۰ نفر
۱۹ آذر ۱۳۹۲ - ۰۶:۲۳

تسنیم نوشت:

ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی شب گذشته به بررسی وضعیت مطالبات معوق در سیستم بانکی با حضور رئیس کل بانک مرکزی پرداخت و در ادامه بررسی پرونده اختلاس از گمرک جنوب را در دستور کار قرار داد.

عزت الله یوسفیان ملا با تشریح جزییات جلسه شب گذشته ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار داشت: رئیس کل بانک مرکزی در جلسه حاضر شد و گزارشی درباره وصول مطالبات معوق بانکی و اقدامات انجام شده در این راستا ارائه داد. 

وی با بیان اینکه تمام بانک‌ها به صورت یکپارچه پیگیر وصول معوقات بانکی شده‌اند تصریح کرد: همچنین بنا بر این شد که مشکلات مطرح بین سه قوه بر حسب وظایف‌شان تقسیم شود، آنچه که مربوط به دولت می‌شود طبق دستور آقای جهانگیری به بخش دولتی ارجاع شد، آنچه مربوط به مجلس می‌شود را نمایندگان را برعهده گرفته‌اند و همچنین طبق اعلام آقای رئیسی قوه قضاییه اقدامات مربوطه را انجام خواهد داد.

این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: طبق اعلام آقای سیف از رشد معوقات بانکی جلوگیری شده است ولی باید عدد معوقات از رقم فعلی هم کمتر شود؛ رئیس کل بانک مرکزی رقم فعلی مطالبات معوق را 78 هزار میلیارد تومان اعلام کرد. 

وی به مسئله دیگری که در جلسه دیروز ستاد مطرح شده بود اشاره و اضافه کرد: مسئله مهم دیگر که قابل طرح است موضوع درآمدهای دولت است که به حساب بانک‌ها می‌رود، در جلسه دیشب بررسی کردیم که آیا این درآمدها برای بانک‌ها سود آور است یا خیر. اگر سود آور باشد باید به نفع بیت المال از آن استفاده شود.

یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه سیستم بانکی باید ساماندهی شود افزود: رئیس سازمان مالیاتی نیز برای شفاف سازی حساب‌ها گزارشی مشروحی به ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ارائه داد. همچنین قرار شد حساب‌ها شفاف شود و مصوبه به بانک‌ها در همین ارتباطات ابلاغ شود.

3131

کد خبر 326906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =