مهر نوشت:

وزیر نفت با بیان اینکه در بودجه سال آینده قیمت نفت بر مبنای نفت 100 دلاری گنجانده شده است، نرخ کاهش و افت طبیعی تولید نفت ایران را سالانه حدود 300 هزار بشکه در روز عنوان کرد و گفت: اوپک از بازگشت ایران به بازار نفت استقبال کرده است.

بیژن زنگنه در حاشیه اجلاس اوپک در جمع خبرنگاران با اشاره به استقبال اعضای اوپک از افزایش تولید و بازگشت نفت ایران به بازار جهانی، گفت: سابقه تاریخی اوپک هم نشان می‌دهد که وقتی عضوی به دلیل مشکلاتی از بازار خارج شده و دوباره باز می‌گردد، کشورهای عضو  نهایت همراهی و همکاری را برای به دست آوردن سهم بازار آن عضو داشته اند.

وزیر نفت با بیان اینکه در سال 2014 میلادی قیمت نفت هم در سطوح بالای یکصد دلار باقی می‌ماند، تصریح کرد: سال آینده سقف تولید نفت کشورهای عضو اوپک در محدوده 30 میلیون بشکه در روز باقی می ماند.

این عضو کابینه دولت با یادآوری اینکه با توجه به تثبیت قیمت ها، ایران هم بهای نفت در بودجه سال 93 را بر مبنای نفت 100 دلاری قرار داده است، اظهار داشت: ایران سال آینده روزانه کمتر از یک میلیون و 500 هزار بشکه نفت صادر خواهد کرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در صورت عدم اجرای طرح های تولید ثانویه نرخ افت و کاهش تولید نفت ایران روزانه حدود 300 هزار بشکه است.

 

 

/22231

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 326199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =