مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در تشریح عملکرد این سازمان در این 100 روز گفت: 170 قلم داروی بیماران خاص و صعب العلاج تحت حمایتهای ویژه سازمان بیمه سلامت ایران قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دکتر انوشیروان محسنی بندپی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به ضرورت الزام ادغام و یکپارچگی صندوقهای بیمه‌ای درکشور گفت: در حال حاضر هرکدام از صندوقهای بیمه‌ای کشور دارای ساز و کار مشخصی برای خود بوده و برای بیمه شدگان خود از منابع عمومی دولت ارائه خدمات می‌کنند، در این میان تنها صندوق تامین اجتماعی است که در راستای ضوابط و وظایف قانون عمل می‌کند.
عملکرد سازمان بیمه سلامت ایران در این 100 بدین شرح است:

 

مموضوع شرح موضوع
الزامات یکپارچه سازی صندوق‌های بیمه‌ای - اجرای بند «الف» ماده 38 قانون برنامه پنجم توسعه در سطح کشور (اجرای پوشش فراگیر همگانی و اجباری بیمه سلامت برای تمامی آحاد جامعه)
- یکسان سازی منابع مالی ورودی تمامی صندوق‌های بیمه‌ای
- هماهنگی و همکاری شورای عالی بیمه در راستای یکپارچگی که مقرر شد 4 اقدام را انجام دهد (استقرار پایگاه اطلاعاتی ایرانیان و پوشش فراگیر و رفع همپوشانی، ارائه الگوی عقد قرارداد یکسان، یکسان سازی دستورالعمل رسیدگی به اسناد پزشکی و خرید راهبردی).
فواید یکپارچه سازی صندوق‌های بیمه‌ای - با شروع به کار این سازمان عملکرد ما از بیمه درمان‌نگر به بیمه سلامت نگر تغییر کرده است، بنابراین در این راستا خدمات درمانی، بستری و نهایتاً توانبخشی برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
- با مدنظر قراردادن بحث خرید راهبردی در سازمان بیمه سلامت ایران ما به عنوان وکیل سلامت مردم در جامعه ایفای نقش کرده و به دنبال کاهش پرداخت از جیب آنان در تامین هزینه‌های درمانی هستیم.
ما در این زمان و فرصت 100 روزه کاری گزارش عملکرد این سازمان را به وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه کرده‌ایم.
- یکی از مهمترین عملکرد ما ثابت نگه داشتن بحث پرداخت از جیب بیمه‌شدگان در تامین هزینه بوده که در این میان توانسته‌ایم فاکتورهای افزایش دهنده پرداخت از جیب را کنترل کنیم.

داروی بیماران خاص و صعب العلاج - بر اساس انعقاد تفاهمنامه‌ای فی مابین وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شد آرامش در نظام دارویی کشور ایجاد و مابه التفاوت افزایش قیمت ارز را برای اینگونه داروها پوشش دهیم.
- مطابق این تفاهمنامه و همچنین نشست مشترک معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان تامین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت ایران 170 قلم دارو بیماران خاص و صعب العلاج تحت پوشش حمایتهای ویژه قرار گرفت.
- ما تاکنون مبلغ 300 میلیارد تومان مابه التفاوت قیمت دارو را به داروخانه‌های عرضه کننده این داروها ارائه کرده‌ایم تا مردم نگرانی خاصی را در تامین داروهای خود نداشته باشند.
برای استفاده بیماران نازایی از خدمات تشخیصی درمانی و داروئی حدود 6 قلم داروی درمان ناباروری را شناسائی کرده و ضمن اعلام آمادگی به معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امیدواریم بتوانیم در کوتاهترین زمان ممکن با تحت پوشش قراردادن آن، خدمات درمانی مطلوبی را به بیمه شدگان ارائه کنیم.

45232

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 325958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • زال نژاد A1 ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۳
    0 0
    دکتر ممنون...مگر این که شما به داد مردم برسید