ایسنا نوشت:

یک عضو کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی گفت: تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، دفاع از خون کارگران است.

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه و عضو کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در واکنش به تذکر رسایی در مورد تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، گفت: مجله خورشید با صفحات تمام رنگی با پول کارگران چاپ شده و تماما تبلیغ برای یک نفر بوده، متن تفاهم‌نامه‌هایی که از قراردادهای گلستان و ترکمنچای هم ننگین‌ترند در این مجله چاپ شده است.

قاضی‌پور ادامه داد: کل کارخانه‌های متعلق به تامین اجتماعی 51 هزار میلیارد تومان ارزش داشته است در صورتی که تامین اجتماعی می‌خواست این کارخانه‌ها را با تنها 17 هزار میلیارد تومان واگذار کند. خوشبختانه مجلس اجازه این فروش را نداد.

وی با تاکید بر اینکه تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، دفاع از خون کارگران است، گفت: 14درصد مجموع کشته‌ها در کشور از همین کارگران هستند. مجلس هشتم و نهم تلاش کرده‌اند تا بیمه کارگران و بخصوص کارگران ساختمانی را تضمین کنند. آن وقت تامین اجتماعی به ما گزارش داد که 80 هزار کارگر ساختمانی بیمه شده‌اند در صورتی که آمار واقعی تنها 470 هزار بیمه شده است. تامین اجتماعی به ما گزارش کذب داده است.

این عضو هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: برای خودشان حقوق 17 میلیونی‌ و برای همسرشان حقوق شش میلیونی‌ پرداخت کرده‌اند. چیزی به نمایندگان نداده‌اند. کارت‌های 500 هزار تومانی فرستاده‌اند اما نمایندگان دریافت نکرده‌اند، رسید و سندی ندارند. ‌40 میلیون، 70 میلیون و 120 میلیون را به محافظان و نزدیکان خودشان واگذار کرده‌اند. زمینی که کلا دو میلیارد ارزش داشت را هشت میلیارد تومان قیمت‌گذاری کرده‌اند. ما پیگیر حقوق کارگران و بازنشستگان هستیم. تحقیق و تفحص، دفاع از خون کارگران است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس در بخش دیگری از نطق میان دستور خود با گلایه از بودجه دولتی که به مجلس آمده است، گفت: متاسفانه حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در بودجه دیده نشده است. سبد کالا در بودجه دیده نشده است در صورتی که دولت موظف است برای حمایت از همه مردم کشور پنج قلم کالای اساسی را با یک نرخ ثابت در تمام کشور توزیع کند.

قاضی‌پور ادامه داد: متاسفانه در مورد احیای دریاچه ارومیه وزیر نیرو تا امروز هیچ کار اساسی و عملیاتی نکرده است و پروژه‌های آبرسانی به دریاچه را هم متوقف کرده‌اند در صورتی که دریاچه متعلق به کل ملت ایران است. در مورد مسکن مهر فرهنگیان، کارگران و سایر خریداران این مسکن‌ها بلاتکلیف مانده‌اند. این پروژه عملا تعطیل و نیمه تعطیل شده است. خواهش می‌کنیم که اعتبارات این پروژه را در نظر بگیرند.

وی همچنین با گلایه از به ثمر نرسیدن پروژه راه‌آهن ارومیه، گفت: قرار بود سال 88 راه‌آهن ارومیه افتتاح شود اما هنوز هیچ خبری نیست. من و آقای جهانگیرزاده نماینده دیگر ارومیه هر پنج‌شنبه و جمعه در حوزه انتخابیه کارمان شده است سرکشی به خانواده‌های عزاداری که عزیزشان را در تصادفات جاده‌ای در جاده ارومیه از دست داده‌اند. جاده‌ یک طرفه ارومیه قتلگاه است و هیچ کس هیچ اقدامی در این مورد نمی‌کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس همچنین نسبت به تعطیل شدن عملیات عمرانی سدها در حوزه انتخابیه خودش، بوکان و ماکو اعتراض کرد و گفت: دولت باید برنامه جدی برای کنترل قیمت مواد غذایی و بخصوص لبنی داشته باشد.

این عضو هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در پایان نطق خود خطاب به نمایندگان گفت: گلایه من از نمایندگان این است که وقتی قانون می‌آوریم که معلولان بتوانند کاندیدای انتخابات مجلس شوند، رد می‌کنید. قوانینی که برای تقویت بهزیستی ارائه می‌شود مورد موافقت قرار نمی‌گیرد، با این اقدامات گران‌فروشی دولت را تایید می‌کنید.

۴۷۴۷

کد خبر 327079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 17
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  51 0
  اينا چه جوري ميخوان جواب خدارو بدن
  • بی نام A1 ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
   9 0
   به راحتي!!!!!!!!!!
  • بی نام A1 ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
   27 0
   وقتي خدا را نشناسي ، چه جوابي ؟! چه كشكي ؟! به قول معروف نه خاني اومده نه خاني رفته !!!!!!
  • بی نام IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
   2 0
   اینا اگر خدا ترس بودند که اصلا دنبال نمایندگی نبودند برادر من یعنی انهمه بد اخلاقیهای انتخاباتی برای رضای خداست ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • بی نام IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  37 0
  واي اينا چه جوري ميخوان جواب خداروبدن
  • بی نام A1 ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
   28 0
   وقتي قبله ات پول شد ، خدايت ميشود پول ل ل ل ل ل ل ل ل ل !!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پناه ببريم به خدا از شر پول !!!؟؟؟
 • بی نام A1 ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  14 1
  حقوقی غیر قانونی نباید پرداخت شود ولی وقتی شما فقط بر این موضوع تاکید دارید حتما می خواهید موارد دیگر مطرح نشود
 • بی نام IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  28 2
  دولت خدمت گذار چطور حاضر نيستي حقوق كارمندان وكارگران را براساس تورم افزايش بدهيد اما مديران تامين اجتماعي ماهانه بالاي 17ميليون تومان حقوق مي گرفتند وكسي هم كارشان نداشتند
 • مردم A1 ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  26 0
  نمایندگانی که از تامین اجتماعی یا هر جای دیگر هدیه ( رشوه) دریافت کرده اند باید اخراج شوند هر چه بگندد نمک می زنند و ای به روزی که نمک بگندد
 • مریجون A1 ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  27 0
  این مدیران را چه کسی تایید صلاحیت کرده نرفتند پول داروخانه ها را بدهند اونوقت کلی پول تو حساب خودشون ریختند البته فقط تامیین اجتماعی اینطور نیست همانطور که فقط اون سه هزار ملیارد تنها نبوده اینا اوناییه که فقط صداش درز کرده بیرون
 • جواد IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  21 0
  به عنوان یک ایرانی حق دارم بدانم کدام نماینده الوده به کارت هدیه است مرتضوی الوده است خیلی ها را هم الوده کرده
 • حسين IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  6 0
  نمايندگان محترم هما نطوري كه بدنبال برخورد با تخلفات هستند ، بخشي إز وقت شريف شان را به استيفاي حقوق حقه بازنشستگان پيش إز موعد كه طرح برگشت شده إز شوراي نگهبان هم اكنون در كميسيون بهداشت مطرح مي با شد معطوف فرمايند ، باتشكر
 • بی نام IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  7 0
  خوب آن موقع کارمند وکارشناس و رئیس بیچاره بعضی از ادارات وارگانها از جمله تبلیغات اسلامی به اندازه ای پاییین است که رویشان نمی آید پیش بستگان و زن و بچه خود اعلان نمایند
 • ناشناس A1 ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  9 0
  خدا به داد مسئولين برسد كه آن دنيا چطور مي خواهند جواب بدهند
 • کیومرث A1 ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  9 0
  من میگویم مگر در این کشور قوه قضائیه وبازرسی کل کشور و حفاظت اطلاعات و....چه کار میکنند هزار ماشا الا در این کشور رئیسان ای وزرات خانه ها فقط جابجا می شوند نباید جوابگو باشند.؟
 • بهلول A1 ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  6 0
  اکر به نمایندگان رشوه داده بودندف سر و صدا در نطفه خفه شده بود!!!!!!!!!!
 • حسن A1 ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  12 0
  من یه نفر از کارافتاده هستم به خاطر جانبازی وبیماری که داشتم البته پرونده ندارم دیروز حقوق گرفتم کل حقوق 550هزارتومان دریافتی 230هزارتومان 250هزارتومان باید اجاره بدم این خبر را که می شنوم هم به خودم میخندم هم گریه ام میگرد حقوق 17میلیون تا 550هزارتومان چقدر فاصله