مهر نوشت:

رئیس کل بیمه مرکزی نارضایتی مردم از شرکت‌های بیمه را به دلیل بالا بودن تعداد پرونده ها طبیعی دانست وگفت: اگر ارزیابان خسارت مستقل شوند حجم نارضایتی‌های مردم از صنعت بیمه کاهش خواهد یافت.

محمد ابراهیم امین امروز در بیستمین همایش ملی و ششمین همایش بین المللی بیمه و توسعه، با تاکید بر اینکه ارزیابان مستقل خسارت بیمه باید به تعداد کافی و با توزیع جغرافیایی مناسب انتخاب شوند و به آنها مدرک لازم اهدا شود تا بخش عمده ای از نارضایتی های مردم برطرف گردد، افزود: تا زمانیکه این نهادهای بی طرف جایگاه ارزیابی خسارت شرکتها را نداشته باشند، ارزیابان خسارت شرکت ها، جانبدارانه به مسائل نگاه می کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران خاطرنشان کرد: به عبارت دیگر صنعت بیمه باید بتواند وضعیت ارزیابی خسارت را به مجامع بی طرف و منصف خارج از این صنعت واگذار کند تا بخش عمده ای از نارضایتی های مردم در این بخش رفع شود.

وی بر ارتقا کیفیت نمایندگان و توسعه ارزیابان خسارت مستقل و حرفه ای که در ارزیابی خسارت و تطبیق شرایط بیمه نامه و بررسی علل خسارت در بازار بیمه حضور پیدا کنند، تاکید و بیان کرد: با وجودی که صنعت بیمه بازرگانی کشور مشکلات و محدودیت های زیادی دارد اما خدمات بسیار بزرگی نیز به کشور ارائه داده است.

امین تعداد شرکت های فعال در صنعت بیمه را 30 شرکت ذکر کرد و با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد فروش شرکت های بیمه از طریق نمایندگان شرکتهای بیمه صورت گرفته است، تصرح کرد: صنعت بیمه کشور در دو حوزه با مردم رو در رو است، یک حوزه بازاریابی و فروش است که حدود 40 هزار نماینده شرکتهای بیمه در این بخش فعالیت می کنند.

رئیس شورایعالی صنعت بیمه کشور با اشاره به نارضایتی های موجود در حوزه پرداخت خسارت شرکت های بیمه ای گفت: نارضایتی های این حوزه منجر به ایجاد یک نوع بدبینی و سوءبرداشت از شرکت های بیمه شده است.

وی تصریح کرد: در 20 سال اخیر تعداد کشته شدگان جاده ای نیم میلیون نفر بوده و بیش از 5 میلیون نفر مصدوم و مجروح شده اند و این در حالی است که هزینه های این افراد را همین شرکت های بیمه ای پرداخت کرده اند. نارضایتی هایی نیز در ارایه این حجم عظیم از خدمات رسانی وجود دارد و بسیاری مردم ممکن است حقوق شان تضییع شود و کرامت انسانی آنها رعایت نشود و اینجاست که بیمه مرکزی باید نظارت هماهنگ و جامع ایجاد کند که حقوق مردم ضایع نشود.

امین نارضایتی های مردم از شرکت های بیمه را طبیعی دانست و افزود: با توجه به بالا بودن تعداد پرونده ها این نارضایتی ها طبعا وجود خواهد داشت اما وظیفه مقام ناظر است که با نظارت جدی مانع از تضییع حقوق مردم و بیمه گران شود.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران ضریب نفوذ بیمه در کشور را کمتر از دو درصد اعلام و یکی از دلایل عدم توسعه بیمه عمر را عدم آموزش کافی و مناسب شرکت های بیمه به نمایندگی ها ذکر کرد و افزود: بیش از 80 هزار نفر در صنعت بیمه کشور فعالیت می کنند که دارای توانمندی های قابل توجهی هستند. 

3131

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 325927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
    3 0
    لطفا رسانه های محترم در مورد سود مشارکت در منافع بیمه های عمر از مدیران بیمه ایران سوال کنند که چرا پرداخت نمی کنند و حق مشتریان را نمی دهند