانی و مشغله های زندگی دیگه چه توانی برای کار کردن داره که انقدر سن و سابقه بازنشستگی رو بردید بالا. درصورتیکه آقایان با 60 سال سن هنوز با اینکه بازنشسته شده اند بعنوان مشاور شاغل هستند و مشکلی هم ندارند لطفا شرط سنی خانمها را مثل سابق 42 سال بگذارید تا حداقل بتوانند کانون خانواده‌شان را با اعصاب و روان سالم بعد از بازنشستگی اداره نمایند شرط سنی 42 سال با 20 سال حق بیمه همچنان پا برجا است و این افراد می توانند از مستمری به تناسب سابقه برخوردار شوند.
محمد با سلام مگر قرار نبود کسانی که از اول سال 92 بازنشسته میشوند حد اقل 700000 تومان حقوق بگیرند پس چرا به این جانب با 30 سال سابقه ماهیانه 540000 تومان حقوق میدهند با تشکر این موضوع مربوط به مستمری بگیرانی بود که قبل از آغاز سال 92 مستمری شان برقرار شده بود و سابقه پرداخت حق بیمه بالای 30 سال داشتند.
بازنشسته بازنشسته ای در شرکت ما بعنوان مدیر عامل کار میکند و ماهیانه دو میلیون حقوق میگیرد ایا این انصاف است که یکی از دو محل حقوق بگیرد و یک جوان برای کار اواره باشد لطفا رسیدگی فرمایید اطلاعات و مستندات را برای بررسی بیشتر به شعبه مربوطه ارسال نمایید.
سید جواد محمدی با سلام پس از 32 سال خدمت حالا که برای بازنشستگی اقدام کردم با توجه به اینکه در پرونده اینجانب سابق به صورت مکتوب وجود دارد اما به صورت سیستمی اقدام کردم در شعبه 22 و 1 می گویند سابقه وجود ندارد. نزدیک به 6 ماه است که از طریق شعبه 22 اقدام نموده ام و سازمانی که در آن کار کرده ام تایید کرده است ولی اداره کل شرق تهران تا این ساعت هنوز جواب نداده است . دیگر اینجانب شعبه 1 را که 9ماه من در آن مفقود شده را دیگر پیگیری نکردم چون اگر بخواهم آن را هم پیگیری نمایم باید چند سالی دنبال آن باشم لطفا دستور اقدام صادر فرمایید شماره بیمه 10098402 بنام سید جواد محمدی در صورتیکه از طریق اداره کل تامین اجتماعی شرق تهران به نتیجه نرسیدید می توانید با مراجعه به ستاد مرکزی سازمان موضوع را پیگیری کنید.
فرزند یک بازنشسته با سلام.به عنوان فرزند یک بازنشسته دو سوال از ایشان داشتم:1-چرا حقوق بازنشستگان مطابق قانون برابر با نرخ تورم سایانه افزایش پیدا نمی کند و همیشه کمتر از نرخ تورم افزایش می یابد؟ 2-دفترچه تامین اجتماعی دیگر ارزش خود را کاملا از دست داده است و در مواقع بیماری ساده هم که هزینه اش حدود 100 هزار تومان می شود ، فقط ده درصدش را دفترچه بیمه تقبل می کند و مابقی را باید خودمان پرداخت کنیم و بسیاری از داروها مثل ویتامینها و داروهای گران قیمت هم شامل بیمه نمیشود.آیا به نظر شما این انصاف است که مبلغ 150 هزار تومان را کارفرما بجای آنکه به کارکنانش پرداخت کند به سازمان پرداخت کند ولی در عوض سازمان تقریبا مبلغی برای هزینه های بیمه شدگان پرداخت نکند؟(چون مبلغ ده درصد از کل هزینه ها بسیار اندک است)
افزایش سالانه مستمری بازنشستگی با توجه به ماده 96 قانون تامین اجتماعی انجام می پذیرد.
- لیست خدمات در تعهد سازمان بیمه گر پایه و تعرفه های اجرایی هر ساله براساس مواد 8 و 9 قانون بیمه همگانی از سوی هیات محترم دولت ابلاغ می گردد و سازمانهای بیمه گر مکلف به اجرای آن هستند.

 

برخی سوالها مربوط به از کارافتادگی و مستمری بگیری بود که پاسخ آنها در جدول زیر آمده است: 

 

نام سوال پاسخ
ناصر چراغعلی باسلام پدرمتوفی بنده دارای سابقه بیمه زیر 10 سال می باشم و از طرف در یک سال آخر قبل از فوت دارای 90 روز سابقه پرداختی ندارد آیا به من وخواهر و مادرم مستمری پرداخت می گردد. با توجه به تصویب و ابلاغ قانون طرح تعیین تکلیف تامین اجتماعی اشخاصی که 10 سال و کمتر حق بیمه پرداخت کرده اند از ابتدای سال 93 به واحد اجرایی ذیربط مراجعه، تا رسیدگی لازم بعمل آید.
نادر با سلام بنده بیماری اسکولیوز از نوع شدید از کودکی دارم و در حال حاضر 15 سابقه پرداخت حق بیمه دارم. و بخاطر مشکلات جسمی شدیدی که دارم توانایی کار کردن برایم مقدور نیست. با مراجعه به شعبه بیمه 22 اظهار داشتند که ازکارافتادگی شامل شما نمی شود و در صورت سانحه یا فوت به شما مستمری تعلق می گیرد. چرا بیمارانی مثل من که قبل از بیمه شدن، بیماریشان محرز می باشد شامل از کار افتادگی نمی شود؟ آیا نباید به افرادی با این شرایط تسهیلاتی در نظر گرفته شود؟؟ مستمری ازکارافتادگی شامل حوادث و بیماریهای که قبل از بیمه پردازی وجود داشته نمی شود.
بی نام مدت سنوات خدمت و حق بیمه و مالیات اینگونه معلولین، باید بگونه ای باشد که با سابقه معین و با تخفیف در حق بیمه و مالیات بازنشسته یا از کارافتاده شوند. - معافیت حق بیمه معلولین در قانون پیش بینی نشده و هرگونه اعمال معافیت هر یک از بیمه شدگان منوط به تامین اعتبار از سوی دولت می باشد. لازم به ذکر است کارکنان مراکز توانبخشی در حال حاضر از بخشی از حق بیمه سهم خود معاف و تامین این مبلغ از محل منابع حاصله از هدفمندسازی یارانه ها تامین می شود.
- موضوع مالیات ارتباطی به این سازمان ندارد.
- معلولین شاغل دستگاههای تابع مشمول قانون تامین اجتماعی از سنوات ارفاقی براساس قانون مربوطه برخوردار هستند.
صنمبر مرادی چرا حداقل حقوق مستمری که قرار بود 700هزار تومان پرداخت شود اکنون 630 هزار تومان پرداخت می شود مربوط به افرادی است که تاریخ برقراری مستمری آنان قبل از 1/1/92 بوده وسابقه بیمه پردازی انها بالای 30سال باشد.
بی نام  سازمان تامین اجتماعی برای جلوگیری از پرداخت حقوق، ازکارافتادگی را به سخت ترین نحو ممکن
می پذیرد. مثلا طرف باید کاملا معلول باشد ...!!!!
طبق ماده 70 قانون تامین اجتماعی، بیمه شدگانی که طبق نظر پزشک معالج غیرقابل علاج تشخیص داده می شوند پس از انجام خدمات توانبخشی و اعلام نتیجه توانبخشی یا اشتغال چنانچه طبق نظر کمیسیون های پزشکی مذکور در ماده 91 این قانون توانایی خود را کلاً یا بعضاً از دست داده باشند به ترتیب زیر با آنها رفتار خواهد شد:
الف: هرگاه درجه کاهش قدرت کار بیمه شده 66 درصد و بیشتر باشد ازکارافتاده کلی شناخته می شود.
ب: چنانچه میزان کاهش قدرت کار بیمه شده بین 33 تا 66 درصد و به علت حادثه ناشی از کار باشد ازکارافتاده جزئی شناخته می شود.
ج: اگر درجه کاهش قدرت کار بیمه شده بین 10 تا 33 درصد بوده و موجب آن حادثه ناشی از کار باشد استحقاق دریافت غرامت نقص مقطوع را خواهد داشت.

علی با سلام پدرم در سال آخر (1384) عمر 40روز و کلا 10 سال سابقه داشته آیا راهی برای برقراری مستمری مادرم وجود دارد؟ با توجه به تصویب و ابلاغ قانون طرح تعیین تکلیف تامین اجتماعی اشخاصی که 10 سال و کمتر حق بیمه پرداخت کرده اند از ابتدای سال 93 به واحد اجرایی ذیربط مراجعه، تا رسیدگی لازم بعمل آید.
بی نام آقای مدیر عامل محترم احتراما با توجه به قدرت خرید بسیار کم حقوق بیمه بیکاری 487 هزار تومان در ماه ! آیا می توانید تا فرصت باقیست فکری برای دریافت مجوز قانونی جهت پرداخت عیدی بدون مزایا برای مشمولین بیمه بیکاری بویژه متاهلین در نظر داشته باشید؟ تا ایشان هم بتوانند نزد خانواده هایشان برای خرید شب عید سربلند باشند؟ باتشکر پرداخت عیدی به مقرری بگیران بیمه بیکاری در قانون بیمه بیکاری مصوب 26/6/69 مجلس شورای اسلامی پیش بینی نشده است.
مجید ضمن سلام و احترام ... عموی مرحوم من با یازده سال سابقه حق بیمه سرپرستی عمه مجرد مریضم را برعهده داشت اما بعد از فوت عموی من در زمینه پرداخت حقوق عموی مرحوم مجردم به عمه ام خلاء قانونی وجود دارد ... آیا راهی برای اینکه عمه ام که نزدیک به شصت سال سن دارد و دوبار عمل جراحی قلب کرده و مجرد است بتواند حقوق عموی مرحومم را دریافت کند وجود دارد؟ با تشکر پرداخت مستمری بیمه شده متوفی به افراد واجدشرایط مقرر در ماده 81 قانون تأمین اجتماعی انجام می گیرد.
مستمری بگیر سال 91 اعلام کردند مجلس تصویب کرده زنان مستمری بگیر در صورتیکه ازدواج کنند مستمری شون قطع نمیشه میخواستم بدونم این قانون همچنان پابرجاست یا نه ؟ همچنان این قانون معتبر است.

 

 

برخی سوالها مربوط به خدمات پزشکی  و دفترچه تامین اجتماعی بود که پاسخ آنها در جدول زیر است:

 

نام سوال پاسخ
بی نام آقای رییس ما هنوز یادمون هست که با دفترچه تامین اجتماعی قبلا برای تقریبا تمامی خدمات پزشکی و پیراپزشکی تنها 20درصد فرانشیز از بیمار گرفته می شد که تبدیل شده الان به 70-80 درصد فرانشیز سهم بیمار. یهو چی شد که اینجوری شد؟ ما خطایی کردیم؟ زیادی مریض شدیم؟ خیلی این موضوع فکرمو مشغول کرده که بابت بدهی به تامین اجتماعی دولت چراغ سبز داده تا پوست منه مریضو سازمان شما بکنه بجای طلبلش از دولت. میشه لطفا مردمو روشن بفرمایید در این خصوص؟! تعرفه های خدمات درمانی هر ساله توسط هیات دولت تصویب و ابلاغ می شود و سازمان های بیمه گر پایه ملکف به پرداخت 70درصد هزینه خدمات سرپایی و 90درصد هزینه خدمات بستری براساس تعرفه های دولتی هستند.
محمد علی با سلام به خدمتگذاران مردم 1- چرا بیمارستانهای طرف بیمه با سازمان بیمه تامین اجتماعی در استان فارس طی چند سال گذشته افزایش نداشته بلکه کاهش داشته اند با توجه به افزایش بیمه شده ها ./ 2- چرا من و امثال بنده که مبلغی گزافی ، از حقوق ماهانه کسر می شود بعنوان بیمه ،همان اندازه از خدمات بیمه ای استفاده می کنم که نفر دیگری با پرداخت حق بیمه کمتر همان خدمات را استفاده می کند. بسیار ممنون و تشکر فراوان
- با بیمارستانهای متقاضی قرارداد منعقد می شود.
- ویژگی بیمه های اجتماعی این است که به منظور کمک به اقشار کم درآمد میزان بهره مندی از خدمات مساوی است.

محسن با سلام . چرا سازمان تامین اجتماعی بیماری دیابت را جزو بیماریهای خاص قرار نمی دهد ؟ دیابت بیماری پر هزینه و مادام العمر است. تعیین مصادیق بیماری های خاص بر عهده سازمان نیست و سازمان تامین اجتماعی فقط مجری مصوبات است.
پزشک تعیین سقف پذیرش بیماران برای پزشکان و پرداخت نکردن دستمزد پزشکان بیش از سقف تایین شده شرعا صحیح است یا نه و نادیده گرفتن حقوق بیماران و پزشکان نمی باشد من خودم هرماه به دلیل اینکه تامین اجتماعی هزینه بیش از 250 بیمار را نمی دهد هرماه بین 100 الی 300 نسخه را که ویزیت کرده ام را پاره و دور می ریزم به عبارت دیگر سازمان تقریبا به ازای هردو مریضی که ویزیت می کنم هزینه یک نفر را پرداخت می کند و در مقابل اعتراض هم تهدید به لغو قرارداد می کند . با توجه به افزایش روز افزون فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و به منظور اشتغال زایی برای پزشکان عمومی و افزایش دسترسی بیمه شدگان به پزشک و افزایش تعداد پزشکان طرف قرارداد براساس جمعیت بیمه شدگان و برآورد بار مراجعات اعمال سقف انجام می پذیرد.
علیرضا چرا دفترچه های درمانی برچیده و تبدیل به کارتهای الکترونیکی نمی شه موقعی که در کشور به راحتی پول وبنزین را تبدیل به کارت کرده ایم برای سارمان تامین اجتماعی که سالانه بیست میلیار تومان صرف صحافی و تولید دفترچه میکنه کارتی کردن دفترچه میسر نیست چرا اینقدر دست به دست میشه ایا در کشورهای دیگه مردم دفترچه به دست توی صف ایستادن مراحل برنامه ریزی و اجرایی کردن حذف دفترچه در حال پیگیری است.
بی نام با درود چرا مطالبات و بدهی های چند ماهه پزشکان عمومی را نمی پردازید؟ با این وضعیت تورم و عدم افزایش تعرفه ها پزشکان عمومی به شدت تحت فشار هستند. مطالبات پزشکان تا تیر ماه تسویه شده و انشاء اله به زودی سایر مطالبات نیز پرداخت خواهد شد.
خورانی چرا با دفترچه تأمین اجتماعی خدمات درمانی انجام نمی شود ؟ با این همه هزینه دندانپزشکی ما کارگران چه باید کنیم فقط می توانیم دندان بکشیم همین ..... جهت بهره مندی از خدمات دندان پزشکی به مراکز ملکی سازمان مراجعه شود.
علی باسلام درمازندران طرح پزشک خانواده باتمامی مشکلات وعدم رضایت بیمار وپزشک باری به هر جهت اجرامیشود سازمان تامین بابهانه های مختلف کسورات به حقوق ناکافی پزشکان اعمال میکند دانشگاه سقف 3000بیمارراقبول دارد ولی تامین 2500 حقوق مهرراهنوز نگرفته ایم درفارس به ازای هرویزیت ازبیمار مبلغ ناچیز 2000تومان اخذمیشود کمیته کشوری این موضوع را ابقلاغ کرده ولی تامین مازندرا ن در صورت گرفتن ویزیت تصویبی جریمه های سرسام آور اعمال میکند و.... بسیاری مشکلات دیگر که اگر بخواهم دررد این طرح بگویم کتاب باید بنویسم خواهشا فکری کنید که حق قانونی ما ازطرف تامین مازندران اینقدر ضایع نشود سقف بیماران توسط ستاد کشوری و با توجه به شرایط (تعداد پزشک، بیمه شده و ...) تعیین می شود.
-دریافت هرگونه وجه از بیمه شدگان در سطح یک برخلاف قانون بوده و در اسان فارس نیز چنین گزارشی وجود ندارد.
-در صورتیکه هرگونه برخورد خلاف قانون از مسئولین استانی سر زده می توانید با اداره کل درمان غیرمستقیم مکاتبه کنید.
بی نام آقای دکتر چرا ویتامین ها را از گروه داروهای تحت پوشش بیمه خارج کرده اید؟کسی که بخاطر بیماری خاصی نیاز به مصرف مداوم برخی ویتامین ها دارد چه گناهی دارد که با وجود تجویز پزشک باید هزینه ویتامین ها را آزاد پرداخت کند؟ چرا هزینه های کمر شکن دندان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیست؟ در ضمن لطفا در مورد قانون هزینه های عینک هم تجدید نظر فرمایید که بعد از 10 سال برای عینک فقط 10 هزار تومن پرداخت می شود! آیا شما عینک 10 هزار تومنی جایی سراغ دارید؟ بیمه های پایه ملزم به پوشش هزینه هایی هستند که می تواند برای آحاد جامعه مشکلات اقتصادی و سلامتی ایجاد کند (کاتاسترونیک) در حالیکه ویتامین ها جنبه تقویتی داشته و اکثراً فاقد اثرات درمانی می باشند همانگونه که ویتامین هایی که دارای اثرات درمانی می باشند در تعهد سازمانهای بیمه گر قرار دارند.

 

بسیاری در مورد مرخصی زایمان سوال داشتند که پاسخ همه آنها یکی است:

 

نام سوال پاسخ
مریم با سلام. لطفاً افزایش مرخصی زایمان به 9 ماه را پیگیری کنید. چرا خدمات درمانی اجرا می کند ولی سازمان تامین اجتماعی نه؟ اقدامات لازم در زمینه تامین منابع مالی با مراجع ذیصلاح صورت پذیرفته که پس از حصول نتیجه اقدام خواهد شد.
سارینا با سلام من کارمند رسمی با بیمه تامین اجتماعی می باشم هم اکنون 5 ماه از مرخصی زایمانم سپری شده و تامین اجتماعی تاکنون حقوق منو پر داخت نکرده ومیگوید چون کارمند رسمی هستین براساس قانون مدیریت خدمات کشوری بر عهده کارفرماست ومحل خدمتم میگوید چون بیمه تامین اجتماعی هستین بیمه باید پرداخت کند و تاکنون حقوقی دریافت نکرده ام . لطفا مرا راهنمایی بفرمائید باستناد کدام قانو ن وبرعهده کیست؟با تشکر به استناد ماده 64 قانون تامین اجتماعی در صورتیکه دستگاه محل اشتغال حسب مقررات قانونی عهده دار پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری به کارکنان خود باشند سازمان تامین اجتماعی صرفاً ملزم به ارائه خدمات درمانی است که این امر در مورد کارکنان رسمی دستگاههای دولتی نیز مصداق دارد.

23245

کد خبر 323751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 276
 • نظرات در صف انتشار: 25
 • نظرات غیرقابل انتشار: 180
 • شستا A1 ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
  24 7
  با سلام پس پاسخ سوالات و موارد ما در خصوص منابع اصلی سازمان یعنی شستا چه شد؟ در ارتباط با مشکلات و عدم نظارت در شستا چه کسی پاسخگو هست؟
  • جواد RO ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۴
   8 0
   با سلام وخسته نباشی فرق دارد پیمانی باروزمزد 2 هردو ماصندق تامین اجتماعی هستم 3 برای بازنشستگی اگر35سال کارکنیم 35روز حقوق میگیریم؟4 ودرموردپرداخت بیمه بنده از اداره بیمه پرداخت مکنندوخودم درشرکت دیگری کارمیکنم وازانجا همبیمه پرداخت میشود تاثیری برای بازنشستگی دارد ومن کارمند پیمانی هستم این اصلاعات میتوانم از چه کسی بگیرم یا سایت مشخص کنیدی متشکرم .
  • نابغه A1 ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
   2 1
   با شماره 142 تماس بگیرید.....
 • بیسواد بیمه شده GB ۰۵:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
  64 9
  این پاسخ ها نیاز به وقت گذاشتن و زحمت انداختن ریاست محترم سازمان را نداشت بقیه اش را بدید من هم بلدم اینطوری جواب بدهم .
 • بی نام EU ۰۶:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
  25 6
  به خیلی از سوال ها پاسخ ندادند امیدوارم شخصی را که مسئول خواندن سوال ها و پاسخ دادن کرده بودند سلیقه ایی عمل نکرده باشد!
 • بنده خدا A1 ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
  58 1
  والا یه جوان 20ساله هم بلده این جوابارو هی کپی پیست کنه فشار اومد بهشون دونه دونه کپی کردن
 • بی نام EU ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
  24 2
  در مورد سوء استفاده ها در شرکتهای زیر مجموعه چی شد؟! شرکت توزیع داروپخش و بقیه شرکتهای بیرون بورس
 • مجتبی IR ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
  51 3
  الان مثلا پاسخ دادن ایشون؟؟؟ واقعا جای خجالت داره ، خدا نکنه پای کسی به شعبات این سازمان کشیده بشه، واقعا همه چیش افتضاحه
 • همت A1 ۰۷:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
  48 5
  چرا در مورد بیمه ی کارگران بدبخت ساختمانی که من سوالش را گذاشته بودم از ایشان سوال نکردید؟ مگر کارگران ساختمانی انسان نیستند؟
 • سعید IR ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
  47 1
  درمورد کانون بازنشستگی مگر زیر مجموع شما نیست ونظارتی بر آن ندارید ومیگوید بسامانه142 تماس بکیرید در صورتیکه جواب گو نیستند وبدون موافقت کتبی بازنشستگان کسر از چقوق میشوند بابت بیمه تکمیلی
 • بی نام EU ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
  40 2
  این جواب ها نشان می دهد فساد اقتصادی در تامین اجتماعی نهادینه شده است.
 • بی نام IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
  28 0
  فکر نمیکنم کسی از این پاسخ های تلگرافی و انتخابی ایشان قانع شده باشه مثلا جرا دو بازنشسته با سنوات مشابه بیمه و پرداختی کف حق بیمه، یکی باید 700 هزار تومان بگیره و یکی دیگه 540 هزار تومان ؟
 • بی نام IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
  47 2
  این که نشد جواب ! مراجعه کنید به ماده فلان تبصره بهمان . بجای ایشون یک کامپیوتر می گذاشتند لااقل تبصره ماده ها را نشونمان می داد .
 • فرهاد IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
  23 4
  با سلام. همسر بنده به خاطر بیماری دیسک کمر با تشخیص پزشک فوق تخصص به مدت سه ماه و اندی استراحت پزشکی داشتند که با بهبود نسبی به محل کار مراجعه کردند. بعد از اینکه دنبال اخذ هزینه بیمه بابت این مدت بودیم بعد از هفت خوان رستم رسیدیم به شورای عالی عالی عالی عالی پزشکی که درآنجا متاسفانه در ظرف مدت 30 ثانیه آقایان فرمودند که فقط یک ماه مورد تایید است!!! حال سئوال اینجاست آیا پزشک فوق تخصص ما دکتر نبوده یا این کمسیون های مختلفی که مارا پاس دادند خیلی دکتر تر هستند؟؟؟ تکلیف این دو ماه و ده روزی که در سابقه بیمه ایشان تاخیر افتاده چیست؟ مگر ما زمان پرداخت بیمه برای تامین اجتماعی اینقدر کلاس میگزاریم؟ چرا حتی 1 دقیقه در این کمسیونها نه معاینه انجام میشود نه به حرف کسی توجه میشود؟ و هزاران چرای دیگر
  • شاکی IR ۰۶:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
   39 5
   آقا فرهاد میدونی مشکل چیه ؟ مشکل اینه که اون آقایون یادشون رفته با پول حق بیمه های کسر شده من و شما حقوق می گیرند یادشون رفته که حقوق میگیرن که کار امثال ما رو راه بندازند.
 • سید اکبر رضوی A1 ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
  4 11
  با سلام من پیشنهاد می کنم تمام افراد بصورت اجباری با واریز از طرف سازمان حداقل دو ماهه بیمه شوند تا از این طریق تشویق و حداقل امیدی به زندگی و کار داشته باشند. مثلا چرا چوپانها بیمه نمی شوند مگر آنها انسان نیستند و همه اش در کوه و دره اند و اصلا به اداره ای نمی آیند. واقعا چقدر قشنگ خواهد بود. آیا رییس سازمان می تونه در این زمینه ابتکاری داشته باشد.
 • سعادت IR ۰۷:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
  12 0
  با سلام بنده به مدت 6ماه است که در شرکت فروش نرم افزار مشغول به 2 کار بازاریابی و طراحی گرافیک سایت هستم. 3سال سابقه کار بدون اعمال بیمه دارم و مدرک تحصیلیم کارشناسی ارتباط تصویری است. طبق قرارداد و توافق، بنده از ماه دوم باید بیمه میشدم اما ایشان از ماه آخر بیمه رد کردند. علاوه بر این بنده 42ساعت در هفته کار میکنم اما دستمزدم تنها 250هزار تومان است. نه تنها من، همه ی کارکنان با این حقوق کار میکنند و فقط من به اصرار خودم بیمه شدم. هیچکدام از ما هیچ عیدی و سنوات و پاداشی نداریم. آیا میتوان از طریق اداره کار و بیمه برای دریافت حقوق پایمال شده ی خود اقدام کرد ؟ (از همه ی ما 2میلیون سفته گرفته شده و برگه ی قرارداد برای امضا به من داده نشده است با تشکر
 • بی نام A1 ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
  2 6
  پیشنهاد سید اکبر رضوی می تواند براحتی قابل اجرا شود. بنظرم تمام افراد در سن مشخصی بخصوص سرپرستان خانوار که دارای بیمه نیستند بخصوص چوپان های عزیز این مرز و بوم می توان اقدام کرد. افراد بشر را بایستی مقداری مجبور و یا تشویق کرد برای انجام کاری . مثلا" به هنگام بیماری همه گیر مانند وبا اداره های بهداشت خانه فرد را تحت کنترل می گیرند یا سایر موارد پس اینجا هم قابل اجرا خواهد بود.
 • فاطیما A1 ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۸
  13 5
  پدر اینجانب درسال 66 فوت کردند 12سال سابقه بیمه و ظرف 10سال آخر حیات سه ماه پرداخت بیمه داشتن آیا می توان برای مادرم مستمری برقرار شود؟
 • نایب A1 ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۱
  4 2
  مستمری بگیران بیمه تامین اجتماعی شهرستان بیمه تکمیلی هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • محمود IR ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۳
  8 3
  باسلام وخسته نباشید لطفأ بفرمایید قانون بازنشستگی بیش ازموعد ازچه تاریخی اجرا می شود
  • کارگر2 IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
   14 5
   باسلام بنده 15 سال سابقه در قانون سخت وزیان آوری که شرکت در سال 88 در یافت نموده دارم و شامل میشود بعداز آن کارمن به قسمت دیگری منطقل شدم که سخت و یان آورنیست آیا من بعداز چند سال وباچه سنی میتوانم بازنشسته شوم
 • ا IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
  0 5
  بیمه ورزشی جزوه سوابق بیمه تامین اجتماعی قرار میگیره یا نه؟
 • هادی IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
  11 4
  سلام پدرمن تازه بازنشست شده اونم با30سال سابقه اما میگن حقوقش 650تومنه میشه بگین چرا؟
 • محمد رضا بناء درخشان IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
  6 3
  اینجانب محمد رضا بنائ درخشان با شماره بیمه 21094218 تامین اجتماعی بنده از دو کارگاه برای تامین اجتماعی حق بیمه رد کردهام از یک کارگاه 30 سال و از کارگاه دوم 5 سال حق بیمه پرداخت کردهام و طبق قانون ماده 77 که سالیان سال است اجرائ میشود میبایست جمع دو کارگاه گرفته شود و میانگین 2 سال اخر یا 5 سال اخر محاسبه شود برای بازنشستگی ولی تامین اجتماعی قانونی که سالیان سال است اجرائ میشود را دور زده و در تاریخ 1/7/1391 بخشنامهای به نفع خود تصویب کرده است که یک حقوق بسیار ناچیزی به بازنشسته ها بدهد من از کارگاه دوم فقط 50 میلیون تومان به تامین اجتماعی و مالیات حقوق پرداخت نمودهام که بیشتر ان هم به تامین اجتماعی بوده است و تامین اجتماعی فقط 200 هزار تومان به بنده میدهد ایا گرفتن این پولها حلال است انصاف
 • بی نام A1 ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۹
  11 4
  پس قانون بازنشستگی کارگران با 25 سال سابقه کی اجرا میشه؟
 • محسن IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۱
  7 2
  با سلام و احترام اینجانب در مدت قریب به 25 سال در سه کارخانه با شرایط سخت و زیان آور کار کرده و اواخر سال گذشته درخواست بازنشستگی داده ام.در شغل اول در اواسط خدمت بمدت یک ماه حق بیمه رد نشده است ، در صورتی که فیش حقوقی نیز در دست دارم . در شغل سوم در اوایل خدمت بیست روز اول بیمه رد نشده است ، لطفاً بنده را راهنمایی کنید . قبلاً از مساعدت جنابعالی کمال تشکر دارم.
 • بی نام IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶
  15 2
  با سلام میخواستم بپرسم که چرا قانون حمایت از خانواده در رابطه با ازدواج مجدد مستمر بگیران تامین اجتماعی چرا اجرا نمیشود؟
 • دولت آبادي A1 ۰۶:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  11 4
  باسلام من يک معلول جسمي حرکتي هستم 16سال دردانسگاه کار کرده ام لطفا راهنمايي کنيد جگونه ميتوانو باز نشست شوم باتشکر
 • كاظم A1 ۰۵:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۸
  9 2
  كارمندي با 15 سال سابقه خدمت تا بحال دوبار عمل جراحي ديسك كمر انجام داده ام ، باز كمر درد شديد دارم براي بازنشستگي و يا كار افتادگي بنده را راهنمايي فرماييد. باتشكر
 • حامد علوی A1 ۰۰:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
  14 2
  با سلام و خسته نباشید خواهش دارم شرایط و چگونگی بازنشستگی یک خانم 50 ساله با 17 سال سابقه را برای این بنده حقیر تشریح نمایید... قبلا از شما کمال تشکر را دارم
 • بی نام IR ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۵
  5 5
  سلام چگونه میتوانم سوابق بیمه ای خود را از سال 1380 به قبل را در سایت سازمان تامین اجتماعی مشاهده کنم؟ چند سال در شرکت نرم شهر ری بیمه داشتم ولی در سوابق بیمه ای ثبت نشده است لطفا راهنمایی ام کنید. ممنون
 • بیتا IR ۲۲:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
  3 11
  بعد از اعلام مرخصی نه ماهه برای زایمان. چرا شرکت نفت به مادران شاغل رسمی مرخصی نه ماهه اعطا کرد و به ما مادران شاغل غیررسمی بدلیل عدم موافقت تأمین اجتماعی مرخصی شش ماهه تعلق گرفت؟؟!! آنها مادر هستند و ما نیز مادر... در این خصوص همه باید یکسان باشند! پس عدالت کجاست؟!آیا این یک بام و دو هوا بودن به هر دلیلی صحیح است؟؟؟؟ مادری شاغل در مناطق نفتخیز جنوب
 • علی A1 ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
  7 6
  نحوه تبدیل بیمه خدمات درمانی به تامین اجتماعی و هزینه چهارده سال تبدیل آن چقدر می باشد؟
 • سوده IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۰
  6 4
  ببخشید بنده ارسال 72 الی اواخر 77 دردادگاه انقلاب مشغول کار بوده ام بصورت قراردادی و از سال 79 تاکنون بیمه خدمات درمانی هستم اما برای سالهای فوق از دیوان عدالت اداری رای مبنی بر احتساب سنوات خدمتی را پرفته ام حال سوال این است سنوات 72 الی 77 بنده باید تامین اجتماعی محاسبه شود یا خدمات درمانی ؟
 • بهروز A1 ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۱
  6 4
  شرط حساب شدن بیمه سربازی به بیمه ثابتم چیه
 • جمال A1 ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
  5 5
  سلام .دو سال خدمت سربازی چرا جزو سنوات خدمت حساب نمیشود .
  • محرم A1 ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۷
   2 1
   چون باید سابقه داشته باشی اقا جمال
 • مجتبی IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
  2 1
  با عرض سلام خدمت ریاست محترم بنده دو ماه است ازبیمه تکمیلی انصراف دادم اما باز هم از حقوقم کسر می شود چرا ؟ حالا اگر قرار بر این باشد افزایش حقوقی یا عیدی بدهید امروز فر دا می کنید . در کل می خواستم بدانم چرا این کسر حقوق هنوز ادامه دارد
 • یعقوب شیری A1 ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
  4 1
  من راننده تاور کرین هستم تو یه شرکت کار میکنم که ما رو بیمه نکرده و چون خودشون همش بازنشسته هستن تفره میرن میگن بیمه نمیکنیم گارگراشون هم افغانی هستند میشه راهکارهایی به من بگید ممنون
 • بازنشته کم درامد ومقروض A1 ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۸
  10 2
  با عرض سلام من یک زن بدبخت وبازنشسته تامین اجتماعی هستم در یک مکان کم درامد با حقوق 120000 تومان کار میکنم دائما تامین اجتماعی روی سر من است میگوید چرا کار مکنی اگر کار کردی مستمریت قطع میکنیم اخر من با این همه بدهکاری چه کنم حلا که باز نشسته هستیم خودمان زنجیر کنیم درخانه
 • همسر بازنشسته IR ۰۶:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۱
  8 1
  ایا این قوانین فقط برای مردم بیچاره نیست اگر مملکت قانون داشت این همه اختلاس های میلیاردی وجود داشت وحق مردم بیچاره به تاراج می رفت
 • آزاده ندايي IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۲
  5 3
  با سلام من معلول جسمي هستم .همسرم در كارگاهي كار ميكند ولي برايش بيمه رد نمكنند چون ميگويند سربازي نرفته است.آيا براي رد كردن بيمه بايد كارت پايان خدمت داشت؟
 • بی نام IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۰
  3 6
  لطفا به بازنشسته هاي مشغول به كار رسيدگي كنيد تا جوان ها بيكار نمانند
 • میثم A1 ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
  0 0
  جناب آقای دکتر نوربخش آیا سازمان تامین اجتماعی نیروی علوم آزمایشگاهی به صورت قرار دادی در مراکز درمانی این سازمان جذب میکند یا خیر !؟ با تشکر.
 • ناتاشا IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۲
  16 1
  باسلام خواهر من 11سال در یک مزون معروف کار کرده است.اما درتمامه این سالها علیرقم درخواستش کارفرما اورا بیمه نکرده و میگوید چون مالیات پرداخت نمیکنم نمیتوانم بیمه کنم.وحالا نزدیک عید بدون دادن کوچکترین حق وحقوقی اورا به دلیل نیامدن جمعه سره کار اخراج کرده آیا راهی برای بیمه شدن هست؟اگر ایشان جریمه شوند خواهر من سابقه برایش رد میشود
 • الهام A1 ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
  0 5
  ایا دارندگان کارت قالیبافی هم میتوانند کارت کارگری دریافت کرد؟
 • احمد A1 ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
  1 0
  چرا این قانون در وزارت علوم اجرا نمیشود
 • بی نام A1 ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
  0 2
  چرا کارگران ساختمانی برای بیمه شدن پذیرش نمی شوند-تا نوبت ما شد تا کارت مهارت ساختمانی شد سهمیه قطع شد ومن باید خود را ماهی صدوبیست وخوردی بیمه خوداختیاری کنم-مگه قانون برای همه یکسان نیست چرا سهمیه تمام شد-رفتم برای ثبت نام گفتند در شهر ما سه هزاروششصد نفر ثبت نام کردند وپلا تکلیفن-دیگه متقاضی ثبت نام نمی شود-اگر توان بیمه کردن این بیمه های ارزان قیمت برای کارگران ساختمانی وقالی بافی نیستین مساوات را برای عموم برقرار کنید نه حق بیمه سی هزار ونه صدوسی هزار-میانگین وسط بگیرید که نه سیخ بسوزد ونه کباب-من توان پرداخت بیمه اختیاری صدوسی تومان را ندارمو بیکار هستم -یه جور بیمه تامین اجتماعی برنامه تصویب شود تا عدالت کامل برقرار بشه-با تشکر
 • بهزاد راکی GB ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
  12 0
  سلام میخواستم بدونم که به افرادی که بصورت اختیاری بیمه رد میکنن (کار خاصی ندارن )و بصورت آزاد بیمه رد میکنن ..ایا مشمول بیمه بیکاری میشن؟
  • سلام A1 ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۱
   4 0
   خیر بیمه بیکاری فقط مختص افرادی است که بیمه انان اجباری است یعنی کارفرما برایشان لیست بیمه به شعبه ارسال میکند
 • بی نام IR ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
  0 0
  با عرض سلام و خسته نباشید و عرض تبریک بمناسبت آغازسی و پنجمین فجرپیروزی شکوهمندانقلاب اسلامی خدمت تمامی خدتمتگزاران به نظام مقدس انقلاب اسلامی و مخصوصا قشرزحمتکش کارگری بنده سئوالم این است که جناب رئیس چه بخشهایی از داروسازی شامل قانون کارهای سخت و زیان آور میگردد متشکرم و التماس دعا
 • خلیل نصاری A1 ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۸
  3 4
  سلام.پدر من بازنشست است ومن پسرش فرد معلولی هستم ومتهل هستم آیا بیمه پدرم شامل من میشود یا نه
 • محسن IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۸
  5 0
  با سلام . اگر پیمانکاری تعداد روز های بیمه را بیش از حد قرار داد خود واریز نماید دچار تخلف شده ؟ (برای مثال قرارداد تا 15 باشد تا 30 به دلیل مشغول بودن کارگران واریز کند )
 • راژان IR ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۸
  2 0
  چرا در قانون جدید بیمه تامین اجتماعی ،کسانی که 10 روز در ماه کار می کنند و یا روزهای شنبه تا چهارشنبه روزی سه ساعت کار می کنند باید شامل بیمه 15 روزه یا 30 روزه شوند؟
 • سید رسول A1 ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۸
  6 1
  با سلام لطفا بگویید با چه فورمولی حساب مکنید که حقوق باز نشستگان را 5 یا 2 سال محاسبه می کنید.
 • عباس فرضی DK ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۹
  1 0
  باوجود تمام مدارک (اعم از حکم کارگزینی- فیش بانکی -سند حسابداریو. ..) 82روز ازبیمه اینجانب را کارفرما در سال 80 واریز ننموده است با مراجعه به سازمان تامین اجتمائی اردبیل ابراز میدارندکه باید کارفرما فرم ادعارا مهرو امضانماید ولی کارفرما ان کارراانجام نمیدهد با مراجعه دوباره به تامین اجتمائی میگویندبر شکایت کن ؟
 • حسین یوسفی IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۹
  5 0
  سلام برای پیداکردن سوابق بیمه ای قبل از انقلاب باید به کجامراجعه کنم
 • شهلا A1 ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۹
  1 1
  چرا بیمه شدگانی که بیش از ده سال سابقه کار دارند با وجود ارتقا شغلی در همان کارگاه نمیتوانند در لیست بیمه افزایش حقوق داشته باشند ، این قانون کاملا غیر منطقی است که باید راه کاری بیابید . تقاضای رسیدگی به این بند قانون تان را دارم .
 • ادریس زارعی IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۰
  1 2
  آیا کسی که درحین خدمت نظام وظیفه میباشد میتواند شاغل درواحد تحت پوشش قانون کار مشغول شده وحق بیمه بپردازد لطفاٌ جواب بدهید
 • صابری IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۰
  3 2
  سوال .با سلام با توجه به تصویب ممجلس در خصوص 10 سا سابقه و سن 60 سال چرا هر وقت به تامین اجتماعی مراجعه می کنیم می گن بخش نامه نیامده الان آخر سال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • محمد IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۰
  3 3
  با عرض سلام بنده کار مند آموزش و پرورش با 25 سال سابقه خدمت مدت 13 ماه و اندی سابقه بیمه سازمان تأمین اجتماعی دارم لذا خواهشمند است درخصوص چگونگی استفاده 13 ماه بیمه مذکور جهت بازنشستگی راهنمایی فرمایید. متشکرم
 • بهار A1 ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۱
  4 0
  با کلی پیگیری متوجه شدم که بیمه تکمیلی بازنشگان تامین اجتماعی مانند کارت طلایی کارت تحویل مردم نمیدن. شاید با یه دید همه فکر کنن که به نفع مردم اما در اصل بیشترین سود به جیب دولت میره . کارت نمیدن تا مردم استفاده کمتری داشته باشن چون برای هر استفاده باید به شعبه رفت و برگه گرفت . البته تعجبی نداره . تامین اجتماعی اول به فکر جیب خودشه تا به فکر مردم .کی اطلاحات توش انجام بشه خدا عالمه. مطمئنن کسی هم پاسخگو نیست و نخواهد بود.
 • طالب A1 ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۱
  6 1
  باعرض سلام وخسته نباشی چگونه میتوانم ازنوع شغل ردشده توسط پیمانکار در لیست بیمه ارسالی به سازمان تامین اجتماعی درخانه ازطریق اینترنت اطلاع پیداکنم آیا راهی هست متشکرم
 • بی نام A1 ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۲
  3 1
  چراحق بیمه کارفرمایانی که مثل کارگر در مغازه خودشان کار میکنند این همه بالاست؟مثل یک جوشکار که با سخت ترین کار نه سختی کار تعلق میگیرد وبالاترین حق بیمه در اندازه یک صاحب شرکت باید بپردازد.
 • زهرا A1 ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۳
  4 0
  سلام من از نیمه دوم سال شروع به کار کرده ام میخواهم بدانم نحوه محاسبه عیدی من چگونه است و چه مقدار عیدی به من تعلق می گیرد .
 • بی نام IR ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۶
  3 0
  سلام اگه ممکنه در خصوص ماده قانونی اینکه یکی از اعضای هیات مدیره شرکت ها میتوانند بعنوان سرپرست کارگاه معرفی گردند جهت استفاده از مزایای بیمه توضیح بدید.متشکرم.
 • بي نام IR ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۶
  5 5
  آيا بيمه زنان خانه دار قابليت تبديل شدن دارد
 • عزیز فاخرزاده بچاری FI ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۶
  1 3
  با سلام و تشکر ، بنده کارمند بازنشسته سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی هستم که از اول دیماه امسال بنا به تقاضای خودم بازنشسته شدم ولی اکنون مدت حدود دو ماه است که از حکم حقوقی ام خبری نیست.لطف کرده بفرمایید که حقوق بازنشستگی بنده کی برقرار می شود؟ با تشکر مجدد
 • رضا IR ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۷
  2 5
  دنیا دنیای الکترونیک است پس چرا باید برای تعویض یا تمدید دفترجه به همان شعبه مراجعه کرد
 • زهره IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
  2 5
  سلام.خواهشاً اعلام كنيد مرخصي زايمان از چه زماني به 9 ماه تغيير پيدا ميكنه؟با سپاس فراوان
 • بی نام A1 ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۹
  1 0
  با سلام و خسته نباشی . سوالم اینکه کسانی سوابق خودشونو جمع میکن و متوجه میشن بیمه در بعضی از سالها شش ماه .... رد نشده چه کار باید کنیم راهنمایی بفرمایید.
 • حامد EU ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۹
  5 0
  با سلام می خواستم بدونم با یک ماه سابقه بیمه می شود بصورت خویش فرما بیمه را رد کنیم
 • بی نام A1 ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۳۰
  7 1
  چرا شرط سني براي خانمهاي شاغل مشمول قانون كار و تامين اجتماعي را برنمي داريد؟ تا كي بايد صبر كنيم زنان توان كاركردن بيش از 20 سال را ندارند. ديگر خسته شده ايم
  • بی نام سخت IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۳۰
   5 0
   کاملاموافقم دیگه خسته شده ایم توروبه خداکمکمون کنیددیگه توان کارکردن نداریم
 • بی نام A1 ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۳۰
  3 0
  سلام خواهشمندیم از رءیس سازمان تامین اجتماعی این سه ماه مرخصی زایمانو اجرا کنن.پیگیر باشید
 • میترا US ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۱
  3 0
  سلام من یه سوال داشتم خانمی 63 ساله با 10 سال سابقه کار به دلیل سختی کار(شاطر نونوایی)بازنشسته شده میخواستم حداقل مبلغ حقوق و عیدی رو بدونم.
 • بی نام EU ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۲
  1 2
  سلام.بنه در27/12/91بازنشته پیش از موعدگردیده ام وجانبازی دوران هشت سال دفاع مقدس در تاریخ1/10/91تسویب شده تکلیف حق بیمه که 25سال از من کسرگردیده بایدچگونه وچه کسی به من بپردازد.
 • بی نام A1 ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۳
  2 1
  پرستار ی دارای هیجده سال سابقه کار ازعلم پزشکی یاسوج خواهان انتقال به بیمارستان شهدای گمنام یاسوج مباشم امکان پدیر هست
 • علی A1 ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۳
  1 0
  با سلام باتوجه به بیماری دیابتی که دارم وقطع پا ازناحیه مچ وصنوق بیمه کارگران باربر تامین اجتماعی می باشم با12سال سابقه بیمه و53سال سن از کارافتادگی شامل اینجانب میگردد حدود 50روز در بیمارستان بستری بوده وهیچ گونه حقوقی نیز دریافت نکرده ام لطفا راهنمایی نمایید یک کارگر با یک پا و 2فرزند درخانه چکار کنم باتشکر
 • معصومه A1 ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۴
  3 2
  چرا ما قالیبافان که حق بیمه پرداخت میکنیم هیچ بن کالا یا سبد حمایتی ازجانب دولت نداریم عیدی نداریم شاید در وسط که حق بیمه میدهیم اتفاقی افتاد نتئانستیم از حقوق استفاده کنیم پس چرا حق بیمه میدهیم حد اقل دولت عیدی به ما بدهد
 • محمد ابراهیم نیری A1 ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۴
  2 0
  با سلام . اینجانب بمدت سی سال در نیروگاهها و پستهای فشار قوی برق مشغول بخدمت بوده ام. چرا نباید از مزایای کار سخت و زیان آور استفاده نمایم. در صورتی که چند سال پیش کلیه همکاران ( کارمند) مشابه من با مزایای سخت و زیان آور بازنشسته شدند. حالا که نوبت من رسیده اعلام میدارند این قانون مختص کارگران است شامل کارمندان نمیشود.مگه مشاغل سخت و زیان آور فقط بر روح و جسم کارگران تاثیر سو میگذارد.(لابد مشاغل سخت و زیان آور میفهمند ما کارمندیم و مافوق بشریم و بر روی ما هیچ تاثیری ندارند و تمام زیانشان شامل کارگران میشود.)
  • حسن زاده IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۶
   3 0
   مرجع اعلام نظر درخصوص سخت وزیان آور بودن مشاغل ادارات کار در استانها می باشندو تامین اجتماعی در این خصوص تصمیم گیرنده نمی باشد.از ادارات مذکور پیگیری فرمایید.
 • الف.ز A1 ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۴
  3 4
  با سلام آیا از مقرری بیمه بیکاری مجددا" بیمه کسر می شود/باتشکر
 • بی نام A1 ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۴
  6 1
  آیا از مقرری بیمه بیکاری مجددا" حق بیمه کسر می شود/با تشکر
 • هادي IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۵
  3 4
  با سلام و تشكر از زحمات شما اخيرا شنيدم كه ديگر نيازي به پرداخت پول براي دوسال سربازي جهت محاسبه در سنوات خدمتي نيست . قبلا گفته بودند كه كارگران بايد بخرند ولي كارمندان نياز به خريد ندارند.ولي الان هر دو قشر كارمندي و كارگري نيازي به خريد و پرداخت پول ندارند. متشكرم
  • بی نام IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
   2 1
   اگر حقیقت داشته باشه که عالیه . ولی یک سال پیش خود براش اقدام کردم و گفتن باید همشو یکباره بدی درصورتیکه تا قبلش میتونستی اقساط بپردازی
 • مستمري بگير IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۵
  13 1
  من يك خانم مستمري بگير و داراي يك فرزند هستم و زير سي سال سن دارم ، همسرم دو سال پيش فوت كرده و الان قصد ازدواج دارم ، كارشناسان سازمان تامين اجتماعي در خوزستان ميگويند اگر ازدواج كني مستمري خودت قطع ميشود و فقط مستمري فرزند ًًًشما برقرار ميماند، اين در حالي است كه مجلس محترم در قانون حمايت از خانواده مصوب نموده كه خانم هاي بيوه همچون من چنانچه مجددا ازدواج كنند مستمري انها پس از ازدواج همچنان برقرار خواهد بود ، لطفا راهنمايي كنيد، ، ضمنا سازمان طبق دستور إداري شماره ١٠١٨٣١٦/١٠٠٠/٢٢٥١ مورخ ٩٠/٦/٢١ فقط مجوز برقراري را براي سال نود صادر نموده است،
 • بي نام A1 ۰۶:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  4 4
  باسلام باتوجه به اينكه ميانگين 2سال آخربراي حقوق بازنشتگي محاسبه مي شوداما سازماني كه درآنجا مشغول هستم افزايش سالانه حقوق رادرشهريوروآذرپرداخت مي كندبا اين موضوع بازهم ميانگين 2سال محاسبه مي شوديا 5سال
 • امیر US ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  4 1
  سلام. ایا دانشجو نمیتواند بیمه تامین اجتماعی اون هم از نوع بیمه کارگرساختمانی شود.؟؟؟؟
 • بی نام US ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  4 1
  سلام آیا عیدی به شخصی که کمتر از یکسال کار کرده تعلغ میگیره ؟وبازاریابها شامل عیدی میشوند یا خیر ؟
 • محمدرضا A1 ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
  3 4
  باسلام سئوالی داشتم آیا عیدی پرداختی دوبرابر حداقل حقوق درلیست بیمه بهمن ماه ذکر می شودوآیا به آن حق بیمه تعلق میگیرد. باتشکر
 • محمد ابراهیم IR ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
  6 0
  آیا قوانین کارهای سخت زیان آور شامل ااستراحت زایمان می شود
 • شعبانی A1 ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
  3 3
  آیا در سال 93 بیمه جواز گرفته میشود
 • بی نام IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
  7 2
  با سلام و احترام، آیا میتوان سوابق بیمه تامین اجتماعی خودم را به سوابق بیمه همسرم اضافه کنم؟
 • حامد حاتمی IR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۱
  1 7
  آیا در بودجه سال 93 بند 89قانون بودجه 92 دیده شده یا نه با تشکر
  • محسن IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
   2 0
   خیر .اما می توان قسطی پرداخت کرد
 • مینا A1 ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۲
  0 1
  با سلام آیا بیماری زونا شامل از کارافتادگی می شود
 • محمد IR ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۲
  2 0
  با سلام خواهشمند است درمورد شرایط استفاده از مزایای کارسخت وزیان اور ونحوه ثبت نام اینترنتی وفرم درخواست راهنمایی بفرمایید
 • غزال A1 ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۲
  2 4
  با سلام یه سوال داشتم اونم اینکه کسی که پاره وقت میره سرکار بهش سنوات و مرخصی تعلق میگیره؟آگر آره به چه میزان؟چطوری محاسبه میشه؟
 • حقوق دان A1 ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۳
  0 0
  باسلام من کاربر یک دفتر پیشخوان هستم مدیر دفتر میگوید باید از بیمه پدری استفاده کنی یا خودت ماهی 75 هزار تومان بپردازی من متوجه نمیشوم بیمه پدری چیست ومن ماهی چه قدر باید بپردازم وچرا مگر بیمه را دفتر می دهد ...توضیح دهید اگرممکنه به ایمیلم ارسال کنید.ممنون
 • سعید مرادیان IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۳
  0 2
  با سلام و خسته نباشید پدرم بازنشتسته تامین اجتماعی است جهت ضمانت بنده بابت وام از صندوق مهر امام رضا نامه کسر از حقوق سازمان تامین اجتماعی صادر نمی کند می گوید به صندوق ها نامه کسر از حقوق نمی دهیم آیا این قانون است یا نه؟ ما باید چکار کنیم ؟ نیاز فوری به این وام داریم .با تشکر
 • حمید اسدی IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۴
  0 0
  اقای رییس مدت زمان سابقه برای بازنشستگی چقدر است
  • رضا IR ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۵
   11 3
   سلام آيا خدمت سربازي جز سوابق كارهاي سخت و زيان آور محاسبه مي شود يا نه؟ بنده با 19 سال سابقه ي كار در شركت لاستيك سازي آيا مي توانم بازنشسته شوم يا بايد 20 سال كامل شود؟
 • بهدایی US ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۵
  1 2
  میخواستم بدونم که کارگاههای چاپ دیجیتال شامل کمک دولت میشود یاخیر؟یعنی میتوان شامل تعرفه 10 درصدی شد یا باید همان 30 درصد پرداخت شود؟
 • احمد US ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۷
  3 0
  مدیر عامل تامین اجتمایی گفت ۲۰% بیمه تکمیلی را سازمان پرداخت میکند پس چرا بعد از ۴ ماه هنوز خبری از آن ۲۰% نیست همه از خود باز نشسته کم میکنند
 • محمدی A1 ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۲
  0 4
  آیا بیمه ی عمر شامل بازنشستگان تامین اجتماعی می شود؟ وضعیت مبلغ و افراد مشمول بیمه عمر چگونه هست؟
 • ابوالفضل نصیر ی IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۵
  0 2
  من از بچگی از سن 12و13و14در بیمارستان بزرگ اصفهان ودر پادگان امام حسین تهران کار کردم ولی نمیدانم مرا بیمه کرده بودند یا نه لطفا مرا راهنمای بفرمایید متولد 1351 هستم
 • بی نام A1 ۰۵:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۷
  5 0
  افزایش سنواتی شامل بیمه بیکاری هم میشود ؟اگر بلی ،به چه نحو اعمال میشود
 • سلاقی IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۷
  0 0
  محاسبه حق سنوات در سال دوم برای کارگری که در سال اول از شش ماه دوم شروع به کار کرده باشد؟ با تشکر
  • بی نام A1 ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۸
   3 0
   تفاوتی نمیکند
 • خالودی A1 ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۷
  5 0
  سلام حدود ۲۱ سال سابقه بیمه دارم و ۴۳ سن دارم خواستم از قانون ۲۰ سال با 20 روز حقوق استفاده کنم اما بدلیل اینک در این ۲۱ سال فقط ماه مهر ۹۲ بیمه بنده بعنوان مدیرر عاملل رد شده قبول نکرردند این در حالیست ک ک از ابان۹۲ تا کنون چ در روزنامه رسمی چ در مدارک بنده مدیر عامل نیستم صاحب شرکت بعلت اینک بنده را امین خود میدانست کارای محوله را بعهده من گزاشت اما بنده باتوجه ب شرایط بازنشستگی انصراف دادم اخر چرا باید منی که حدود ۲۱سال کارمندد بودم بخاط یکماه اینقدر زجر بکشم وبرخی از کارکنان بیمه با رفتاری بد با من برخورد کنند نمیدانم این مشکل را به چ کسی بگویم روزنامه رسمی مدرک مگر نیست شرکتی ک من در ان کار میکنم تازه حدود یکسال است ک ب سبت رسیده و هنوز کار شکل نگرفته و ما دفاتری نداریم چ بایز بکن
 • سادات A1 ۰۴:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۵
  2 2
  كسي كه در كارخانه دچار حادثه شده باشد و يك مرخصي باشد عيدي اين كارگر را بيمه بايد پرداخت كند يا شركت؟
  • بی نام A1 ۰۵:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۶
   3 0
   در رابطه با فردی که بیمه هشت سال پرداخت داشته باشد در حال حاظر از کار افتده کلی شده لطفا توضیح دهید
 • رومینا IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۰۹
  6 0
  سلام من می خوام پیرینت فیش حقوقی پدرمو بگیرم.شماره دفتر کل همون شماره شناسایی قدیم؟ شماره شناسایی رو که می زنم می گه شماره دفتر کل معتبر نیست.این یعنی چی؟ من چطوری شماره دفتر کل پدرمو پیدا کنم.پدرم نمی دونه و فیششو نیاز داره.
 • رها IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۱
  4 0
  سلام. زمان شروع مرخصی زایمان دقیقا از تاریخ زایمان است یا از قبل از آن نیز می توان مرخصی گرفت؟
 • امید علی اکبری IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۱
  3 2
  باسلام ایا این امکان موجود دارد که بیمه ماه هایی که کار فرما پرداخت ننموده و به ان زمان خورده خودمان پرداخت کنیم
 • یادگار IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
  3 0
  بنده درخواست بیمه بیکاری کرده ام 1/5/92 و تا کنون که 8 ماه گذشته در اداره محترم کار عسلویه انجام نشده و سال 93 در تهران مشغول به کار شده ام . اگر مورد شرکت راجع به بیمه بیکاری بنده حل شود حق بیمه بیکاری به حساب بنده واریز خواهد شد یا نه ؟
 • سارا A1 ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  7 2
  ببخشید می خواستم بدانم خانمهای شاغلی که بیمه تامین اجتماعی دارند. ولی از طرف همسر نیز بیمه خدمات درمانی هستند. چه باید کنند؟ آیا مرتکب تخلف شده اند؟ یا جریمه؟ اگر بخواهند می توانند فقط دفترچه بیمه خود را باطل کنند و از دفترچه خدمات درمانی شوهر استفاده کنند؟ عملا به هیچ عنوان از دفترچه خدمات درمانی استفاده نمی کنند.
 • اشكان زارع دوست IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  0 0
  من يك مستمري بگيرم حقوق اين ماهم را واريز كردند اما افزايش حقوق واريز نشوده كي واريز ميشود؟؟؟
  • بی نام IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
   8 4
   آیا در سال 93 حقوق بیمه بیکاری هم افزایش دارد
 • حامد IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  3 0
  سلام من بیمه تامین اجتماعی هستم می خواهم دفترچه تامین اجتماعی رو قطع و دفترچه خدمات درمانی نیروهای مسلح شوم آیا امکان واریز بیمه بازنشستگی برای سابقه کار در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد؟
 • خانم فعلا خانه دار IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  4 2
  با سلام ، ببخشید من یک سوال داشتم ، اگه من با بیمه زنان خانه دار بیمه بشم و بعد چند سال بتونم کار پیدا بکنم اون مدتی که بیمه زنان خانه دار داشتم می تونه سابقه بیمه محسوب بشه؟
 • دریا A1 ۰۷:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  5 4
  با سلام .من دریک موسسه خصوصی کارمیکنم که 6 سال بیمه کارمندی را واریز میکردم.الان کارفرمای بنده میخواهد نوع بیمه من را به قالی بافی تغییر دهد.این دونوع بیمه چه تفاوت هایی باهم دارند.خواهش میکنم راهنمایی کنید
 • کارگر خانم IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  2 0
  من 15 سال است که در شرکت خصوصی مشغول بکار هستم. مدیر عامل در شرکت قانونی قرار داده که کسانی که بعد از بارداری از مرخصی زایمان استفاده کنند دیگر پذیرفته نمی شوند آیا قانونی هست که ایشان را باز خواست کند؟
 • مصطفی IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  1 0
  باسلام.میخواستم بدونم بیمه سلامت رایگان جزو سابقه بازنشستگی بحساب میاد یاخیر
 • بی نام A1 ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۶
  9 1
  سلام کسانی که واریکوسل دارند بازنشست میشوند
 • ک م IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۶
  0 3
  ایا کارت ایثار در بازنشستگی اثری دارد یا نه
 • بی نام A1 ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۶
  7 0
  با سلام وخسته نباشید خدمت شما، من بیمه مشاغل آزاد دارم مگر در آمد من چقدر است که باید ماهیانه 165000 بیمه پرداخت کنم لطفا رسیدگی شود.
  • حسن زاده IR ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۶
   0 0
   در بیمه های مشاغل ازاد مبنای بیمه پردازی قرارداد انتخابی از توسط بیمه شده می باشد که برحسب تعهدات که انتخاب می نماید نرخهای حق بیمه ای متفاوتی محاسبه می شود از طرفی دستمزد مبنا حداقل دستمزد سالیانه مصوب می باشد که امکان انعقاد قرارداد با دستمزد گکمتر میسر نمی باشد.
 • آرزو A1 ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۷
  3 0
  با سلام مبلغ بیمه در سال 93 رو میخواستم
 • م م A1 ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۷
  3 0
  با سلام میخواستم بدانم نحوه محاسبه مستمری در بیه شدگان اختیاری و سایر انواع بیمه اجباری، مشاغل آزاد و... متفاوت است؟ منظورم میزان حد اقل دریافتی است. متشکرم
 • کارگر خانم IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۷
  9 0
  با سلام میخواستم بدونم با داشتن 36 سال سن و 15 سال سابقه، الان هم دیسک گردن دارم هم دیسک کمر هم سیاتیک میتوانم درخواست بازنشستگی کنم؟
 • حسین A1 ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۸
  6 1
  چرا افزایش بیست پنج درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را بیست درصد محاسبه کردید
 • حسین یوسفی A1 ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۹
  3 0
  چرا افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بیست پنج درصدی محاسبه نشد؟ توجه به ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی لطفا راهنمايی کنید
 • آرهنما A1 ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۲
  3 0
  من شاغل هستم ومیخواستم بدونم آیا پرداخت حق مسکن مبلغ 200000 ریال برای کارفرمایان اجباریست یا اختیاری چون کارفرمای من اعلام داشته اختیاریست
 • بی نام A1 ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۴
  3 0
  من 1 ساعته دنبال این میگردم که زن شاغلی که از مرخصی زایمان استفاده میکند ایا حقوق رو هر ماهه پرداخت میکنند یا یک دفعه ÷رداخت میکنند هیچ جوابی نگرفتم شما راهنمایم کنید
 • حسین A1 ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۴
  1 2
  آیا باید برای ازکار افتادگی ناشی از کار که پزشک معالج آن را صد در صد تایید نموده مهر نموده باید حتما شکایت کار فرما را بکنم تا دنبال از کار افتادگی را بگیرم یا اینکه شکایت کردن از کار فرما اختیاری است و میتوانم بدون شکایت دنبال از کار افتادگی را بگیرم. باتشکر
 • صادق IR ۰۵:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۵
  0 3
  چرا بیمه بیکار پرداخت نشده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟ همیشه 17 پرداخت میکردند اما الام اومدیم ماه جدید و امروز پنجم هستش و چیزی واریز نشده ایا دولت پل تموم شده و بیمه بیکاری که میگرفتیم قطع کردن؟؟؟؟؟؟؟
 • م A1 ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  2 0
  سلام خسته نباشید میخواستم بگم من 1 سال وچند ماه هست رفتم بیمه اما محل کار پروانه کسب نداشته اداره بیمه بهم گفته باید تا کد کارگاه نیاید کاری نمیشه کرد میخواستم بدونم چرا مدت 1سال اندی چرا نباید بازرس به محل کار من سر نزند ؟ خواهشا به این تخلفات رسیدگی نمایید
 • سید محمود نقیبی IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۶
  4 0
  با سلام و عرض پوزش سوال من اینه که یک خانم بازنشسته ارتش که شوهرش کار آزاد داشته و فوت کرده بدین معنی که هیچگونه حقوقی از دولت دریافت نمیکرده است آیا می تواند از مستمری پدرش بازنشسته شهرداری که فوت مپکرده علیرغم داشتن حقوق بازنشستگی استفاده کند با تشکر
 • سهیلا A1 ۰۴:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۷
  6 0
  ایا بیمه خدمات درمانی و خدمات تامین اجتماعی اقدام می شود . من سابقه هر دو بیمه رادارم
 • بازنشسته IR ۰۵:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۹
  0 0
  به بازنشستگان راننده کامیون سنوات تعلق نمی گیره؟
 • shafieie A1 ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۰
  1 5
  سلام . آیا مدیر عامل و اعضای هیات مدیره موظف می توانند همانند سایر کارکنان مشمول قانون کار و تامین اجتماعی نزد سازمان بیمه شده و از مزایای تامین اجتماعی برخوردار شوند ؟
 • رضا محمدی IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۰
  2 1
  پدرم بعد از سی و چند سال سابقه از کار اخراج شد و بعد از پیگیری معلوم شد که فقط 19 سال بیمه براش رد کرده بودن.نتونست بازنشته بشه.بیماری صرع هم داره و یک طرف بدنش تقریبا فلجه.کمیسیون پزشکی پدرم رو از کارافتاده تشخیص نداد و پدرم از کار افتاده هم به حساب نیومد.حلا من با حقوق ماهیانه 600 هزار تومان هم خرجه خونه رو میدم هم خرجه دانشگاهمو هم هزارتا خرج دیگه...
 • بی نام A1 ۰۵:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۱
  2 2
  ایامیشودبا26سال پرداختی حق بیمه بازنشست شد
  • حسن زاده IR ۰۶:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۶
   3 0
   چنانچه سن شما بیشتر از شصت سال می باشد بله می توانید بازنشسته شوید در غیر اینصورت خیر می بایست حتما سی سال سابقه بیمه داشته باشید.
 • ایرج فرهادی باجولی A1 ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۱
  8 1
  سلام اینجانب ایرج فرهادی باجولی به شماره بیمه شده 54513932کد ملی1841194301شماره مسلسل شناسنامه449257 حدود چند ماه بیماری صعب العلاج ای ال اس مبتلا شدم که به حالت فلج درامدم دو دخترم دیابت انسلین هستند طبق ماده 75تامین اجتمای شامل حال بنده میشود چرا مسعولین شعبه مربوطه من که خداوند رحم بم نکرد اینها به کمیسیون معرفی نمی کنند ازشما ریس تامین اجتماعی استدعا دارم به سایت این بیماری بروید ببینید چقد عذاب دهنده است بعد فکری به حال من بکنید تلفن تماس 09168212752
 • خواهشمندم بيگيري نماييد IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۲
  3 0
  باسلام.لطفا براي بازماندگان مستمري كه در يك سال آخر عمر داراي 90روز سابقه ي بيمه بردازي نميباشند چاره اي بينديشيد. شما به اين فك كنيد امثال مني كه يتيم بار هستند از كجا خرج زندگيشونو به دست بيا رن همسر مرحومم 9سال وچند ماه بيمه بوده آيا اين ظلم نيست كه حق من ودختران يتيمم بايمال شود. خواهش ميكنم اين قانون رو تجديدنظر نماييد با توجه به مدت زمان بيمه اي كه برداخت كرده ان بهمون مستمري بدين.به خاطر خدا چاره اي بينديشيد براي من وامثال من كه شرمنده ي فرزندانمون هستيم تو اين اوضاع گروني كه هيچ منبع در آمدي نداريم.استدعا دارم جناب آقاي ربيعي تجديد نظر نماييد روز بدر نزديك هست اين خانواده هاي يتيم بار رو شاد كنيد با دريافت مستمري .التماس
 • توحید حیدری زاوشتی IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۳
  4 0
  با سلام و خسته نباشید خواهشمند است بفرمایید آیا جوابی از بالا برای برای بیماران صعب العلاج و پرداخت هزینه های در مانی آمده است یا نه ؟ با تشکر
 • مهدی A1 ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۳
  0 1
  سلام .کارگران ساختمانی 60 سال بازنشست میشوند
 • رضا IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۳
  0 0
  با سلام حق بیمه راننده کامیون خاکبرداری در پروژه های ساختمانی با چه ضریبی محاسبه می شود ؟ ضریب 67/16 یا 30
 • درد دل یک بیمار IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۴
  1 0
  با عر ض سلام و خسته نباشید من نزدیک به بیست و چند سال قالی باف هستم متاسفانه هشت سال پیش دچار نارسایی کلیه شدم مجبور به پیوند کلیه شدم ولی بعد پیوند به قالی بافی ادامه دادم بعد از پیوند طی بخشنامه قالی بافان را بیمه کردند من نیز بیمه قالی بافی شدم ولی داروهای که من برای پس نزدن پیوند استفاده میکنم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نمیدهند به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کردم میگویند چون قبل از بیمه قالی بافی پیوند شدی و بیمه قالی بافی اختیاری است اجباری نیست نمی توانی برای دریافت سهمیه داروهای پیوند تشکیل پرونده دهی با اینکه نزدیک به صدو سی هزار تومان حق بیمه میپردازم با تشکر فراوان مرا راهنمایی کنیید
 • بی نام A1 ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
  2 0
  با عرض سلام و خسته نباشيد لطفا چاره اي بينديشيد براي بازماندگان مستمر بگير كمتر از 10 سال كه در يك سال آخر عمر سابق ي بيمه پردازي 90روز رو نداشته اند. لطفا
 • طنین IR ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۹
  0 0
  با سلام مادرم 20سال سابقه ی کار داره.سنش هم 45 ساله میخواستم بدونم میتونه بازنشسته بشه و حقوق 30 روزه بگیره و سال های باقی مونده رو بخره؟؟؟؟؟
  • سودابه A1 ۰۴:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
   0 2
   با سلام ایامیتوان با ۱۴سال سابقه داشتن ولی پنج سال است که بیمه
 • اکبر حسنی A1 ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۲
  1 1
  با سلام می خواستم بدانم کسی که سابقه بیمه شان کمتر از 10سال می باشد وقبلآ سابقه بیمه داشته وبه علت مشکلی که با کارفرما داشته وبه علت عدم آگاهی از شرایط بیمه و پیگیری نکردند وبعد از چند سال که بیمه آن توسط بیمه ابطال شده و مجدد بعداز این مدت دوباره در کارگاهی مشغول به کار می باشد به مدت یکسال که بیمه شده وبا توجه به شرایط بد مادی وبالا بودن سن . ناراحتی قلبی ایشان راهنمایی نمایید که چه راه حلی دارد. با تشکر
  • حسن زاده IR ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۶
   0 0
   چنانچه فردی در حال حاضر بیمه پرداز سازمان تامین اجتماعی می باشد وبه دلیل بیماری طبق نظر پزشک متخصص قادر به انجام فعالیتهای مربوط به شغل کنونی نمی باشد می تواند با مراجعه به شعبه وتکمیل فرمهای مربوطه درخواست بررسی موضوع را از طریق کمیسیونهای پزشکی نماید.
 • میلاد A1 ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۷
  0 5
  من دانشجوی برق قدرت هستم و مدرک فنی حرفه ای برقکاری ساختمان درجه 3 و 2 رو دارم و کار برق ساختمون هم انجام میدم اما در حال تحصیل هم هستم,حالا بدون کارت پایان خدمت با معافیت موقت تحصیلی میشه خودم رو بیمه کنم؟؟؟؟؟؟؟
 • وحید A1 ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۹
  3 5
  با سلام پدر من دوسال پیش فوت کرده وفقط حدود 7سال ونیم بیمه پرداخت کرده است ایا خانواده من شامل افرادی هستند که بتوانند مستمر ی بگیرنند یا نه لطفا ما را به طور کامل راهنمایی کنید با تشکر
 • بی نام A1 ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۹
  2 6
  بیشتر قوانین بیمه تامین اجتماعی به صورت بخشنامه های داخلی هستند که کسی از آنها خبر ندارد. لطفا این بخشنامه ها و قوانین بیمه را جایی متشر کنید. اکنون برای رفع مشکلات با بیمه ، شرکتها باید مبالغ بسیار زیادی را به افراد با خبر از این قوانین که اکثرا از کارمندان و بازنشسته های بیمه هستند پرداخت کنند.
 • علی A1 ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۳
  2 0
  من بیمه قالی بافی هم هستم بیمه تامین اجتماعی هم هستم چیکار باید بکنم؟
 • حسینی IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۵
  4 1
  ایاکارگران شرکتی سهام عدالت کی میتونن بگرن خوزستان
 • هانیه A1 ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۸
  1 2
  بیمه بیکاری ام به اتمام رسیده حالا میخواهم سابقه بیمه ام رو ادامه بدم چه باید بکنم ؟
 • مژگان A1 ۰۶:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۳۱
  1 0
  باسلام آیا کارت طلایی، مشمول حال کارگرانی که در پایان سال92 بازنشسته شده اند می شود یا خیر؟
 • حسن IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۳۱
  3 0
  ماوتفاوت بیمه بیکاری کی پرداخت می شود
 • رضا IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۶
  1 2
  سلام. راننده کامیونت هستم . چرا حق بیمه من 110هزارتومن باید باه.مستعمریم با یک کارگر ساده یکی؟
 • احمد A1 ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۷
  6 0
  پدر من 8سال بیمه خویش فرما پرداخت نموده ومدت چهار ماه نتوانست بیمه پرداخت کند و اکنون فوت کرده آیا مستمری شامل مادرم می شود لطفا راهنمایی نمایید
 • بی نام IR ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۷
  3 0
  با سلام من میخواستم برای بیمه بیکاری اقدام کنم؛ و بیمه یک سال اخیرم از شهرستان و پروژه رد شده است؛ با توجه به این قضیه برای جمع آوری سوابقم آیا لازم است تا به شهرستان مراجعه کنم یا میتونم از شعب تهران این کارو انجام بدم؟ با تشکر
 • محسن A1 ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۸
  0 3
  لطفا بفرما یید امسال من که افراد تهد تکفلم را از بیمه تکمیلی حذف نمدم وقرار بر این بود که پول آنرا پرداخت کنند چرا هیچ به روی خود نمی آورند
 • سکینه A1 ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۲
  4 1
  سلام من در حال انجام دادن مراحل بیمه قالی بافی هستم حدود 10 سال پیش دیسک کمرم را عمل کردم در حال حاضر سلامت کامل دارم در مرحله کمیسیون پزشکی از این عمل جراحی گفتم ایا من از ادامه بیمه رد خواهم شد
 • مهدی IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۴
  3 0
  سلام فردی عمل قلب باز نموده و بعد بیمه تامین اجتماعی شده و به مدت 10 سال بیمه بوده و بعد از این مدت شغلش به رانندگی تغییر نموده و رفته مجدد بیمه منعقد نماید و نگفته که قبلا عمل قلب باز نموده و حدود 12 سال حق بیمه واریز نموده و الان از کارافتاده شده حال بنظر شما به ایشان بیمه بازنشتگی تعلق می گیرد تشکر
 • بی نام IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۵
  3 6
  سلام.ازمون استخدامی تامین اجتماعی جندسال یکبار برگزار میشود؟
 • بی نام IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  2 4
  بیمه تامین اجتماعی چه قدر در مورد هزینه های عینک جواب گو است؟
 • عفت افتخاری طرقی FR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۶
  3 0
  با سلام من به دلایلی تا 25شهریور93 نمی توانم به شهر محل اقامتم بروم واز آخرین مهلت پرداخت حق بیمه ام که اول شهریور بوده است چند روز گذشته است در ضمن رمز عبور برای پرداخت اینتر نتی ندارم برای این که مجازات عدم پرداخت بیمه نگردم مرا راهنمایی نفرمایید با تشکر
 • جمال A1 ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  با سلام اینجانب جمال حدادی کارگر شرکت لاستیک یزد در واحد کربن بلک با توجه به اینک سواد نداشتم این شرکت از من سو استفاده نموده ودر همان اول که کارگر رسمی بودم حکم مرا به قراردادی تبدیل نمودند و حال مرا بصورت کارگر ساده بازنشست کردند ایا کارکردن با کربن سیاه کار سخت و زیان اور نیست خواهش می کنم برای گرفتن حق خود بکجا مراجعه کنم تشکر
 • کارگر IR ۰۶:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۴
  0 0
  باسلام من مدت 25سال در جبهه بودم کارت ایثار گری دارم 29سال و5 ماه بیمه دارم قبل از خد مت بیمه بودم ودو سال سربازی را خریداری کرده ام ایا سنوات ارفاقی بمن تعلق میگیرد /؟
 • سلیمان IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۸
  8 1
  جواب سوالم بسیار مهم است لطفا" جواب دهید با سلام لطفا بفرماید اگر فردی در یک شرکت خصوصی با شغل کارمندی 12 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته باشد بیمه اجباری وبعدا در شغل تاکسیرانی مشغول شود وبیمه این شخص از طریق تاکسیرانی ادامه پیدا کند چقدر سابقه در کل هردو شغل با هم حساب شود نیاز است تا بازنشسته گردد
 • خانلاری IR ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۳۰
  0 0
  با سلام .لطفا مزایای عضویت در بانک متخصصین بیمه تامین اجتماعی را برایم ایمیل کنید.
 • مریم A1 ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  1 2
  من دانشجوی مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه تبریز هستم. پروژه ی دانشجویی من مربوط به تامین اجتماعی ولی هیچکس پاسخگوی سوالات من نیست.ایا کسی نیست که با این نظام اشنا باشه؟
 • ستاره IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۶
  5 1
  سلام. اگر خانمي 42 سال سن و 17 سال سابقه كار داشته باشد ميتواند با اين سابقه بازنشسته شود؟ در ضمن اين خانم مادر يك فرزند 3 ساله هست . آيا قانوني هست كه به ازاي تعداد فرزند، سنوات كاري مادر را افزايش دهد؟ اگر اين قانون وجود ندارد لطفاً جهت تصويب آن اقدام به عمل آيد. اين خانم با توجه به طرح افزايش فرزندآوري كه دستور رهبر نيز هست مي خواهند دوباره بچه دار شوند ولي از جاهايي مختلف شنيده كه حتماً بايد زنان براي بازنشستگي 20 سال را پر كرده باشند در حاليكه اين خانم اگر بخواهند 20 سال كار را پر كنند ديگربه سن 45 مي رسند و عملاً بعد از زايمان دوم امكان برگشت به كار با داشتن دو فرزند، هم از نظر بنيه و توان جسمي و كارهاي طاقت فرساي نگه داشتن فرزند و هم شرايط بد كاري برايشان وجود نخواهد داشت. فكري كنيد
 • شهرزاد فراهانی IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۲
  4 7
  برای یکی از کارمندان شرکت به جای اینکه در مدت زمان مرخصی زایمان روزهای کارکرد لیست بیمه صفر زده شود ترک کار زده اند و حالا بیمه از دادن حقوق مرخصی زایمان که 6 ماه میباشد اجتباب میکند میخواستم ببینم راهی برای اصلاح این قضیه هست یا نه
 • بهروز احمدی IR ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۱
  3 4
  چرا به از کار افتاده ها مستمری داده نمی شود؟
  • بهروز احمدی A1 ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۲
   7 1
   سلام بنده به همراه دو برادرم چند سالی است که توسط بیمه تامین اجتماعی از کار افتاده اعلام شده ایم ولی فقط از دفترچه درمانی سازمان استفاده میکنیم و مستمری دریافت نمی کنیم.
 • لیلا نظری A1 ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۶
  7 7
  کارشناس ازمایشگاه هستم چهارده سال سابقه بیمه دارم اما پی در پی نیست.ایا کارم سخت وزیان اور حساب میشود ؟چهل سال سن دارم .راهی برای بازنشستگی وجود دارد میگرن دارم قادر به ادامه کار نیستم لطفا مرا راهنمایی کنید.با تشکر
 • اسدالهی IR ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۳
  8 30
  با سلام و خسته نباشید . آیا یک شخص میتواند همزمان دو تا بیمه تامین اجتماعی داشته باشد .در صورت مثبت بودن حداکثر سن چقدر باید باشد..
 • مهدی A1 ۰۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۷
  1 4
  بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم بنده حدود 5 سال سابقه کار دارم. و 6 ماه است که بیمه بیکاری می گیرم. و کمتر از یک ماه است که متاهل شده ام. آیا هدیه ای که تامین اجتماعی به زوجین می دهدیک پایه حقوقی، شامل بنده نیز می شود؟ ضمن اینکه مابین بیمه کاری و بیمه بیکاری من فاصله ای نافتاده. با سپاس
 • حمید EE ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۹
  3 2
  آیا پنجشنبه اداره بیمه مرکزی باز است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • بی نام RO ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۵
  4 3
  با سلام ،من با دوندگيه بسيار بيمه قالي بافي شدم ،فراموش کردم پرداخت اولين حق بيمه ام چند روز وقفه افتاد ولي بيمه منو قطع کردن برايه تمديد بيمه چه بايدبکنم
 • م ر ه A1 ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۸
  2 4
  با سلام خدمت شما مسولين محترم يكي از اقوام ما نزد شخصي به مدت ١٢سال مشغول كار بوده اند بدون اينكه ايشان را بيمه شود و الان هم مغازه ايشان تعطيل شده و ايشان حق بيمه و سابقه خدمتي ايشان از بين رفته است لذا از شما خواهشمندم راهنمايي بفرماييد با تشكر فراوان
 • بی نام IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۳
  2 3
  چرا یه فکری در مورد بیمه شدن داروهای ناباروری و هزینه های ناباروری نمیکنید ماه هر 3 ما داریم حدود 530 هزار تومن حق بیمه میدیم در حالی که اکثر داروهارو ازادمی پردازیم پس این مقدار پولی که هر 3 ماه میدیم برای چیه لطفا پاسخگو باشید
 • علی A1 ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۹
  2 2
  سلاممن جز بیماران خاص هستمالان دفترچه و کارت بیماران خاص دارم ولی زیر پوشش بابا بوده بیمه ام ک دنشگام تمومه. من چ باید کنم؟؟؟
 • بی نام A1 ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۶
  4 1
  اگر درسایقه بیمه یک وقفه 10روزه باشد ایا مشگلی درسابقه بیمه بوجود میآید؟همچنین آیامیشود این مدت ده روز را خرید یا جریمه اش را داد؟
 • عبدالعزیزعزیزی A1 ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۷
  4 5
  باسلام من توسال 93 درمحل کارم دچارحادثه شدم که باعث قطع شدن ی بندانگشت شست دست چپم شدوطبق کمیسیون هایی که رفتم بنده 10درصدازکارافتاده اعلام شدم وفقط ی میلیون تومان ازطرف سازمان برای نقص عضوبهم پرداخت شده ایاسهم اینجانب ب درستی پرداخت شده یاچیزی دیگه هم سهم من میشوددرضمن پروندم برای اعلام مستمری بگیرهم تاییدنشده اگه راهنماییم کنیدممنون میشم
 • زهرا A1 ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۰
  3 0
  با سلام و خسته نباشد حضور کلیه کارکنان پرتلاش سازمان تامین اجتماعی. کسی که خودشو بیمه کرده و 6 سال بیمه بازنشتگی ریخته بعدار فوت چقدر حقوق به خانواده ایشان میرسه؟
 • خوب بد زشت IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۳
  5 0
  لطفا بفرمایید ، شما چقدر حقوق ماهیانه و چقدر مزایای ماهانه میگیرید ؟ امیدوارم این سوال ساده رو سخت جواب ندید
 • سجاد IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  5 0
  باسلام خدمت شما ایا کسی که دو ماه اخر کارش بیمه ا ش پرداخت نشده میتواند از بیمه بیکاری استفاده کند؟
 • بی نام A1 ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۲
  7 3
  چرا مبلغ حقوق بازنشتگان مشاغل خانگی قالی بافی را مشخص نمکنید خواهش مکنم مبلغ حقوق بازنشتگان را در سایت بیمه نشان دهید متشکرم از طرف کارگران مشاغل خانکی
 • خانم گردویی A1 ۰۴:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۱
  4 0
  باسلام آیا شخصی که بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد بدون دفتر درمانی باشد می تواند دفترچه بیمه سلامت ایرانی ثبت نام کند و از مزایای دفترچه استفاده نماید .
 • مهدی گیلان IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
  4 1
  باسلام لطفاًدرباره یکسان سازی حقوق کارگران رسمی و قراردادی بیشترتوضیح بدید.مگرمزایای کارگر رسمی چقدر است که ماقراردادیها نمیگیریم.متشکر
 • اسلامی A1 ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۵
  1 1
  اینجانب به مدت 18 ماه از بیمه بیکاری استفاده کردم.در حال حاضر باردار هستم ،میخاستم بپرسم میتونم بعد از گذشت 6 ماه از اتمام دوره دریافت بیمه بیکاری میتونم از مرخصی زایمان استفاده کنم؟ایا محدودیتی در این زمینه وجود دارد؟
  • حسن زاده IR ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۶
   0 0
   در صورتیکه سن ایشان به شصت سال تمام رسیده باشد طبق قوانین جاری وفعلی امکان بازنشستگی با 18 روز حقوق را خداهند داشت.
 • بی نام IR ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  3 0
  لطفا بگویید در مورد بکارگیری سربازان چه قوانینی هست و اینکه ارسال لیست بیمه مجاز می باشد یا نه
 • حیاتی A1 ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  3 1
  من بیمه خدمات درمانی هستم ولی از سال 1371 تا 1377 بیمه تامین اجتماعی بوده ام آیا سوابغ تامین اجتماعی برای من حساب می شود
  • حسن زاده IR ۰۶:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۶
   0 0
   چنانچه سوابق قبلی شما در تامین اجتماعی مربوط به سوابق خدمت در سازمانها یا ارگانهای دولتی باشد قابل انتقال به صندوق بازنشستگی کشوری می باشد در صورتیکه سوابق مربوط به بخش غیردولتی باشدبه دلیل عدم پذیرش از سوی صندوق بازنستگی قابل انتقال نمی باشد.
 • بهزاد اکاری IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
  2 3
  با سلام و خسته نباشید بنده از سال 1366 بیمه تامین اجتماعی بودم و در سال 1371 به خدمت سربازی رفته ام و نوزدهم فروردین 1373 خدمت سربازیم را تمام کردم و شروع بکارم از 73/7/21 مجددا" برایم بیمه واریز شده آیا بایستی 2سال خدمت سربازی را بایستی واریز کنم یا رایگان حساب میشود باتشکر
 • قاسمی A1 ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
  2 6
  سلام لطفا بگین میشه بیمه شده تقاضای ابطال سابقه بکنه بنابدایلی نمیخواد ازبیمه حمایتی استفاده کنه من ۱۴سال سابقه دارم نمیخام ادامه بدم اگه نمیشه تکلیف این واریزیهای ۱۴ساله چی میشه ؟ممنونم جواب بدین
 • مهسا IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۷
  8 6
  بیمه ای که نتونه پول یه عینک رو بده به هیچ دردی نمیخوره .چرا شامل مشاغل آزاد نیس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • حسن زاده IR ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۶
   1 1
   هزینه عینک در ابتدای انعقاد قرارداد مشاغل آزاد تعبیه نشده وقابل پرداخت نمی باشد لازم به توضیح اینکه در بیمه شدگان اجباری که هزینه عینک پرداخت می شود حق بیمه برمینای 27 درصد از حقوق محاسبه می شود ولیکن در مشاغل آزاد این حق بیمه 18 درصد می باشد که به دلیل پایین امدن درصد حق بیمه تعهدات نیز محدودشده است.
 • گلناز IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
  3 0
  باسلام وخسته نباشید من یک سوال داشتم ممنون میشوم اگر پاسخ بدهید ومن را راهنمایی کنید: سوال:اگر شخصی همزمان با استفاده از بیمه بیکاری مشغول به کار باشد واز شرکت جدید برای آن بیمه رد شودموقع بازنشستگی چه جریمه ای می شود؟تداخل یک ماه ازبیمه بیکاری واشتغال.
  • حسن زاده IR ۰۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۷
   0 0
   خانم گلناز چنانچه فردی مقرری بگیر بیمه بیکاری باشد وهمزمان مشغول به کاری باشد که این موضوع از سوی شعبه تامین اجتماعی اثبات شود در هرزمانی سازمان قابلیت پیگیری از بابت استرداد مبالغی که از تاریخ اشتغال مجدد از سازمان در قالب بیمه بیکاری دریافت نموده اید را دارد چه زمان بازنشستگی و چه قبل از آن
 • محمدعلی IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۰
  0 0
  عیدی نفرات بیمه بیکاری بهشون تعلق میگیره یا نه
  • حسن زاده IR ۰۶:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۶
   0 0
   خیر تعلق نمی گیرد
 • فرزام RO ۱۸:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۲
  1 0
  ایا افراد زیر 18 سال بیمه تامین اجتماعی به ان ها تعلق میگیرد؟
 • موس میرزاعلیلوو A1 ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۱
  2 1
  سلام آیا کارگران ساختمانی دارای بیمه وقرارداد کار که زودتر ازاتمام قرارداد از کار اخراج شده اند حق استفاده از بیمه بیکاری دارند اگر بله چگ‌ونه ممنون
  • حسن زاده IR ۰۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۶
   0 0
   خیر.کارگران بیمه های ساختمانی چون در عدد بیمه شدگان اختیاری می باشند وفاقد کارفرما هستند مشمول قانون بیمه بیکاری نمی باشند.
 • علی مغربی A1 ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۶
  2 1
  با سلام رئیس محترم شعبه 22 تامین اجتماعی بنده بیمه شده33542763 و کد ملی 0041816951 علی مغربی مدت 8 ماهه دنبال برنامه بازنشستگی ام هستم که 32 سال سابقه دارم که همه سابقه هام رو در شعبه 22 جمع آوری کرده ام . ولی کارمندان شعبه 22 در اثر سهل انگاری هنوز تا به حال هیچ اقدامی نکردنند .. به خدا دیگه خسته شدم .. به قرآن به همه جا شکایت میکنم . حتی اگر شده تا پیش رهبر هم میرم .
 • بیگرد A1 ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
  2 1
  باسلام چرا فکری به حال کسانی کهحدود 10ستل پول بیمه قالی بافی پرداخت کرده اند به حاطر دوالی چندروز تاخیر در پرداخت بیمه قالی بافی آنان قطع شده هنوز هیچ کاری نکردن
 • حسن A1 ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۵
  0 0
  باسلام اینجانب 32ساله هستم ودارای بیش از 10 سال سابقه سختی کار دارم چه جوری میتونم بازنشسته بشم؟
 • حسن زاده IR ۰۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۶
  0 0
  جناب آقای حسن کرجع تشخیص مشاغل سخت وزیان آور ادارت تعاون وکار ورفاه اجتماعی می باشند ولازم به توضیح است که حداقل سابقه مورد نیاز برای بازنشستگی در مشاغل سخت 20 سال سابقه مستمر ویا 25 سال متناوب می باشد.
 • حسن زاده IR ۰۴:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۷
  0 0
  خانم پانته آ برای برقراری حق اولاد یا همان عائله مندی صرفا بیمه شده باید 720 روز سابقه بیمه داشته باشد واینکه این سابقه پیوسته یا منقطع باشد تاثیری در برقراری ندارد .به محض اینکه بیمه شده 720 روز سابقه داشته باشد طبق قانون کار می بایست فوق العاده مذکور از طرف کارفرما پرداخت شود.
 • علی IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۸
  0 0
  باسلام و عرض ادب خواهشمند است در مورد قرارداد جعاله بفرمایید بیمه آن بایستی پرداخت گردد یا خیر
  • حسن زاده IR ۰۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۹
   0 0
   جناب آقای علی در خصوص قراردادها به صورت کلی در خصوص تعلق حق بیمه مدنظر حق بیمه تامین اجتماعیچندین حالت وجود دارد اول اینکه کارفرما شخصیت حقوقی باشد دو اینکه موضوع قرارداد جعاله به انجام رسیده باشد سوم اینکه کننده کار پیمانکاریا عامل بیش از یک نفر باشد .در صورتیکه این شرایط برقرار باشد می توان درخصوص تعلق حق بیمه تامین اجتماعی اظهار نظر کرد و چانچه مدنظر بیمه های تجاری می باشد می بایست از اهل فن سوال شود
 • علیشاه IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۸
  0 0
  با سلام خدمت شما عزیزان زحمت کش اینجانب دارای 14 سال حق بیمه در مناطق بد اب و هوا دارم که هر یکسال تقریبا یکسال نیم حساب میشود لطفا با اینکه من دیپلم و بیمه کارگر برایم رد میشد بابت هر سال چقدر مابه تفاوت باید پرداخت کرد وبالت 21 ماه خدمت سربازی با درجه سرباز چقدر باید پرداخت کرد
  • حسن زاده IR ۰۴:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۹
   1 0
   در خصوص حق بیمه دوران سربازی مواردیکه تاثیرگذار در محاسبه مبلغ حق بیمه می باشد عبارتنداز:تعداد ماه خدمت سربازی،حقوقی که فرد براساس ان بیمه شده است.که مبنای محاسبه نیز به این صورت است که در زمان درخواست فرد می بایست 720 روز قبل از درخواست محاسبه حق بیمه سربازی می بایست سابقه بیمه داشته باشد که میانگین دستمزدماهانه دستمزدی که طبق آن لیست حق بیمه به شعبه پرداخت گردیدهدر این 720 روز محاسبه می شود ودستمزد بدست آمده در تعدادماههای سربازی ضرب شده و7درصد عدد بدست آمده حق بیمه ای می باشد که می بایست پرداخت گردد. میانگین حقوق ماهیانه ضرب در تعداد ماه خدمت ضرب در 7درصد
 • حسن زاده IR ۰۴:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۹
  0 0
  جناب علیشاه در خصوص سنوات ارفاقی افراد شاغل در مناطق بدآب وهوا صرفا شرایط محیطی کار وکارگاه مدنظر می باشدطبق آیین نامه موجودو در خصوص بدآب وهوا بودن منطقه تاثیر جهت تخصیص این ارفاق متصورنیست وبعداز اینکه شغلی در هر حالت سخت وزیان آور تشخیص داده شده مبلغ مورد محاسبه وبه قول حضرتعالی مابه التفاوت می بایست توسط کارفرما پرداخت گردد.
 • شعبانعلی انصافی IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  1 1
  من بازنشسته ام و این ماه حقوقمو نریختن تلفنی جواب نمیدم چرا ؟ پای رفتن هم ندارم نمیشه بیستم ماه میریختن
 • مریم IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
  3 0
  سلام من حقوق بازنشستگی مادرم را که معلم بودند و فوت نموده اند دریافت میکردم در حال حاضر شاغل میباشم به عنوان پزشک 1.5 سال طرح خدمت و در 6 ماه اخیر به صورت قراردادیودر این مدت حقوق مادرم را نیز دریافت نموده اموسوالم این است که از چه زمانی شرایط دریافت حقوق را نداشته ام؟
 • رجبی IR ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
  0 0
  اگر بازنشسته ای که بیمه است وحقوق بازنشستگی میگیرد برای پیمانکاری کار کند . آن پیمانکار و کارفرما موظف به پرداخت حق بیمه برای او است یا نه ؟
 • باران A1 ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  0 0
  چرا کارفرمایان بیمه نمیکنن و بیمه ها به کارگاه ها سر نمیزنن.الان یکسال کار کردم بیمه نیستم کارفرما سنوات و نصفه عیدی منو نمیده
  • حسن زاده IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۰
   0 0
   خانم باران ،سازمان صرفا از کارگاههایی که دارای سابقه قبلی می باشند به صورت دوره ای مبادرت به بازرسی می نماید و در کنار آن کارگاههای جدید نیز در حد ظرفیت شناسایی می گردند ولیکن در صورت اشتغال فرد شاغل راسا می تواند با مراجعه به شعبه محدوده کارگاه اعلام اشتغال نموده ودرخواست بازرسی نماید که متعاقب ان در اسرع وقت از سوی شعبه بازرسی انجام خواهدشد
 • حسین حسن زاده DE ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
  0 0
  باسلام بنده قبل از خدمت سربازی بیمه بودم و 6ماه اول خدمت هم بیمه رد شده .و8ماه بعداز خدمت دوباره مشغول کارشدم خواستم بدونم برای خرید بیمه باید هزینه ای پرداخت کنم.ویک سوال دیگر بنده قبل از ازدواج 30ماه بیمه ولی پیوسته نبوده دوتا15ماه والان چندین سال میگذرد خواستم بدونم کمکهزینه بیمهبه بنده تعلق میگیرد.باتشکر
 • سید مجتبی آقامیری A1 ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۰
  0 2
  سلام احتراما اینجانب سیدمجتبی اقامیری باسابقه بیش از27سال پرداختی بیمه وراننده بخش حمل ونقل جاده ای میباشم خواستم بپرسم نسبت به اصلاحیه قانون جهت سخت وزیان اوربودن کارازچه تاریخی قابل اجراست ممنونم جوابم رابفرمایید.ارادتمند.سیدمجتبی اقامیری.
 • م م A1 ۰۶:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۴
  0 0
  بنده در سال 71 برای ادامه تحصیل به دانشگاه رفتم و به صورت بورسیه وزارت کشور به مدت سه سال در تحصیل بودم در ورود به دانشگاه بعد از گزینش بر اساس بخشنامه وزارت کشور مقرر بود نسبت به صدور حکم رسمی کارمندی برای پرسنل شعبات تابعه وزارت متبوع همزمان با شروع به تحصیل اقدام نمایند و نحوه خدمت افراد پذیرفته شده در آزمون به صورت نیمه وقت و سه روز تحصیل و سه روز خدمت تصویب و ابلاغ شده بود علیرغم ابلاغ مصوبه های مزبور اداره ما را از ادامه خدمت منع وشرط ادامه خدمت را حضور شش روز در هفته اعلام نمودند که این امر امکانپذیر نبود که با مکاتبات و مراجعاتی که به استانداری داشتم همچنان بی نتیجه بوده است و الزاما با قطع خدمت به تحصیل ادامه دادیم آیا مدت تحصیل جزو سنوات خدمتی قابل احتساب میباشد یاخیر؟
 • معصومه شهریاری IR ۰۷:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
  1 0
  سلام خسته نباشید بنده 55 سال دارم و میخواهم با 15 سال سابقه درخواست بازنشستگی کنم میخوام بدونم که حقوق بنده چطور حساب میشه و چقدر حقوق بازنشستگی میگیرم آیا این کار رو بکنم یا خیر بگذارم به 20 سال سابقه برسه . ممنوم
 • بی نام A1 ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۹
  0 0
  چرا به همه کارمند های اداره های مختلف میتونن اقلام از مراکز که با ادارشون قرار داد داره قسطی تهیه کنن ولی بازنشستگان تامین اجتمایی نه
 • فروغ عسکری A1 ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
  0 1
  سلام خسته نباشید من 20سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و 42سال سن آیا بازنشستگی با 30 روزحقوق له من تعلق میگیره
 • پرستار IR ۰۴:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  با عرض سلام من پرستار تامین اجتماعی آبادان هستم که از اضافه کار اجباری و شیفتهای فشرده که به اجبار از سوی بیمارستان داده میشود شاکی هستم علیرغم داشتن بچه شیرخوار و چهارده سال سابقه به ما اضافه کار اجباری داده میشود به رییس بیمارستان و اهواز نیز شاکی شدیم به نتیجه نرسیدیم لطفا راهنمایی کنید به کجا مراجعه کنیم با تشکر
 • بی نام A1 ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۴
  0 0
  سلام می خواستم سوال کنم که حقوق مادر من قطع شده به علت نداشتن فوت نامه و گرفتن فوت نامه فردی کمی طول می کشه آیا امکان راهی وجود داره که فعلا حقوق بدن
 • محمود IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۴
  0 0
  با سلام به ریاست محترم سازمان بنده الان تقریبا 32 سال سابقه بیمه دارم با 10 سال حداقل سختی زیان آور کسی به دادم نم یرسد آقا یریعس تو را به خدا به داد من برس
 • محمد حسن غلامعلیان A1 ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
  0 0
  با سلام وعرض ادب... بنده 24 سال حق بیمه پرداخت کردم که متاسفانه سازمان تامین اجتماعی شهرستان دهاقان به ریاست آقای آقایی نوزده سال وچهارماه برای بنده محاسبه کردند. وعده ما روز قیامت...
 • فرزندمستمری بگیر IR ۲۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
  0 0
  باسلام واحترام. بانک رفاه شهرستان ما مدعی است چنانچه یک مستمری بگیر درخواست کند تا کل موجودی حسابش را به او پرداخت کنند ما طبق قانون اجازه نداریم چنین کاری را انجام دهیم. آیا چنین ادعای صحت دارد؟
 • ليلا IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
  0 0
  با سلام من كارمند يك اركان خصوصي هستم كه بيمه من با صندوق تامين اجتمايي هست،پدرم مرحوم و بازنشسته اركان دولتي و با بيمه خدمات درماني بودند،ايا من ميتونم از حقوق بازنشستگي ايشون استفاده كنم، با توجه به اينكه دو صندوق بازنشستگي جداكانه هستن ،
 • سعید IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۸
  0 1
  سلام پدر بنده با 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه و 60سال سن مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی شده وهیچ ردرآمدی بجز همین واریزی ماهیانه ندارد حقوق واریزی ا, 500هزارتومن میباشد سوالم این است که جرا افراد دیگری با همین شرایط حداقل حقوق 990هزارتومن میگیرن واین دوگانگی پرداخت به چه علت می باشد آیا نیاز به پیگری است/
 • رضا A1 ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۲
  3 0
  با سلام اینجانب رضا از سال اول 90/1/1 بیمه بیکاری گرفتم تا تاریخ 95/6/1 و همان روز نیز بازنشسته شدم که بنده به علت عوض شدن مدیر کارکاه اخراج شده بودم در حالی که کار ان کارگاه تمام نشده بود بنده با میل خودم اخراج نشده بودم طول این چهار سال افزایش حقوق نداشتم در حالیکه تورم 100بود طول این چهار سال . در حالیکه 30 سال پیش تورم 2بود که ایا شرعا ، اخلاقا ، انصافا درست است کسی که اجبارا"بیکار میشود و مجبور میشود بیمه بیکاری بگیرد ودر اخر بدون 4 سال افزایش حقوق بازنشسته میشود و خانواده اش نابود میگردد کدام وجدان عاقل این را قبول میکند که این عمل انصاف است و
 • علی A1 ۰۴:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۳
  3 0
  سلام . اگر برای بازنشستگی شرایط لازم راداشته باشم از زمان درخواست بازنشستگی تازمان برقراری اولین مستمری چه مدت طول مکشد؟
 • سكينه باقري IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
  0 0
  سلام بنده همسرم بيمه نيروهاي مسلح هستن و من نيز تحت تكفل ايشان هستم ب تازگي ميخاهم جايي مشغول بكار شوم واي محل ميگويند بايد بيمه كنند و ظاهرا طي پرسجو ميگن يك شخص نميتواند دوتا بيمه شود و باين صورت براي بنده سابق بيمه رد نخواهد شد . و بنده نميخاهم بههيچ عنوان بيمه و مزايا و حكمت من از طذيق نيروهاي مسلح قطع شود براي استخدام بايد چكار كنم ؟؟ ميشه فقط سابقه كاري رد كرد و دفترچه نگرفت ؟؟ و بيمه نيروهاي مسلح همه موارد رو استفاده كرد ؟؟؟
 • سمیرا IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۲
  0 0
  سلام میخواستم بدونم اگر در دریف پیمانی که برای قرارداد گرفتیم بیشتر از مبلغ 16.67 قرارداد بیمه رد کنیم یعنی 16.67 قرارداد 50.000.000 بود من 80.000.000 رد کردم الان که میخوام مفاصا بگیرم تکلیف مازاد پرداختی من چی میشه ؟ همونطور که اگه کمتر باشه باید مابه التفاوت رو پرداخت کنیم تا مفاصا بدن الان که بیشتره تکلیف ما چیه میشه برای ردیف دیگه ای استفاده کرد ؟
 • سیاوش A1 ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
  0 0
  با سلام. بنده از یکی از شهرهای استان خوزستان مزاحم میشم. چون بنده کافی نت دارم و افراد زیادی برای دریافت فیش پرداختی بیمه مراجعه می کنند، روزانه به این سایت مراجعه دارم و معمولا هروقت به این سایت میرم و درخواست فیش میدم، یک مشکلی هست... واقعا از مسئولین میخوام اندکی هم به فکر این مشکل باشند. واقعا زندگی ما رو مختل کرده. صد رحمت به همون موقعی که مردم حضوری به شعبات بیمه مراجعه میکردند و فیش هاشون رو از اونجا دریافت می کردند.
 • بی نام A1 ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۲
  1 0
  من در تاریخ ۱۳۷۵در وزارت کشور کار میکردم الان از کجا بونم در کدام شعبه بیمه بودم
 • عبدالناصر قادری افشاری A1 ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۴
  0 0
  آیا جذب بستن قرارداد افراد بالای 60سال در قانون تأمین اجتماعی منع قانونی دارد یا مجاز میباشد ؟
 • کارمند A1 ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۷
  0 0
  با سلام چرا سقف بیمه تا 7 برابر حداقل حقوق است برخی مشاغل مانند عضو هیات علمی می توانند طوری باشد که کل حقوق و مزایا را پوشش دهد. خواهشا بررسی شود.
 • بی نام A1 ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۰
  0 0
  فردی که چند جا مشغول به کار است چگونه بیمه اش محاسبه میشود؟
 • مهدی A1 ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۵
  0 0
  با سلام میخوام بدونم آیا تامین اجتماعی فقط بیمه درمان هم دارد
 • بی نام IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۲
  0 0
  سلام بنده یکی بیمه شدگان بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی «نقاش ساختمان» هستم چند ماه نتوانستم حق بیمه را بدهم و مرا حذف کردند. حالا هم که مجددا بعد از 2 سال اقذام کرده ام هربار به یک بهونه ای مرا بیمه نمیکنند یک بار میگویند شما شبیه نقاشان نیستین یبار میگویند دستانتان شبیه نقاش ها نیست و ... این ها بهانه های منطقی نیست در حالی که بنده کارت نقاشان صنفی رادارم. در ضمن بیمه چندسال پیش در رودهن بوده و الان در کرج اقدام کرده ام
 • بی نام IR ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۹
  2 0
  با سلام ، پدر بنده بازنشسته سازمان تعاون روستایی شهرستان بیجار از توابع استان کردستان واز مستمری بگیران تامین اجتماعی می باشد . علیرغم اینکه ایشان دارای 22 سال و 2ماه پرداخت بیمه می باشد اما در حکم بازنشستگی وی 12 سال ثبت شده است که پیگیری برای رفع مشکل از تامین اجتماعی تاکنون به نتیجه ای نرسیده و اذعان می کنند که سنوات پرداخت بیمه تاثیری در پرداخت حقوق بازنشستگی ندارد فقط به لحاظ شکلی اشتباه شده است . که به نظر می رسد چنین حرفی منطقی نباشد . واستدلال آنها این است که اگر کامل حقوق دریافت می کنند اشکالی ندارد.
 • س د A1 ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
  1 0
  آیا میزان حقوقی که دریافت میکنیم باید با سایت تامین اجتماعی سابقه بیمه بابر باشد؟
 • مسعود A1 ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
  5 0
  سلام من کارگریم که سربازی نرفتم 6 ماه برای کارفرما کار کردم که منو بیمه نکرده اجازه شکایت دارم؟
 • پیرسرائی IR ۰۶:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
  0 1
  برای گرفتن کدکارگاه حداکثر چند نفر باید بیمه اجباری باشند ؟
 • سارا A1 ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
  1 0
  باسلام به دلایل سختگیری شرکتهادربه کارگیری نیروهای که سن بالای سی دارندمیخواهم بدانم آیاتغیرتاریخ تولددرشناسنامه برسابقه بیمه شده تاثیری دارد؟
 • سعید DE ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
  2 1
  سلام من کارگرساختمانی هستم اروزبراتمدیدکار مهارت رفتم گفتن بایدسوابق بیمه تامین اجتماعی روبیاری وتامین اجتماعی ازدادان سابقه بیمه امتناع میکنه لطفن یه فکری به حال این موضوع بکنین
 • بی نام A1 ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۸
  1 0
  افزایش حقوق از سال95 به سال 96 تا چند درصد مجاز است
 • پروانه A1 ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
  0 2
  با سلام . بنده مستمری بگیر آموزش و پرورش هستم . سه سال پیش پسرم در مغازه ای استیجاریکسب و کاری موقتی راه اندازی کرد. و برای پرداخت بیمه خود از من درخواست قبول کردن عنوان کارفرما را نمود . و بنده بدون هیچ اطلاعی از قوانین و مقررات بیمه ای ای عنوان کارفرما را قبول نمودم و در اداره ی بیمه هیچ اطلاعات و تذکری درباره ی اینکه مستمری بگیر نباید به عنوان کارفرما ثبت شود داده نشد . حال بعد از سه سال بنده هنگام دریافت حکم افزایش حقوق متوجه مسدود شدن حقوق خود شدم . و مشخص شد که در سیستم اسم بنده به عنوان کارفرما ثبت شده و بعد از جمع شدن مغازه ی پسرم اداره ی بیمه نام من را از لیست کارفرما خارج نکرده اکنون نزدیک به ۵ ماه است که حقوق اینجانب واریز نشده و حسابم مسدودهست.اگر نظری در این مورد هست بنویسید
 • رویا مختاری IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
  0 0
  با سلام فردی که مثلا کارمند شرکت نفت هست زمان بازنشستگی رفمی حدود 100 میلیون میگیره برای مثال آیا به شخصی که بازنشسته تامین اجتماعی هست نیز چنین مبلغی تعلق میگیره یا نه؟ اگر بله، چقدره رقمش؟
 • بی نام A1 ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
  1 0
  با سلام ببخشید چرا تامین اجتماعی برای تصادف تا دوماه پوشش بیمه ای به فردی که به بیمارستان خصوصی مراجعه می کند نمی دهد درحالی که هزینه تصادف را دانشگاه علوم پزشکی می پردازد
 • بی نام IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  1 0
  من یکساله که تلاش میکنم برای پر کردن دندان نوبت بگیرم موفق نشدم چک کار کنم کمکم کنید
 • فاطمه A1 ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
  0 0
  ایا امکان دو بیمه وجود داره یکی از طرف بابام و دفترچه داشتن و یدونه هم کارفرما بدون دفترچه
 • رسول A1 ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
  0 0
  سلام چرا بیمه اختیاری گران هست
 • رضا A1 ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  0 0
  آیا میتوانم از اول فروردین خودم به صورت اختیاری بیمه کنم در صورت که با پیمانکار تا برج ۱۲ کار میکنم و بیمه برج ۱۲ را آخر برج ۱ میریزد مشکلی پیش نمیاید باتشکر
 • اسدی IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
  0 0
  سلام همسزم 30ساله فروشنده ثابته ویک ساله جوازکسب به نام خودش شده اصلابیمه نبوده الان میتونه استشهادجمع کنه تمام بیمه های گذشته روپرداخت کنه وبازنشسته شه درغیراینصورت چکارمیتونه بکنه که ماهم تحت پوشش قراربگیریم
 • بی نام RO ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
  0 1
  سلام علیکم بدلیل سهل انگاری کارمند تامین اجتماعی و اعلام نتیجه اشتباه کمیسیون پزشکی بنده؛بنده به رای مورد نظرم که قبول داشتم اعتراض کردم چراباکارمندان متخلف برخورد جدی نمیشود که مسئولیتی که به گردن دارند درست انجام بدهند؟ لطفا به این مسئله رسیدگی کنید والله زشته درکشورمون که همه صحبت از عدالت میکنیم این بی عدالتی هانادیده گرفته میشه به امید روزی که عدالت واقعی حکم فرما شود.
 • رحمان حسین پور IR ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
  0 0
  با سلام و احترام شخصی در سن 64 سالگی در شرکتی به عنوان نگهبان مشغول به کار شده و کل سابقه بیمه ایشان 6 سال است یعنی در حال حاضر 70 سال دارد و دچار بیماری سرطان شده آیا میتواند با این سابقه از کارافتادگی بگیرد در غیر اینصورت چه راه حلی برای ایشان وجود دارد با تشکر
 • حسین RO ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۵
  2 0
  در شرکتی کار میکنیم قراردادی اضافه کار اجباری تعطیلات اجباری اب هم برای خوردنمان باید ببریم اما خبری از مزیای انها نیست حرف هم میزنیم میگن ناراحت هستید برید خانه بخاطر اخراج شدن کسی هم حرف نمی زند چکار کنیم
 • مسرین A1 ۰۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۷
  0 2
  سلام ببخشید چرا همیشه حق بیمه پرداختی آزاد من ۲۰۰ به بالا بوده اما اینبار ۲۰ هزار تومان بود ؟ و فقط در برگ حق بیمه نوشته شده بود سرانه درمان ؟ ایا مشکلی هست ؟ و دوباره زدم و برگ پرداخت بیمه ی دیگری برای ماه جدید گرفتم و شد همون ۲۰۰ تومان اون یکماه چه مشکلی داشته؟
 • رستم IR ۰۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
  1 1
  سلام بنده سوابق خدمتی ام در اداره 30سال تمام هست اما سوابق بیمه ام 29 سال چون یک سال انفصال از خدمت داشته ام وحقوقی دریافت ننموده ام لذا لیست بیمه هم برایم منظور نشده این سوال را دارم ایا شخصا میتوانم این یک سال بیمه را واریز نمایم که بازنشستگی شامل حالم شود یا اینکه باید به خدمت ادامه دهم باتشکر ممنون از شما
 • بامری IR ۰۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
  8 0
  با سلام برای مشاهده وضعیت واستعلام خسارات هزینه های درمانی به کدوم قسمت از سایت تامین اجتماعی مراجعه نماییم ممنون