ایسنا نوشت:

رئیس سابق شورای انتقالی لیبی با ابراز تعجب از اینکه چرا تاکنون نتیجه تحقیقات درباره امام موسی صدر مشخص نشده، اعلام کرد که برخی‌ها در لبنان نمی‌خواهند این پرونده به سرانجام برسد؛ ادعایی که از سوی کمیته پی‌گیری پرونده امام موسی صدر رد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، مصطفی عبدالجلیل، رئیس شورای ملی انتقالی لیبی که پس از برکناری نظام پیشین برای مدتی قدرت را در دست داشت، گفت: هنگامی که ریاست شورا را بر عهده داشتم از نزدیک بر پرونده ربوده شدن امام موسی صدر و همراهانش نظارت می‌کردم و در همان زمان تقریبا به این نتیجه رسیده بودم که گویی برخی‌ها در لبنان نمی‌خواهند این پرونده مشخص شود. و نتیجه‌ای را که بر شهادت امام گواهی دهد را حاضر نیستند اعلام کنند.

جای شگفتی است که نتایج نهایی سرنوشت امام موسی صدر و دوستانش اعلام نشده است. کمیته لیبیایی مسئول این پرونده همواره از کارشکنی و همکاری نکردن طرف لبنانی ناراضی بود.

عبدالجلیل ادامه داد: پس از بازداشت عبدالله السنوسی، رئیس سابق سازمان اطلاعات لیبی، اطلاعات مهمی به دست آمد و نمونه‌هایی از جسد سه فرد ناشناس در سردخانه‌ای در لیبی گرفته شد که تاکنون نتایج آن اعلام نشده است.

وی ادامه داد اطلاعات دیگری نیز در این باره وجود دارد که من مجاز به گفتن آنها نیستم.

سخنان عبدالجلیل با واکنش فوری کمیته لبنانی مسئول درباره پرونده امام موسی صدر روبه رو شد و کمیته مذکور این سخنان را کذب محض خواند.

کمیته لبنانی تاکید کرد که السنوسی هیچ اطلاعات کارآمدی در اختیار آنها قرار نداده و نمونه‌برداری نیز توسط لیبیایی‌ها و تنها بر روی یکی از اجساد انجام شد که نتیجه آزمایش‌ها مشخص کرد که متعلق به منصور الکیخیا، وزیر خارجه اسبق اللیبی بوده است.

4949

کد خبر 324281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۲۰:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
    4 4
    ول کنید دیگه